Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Total War: PHARAOH - dyskusja ogólna

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Total War: PHARAOH - dyskusja ogólna


    ZWIASTUN:




    Steam:
    https://store.steampowered.com/app/1...l_War_PHARAOH/

    FAQ:
    https://pharaoh.totalwar.com/news/reveal-faq

    Pharaoh sklep: https://store.totalwar.com/en/total-...al-war-pharaoh

    Pharaoh strona: https://pharaoh.totalwar.com


    LONDYN - 23 MAJA 2023 - SEGA® Europe Limited i Creative Assembly™ Limited z dumą ogłaszają, że Total War™: PHARAOH, kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych, ukaże się w październiku 2023 roku. Total War: PHARAOH pozwoli graczom zanurzyć się w burzliwych wydarzeniach egipskiego okresu Nowego Królestwa, gdzie będą decydować o losie trzech wielkich kultur walczących o przetrwanie w obliczu kataklizmu upadku epoki brązu.

    „Niewiele jest okresów bardziej kultowych niż starożytny Egipt; pełen politycznych intryg, kataklizmów i wielkich kampanii wojennych, jest idealnym miejscem dla tytułu Total War” - powiedział Todor Nikolov, dyrektor gry. „Jako faraon musisz uratować Egipt przed zniszczeniem i poprowadzić swój lud przez katastrofalny upadek epoki brązu. Od ciebie zależy, czy przetrwasz, czy przejdziesz do historii.”

    KSZTAŁTUJ SWOJĄ DYNASTIĘ

    Faraon nie żyje, a mieszkańcy Egiptu, Kanaanu i imperium Hetytów oczekują nowego przywódcy. Wielu pragnie władzy, ale droga do tronu jest niebezpieczna. Jako przywódca tych wielkich narodów musisz przezwyciężyć upadek społeczny, stawić czoła klęskom żywiołowym i walczyć o ochronę swojego ludu przed najeźdźcami z odległych krain. 

    Mając do wyboru ośmiu przywódców frakcji z trzech bogatych ośrodków kulturowych, skorzystaj z ich unikalnych stylów gry i przejmij kontrolę nad śmiercionośnymi i zróżnicowanymi oddziałami. Niezależnie od tego, czy czarujesz dwory jako niezrównany dyplomata, szarżujesz w bitwie jako niezachwiany dowódca, czy wywołujesz chaos jako nieustraszony watażka, zostań przywódcą, którego zapamięta historia. 

    ODKRYJ STAROŻYTNY EGIPT 

    Na swojej drodze do zostania faraonem odkryj bujne i tętniące życiem odtworzenie starożytnego Egiptu u szczytu jego potęgi. Od żyznych brzegów Nilu, przez smagane wiatrem jałowe pustynie Półwyspu Synaj, po górzyste turnie starożytnej Anatolii – ta wspaniała wizualna rekonstrukcja ożywia piękno i brutalność najbardziej burzliwej epoki Egiptu. 

    DOŚWIADCZ EPICKICH, DYNAMICZNYCH BITEW 

    Wrogie armie nie są jedynymi wyzwaniami do pokonania na polu bitwy. Poprowadź swoich żołnierzy przez nagłe i dramatyczne zmiany pogody, takie jak burze z piorunami i burze piaskowe, i obserwuj jak przebiega bitwa, która bezpośrednio wpływa na otaczający teren. Uważaj również na zagrożenie ogniem, ponieważ bitwy mogą zostać ogarnięte przez płomienie, uderzając i rozprzestrzeniając się po polu bitwy, paląc lasy i niszcząc fundamenty wrogich osad.  

    DOSTOSUJ KAMPANIĘ I GRAJ PO SWOJEMU

    Dzięki zupełnie nowej funkcji dostosowywania kampanii żadne dwie kampanie nigdy nie będą takie same. Określ sposób, w jaki grasz, dzięki rozszerzonemu zakresowi opcji dostosowywania kampanii, takich jak losowe pozycje początkowe dla wszystkich frakcji, szczegółowe ustawienia zasobów, możliwość zabawy z klęskami żywiołowymi i wiele więcej. Dzięki wielu opcjom dokładaj przeciwności, aby uzyskać dodatkowe wyzwanie, lub stań się niezrównaną potęgą, aby szybko przebić się do zwycięstwa.

    Screeny:











    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 23-05-2023 o 20:24
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  3. #2
    Chłop Awatar arabwro
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    dolnośląskie
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 9 podziękowań w 6 postach
    Mi to wygląda na kolejną część podserii SAGA.
    A szkoda bo gdyby dodać inne ówczesne, w miarę rozwinięte cywilizacje, jak np ludy Mezopotamii oraz chociażby Grecy, to wyszłaby jedna z ciekawszych gier. Wątpię czy dwukrotnie powiększą mapę DLCkami.
    Trudno, a mogło być ciekawie.
    Choć i tak tradycyjnie biorę pudełko na premierę.

  4. #3
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Mam pytanko - znowu będą bogowie i herosi czy bardziej przyziemnie?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  6. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez arabwro Zobacz posta
    Mi to wygląda na kolejną część podserii SAGA.
    A szkoda bo gdyby dodać inne ówczesne, w miarę rozwinięte cywilizacje, jak np ludy Mezopotamii oraz chociażby Grecy, to wyszłaby jedna z ciekawszych gier. Wątpię czy dwukrotnie powiększą mapę DLCkami.
    Trudno, a mogło być ciekawie.
    Choć i tak tradycyjnie biorę pudełko na premierę.
    Na 8 grywalnych startowych frakcji (bez DLC mamy Egipt, Kanaan i Hetytów), a nie wiemy jeszcze jak duża będzie mapa. W wersji Dynasty (tej najdroższej) gra ma mieć dodatkowe 3 faction packi.

    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Mam pytanko - znowu będą bogowie i herosi czy bardziej przyziemnie?
    Byli w Troy. Tamten tytuł był sam w sobie specyficzny. Dotyczył mitycznej wojny z mitycznymi bohaterami. O samej Troi niewiele wiadomo. Tutaj historia Egiptu jest nieźle udokumentowana, zatem raczej nei ma takiej potrzeby.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  8. #5
    Chłop Awatar arabwro
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    dolnośląskie
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 9 podziękowań w 6 postach
    Wiem, czytałem twittera CA, ich info na oficjalnej stronie oraz kartę steam, ale jakoś nie kojarzę, by którykolwiek DLC do którejkolwiek gry z serii TW podwajał wielkość mapy.
    Według opisu mapa "Gra zaoferuje pełną detali strategiczną mapę – rozciągającą się od żyznych brzegów Nilu przez smagane wiatrem jałowe pustynie Półwyspu Synaj aż po górzyste turnie starożytnej Anatolii". No jednak Mezopotamia jest "troszkę" dalej, niż góry Anatolii. Grecja w sumie również.
    Na tę chwilę wygląda to jak kolejny odcinek SAGI.

    EDIT:
    Cholernie bym chciał się mylić, ale z opisu oraz tego, że za produkcję odpowiada jakiś oddział CA, wysnuwam właśnie taki wniosek - to kolejna SAGA. I powtarzam - bardzo chciałbym się mylić i znowu spędzić 200-300 godzin w "pełnoprawnym" TW.

  9. Użytkownicy którzy uznali post arabwro za przydatny:


  10. #6
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Jestem wielkim fanem Starożytności. Epoka Brązu bez Grecji , Mezopotamii i innych... Typowa SEGA , typowe CA - zawartość jak na podserię ,, Saga" a cena zwykłej wersji prawie 300 zł. Medieval 2 pewnie na premierę kosztował koło 100 zł a tu takie coś. Przed premierą już pół gry wycięte na ,, Culture Packi" , ,,Campaign Packi". Nadzieja w ambitnych Modderach o ile twórcy nie dobiorą się im do czterech liter bo uroją sobie , że mogliby na tym stracić. Powiedzieć , że SEGA to paskudny i chamski względem wiernych graczy wydawca to nic nie powiedzieć. To oczywiste. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Braveheart kaleczne serce za przydatny:


  12. #7
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Braveheart kaleczne serce Zobacz posta
    Jestem wielkim fanem Starożytności. Epoka Brązu bez Grecji , Mezopotamii i innych... Typowa SEGA , typowe CA - zawartość jak na podserię ,, Saga" a cena zwykłej wersji prawie 300 zł. Medieval 2 pewnie na premierę kosztował koło 100 zł a tu takie coś. Przed premierą już pół gry wycięte na ,, Culture Packi" , ,,Campaign Packi". Nadzieja w ambitnych Modderach o ile twórcy nie dobiorą się im do czterech liter bo uroją sobie , że mogliby na tym stracić. Powiedzieć , że SEGA to paskudny i chamski względem wiernych graczy wydawca to nic nie powiedzieć. To oczywiste. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
    Seria TW jak dla mnie została zakończona, po raz pierwszy od Shoguna 1 nie kupię gry z serii TW wcześniej, czy w dniu wydania. Szkoda, że całkiem olali historyczno-podobne TW, bo patrząc z jakim pietyzmem krzątają się wokół Młotków, to tylko zazdrościć sympatykom lore tego wszechświata. Szkoda, że ludzie kupią ten wybrakowany produkt, pocięty do prawie 500 złotych, ale jak się jest monopolistom pewnych gier, choć żeby gra - Old World - była po polsku, to...

    **********************

    Cytat Zamieszczone przez arabwro Zobacz posta
    Wiem, czytałem twittera CA, ich info na oficjalnej stronie oraz kartę steam, ale jakoś nie kojarzę, by którykolwiek DLC do którejkolwiek gry z serii TW podwajał wielkość mapy.
    Według opisu mapa "Gra zaoferuje pełną detali strategiczną mapę – rozciągającą się od żyznych brzegów Nilu przez smagane wiatrem jałowe pustynie Półwyspu Synaj aż po górzyste turnie starożytnej Anatolii". No jednak Mezopotamia jest "troszkę" dalej, niż góry Anatolii. Grecja w sumie również.
    Na tę chwilę wygląda to jak kolejny odcinek SAGI.

    EDIT:
    Cholernie bym chciał się mylić, ale z opisu oraz tego, że za produkcję odpowiada jakiś oddział CA, wysnuwam właśnie taki wniosek - to kolejna SAGA. I powtarzam - bardzo chciałbym się mylić i znowu spędzić 200-300 godzin w "pełnoprawnym" TW.
    Nie mylisz się. 200-300 godzin? Ja prawie 600 godzin w Attyli i wątpię, by ta wydmuszka twórców Sroji dała więcej niz Sroja RTS. Jak mawiał klasyk - cos się kończy, coś się zaczyna, ja czekam jak kania na deszcz na Frostpunka 2. Życie^^. Pozdrawiam wszystkim z pokolenia X

    ***********************
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Na 8 grywalnych startowych frakcji (bez DLC mamy Egipt, Kanaan i Hetytów), a nie wiemy jeszcze jak duża będzie mapa. W wersji Dynasty (tej najdroższej) gra ma mieć dodatkowe 3 faction packi.



    Byli w Troy. Tamten tytuł był sam w sobie specyficzny. Dotyczył mitycznej wojny z mitycznymi bohaterami. O samej Troi niewiele wiadomo. Tutaj historia Egiptu jest nieźle udokumentowana, zatem raczej nei ma takiej potrzeby.
    Wątpię, by Bułgarzy* zdawali sobie z tego sprawę, bo Troja miała swoje umiejscowienie archeologiczne w czasie i przestrzeni, a wyszło jak wyszło. Brak dużej mapy na pewno odstręczy potencjalnych graczy, bo dziwne że modderzy potrafią robić giga kampanie, a studio, nawet tak peryfejne jak oddział w na Bałkanach pokazuje, że ledwie będzie teren przypuszczalnej ekspansji tamtych czasów, nie dziwi mnie, że nie wzięli na warsztat Totmesa III.

    *Todor Nikolov - Associate Game Director - Creative Assembly | LinkedIn
    Szału nie ma, ...upy nie urywa, wiadomo kiedyś trza zaczynać, ale konto nie jest tajne, można sobie luknąć, kto szefuje produkcji tego TW
    Pozdrawiam
    ****************
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Mam pytanko - znowu będą bogowie i herosi czy bardziej przyziemnie?
    Pewnie tak
    Ja nie zdziwiłbym się jakby pojawiła się Bastet - argument by kupić grę. Jakoś będą musieli swoje lenistwo wypełnić, łatwiej zrobić boginię, niż skiny do całych armii.


    Pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 27-05-2023 o 23:35
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez arabwro Zobacz posta
    Wiem, czytałem twittera CA, ich info na oficjalnej stronie oraz kartę steam, ale jakoś nie kojarzę, by którykolwiek DLC do którejkolwiek gry z serii TW podwajał wielkość mapy.
    Według opisu mapa "Gra zaoferuje pełną detali strategiczną mapę – rozciągającą się od żyznych brzegów Nilu przez smagane wiatrem jałowe pustynie Półwyspu Synaj aż po górzyste turnie starożytnej Anatolii". No jednak Mezopotamia jest "troszkę" dalej, niż góry Anatolii. Grecja w sumie również.
    Na tę chwilę wygląda to jak kolejny odcinek SAGI.
    EDIT:
    Cholernie bym chciał się mylić, ale z opisu oraz tego, że za produkcję odpowiada jakiś oddział CA, wysnuwam właśnie taki wniosek - to kolejna SAGA. I powtarzam - bardzo chciałbym się mylić i znowu spędzić 200-300 godzin w "pełnoprawnym" TW.

    Nie pokazali nam mapy, więc nie możemy gdybać o tym, ze DLC musiałoby ją podwoić.

    Ówczesna mapa wyglądała mniej więcej tak:





    Ciężko dać całą Anatolię i Egipt z wycięciem Krety. Ponadto Hetyci będą mieli sąsiadów w postaci Mitanni. Jeśli zostawią im tylko skrawek, żeby wyciąć Mezopotamię, będzie to dość absurdalne. A przecież nie dadzą mapy w kształcie zygzaka.

    Ponadto są już zapowiedziane aż 3 faction packi (pewnie po 3-4 frakcje jak w poprzednich historycznych), a nie da rady ich zrobić z samym Egiptem, Kanaanem i Anatolią.

    Jak Saga to nie wygląda. Na powyższej mapce widać Grecję - to była mapa Sagi Troy. Tutaj do samego konca Egiptu w dół to naprawdę spory obszar.


    Cytat Zamieszczone przez Braveheart kaleczne serce Zobacz posta
    Jestem wielkim fanem Starożytności. Epoka Brązu bez Grecji , Mezopotamii i innych... Typowa SEGA , typowe CA - zawartość jak na podserię ,, Saga" a cena zwykłej wersji prawie 300 zł. Medieval 2 pewnie na premierę kosztował koło 100 zł a tu takie coś. Przed premierą już pół gry wycięte na ,, Culture Packi" , ,,Campaign Packi". Nadzieja w ambitnych Modderach o ile twórcy nie dobiorą się im do czterech liter bo uroją sobie , że mogliby na tym stracić. Powiedzieć , że SEGA to paskudny i chamski względem wiernych graczy wydawca to nic nie powiedzieć. To oczywiste. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
    Tak jak wyżej pisałem. Obszar mimo wszystko jest dużo większy od Troy, ToB czy Shoguna, nawet w wersji Egipt - Anatolia, a nie jest powiedziane gdzie mapa ciągnie się na boki. Podali jedynie północ-południe. Zauważ, że zapowiedzieli aż 3 faction packi. Wątpliwe by byli to wyłącznie Egipcjanie, Hetyci i Kanaanejczycy. Łącznie z DLC wychodzi ok. 20 frakcji. Na 3 kultury to okropna monotonia której w serii nie było do tej pory. Nawet ToB z 8 frakcjami grywalnymi miał aż 4 kultury.

    Liczę, że się nie pomylę. jeśli mielibyście rację wyszedłby być może największy gniot w tej serii.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  14. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  15. #9
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Właśnie gram w Rome Remastera na modzie Imperium Surrectum z 900- osadami i mapą od Gibraltaru po Indie.
    Jeśli lekko odświeżona gra z 2003 w 2023 może oddawać cały świat a najnowsze dzieło EA to ma być jakiś mały gniot, to chyba coś poszło nie tak?

    Cóż, dzięki tęczowym komunistom nie ma co liczyć na historyczne total ware bo zaraz się znajdą tęczowe przygłupy wietrzące w grach rasizm i robiące smród. Więc pogodziłem się, że przez tęczowych komunistów zakłamujących historię obecnie nie ma co liczyć na gry między rokiem 1000 a 1800 z serii total war. Pozostaje WH i starożytność. Niemniej ta mapa i ilośc frakcji to jakiś chyba żart jest.
    Niech się nie wygłupiąją i walna rome 3 i wszyscy będą happy a nie jakieś egipty.
    Albo odblokują narzędzia moderskie dla rome 2 tak by sie dało zmienić mapę, edytować rozmieszczenie osad i granic oraz ewentualnie zwiększyść ilość slotów w osadach... I moga sobie robić tęczowe gry dla tęczowych dziwaków o murzynach wikingach dowodzonych przez feministki. Obojętne mi to.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  16. Użytkownicy którzy uznali post odi.profanum za przydatny:


  17. #10
    Chłop Awatar arabwro
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    dolnośląskie
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 9 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Nie mylisz się. 200-300 godzin? Ja prawie 600 godzin w Attyli i wątpię, by ta wydmuszka twórców Sroji dała więcej niz Sroja RTS. Jak mawiał klasyk - cos się kończy, coś się zaczyna, ja czekam jak kania na deszcz na Frostpunka 2. Życie^^. Pozdrawiam wszystkim z pokolenia X
    Wiesz, dzieci się same nie wychowają, firma się sama nie poprowadzi, a i Żona wymaga czasu i uwagi .
    Czasem chciałbym mieć tyle czasu, aby, jak za studenta, grać po 14 godzin bez przerwy.

  18. Użytkownicy którzy uznali post arabwro za przydatny:


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •