Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Gildie

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    KROSNO
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    cholerka te gildie to lipa ja mam cały czas oferowaną gildię kupiecką....inne gildie pojawiają się rzadko

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Gram Cesarstwem i wiadomo ze u nich często się pojawia kapitularz krzyżaków Ale ostatni zdobyłem Hamburg który należał do Duńczyków patrze mieli wybudowany kapitularz templariuszy, a mimo to w tym Hamburgu nie mogę ich rekrutować

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Świebodzin
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Niemcy mogą rekrutować tylko krzyżaków. Tak samo jak Hiszpania i Portugalia mogą rekrutować tylko rycerzy Santiago. reszta katolików za to ma templariuszy i joanitów.

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Biała Podlaska
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Tłumaczenie na podstawie opisu z twcenter DarkKnight'a

    GILDIE
    Co to jest gildia?
    To grupa ludzi, którzy dążą do wspólnego celu. W zależności od tego, jaką grasz nacją, gildia może sama z siebie zaproponować Tobie wybudowanie jej przedstawicielstwa. Koszt podstawowego budynku wynosi 1000 florenów – w zamian za tą cenę otrzymasz bonusy wynikające z danej gildii oraz Twoja reputacja w oczach tejże gildii wzrośnie.

    Budynek gildii może powstać tylko i wyłącznie, jeśli gildia sama się do Ciebie zgłosi. W jednym mieście możesz mieć tylko jedną gildię. Jeśli będziesz spełniał zachcianki gildii to w przyszłości może Ci ona zaoferować budową siedzibę mistrzów gildii. Wiąże się to z otrzymaniem kolejnych bonusów dla Twojej frakcji. Możesz mieć tylko jedną siedzibę mistrzów danej gildii w swojej frakcji (chyba, że uda Ci się podbić wrogie miasto/zamek gdzie jest już wybudowana gildia mistrzów takiego samego typu, jaką już posiadasz).

    Następnym etapem będzie możliwość wybudowania głównej siedziby gildii. Może być tylko jedna taka siedziba na świecie i daje ona największe bonusy dla Twojej frakcji.

    Jak pozyskać gildię?
    Żeby to zrobić musisz zdobywać punkty. Każda gildia jest tak zaprogramowana, że pewna akcja zwiększa ilość punktów u danej gildii. Np., jeśli rekrutujesz kupca otrzymujesz 10 punktów na konto danej gildii (w tym wypadku gildii kupców) w danym mieście. Każde miasto nalicza oddzielnie punkty dla wszystkich gildii.

    Punkty są naliczane aż zostanie przekroczony limit. Dla podstawowego budynku gildii jest to 100 pkt. Po zdobyciu tylu pkt. gildia złoży Tobie propozycję wybudowania swojej siedziby (jeśli odrzucisz ich prośbę otrzymasz pkt ujemne). Kolejny limit to 250 pkt dla gildii mistrzów oraz 500 dla głównej siedziby.

    Normalizacja
    Co to jest? No cóż, nie ma możliwości powolnego zdobywania pkt. Musisz się śpieszyć aby je (gildie) do siebie ściągnąć. Po 25 turze następuje proces normalizacji. Innymi słowy – każda kolejna tura to utrata 1 punktu. Więc, jeśli wytrenujesz szpiega, to po 10 turach punkty za niego zdobyte nie istnieją. Trzeba cały czas walczyć o zdobycie jak największej ilości punktów.

    LISTA GILDII
    - Gildia Alchemików
    - Gildia Zabójców
    - Gildia Odkrywców
    - Gildia Hashshashinów
    - Gildia Hodowców Koni
    - Gildia Masonów
    - Gildia Kupców
    - Gildia Mieczników
    - Gildia Teologów
    - Gildia Złodziei
    - Gildia Drwali
    - Zakon św. Jakuba od Miecza (Santiago)
    - Najczcigodniejszy Zakon Szpitala św. Jana z Jerozolimy (Joannici)
    - Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona (Templariusze)
    - Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (Krzyżacy)




    Jeśli ktoś wie jak wstawić tabele to niech mi da znać to wrzucę wszystkie gildie bo sam tekst niestety mi się tylko kopiuje tutaj (a okienko wariuje mi bardzo jak jest sporo tekstu w poście i bardzo trudno mi to wszystko tutaj edytować).

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Świebodzin
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    No i troszku mi sie rozjaśniło Czy mógłbyś jeszcze napisać, za co punkty dostaje sie np. aby zrobić gildie masońską itp.

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Biała Podlaska
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    W tym właśnie cały problem jest. Na twcenter wszystko zostało ładnie podane w tabelach. Ja jestem niestety tylko anglistą i nie wiem jak je tutaj wklepać. A jak mam dużo tekstu w okienku nowego posta to mi wszystko wariuje (cały czas lata to do góry to do dołu i mam problemy duże z wpisaniem czegokolwiek). Do przetłumaczenia zostały mi tylko bonusy jakie dana gildia daje.

  7. #17
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Świebodzin
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Aha. Poczekam cierpliwie, bo to mnie najbardziej interesuje Nigdy nie wiedziałem co trzeba robić, aby mieć dana gildie(oprócz kupieckiej, złodziei i teologów). Dzięki za fatygę

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    58
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Tak nie w temacie trochę. Zauważyłem że najczęściej pojawiają mi się propozycje gildii zabójców. Wydaje mi się że komputer sam dobiera najczęściej pojawiającą się gildię w grze.

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Biała Podlaska
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    To jakie dostajemy propozycje budowy nowych siedzib gildii zależy od tego co robimy/budujemy/rekrutujemy/jak wykonamy pewne misje.

    Mam to przetłumaczone. Kto chce niech mi pmkę wyśle z mailem to wyślę wszsytko ładnie w tabelkach jak na twcenter.


    EDIT
    Bonusy też już przetłumaczone, wszystko w pliczku pdf. Jak ktoś będzie chciał to bez problemu mogę wysłać.

    EDIT2
    Gajush --> nie mogę Tobie nic wysłać dopóty, dopóki mi nie wyślesz pmki z mailem.

  10. #20
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gildie

    Ja poproszę ten tekst czy tam tabelke o gildiach. Z góry dziękuje!

    Chciałem też dodać parę słów o swoich gildiach!
    Grałem ostatnio Anglią i w Acce miałem najwyższy poziom gildii drwali
    natomiast w cytadeli na południe od Jeruzalimy miałem następującą sytuację.

    Zdobyłem ją dwukrotnie na Egipcie.
    1 raz splądrowałem i rozwaliłem wszystko co było łącznie z portem. i zostawiłem jaakiś poszarpany oddział. Egipt odbił.
    Jak już odbudowali port i troche nastawiali budynków znów splądrowałem twierdze, ale postanowiłem już przyłączyć do swych ziem na stałe. Na bliskim wschodzie nie mam ani jednej gildii braci zakonnych ani Templariuszy ani Joanitów. Zacząłem budować w tej cetadelii kolejne poziomy stajni i rekrutując non stop jazde jako męso armatnie w walkach z tatarami, mongołami i egiptem. Poprostu masowa produkcja jazdy co turę i nic innego. Zbudowałem najwyższy poziom stajni i dalej rekrutowałem. Zbudowałem drugi poziom kaplicy, pola, nasłałem kapłanów i kurcze żadna z gildi zakonnych nie chciała się pojawić i sie nie pojawiła.

    Miałem w Tunisie najwyższy poziom Joanitów, w Caen i Cyprze gildie mieczników w tym jedną najwyższy poziom, tylko nie pamiętam gdzie. Miałem również najwyższy poziom: kupieckiej, Zabójców, Szpiegów, Teologów, Odkrywców,
    1 poziom hodowców koni w Antiochii ale tatarzy w nierównej walce zabrali

    wiec wiekszość gildii miałem, tylko nie rozumiem powodu dla którego żadna gildia zakonna nie pojawiła się na południe od Jeruzalim!!!

    Grałem chyba ze 180 czy 190 tur i padła mi płyta głowna
    PS. Ciekawosta. Sojusz z Francją nie naruszalnie trwał ponad 120 tur od 1 tury! Szok!!! 3 czy 4 królewskich małżeństw, odzyskałem dla Francji Paryż z rąk MEdiolanu, odrzuciłem sojusz z Papieżem odrzuciłem zlecenie papieża na zerwanie stosunków z Francją po ekskomunice Króla Francji i sie opłaciło!
    W życiu bym nie uwierzył, że sojusz mógłby trwać tyyyyyyle czasu :shock:. By najmniej to nie była moja pierwsza kampania i wiem, że to jest nieprawdopodobne, aby granicząca frakcja utrzymała tak długo sojusz! A jednak
    Niestety przegapiłem moment wypowiedzenia wojny przez Francję ale to było około 120-130 tury!

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NOWE PORADNIKI: do BC 6.3 i Gildie w BC 6.3 po POLSKU
    By szymczak69 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 15:50
  2. Którą gildię uważacie za najkorzystniejszą dla was?
    By Presidente in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 17:30
  3. Gildie
    By Nefri88 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •