Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Wywiad z Kostkiem (Zwycięzca Mistrzostw Rosji w Shogun 2, 2020)

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Administrator Awatar Lord_Legionista
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    1 507
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 285 podziękowań w 190 postach

    Wywiad z Kostkiem (Zwycięzca Mistrzostw Rosji w Shogun 2, 2020)


    Na wstępie chciałbym pogratulować Tobie tegorocznego sukcesu w Mistrzostwa Rosji Shogun 2 Total War 2020.




    – Czy możesz w trzech zdaniach przybliżyć naszym czytelnikom zasady?



    Kostek : Mistrzostwa Rosji w grze Total war: Shogun 2 Zmierzch samurajów, w trybie avatara.
    Zasady:
    – Max 4 takie same jednostki;
    – Max 10 jednostek piechoty liniowej;
    – Max 8 jednostek kawalerii (nie wliczając w to generała);
    – Max 2 jednostki strzeleckiej kawalerii(nie wliczając w to generała);
    – Zabronione kampienie przy czerwonej linii;
    – Jeżeli w czasie bitwy u jednego z graczy została tylko kawaleria, to on musi atakować;
    – Zabrania sie zmiany awatara;
    – Odświeżenie weteranów jest możliwe , jeśli obydwaj gracze wyrażą na to zgodę.
    – Zabrania się używania cheatowanych jednostek
    – Zabrania się obrażania graczy
    Z tych ważniejszych to tyle.


    – Jak wyglądał Twój pierwszy kontakt z tą grą?



    Kostek : Pierwszy kontakt z Shogunem 2 był w 2013 roku , nie kupiłem go od razu po premierze, ponieważ grałem wtedy
    w Napoleona total war. W shoguna zacząłem grać w multiplayer, nawet nie grając w kampanie. W shogunie 2 po raz
    pierwszy mieliśmy do czynienia z systemem awatara w multiplayer,
    dodam że w żadnym z total warów przed, jak i po shogunie 2 nie było systemu awatara. W grach takich jak rome 2,
    atilla, czy warhammer twórcy byli nastawieni bardziej na rozwijanie gry dla pojedynczego gracza, a także na
    wypuszczanie wielu nowych dodatków(kampanii i dlc) dających nowe jednostki.
    W kilku zdaniach o systemie awatara: Ten system jest po prostu genialny, gracz sam ma możliwość rozwijania
    swojego generała, ma do wyboru trzy rodzaje dowódcy , jeśli chodzi o podstawową wersję gry (vanilla) to był do wyboru
    generał łucznik , dowódca i wojownik. W oddzielnym dodatku Zmierzch samurajów- Fall of the samuraj (FOTS)
    mamy do wyboru trzy drzewka rozwoju generała które dają bonusy danym typom jednostek.
    Drzewko prochu: Generał i jego gwardia stają się bardzo mocną jednostką strzelecką z dużym zasięgiem, jednostki
    piechoty liniowej i strzelców dostają bonusy do przeładowania i szybszego biegania.
    Drzewko dowodzenia: Generał dostaje umiejętność stań i walcz , wszystkie jednostki maja lepsze morale
    I moje ulubione drzewko którego sam używam czyli Drzewko bushido: Generał staje sie wojownikiem , jest bardzo dobry
    w walce wręcz , jednostki kawalerii walczącej wręcz i piechoty walczącej wręcz mają lepszy atak i szarże, a także
    szybciej sie poruszają i wolniej męczą. Mamy także możliwość samemu szkolić swoje jednostki (tzw. weteranów).
    Jednostki weteranów można samemu rozwijać i tym samym wyszkolić sobie idealną i zbalansowaną armie, pod każdy rodzaj
    taktyki.
    Shogun 2 jest grą która pod względem multiplayer nie ma sobie równych wśród wszystkich total warów.


    – Jak ogólnie dostałeś sie do tak prestiżowego turnieju w Rosji



    Kostek : Do Mistrzostw Rosji zaprosił mnie organizator tego turnieju czyli gracz o nicku Chao$ Blade.
    Znamy sie dosyć długo, któregoś razu spotkaliśmy się w bitwie rankingowej w shogunie i to była mocna rozgrywka
    po której Chaos dodał mnie do znajomych i zaproponował rozegranie jeszcze kilku bitew. W późniejszym czasie spotykałem się
    z nim niejednokrotnie na turniejach organizowanych przez europejskie klany.
    Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach Rosji była znajomość języka Rosyjskiego w stopniu komunikatywnym, ja akurat znam
    bardzo dobrze ten język potrafię czytać i pisać , a także swobodnie rozmawiać, dzięki czemu dostałem zaproszenie
    mimo tego, że jestem Polakiem.


    – Czy dużo trenowałeś do tegorocznych mistrzostw? Jak często grywasz w Shogun 2 ?



    Kostek: Do mistrzostw Rosji 2020 zapisałem się jakiś tydzień przed rozpoczęciem, przed tym nie grałem w shoguna około roku.
    Wyszło tak, że zalogowałem się na steam po 8 miesiącach, i praktycznie od razu napisał do mnie ChaosBlade
    i zaproponował udział w turnieju, po krótkim namyśle zgodziłem się. Miałem jednego znajomego , który cały czas
    jest aktywny w shogunie 2 , jest nawet chyba 1 w rankingu na dany moment, więc pomyślałem że był by idealny do tego
    żeby potrenować i odświeżyć sobie shoguna. Trenowaliśmy z nim 3 dni, każdego dnia rozegraliśmy około 10-12 bitew
    i to w zupełności wystarczyło żeby czuć się pewnie na mistrzostwach. W shoguna teraz grywam tylko w turnieje,
    rzadko się zdarza żebym włączył tą grę żeby zagrać w kampanie albo po prostu w multiplayer.


    – Jak oceniasz oprawę Mistrzostw Rosji?



    Kostek: Wszystko było zorganizowane na wysokim poziomie. Człowiek, który zajmował się oprawą tych mistrzostw
    nie raz organizował turnieje w shogunie 2.Najpierw była faza grupowa, po przejściu której zaczęła się
    faza pucharowa, czyli tak zwany play off, w którym przegrana dyskwalifikowała gracza. Po fazie grupowej
    zostało ośmiu graczy, czyli żeby wygrać należało przejść przez ćwierćfinał, półfinał i oczywiście wygrać
    w finale.


    – Czy jest coś co Twoim zdaniem powinno wyglądać inaczej ?



    Kostek: Wydaje mi się, że sam taki turniej zorganizował bym podobnie w planie zasad, które powinny obowiązywać.
    Więc sam osobiście raczej nic bym nie zmienił.


    – Jak oceniasz swoich konkurentów?



    Kostek: Jeśli chodzi o moich przeciwników, to z siedmiu pojedynków jakie miałem przyjemność stoczyć w tych mistrzostwach
    trzech graczy było naprawdę bardzo mocnych. Po za tym wszyscy gracze przestrzegali zasad, i byli bardzo uprzejmi.
    Nie było sytuacji w której mógł bym w jakiś sposób narzekać, albo czuć sie oszukany czy obrażony.


    – Który mecz zapadł Ci w pamięć najbardziej? Dlaczego?


    Kostek: Najciekawszym pojedynkiem, a zarazem najtrudniejszym w tych mistrzostwach był mecz półfinałowy z graczem o nicku
    Chao$Blade. G
    Najciekawszym pojedynkiem, a zarazem najtrudniejszym w tych mistrzostwach był mecz półfinałowy z graczem o nicku
    Chao$Blade. Gracz ten wygrywał Mistrzostwa Rosji w Shogunie 2 Zmierzch samurajów nieprzerwanie od 2016 roku.
    Tak samo wygrał wele turniejów organizowanych przez europejskie klany, deklasując praktycznie każdego ze
    swoich przeciwników. W mistrzostwach Rosji 2020 roku , nie miał na koncie żadnej porażki,
    a wszystkich swoich oponentów ogrywał do zera. Wiedziałem, że jeśli go pokonam to wygram ten Turniej, i tak się
    też stało. Najpierw przegrałem dwie pierwsze bitwy na mapach (Równiny Kanto oraz Pola Ryżowe)
    i Chao$Blade prowadził wynikiem 2 do 0, następnie udało mi się wygrać trzecią bitwę na mapce (Leniwe Strumienie)
    i było juz 2 do 1, czwarte starcie niestety przegrałem (mapa: Wodospad) i był wynik 3 do 1. Chaos wybrał następną
    mapkę, było to ”Pasmo Happo” czyli jego ulubiona mapa, na której nigdy nie przegrywał. Wiedziałem, że będziemy na niej
    grać, więc wcześniej trenowałem na niej sporo. Udało mi się przełamać i wynik był już 3 do 2. Następną mapę wybrałem ja
    (Pogórze Iwaki) i też udało mi się wygrać, było już 3 do 3. Mapa na której odbyło się decydujące starcie to
    ”Pola Ryżowe”. Wygrałem minimalnie, zostało mi dwie mocno poszarpane jednostki( jedna piechota liniowa
    czerwonego niedźwiedzia i kawaleria z szablami). Prawie wszystkie bitwy były bardzo wyrównane, nie oddawałem bez
    walki żadnego starcia. Zdecydowanie mi się udało wygrać jedynie na Pogórzu Iwaki, gdzie została mi prawie cała armia,
    reszta bitew była bardzo zaciekła praktycznie do ostatniego człowieka w oddziale.


    – Jakie emocje towarzyszą Ci podczas gry w Total war Shoguna 2 ?



    Kostek: Jeśli chodzi o emocje to wiadomo, że zawsze przyjemniej jest wygrywać, ale nawet przy porażkach trzeba zachować
    się kulturalnie wobec oponenta i zawsze napisać gg (good game). Myślę że na pierwszym miejscu zawsze powinna
    być dobra zabawa, a shogun 2 na pewno jest grą która nam ją może zaoferować. Z takim zdrowym podejściem zawsze znajdzie
    się graczy którzy z przyjemnością bedą chcieli z nami grać.


    – Co Twoim zdaniem definiuje dobrego gracza Total war Shoguna 2?



    Kostek: Shogun 2 bardzo różni się od pozostałych części serii total war, jest bardzo dynamiczną grą i wymaga od gracza
    momentalnego podejmowania decyzji. Jeśli porównać zmierzch samurajów do np Napoleona albo do Empire, to nie ma
    w nim możliwości zrobienia piechotą czworoboku, co naraża ją o wiele bardziej na ataki kawalerii. Jednak z drugiej
    strony siła ognia piechoty sprawia że trzeba bardzo ostrożnie manewrować jazdą, bo każda decyzja może zadecydować
    o wyniku pojedynku. Dobry gracz w shogunie 2 to bez wątpienia ten, kto potrafi dobrać odpowiednio jednostki do
    mapki na jakiej przyjdzie mu grać, ale to nie wszystko, trzeba narzucić przeciwnikowi swoje tempo gry i bezbłędnie
    wykorzystać potencjał każdego oddziału, bo w shogunie nawet najmniejszy błąd może zadecydować o losach bitwy.
    Drugą najważniejszą rzeczą od razu po umiejętnościach gracza jest odpowiednie wyszkolenie jednostek weteranów
    oraz swojego dowódcy, ponieważ to w jakim kierunku wyszkolimy swojego Awatara określa naszą strategie, jest wiele opcji.

    -Jak myślisz czemu ta cześć nie doczekała się tak wielu wiernych graczy w Polsce ?



    Kostek: Myślę, że wręcz przeciwnie w Polsce shogun był bardzo popularny, lecz po jakimś czasie po prostu się znudził. Jestem
    pewien, że wielu graczy nadal uważa go za najlepszą grę serii total war , właśnie pod względem najbardziej rozbudowanego
    multiplayera.


    – Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z Total war Shoguna 2?



    Kostek: Raczej nie wiąże swoich planów na przyszłość z żądną grą, ja po prostu gram dla przyjemności, jeśli ktoś zaprosi
    mnie w przyszłości na jakiś turniej, bardzo chętnie wezmę w nim udział. W shoguna 2 nadal gra bardzo wielu topowych
    graczy z którymi pojedynki są bardzo ciekawe i dają dużo zabawy.


    – Czy myślałeś żeby zorganizować podobny turniej na polskiej scenie Total war



    Kostek : Tak, chciałem zorganizować Mistrzostwa Polski Fall of the Samurai w 2018 roku, organizowałem je przez forum
    total war org.pl. Niestety zgłosiło się za mało uczestników i mistrzostwa się nie odbyły. Jeśli jednak ktoś w przyszłości
    będzie organizował w Polsce Mistrzostwa w Shoguna 2 bardzo chętnie wezmę udział.

    -Czy myślałeś nad promowaniu i wspólnymi graniu z polskimi graczami .



    Kostek:
    O promowaniu shoguna nie myślałem. Oczywiście, z rodakami gra się najlepiej. Mam wielu znajomych którzy już jednak
    są nieaktywni w shogunie. Jeśli ktoś bedzie chciał ze mną pograć, wystarczy dodać do znajomych i umówić się a grę.


    – Na zakończenie, proszę zachęć naszych czytelników do zagrania Shoguna 2 .



    Kostek: Oczywiście zachęcam wszystkich do gry w Shoguna 2, szczególnie w multiplayer. Ta gra ma swój urok, w pełni daje
    możliwość graczowi rozwinąć swoją taktykę i styl gry. W Shogunie 2 można samemu rozwinąć umiejętności swojego Generała,
    oraz wyszkolić armię weteranów i zabierać ich do każdego starcia. Bez wątpienia to właśnie ten total war zasługuje
    na miano najlepszej gry w serii.


    – Dziękuję za rozmowę i życzę Ci dalszych sukcesów. Pozdrawiam Lord Legionista .

    [B]A na Koniec chciałbym was wszystkich zaprosić na Bitwę Finałową . Dzięki Tuffowi możemy przeżyć emocje w naszym języku
    Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy
    http://www.youtube.com/watch?v=9TQQgXArDTg

  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało Lord_Legionista za ten post:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •