Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 40 jednostek w armii. Czy to możliwe?

  1. #1
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    40 jednostek w armii. Czy to możliwe?

    Czy ktoś wie jak zwiększyć w Rome limit jednostek w armii z dwudziestu na trzydzieści bądź czterdzieści? Jest to wykonalne? Chciałbym mieć więcej jednostek do dyspozycji podczas bitwy by mieć większy rozmach bitewny i więcej możliwości taktycznych... Zatem pytam: da się zrobić? Jak się do tego zabrać? Wie ktoś?

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Z tego co pamiętam nie jest to wykonalne.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  3. #3
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Dzięki za odpowiedź Asuryan Szkoda, że to nie jest możliwe, te 40 jednostek na armię w Rome, dodało by to rozmachu bitwom... Wiem, że takie sztuczki robiono w modach do Napoleon Total War na przykład skutecznie i tam było te 40 jednostek na armię... ale nie wiem jak się sprawy mają w przypadku starszych odsłon gry, które najbardziej mnie interesują, mianowicie Rome i Kingdoms, które uważam za najlepsze z serii. Poza tym te gry najlepiej, najłatwiej się moduje i bawię się w to modowanie czy raczej submodowanie innych modów już od dawna. Pozdrawiam

  4. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Desperado32 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź Asuryan Szkoda, że to nie jest możliwe, te 40 jednostek na armię w Rome, dodało by to rozmachu bitwom... Wiem, że takie sztuczki robiono w modach do Napoleon Total War na przykład skutecznie i tam było te 40 jednostek na armię... ale nie wiem jak się sprawy mają w przypadku starszych odsłon gry, które najbardziej mnie interesują, mianowicie Rome i Kingdoms, które uważam za najlepsze z serii. Poza tym te gry najlepiej, najłatwiej się moduje i bawię się w to modowanie czy raczej submodowanie innych modów już od dawna. Pozdrawiam
    Od Szoguna 2 masz możliwość specjalnym programikiem, sam pod Attylę sobie robiłem, ale bitwy były
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #5
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Od którejś części jak atakujesz więcej niż jedną armią, to druga i każda następna wchodziła jako posiłki do bitwy i można kierować także ich jednostkami. Nie pamiętam tylko czy od ETW, czy później. We wcześniejszych tytułach posiłki wchodzą do bitwy i możesz nimi kierować dopiero jak któraś z podstawowych 20 zginie lub ucieknie z pola bitwy (oczywiście jak nie zaznaczyłeś kontroli posiłków przez SI).
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  6. #6
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Tylko, że ja nie chcę do Shoguna 2 lecz do Rome bądź Kingdoms te 40 jednostek wykombinować... a posiłkami w Rome dajmy na to teoretycznie dowodzisz, ale tak w praktyce to jedynie ogólny rozkaz ataku można im wydać i lecą potem jak te ruski po spirycie na urrraaa bez sensu... do tego na czele wysyłając generała swojego na pewną śmierć... więc to kicha jest. Mnie interesuje aby było 40 jednostek, które ja sam mogę rozstawić przed bitwą i którym mogę wydawać bezpośrednie rozkazy. Wiem, że w nowszych odsłonach Total Wara dowodzisz bezpośrednio również posiłkami ale dopiero jak Ci się wykruszy któryś oddział z twoich dwudziestu to możesz z tych posiłków skorzystać co jak dla mnie jest nie do przyjęcia... ja chcę te 40 jednostek mieć w menu przed bitwą i koniec )

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Może za pomocą M2TW engine overhaul prohect jest to mozliwe?

  8. #8
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Czy ktoś wie gdzie w grze jest plik odpowiedzialny za limit jednostek w armii? Grzebię w grze(Rome oczywiście) i grzebię ale jakoś nie umiem tego znaleźć. A przecież gdzieś to u licha musi być...

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    a sorry, ten mod który podałem jest do M2TW, podejrzewam, że nie ma takiej opcji, ponieważ żaden mod nie oferuje 40 jednostek w bitwie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •