Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest według ciebie najlepsze zródło dochodu.

Głosujących
157. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rolnictwo

    7 4.46%
  • Górnictwo

    17 10.83%
  • Handel(Rynki,Porty,Kupcy)

    69 43.95%
  • Sakiewka króla.

    2 1.27%
  • Dyplomacja(Trybuty,Wpłaty)

    0 0%
  • Wojna(Plądrowania,okupy,okupacje,eksterminacje)

    62 39.49%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Najlepsze zródło dochodu

  1. #21
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Cytat Zamieszczone przez Witold
    Ale ale ale jak? 4k to max.
    1.Budynki w tym mieście są wybudowane na maxa z wyjątkiem balist, bo one na tym etapie gry (gram oczywiście późną kampanię od 1450 roku) nie są mi potrzebne
    2. Jest to stolica mojego państwa
    3. Mam tam niezłego generała, który ma wiele "dochodowych" cech
    4. Strategiczne położenie
    5. Centra handlowe w okolicy i porty tych prowincji należą do mnie z małymi wyjątkami (Turcja).

    P.S gram w wersję RR/RC, i nie zmieniałem nic w plikach.
    W innych miastach też mam niezłe wyniki: Wenecja ponad 8k, Jerozolima coś koło 9k, Kraków 6k, itp
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  2. #22
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Wszystko zalezy od rodzaju prowadzonej kampani.
    Jezeli gramy kampanie ekspansywna ,w ktorej nacisk jest polozony na wojsko oraz infrastrukture militarna glownym zrodlem dochodu beda pladrowanie miast,sprzedaz ludnosci w niewole a takze wyburzanie zabudowan w podbitych osadach.Oczywiscie nie zapominajac o rozbudowywaniu "rdzennych ziem" swego Krolestwa
    Zas podczas rozgrywki w kampanie terytorialna podstawa dochodu staja sie farmy,markety,porty,kopalnie i ich ulepszenia.Istotna role odgrywa rowniez handel z pozostalymi frakcjami,gra wlasnymi kupcami i w mniejszym stopniu dyplomacja(sprzedaz map lub zdobytych terenow jest raczej malo oplacalna).


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Świecie
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Wydaje mi się ,że każda z odpowiedzi w ankiecie jest na swój sposób opłacalna , jak wiadomo to od położenia danego państwa i stylu gry gracza zależy która z opcji będzie przynosiła największe dochody. Zaznaczyłem wojnę ,gdyż to ona pozwala na natychmiastowy przypływ florenów, i to nie byle jakiego ale uważam ,że aby państwo było stabilne należy korzystać ,ze wszystkich wymienionych środków Równowaga to podstawa
    " – Co to jest Graal?
    – Coś, czego się szuka. Coś, co jest najważniejsze. Coś, bez czego życie traci sens. Coś, bez czego jest się niepełnym, niedokończonym, niedoskonałym. "

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    102
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Wojna nie chce klamac ale z 10tys-30tys zdobylem pladrujac Antiochie, Jerozolime albo Kair teraz ciezko mi to przypomniec ale sporo wpadlo. Handel jest napewno dobry ale miasto musi byc w dobrym miejscu polozone i byc rozwiniete. Handel napewno nie skonczy sie tak szybko jak wojna wiec to jest jego mocna strona. Jaka frakcja taki najlepsze zrodlo dochodu Rus na wojnie wiecej urobi sie niz na handlu a Bizancjum zarobi na handlu.
    Medieval II Total War Bitwa pod Grunwaldem: http://www.youtube.com/watch?v=4ebD2XESWis

    Grunwald 1410-2010 : http://www.youtube.com/watch?v=fRqcbZsKVII

    Krzyżacka dewiza: zu helfen und zu heilen ( Pomagać i leczyć )

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    dałem już ten post w wątku "kasa, kasa, kasa...". przepraszam za dublowanie, ale myślę, że do obu pasuje, a zawsze to większa szansa, że ktoś go przeczyta i mi pomoże (do podzamcza się nie kieruję, bo raczej nie jest to pytanie "początkującego gracza". a zatem kopiuj/wklej:

    mam pytanie: obcykał ktoś fukcjonowanie handlu naprawdę dokładnie? generalnie chciałbym poznać WSZYSTKIE elementy mające wpływ na handel zarówno miejski jak i kupiecki. wiem, że to dość niejasne i wymagające pytanie, więc spróbuję sprecyzować kilka pytań szczegółowych, żeby było wiadomo, co mniej więcej wiem, a czego chcę się dowiedzieć. szczególnie liczę na was, drodzy grzebiący w plikach moderzy, bo kto, jeśli nie wy, miałby dotrzeć do "wzoru na handel".

    1) jak obliczany jest dochód, jaki przynosi kupiec? wiadomo, że poziom kupca. dalej:
    - rodzaj dobra. poszczególne dobra mają pewnie przypisaną jakąś wartość wyjściową, tak? jeśli tak, to gdzie można obczaić ich hierarchię? (oczywiście nie pogardzę, jeśli komuś będzie się chciało ją tu rozpisać, ale łatwiej wskazać miejsce, jeśli takowe ktoś zna.)
    - inne modyfikatory. jakie mają wpływ na dochód końcowy?:
    > często wspominana na forum odległość? ale jeżeli tak, to od czego? od naszej stolicy, od ziem początkowych, czy od aktualnie najbardziej wysuniętego w danym kierunku regionu?
    > czy tu też zależy to od umów handlowych? czy np. szczególne znaczenie ma umowa z państwem, na którego ziemiach stoi kupiec?
    > czy liczy się poziom handlu miejskiego w naszym państwie?
    > mam wrażenie, że pewne frakcje mają po prostu lepszych kupców niż inne. przykładowo: kupiec polski ma mniejsze szanse na przejęcie kupca weneckiego na tym samym poziomie, niż ma to miejsce w drugą stronę. albo Szkocją na jedwabiu przy Konstantynopolu osiągałem zyski mniejsze o kilka stów niż Hiszpanią. stąd moje PYTANIE NAJWAŻNIEJSZE: czy, a jeśli tak to w jaki sposób, handel kupiecki zależy od nacji, którą gramy?
    2) jak obliczany jest dochód z handlu w miastach? tu oczywistym czynnikiem jest rozbudowa danej osady pod kontem handlu. a oprócz tego:
    - dobra w danym regionie. podobnie jak u kupców interesuje mnie hierarchia (ta sama czy inna?). także to, czy np. dwa symbole danego surowca w prowincji przekładają się na większy wpływ z handlu w mieście? poza tym, czy budowa kopalni zwiększa handel wydobywanym surowcem?
    - umowy handlowe. każda ma jednakowe znaczenie? czy szczególny wpływ na dochody mają np. odległość (w wykazie handlujemy zwykle z miastami najbliższych sąsiadów) oraz infrastruktura handlowa i surowce jakie posiada nasz partner?
    - czy na dochód (w każdym poszczególnym mieście z osobna) ma wpływ liczba miast, jakie posiadamy oraz rozwój handlu w innych naszych miastach?
    - flota. spotkałem się ze zdaniem, że dzięki flocie możemy zapewnić sobie większe wpływy z handlu. - jak? czy chodzi tylko o niedopuszczanie do blokowania naszych portów, czy o coś więcej? przy okazji: czy blokowanie cudzego portu faktycznie "przynosi nam wymierne korzyści", jak argumentuje rada zlecając takie zadanie? mam na myśli korzyści inne, niż te, że wróg traci dochód.
    - frakcja. czy dochód jaki jesteśmy w stanie uzyskać w danej prowincji zależy (na zasadzie jakiegoś stałego modyfikatora) od frakcji którą gramy? czy np. Węgrami wyciągniemy z Konstantynopola tyle samo co Bizancjum?
    - kwestia migających wózków w panelu miasta. - co oznaczają? przychodzi mi do głowy, że pokazywana przez nie wartość to limit handlu przy danych budynkach, który to limit przy sprzyjających okolicznościach ma zostać z czasem wypełniony (wiadomo, że to chwilę trwa), ale to tylko domysł. wie ktoś jak jest na pewno?

    okej, znowu wyszło rozwlekle, ale będę wdzięczny, jeśli ktoś to przeczyta i pomoże mi w tym temacie. choćby częściowo, albo na raty, bo wiem, że już czytać to wielu się nie zachce, a co dopiero odpisać na wszystko naraz. BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY!!!

    P.S. najlepsze wg mnie źródło dochodu to handel.
    P.S.2: gdyby ktoś ewentualnie miał pomysł, w jakim dziale/wątku zamieścić te pytania, żeby mieć szansę na rzetelną odpowiedź, to też proszę o radę! tu raczej tonę w dyskusji ogólnej (choć Krzyżak rozwiał jedną z mych wątpliwości, za co dziękuję!)... czy raczej mogę zapomnieć, że jakiś świr zgłębiał ten temat na poziomie matematycznym?
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Moim zdaniem, w trakcie prowadzenia wojny można utrzymać państwo poprzez handel i często niedocenianych kupców, z tym że, tych trzeba narobić wcześniej. Samo zdobywanie miast może nieco też załatać budżet.

  7. #27
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Ale najlepszym źródłem dochodu jest pląderka ^^ Dla niedoświadczonych graczy może być to koniec gry, jeśli przez złą reputację rzuci się na nich cały świat

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Czemu tu nie ma podatków? To jest dla mnie najlepsze źródło dochodu bo jest stałe a plądrowanie to dobre na pare tur bo szybko ( przynajmniej u mnie ) się kończy. zaznaczyłem wojna

  9. #29
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Budowanie kosztuje, a podatki odgrywają wtedy małą rolę i nie wystarczają na budowę i rekrutację

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsze zródło dochodu

    Cytat Zamieszczone przez Krzyzak
    Ale najlepszym źródłem dochodu jest pląderka ^^ Dla niedoświadczonych graczy może być to koniec gry, jeśli przez złą reputację rzuci się na nich cały świat
    Czasem lubię się bawić w szwabów (tych z II WŚ), kiedy ustalam sobię (tak prywatnie), że moge mieć 5 armii do obrony granic, i robie wszystko by rzucili się na mnie sąsiedzi... a wtedy... buaaaaa, bronie się, nie, trza sie wycofać... nie, obronie się.... Je, kontratak...

    W europa uniwersalis tez sie tak fajnie grało
    _____________________________________________
    Ale dobra, do tematu: Zaznaczyłem wojna, bo z reguły wojuje, wyznając doktrynę walki na jeden front i niezostawiania pustych tyłów. Dlatego w obecnej kampanii biję się z Wegrami i to twardo, gdzie rzucilem naprawde spore sily. w magdeburgu musze utrzymywac spora armie, bo ze szwabami to nigdy nie wiadomo. poza tym jak armmi w miescie nie ma, to HRE robi jakies dziwne podchody... przekracza granice, potem wraca, potem znowu... a tak siedzi u siebie. tak samo w pradze, z tym ze tam armia juz o polowe mniejsza. Mam natomiast bardzo nieciekawe stosunku z rusia. przez dlugi czas trzymalem tam armie, tez calkiem spora. nie chcialem z nimi wojowac, gdyz wole sie bic na jednym froncie, a poza tym mysle sobie... mongolowie mi juz niedluga pomoga... ale potem sie rozmyslilem. stworzylem bardzo mala armie, ktora posluzyla za garnizon "na wszelki wypadek" jakbym wtopil w rusi (nie wyznaje zasady "save&load" to raz, a poza tym cienko z kasa u mnie) i wyjechalem na rus. podbilem polnoc razem z moskwa, ktora niestety mi odbili... co teraz zrobia to nie wiem, ale ja sie zbroje, just in case
    Tak czy siak z wojny zawsze mialem fajny dochod, nawet po odliczeniu utrzymania kilku armii, z tym ze wojne trzeba prowadzic ciagle, by miec z niej dochod. no i w koncu trzeba tez pomyslec o innej infrastrukturze, bo przeciez kiedys to wojowanie sie skonczy i co wtedy?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepsze DLC do Shogun'a 2
    By Rostel123 in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 16:16
  2. [Źródło] Lista regionów, miast i ich koordynaty
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 11:38
  3. Najlepsze miasto średniowiecza
    By Bizantyjczyk in forum Średniowiecze od 476 do 1492
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 23:05
  4. [Źródło] Mapy polityczne z RTW i BI
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 13:09
  5. Co najlepsze na słonie ?
    By grattz in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 10:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •