Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Jak oceniasz bitwy historyczne. [ankieta]?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2021
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak oceniasz bitwy historyczne. [ankieta]?

    Ogólnie uważam, że bitwy są za łatwe. W upadku samurajów kampania Saigo była naprawdę wymagająca i długa. Tutaj oprócz oblężenia Kartaginy można przejść do 10 minut każdą bitwę. Las Teukoburski jest najłatwiejszy. Nie ma tam praktycznie żadnej walki. Blokady uciekają bo 5 sekundach. Po prostu idź z punktu A do punktu B. lecz najbardziej mi się podobał pod względem gameplayu, mimo wszystko jest to uczucie zagrożenia i epickości. Nil mógłby być dobrą bitwą, gdyby wróg trzymał szyk na wzgórzu a nie biegał od lewej flanki do prawej. Bitwa Egiptu vs Seleuków zrobiła na mnie na początku wielkie wrażenie. Wygrałem na trudnym tylko dlatego, że miałem jeszcze łuczników, którzy strzelali szybciej niż wróg biegł, ale kiedy grałem na legendarnym przeszedłem bez problemu, kiedy rozwaliłem łuczników rydwanami co spowodowało szarże całej ich armii na moich pikinierów. Kartagina to jakaś żenada. Wrogie katapulty bugują się na uliczkach. Wróg nie broni murów przy głównej bramie. Nie wchodzi też na mury co pozwala wystrzelać główną cześć armii. Tylko ten oskryptowany kontratak zrobił mi coś. Bitew jest za mało. Tylko 4 z samymi rzymianami i państwami hellenistycznimi.. Mam nadzieję, że w przyszłości jak będzie więcej dzięki dlc to nie będą chorować na syndrom szoguna gdzie prawie każda bitwa miała coś wspólnego z Oda/Tokugawa a nic z Date, Shimazu czy Chocapic. omegle xender Plus za to, że każda bitwa przedstawia inny tryb.
    Nil lądowa-wodna, Kartagina oblężenie, las zasadzka oraz lądowa przy diadonach.
    To moja pierwsza ankieta i miałem pewne trudności z ułożeniem pytań. Są to historyczne bitwy i początkowo były pytania o historyczność, ale później uznałem, że to my zdecydujemy czy królowie stoczą, że sobą walkę na prawej flance, więc historyczność ogranicza się tylko do "te 2 frakcję stoczyły bitwy nad rzeką mniej więcej tak".
    Ostatnio edytowane przez DevonB1 ; 15-03-2021 o 09:54

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2021
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    lądowa przy diadonach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •