Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problemy "początkującego"

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2022
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problemy "początkującego"

    Witam, mam już przegranych 100 h w tej grze i zdążyłem się zorientować, że sztuczna inteligencja bardzo często wypowiada wojny totalnie bezsensownie i nie chce się zgadzać na wstrzymywanie ognia. Jest to dla mnie bardzo problematyczne w późniejszym okresie gry, gdyż często mam przez to wojnę na 2-3-4 czy nawet więcej frontów. Dla przykładu ostatnio gram Francją, po jakimś czasie Hiszpania wypowiedziała mi wojnę desantując się na Korsykę i podbijając moje miasto, potem Sycylia (z którą miałem sojusz) atakując mój port, następnie Maurowie atakując Sardynię, potem kiedy odbiłem Korsykę z rąk Hiszpan i armię stamtąd wysłałem w celu podboju Sycylijskiego miasta w Afryce, to Korsykę zaatakował Mediolan (który również był moim sojusznikiem) i w ten sposób mam wojnę z 4 botami i każdy z nich oprócz Sycylii nie ma wojny z nikim innym. Warto też wspomnieć, że gram na poziomie trudnym kampanii i normalnym bitwy, więc na bardzo trudnym poziomie kampanii wygląda to pewnie jeszcze gorzej. Czy przed tymi bezsensownymi wojnami da się jakoś zabezpieczyć, bo wojna z 4 wrogami, z których 2 dodatkowo ciągle podbijają mi te wyspy jest niszcząca gospodarczo i trudna do wygrania?

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Tutaj taki modzik jest, który ma jak najbardziej przypominać podstawkę tylko dodaje frakcje, poprawia mechaniki i sztuczną inteligencję, większa mapa itp. W podstawce tak AI blokuje sobie porty itp. bez ładu i składu.

    https://forum.totalwar.org.pl/forumd...Ultra-Balanced

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2022
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    A jeśli chodzi o samą podstawkę to są jakieś rozwiązania, bo zastanawiam się jak to jest możliwe, że ludzie radzą sobie na very hard z tą grą, jak im nagle 4-5 państw rozbiór próbuje zrobić?

  4. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez landog Zobacz posta
    A jeśli chodzi o samą podstawkę to są jakieś rozwiązania, bo zastanawiam się jak to jest możliwe, że ludzie radzą sobie na very hard z tą grą, jak im nagle 4-5 państw rozbiór próbuje zrobić?
    Postaraj się o sojusz z Papieżem i zwołaj Krucjatę na jednego z Twoich agresorów.
    Czasem warto sobie odpuścić zmagania militarne na jednym froncie żeby móc się wzmocnić na innym odcinku.Korsyka na przykład,jeśli dobrze pamiętam,to zamek a nie miasto więc dochód do skarbca dość znikomy.
    Zbierz solidną ekipę i zaatakuj wrogie miasta.Często AI widząc wrogie armie dostaje kręćka i się mota pomiędzy atakowaniem gracza lub obroną swoich włości.
    Piszesz iż grasz Francją zatem masz dostęp do szerokiego wachlarza jednostek konnych.Wykorzystaj ten atut i utwórz armię kawaleryjską,dzięki której będziesz się mógł szybko przemieszczać oraz wspierać swoje pozostałe jednostki.
    Co do obrony własnych osad to staraj się je bronić na centralnym placu gdzie morale Twych jednostek będzie zdecydowanie wyższe od wrogich oraz nie będą ulegać panice.
    Pamiętaj również o specjalnych zdolnościach poszczególnych oddziałów, np. "krąg tarcz" który jest zabójczy dla kawalerii.

    Cytat Zamieszczone przez landog Zobacz posta
    Spytam się jeszcze o jedną rzecz. Słyszałem kiedyś, że pikinierzy są dobrzy jako piechota do ataku, tylko, że trzeba ich potrafić odpowiednio używać, jako, iż gram Francją, to chciałbym to jakoś wykorzystać. Więc jak powinno się używać pikinierów w ataku?
    Pamiętaj że pikinierzy to nie macedońska falanga z Rome. Ta jednostka ma swoją specjalną zdolność "mur pik",czy jakoś tak,którą musisz uruchomić przed zaatakowaniem przeciwnika a nie po byciu zaatakowanym.Im ciaśniej ich uformujesz tym będą bardziej efektywni.
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 08-01-2022 o 16:01


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  6. #5
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Normalnie, nie przejmuj się, bo pod jest upośledzony i nie umie oblegać miast zbyt dobrze.

  7. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2022
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tylko problem u mnie jest taki, że boty mają często balisty i katapulty oraz przede wszystkim duże armie w porównaniu do mojego darmowego garnizonu. Często pokrywa się to też z momentem, kiedy cała moja armia jest już zajęta walką, bo mam już wojnę z 1-2-3 państwami i nagle ktoś wypowiada mi wojnę wbijając się od pleców. Czy powinienem więc trzymać jakieś duże garnizony w miastach na granicy?

    Spytam się jeszcze o jedną rzecz. Słyszałem kiedyś, że pikinierzy są dobrzy jako piechota do ataku, tylko, że trzeba ich potrafić odpowiednio używać, jako, iż gram Francją, to chciałbym to jakoś wykorzystać. Więc jak powinno się używać pikinierów w ataku?

  8. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2022
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Żeby krucjatę zwołać na tego wroga, to musi być ekskomunikowany, Korsykę zmieniłem w miasto (zresztą tak samo jak Sardynię). Ale ten pomysł z szybko przemieszczającą się armią kawalerii jest dobry, dzięki. A odnośnie garnizonów, to czy powinienem w miastach trzymać większe, niż te, które mogą tam przebywać za darmo?

  9. #8
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez landog Zobacz posta
    A odnośnie garnizonów, to czy powinienem w miastach trzymać większe, niż te, które mogą tam przebywać za darmo?
    Tutaj nie ma jednolitej reguły gdyż wszystko zależy od sytuacji w samym mieście: czy zadowolenie jest wysokie,zdolności gubernatora (generała),odległości od stolicy,religii mieszkańców oraz dystansu danej osady od nieprzyjaciela.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2022
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    To spytam już ciebie personalnie. Czy w osadach na granicy zostawiasz tylko darmowy garnizon?

  11. #10
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez landog Zobacz posta
    To spytam już ciebie personalnie. Czy w osadach na granicy zostawiasz tylko darmowy garnizon?
    Przede wszystkim trzymam sporą liczbę szpiegów w ościennych prowincjach co w połączeniu z wieżami obserwacyjnymi daje mi spory wgląd w poczynania przeciwników.Dzięki temu wiem gdzie trzymać spory lub znikomy garnizon w swoich osadach.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •