https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=2608733972

https://steamcommunity.com/workshop/...6879988108709/

Witam po długiej przerwie. Polecam mod w którym po 100-tnej turze nie kończy się zabawa, przez cały czas balansujemy na krawędzi, nie ma spamu jednostek, nie zobaczycie, lub tylko najwytrwalsi zobaczą pełną armię przeciwnika.
Ekonomia zmusi Was do zastanowienia się nad zrekrutowaniem każdej jednostki, budynki mają wiele cech ujemnych dla gospodarki i funkcjonowania państwa, zakres ruchu armii jest zmniejszony, komputer nie gra agentami, lub są oni niewidoczni dla gracza (nie znam angielskiego, więc nie rozpracowałem do końca mechaniki moda).

Dyplomacja jest zmniejszona o choćby brak możliwości zawierania umów kilkuturowych, podpisanie któregokolwiek paktu jest trudne, trzeba dobrze przemyśleć kierunek ekspansji.

Im większe postępy będziemy robić, tym ciężej będzie nam się grało, utrzymanie porządku w prowincjach jest bardzo trudne a przypomnę, że ekonomia nie pozwala na utrzymanie wystarczającej ilości wojska.

Zagrałem kilkadziesiąt tur Odyseuszem i mam dopiero (raczej aż) 2 całe prowincje, zagrałem 137 tur Achillesem i mam 2 prowincje i 1 polis, około 40 tur Hektorem i ze względu na skomplikowaną sytuację sojuszy państw ościennych, brak możliwości podboju sąsiednich prowincji dałem sobie spokój.

W modzie jest kilka nowych mechanik w interfejsie, w tym wyrocznia.
Są nowe frakcje i jest ich wiele.
Zmieniono nieco mapkę, przeskalowano miasta i figurki generałów.
Zmieniono bonusy i działanie budynków.
Strata każdej jednostki boli, strata armii to katastrofa.
Komputer wydaje się podlegać takim samym prawidłom jak gracz, AI jest znacznie poprawione.

Wadą moda jest:

- Brak tłumaczenia
- Do wyboru tylko dwa tryby rozgrywki w tym tryb legendarny.
- Skrypt, lub jakieś inne diabelstwo powodujące, że po odniesieniu znaczącego dla naszej rozgrywki sukcesu, któreś z państw wypowiada nam wojnę.
- Misje nadal są tymi z podstawki i zupełnie nie pasują do realiów moda.

Podkreślę jednak jeszcze raz - to pierwszy mod do serii Total War w którym pogramy z pasją i wysiłkiem więcej niż magiczne 100 tur.

Mod przypomina nieco wyśmienitego DeI, brak spolszczenia nie uniemożliwia rozgrywki, jeśli szukasz powolnej, realniejszej kampanii, szukasz wyzwania - pobaw się tym modem.