Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Lech Kaczynski

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Lech Kaczynski

    Skoro jest temat o PO, mozna podyskutowac o tej malej postaci ktora pcha sie tam gdzie jej nie chca:
    http://wiadomosci.onet.pl/2136671,11,tu ... ,item.html

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Sugeruję, żeby pierwszy post uległ zmianie -- powinien być bardziej kulturalny...

    Ja osobiście mam p. Lechowi Kaczyńskiemu trochę do zarzucenia - m.in.:
    - otaczanie się nieodpowiednimi ludźmi - typu tzw. "ekonomista" a naprawdę socjalistyczny planista p. Ryszard Bugaj
    - niechęć do liberalizmu gospodarczego
    - nadużywanie żałoby narodowej
    - nadmierne zamiłowanie do martyrologicznej wizji historii (za dużo wspominania klęsk, za mało radości ze zwycięstw)

    Natomiast na plus zaliczam:
    - przywiązywanie wagi do konserwatywnych wartości takich jak patriotyzm, rodzina,
    - eurosceptycyzm (aczkolwiek niestety podpisał Lizbonę)
    - niechęć do czasów PRL oraz do tamtego aparatu
    - to, że nie zatacza się pijany na grobach bohaterów tak, jak p. Kwaśniewski

    Po prawie pięciu latach prezydentury moja ocena dla niego to 3+... Z tym, że i tak to chyba najlepszy prezydent po '89... W porównaniu z radzieckim generałem w polskim mundurze, elektrykiem oraz komunistycznym aparatczykiem to faktycznie lepszy standard.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Najlepszy? Raczej najgorszy... Prezydentura nadetego jest smieszna, samo to jak rzadzil sie w samolocie... Na dodatek pcha sie tam gdzie go nie potrzeba.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Mimo wszystko jest to wasz prezydent i głowa naszego państwa, więc jaki on by nie był należy mu okazywać szacunek :!:

    Ja osobiście nie akceptuje jego osoby i jego polityki, ale publicznie go nie obrażam. A jak już chce mu coś zarzucić to robie to kulturalnie.

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Cytat Zamieszczone przez Brave
    Mimo wszystko jest to wasz prezydent i głowa naszego państwa, więc jaki on by nie był należy mu okazywać szacunek :!:
    Jaruzelskiemu, Wałęsie i Kwaśniewskiemu też okazujesz szacunek?
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  6. #6
    Witia
    Gość

    Re: Lech Kaczynski

    Chicago powiadasz... ale nie ukrywam, że Twój nik był podpowiedzią. Do zobaczenia panie Trolu

  7. #7
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Cytat Zamieszczone przez Lucasus
    Sugeruję, żeby pierwszy post uległ zmianie -- powinien być bardziej kulturalny...

    Ja osobiście mam p. Lechowi Kaczyńskiemu trochę do zarzucenia - m.in.:
    - otaczanie się nieodpowiednimi ludźmi - typu tzw. "ekonomista" a naprawdę socjalistyczny planista p. Ryszard Bugaj
    - niechęć do liberalizmu gospodarczego
    - nadużywanie żałoby narodowej
    - nadmierne zamiłowanie do martyrologicznej wizji historii (za dużo wspominania klęsk, za mało radości ze zwycięstw)

    Natomiast na plus zaliczam:
    - przywiązywanie wagi do konserwatywnych wartości takich jak patriotyzm, rodzina,
    - eurosceptycyzm (aczkolwiek niestety podpisał Lizbonę)
    - niechęć do czasów PRL oraz do tamtego aparatu
    - to, że nie zatacza się pijany na grobach bohaterów tak, jak p. Kwaśniewski

    Po prawie pięciu latach prezydentury moja ocena dla niego to 3+... Z tym, że i tak to chyba najlepszy prezydent po '89... W porównaniu z radzieckim generałem w polskim mundurze, elektrykiem oraz komunistycznym aparatczykiem to faktycznie lepszy standard.
    Ja bym tę minusy bardziej wzmocnił po pierwsze dodał bym Pawła Wypycha, który sieje bezsensowną propagandę bez jakichkolwiek argumentów rzeczowych.
    Po drugie Lech Kaczyński jest konserwatystą we wszystkich kluczowych sprawach, nie ma chrzty liberalizmu w swoich decyzjach.
    Po trzecie fakt za często używa żałoby narodowej. Chociażby w takich Chinach co kilka tygodni dochodzi do poważniejszej katastrofy np. w kopalni. Ostatnio zginęło 200 osób dość, że nie wprowadzono żałoby narodowej to nawet nie wypowiedział się Przywódca państwa ani nawet minister....
    Po czwarte moim zdaniem nasz prezydent za bardzo przywiązuje się do historii(wręcz powiedział bym, że jest nacjonalistą) chociażby w odniesieniu do polityki zagranicznej, moim zdaniem powinniśmy pamiętać o przeszłości ale głównie myśleć o realiach teraźniejszych.

    Do mini plusów bym zaliczył tylko jedno, neutralność, która jednak przy naszych ambicjach rozwoju jest bardzo szkodliwa...
    Jeżeli chodzi o eurosceptycyzm to się zgodzę. Unia Europejska to dobra idea ale ta idea przy tak różnorodnej gospodarczo i cywilizacyjnie europie jest nie możliwa do zrealizowania. Mnie osobiście pasuje styl Arabii Saudyjskie stopniowe reformy..
    Dobrą cechą tej prezydentury jest niechęć do czasów PRL, musimy raz na zawsze skończyć i oddzielić tam te czasy grubą kreską.
    Nasz prezydent chociaż nie zatacza się się na grobach to jednak prezentuje się mało okazale, a w niektórych sytuacjach wręcz fatalnie brak mu retoryki, którą miał Aleksander Kwaśniewski.

    Osobiście uważam, że ta prezydentura nie zasługuje na wiele pochwał, ja dał bym jej najwyżej 2+\10
    Prezydent taki jak Lech Kaczyński jest dobry ale tylko na przeczekanie jeżeli chcemy prawdziwych zmian musimy wybrać kogoś z charakterem, kogoś z twardymi i klarownymi celami, które określą jego kandydaturę.

    Chociaż określałem prezydenta Kaczyńskiego naszym, nie uważam aby była ta osoba będąca moim prezydente, nie szanuje on swoich rywali, a ludzi będących przeciwko niemu określa często pogardliwie..

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Po drugie Lech Kaczyński jest konserwatystą we wszystkich kluczowych sprawach, nie ma chrzty liberalizmu w swoich decyzjach.
    I CHWAŁA mu za to, zwłaszcza patrząc na pożal się Boże, nasz liberalny rząd.

    Ostatnio zginęło 200 osób dość, że nie wprowadzono żałoby narodowej to nawet nie wypowiedział się Przywódca państwa ani nawet minister....
    No a w latach 50 też ginęły setki jak nie tysiące ludzi i przywódcy naszego i nie tylko państwa nawet się nie zająknęli, bierzmy z nich przykład.

    Po czwarte moim zdaniem nasz prezydent za bardzo przywiązuje się do historii
    Lubie ludzi którzy są przywiązani do historii własnego państwa.

    wręcz powiedział bym, że jest nacjonalistą
    Jeśli znajomość i przywiązanie do historii jest miernikiem nacjonalizmu, to pan prof. Nałęcz jest chyba jednym z bardziej skrajnych nacjonalistów.

    moim zdaniem powinniśmy pamiętać o przeszłości ale głównie myśleć o realiach teraźniejszych.
    Mi się wydaje, ze Lech Kaczyński działa dokładnie w myśl tej zasady, a nawet wybiega trochę poza nią i myśli o najbliższej przyszłości, ale ma inne założenia i inna wizję naszej polityki zagranicznej.

    Mnie osobiście pasuje styl Arabii Saudyjskie stopniowe reformy..
    jakie stopniowe reformy, jakie ma to odniesienie do Polski?

    Nasz prezydent chociaż nie zatacza się się na grobach to jednak prezentuje się mało okazale, a w niektórych sytuacjach wręcz fatalnie brak mu retoryki, którą miał Aleksander Kwaśniewski.
    On miał retorykę na wysokim poziomie? On był bardziej medialny a to nie to samo.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Ludzie. Czasy się zmieniają w stronę liberalizmu i kapitalizmu. Za jakieś 4 pokolenia Historia będzie miała najmniejsze znaczenie.

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Kaczynski

    Lech Kaczyński jest niewątpliwie dyletantem w kwestiach ekonomicznych, naiwniakiem w kwestiach polityki zagranicznej i ciamajdą w sposobie bycia, ale jak się wydaje, ma przynajmniej dobrą wolę w przeciwieństwie do poprzednich prezydentów i większości politykierów z polskiej sceny, a to wśród ogólnej miernoty, jest wielkim plusem który wyróżnia go z tłumu.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 194
    Ostatni post / autor: 08-01-2020, 12:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •