Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Europa Universalis I-II

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Europa Universalis I-II

    Witam, gracie ? czy może graliście ? jaka jest Wasza opinia na temat tych 2 części. Mi osoboiście najbardziej podoba się EU2, grę dostałem jak byłem jeszcze mały wtedy nie wiedziałem o co tam chodzi teraz grywam w to prawie co dzień i jest to moja najlepsza strategia zaraz po Medievalu

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    Cytat Zamieszczone przez koszters
    Witam, gracie ? czy może graliście ? jaka jest Wasza opinia na temat tych 2 części. Mi osoboiście najbardziej podoba się EU2, grę dostałem jak byłem jeszcze mały wtedy nie wiedziałem o co tam chodzi teraz grywam w to prawie co dzień i jest to moja najlepsza strategia zaraz po Medievalu

    Czy 1 może wygrać popularnością z 2 ? Trochę głupie pytanie, bo jeśli porównać dwie gry, które w sumie wyglądają tak samo, jedna oferuje grę kilkoma nacjami, a druga wszystkimi nacjami świata, to chyba wybór jest oczywisty
    Project Isaura Activated
    Avek Pomysł / Wykonanie: Gringo Anotheros

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    zamierzam odkurzyć sobie dwójeczke
    przymierzam się do gry na extrawatk,ale specem w temacie modów do produkcji paradoxu nigdy nie byłem
    to dobry wybór?czy proponujecie coś innego?

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    W EU2 chyba najgorsze są te bunty. Zagrałem ostatnio Litwą i w trakcie piątego roku wojny z Ordą na prawie całym terenie zaczęły wybuchać rewolty. Aby przywrócić sytuację do porządku zawarłem pokój i tak nic nie pomogło. Armię miałem 10 tys. ludzi przeciwko kilku rebeliom, a nowe wybuchały na nowo.

    To jest lekka przesada moim zdaniem.

  5. #5
    Gość

    Re: Europa Universalis I-II

    Cytat Zamieszczone przez Pułkownik_Lisowski
    zamierzam odkurzyć sobie dwójeczke
    przymierzam się do gry na extrawatk,ale specem w temacie modów do produkcji paradoxu nigdy nie byłem
    to dobry wybór?czy proponujecie coś innego?
    Dobry wybór, tylko lepiej zagrać w 3- kę z najnowszym dodatkiem i na modzie Divide et Impera...Co do buntów są upierdliwe, trzeba tak kombinować, by powód do wojny był taki, że nas usprawiedliwia, ale z tego co pamiętam z drugiej części to rzeź była niezła

  6. #6
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    O mój boże, ile godzin,dni,tygodni a nawet miesięcy spędziłem przed tą grą... I i II cześć są przykładem bardzo dobrych strategii
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    W pierwszą część nie grałem, drugą zapewne niedługo odpalę znowu. Jedyne co mnie boli w tej produkcji to brak bitew. Jakby połączyć bitwy z serii Total war z tą grą to byłaby najpiękniejsza gra. Wkurzające są bunty i niektóre eventy zabierające kasę (jakbym bez tego miał jej dużo..). Przy okazji pytanko - wiecie jak sobie poradzić z brakiem funduszy ? Bo albo zero w sakwie albo wielka inflacja.
    "Żadnym podłym czynem się nie splamić, królowi swemu wiernie służyć, o zmiłowanie proszącym to okazać, wobec dam zawsze dwornie się zachowywać i z wszelką im spieszyć pomocą, w walce o sprawę niesłuszną i zysk ziemski na celu mającą udziału nie brać" - Przysięga rycerzy Zakonu Okrągłego Stołu

  8. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    Mój sposób?

    Ja przede wszystkim staram się inwestować jak najwięcej w infrastrukturę, by móc budować budynki odpowiedzialne za zbieranie pieniążków. Ostatecznie daje mi to domek gubernatora (a może sędziego?), który niweluje inflację, a wtedy mogę szaleć. ;]

    Kolejna sprawa, to podboje. Grając Polską, zawsze uderzałem na wschód, w kierunku Ufy (albo jakoś tak ta prowincja się zwała). Kilka wojen i zazwyczaj byłem posiadaczem tej prowincji z kopalniami złota, a te daje potężny zastrzyk finansowy co roku. Potem Moskwa nie jest problemem by podbić do końca.



  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    Niby masz rację ale jak postawię infrastrukturę za swój cel to później jak mi Szwedzi czy Austryjacy wpadną to będzie po mnie. To też jest ciekawe, że ja w XVII wieku dochodzę do maks 16 poziomu, a oni do 22 lub więcej.
    "Żadnym podłym czynem się nie splamić, królowi swemu wiernie służyć, o zmiłowanie proszącym to okazać, wobec dam zawsze dwornie się zachowywać i z wszelką im spieszyć pomocą, w walce o sprawę niesłuszną i zysk ziemski na celu mającą udziału nie brać" - Przysięga rycerzy Zakonu Okrągłego Stołu

  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Europa Universalis I-II

    Cytat Zamieszczone przez Artur
    Niby masz rację ale jak postawię infrastrukturę za swój cel to później jak mi Szwedzi czy Austryjacy wpadną to będzie po mnie. To też jest ciekawe, że ja w XVII wieku dochodzę do maks 16 poziomu, a oni do 22 lub więcej.
    Tu jest właśnie ten ból, że musisz być jak najbardziej ekspansywny na początku, gdy różnice w nacjach nie są takie duże. Załatwienie Moskwy w 100 lat gwarantuje Ci pozycję hegemona i tacy Szwedzi czy Austriacy nawet przy sukcesach, szybko będą się wykrwawiać. Szwedów warto nie zwalczać na obszarach exMoskwy, bo wykończy ich zima i to, że AI stara się od czasu do czasu szturmować mury. Austriacy zaś więcej problemów będą mieli z Turcją niż z Tobą. Bardziej bałbym się wspomnianej Turcji.

    Raz miałem z nią taki numer, że podbój szedł mi gładko, bardzo gładko. Ładne kilkanaście lat ciągłej wojny, potężne obszary zajęte przez moje armie, drugie tyle wojsk co na froncie to rozmieszczone po kraju, likwidujące wszelkie bunty, po czym gdy zostały mi tylko do podbicia już kilka prowincji nagle... Wojna się kończy. "Ale ja nie wyrażałem zgody na pokój!" Byłem wściekły. Miałem Bałkany, Multany, Anatolię, Egipt, Gruzję, Krym... Takich zysków terytorialnych nie osiągnąłbym na drodze zwykłego pokoju, nawet gdyby to Turcy wyszli z taką propozycją. Okazało się, że w Turcji doszło do przewrotu pałacowego i automatycznie skończyła się wojna pozostawiając wszystko tak jak biegł front. Potem miałem wiele lat ciężkich walk z większością muzułmańską... Wiecie, że katolickich to ja miałem może 1/5 prowincji?

    I zgraj kiedyś Bizancjum. Raz mi się udało zagrać i podbić Turków Osmańskich. Gigantyczny kryzys finansowy, ale ciągle parłem naprzód, każda wojna to dziesiątki pożyczek, szalejąca inflacja (jak miałem -3 do zadowolenia to mogłem bankrutować ile chciałem). Pożyczki na spłatę pożyczek etc. pożyczki by inwestować w technologię... Właśnie w wymarzony domek, który zmniejszał inflację. Gdzieś na przełomie XVII/XVIII wieku przypominałem kształtem powiększone Bizancjum z VI w. n.e., ale bez posiadłości zachodnich. Niestety... Technologia wojenna (lądowa) stała u mnie na poziomie 16? 18? Gdy Prusy zbliżały się do 40. Wojnę wygrałem tylko dzięki temu, że inflacja się zmniejszyła i graniczyłem z nimi przez Kamieniec Podolski, który był moją twierdzą z maksymalnym poziomem (Polska twierdzę postawiła, a że uległa rozbiorom i m.in. Kamieniec przypadł mi...). Prusacy mocno krwawili od braków w zaopatrzeniu, krwawili od szturmów, a ci co przeszli przez Podole byli atakowani i wybijani do nogi.



Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis III
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 29-04-2019, 08:10
  2. Europa Universalis IV
    By Baal-Melkart in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 448
    Ostatni post / autor: 13-04-2018, 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •