Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Drakensang

  1. #11
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Drakensang

    Ja tez cos od siebie dorzuce Drakensang jest hmm dziwny. Zeby nie bylo, podobal mi sie! Taki powrot do dawnych RPG czyli dobra druzyna kontra zla reszta

    - masa grindowania - krew mnie zalewa gdy zeby wykonac jakies zadanie musze przejsc przez loch z 150 szczurami,
    Fakt to wkurza...

    - brak skrotow - tj. idziemy przez jakis ogromne podziemia, na koniec wykanczmy bossa i w kazdej normalnej grze w tym momencie dzieje sie cos, co pozwlala nam od razu wrocic na powierzchnie - niestety w Drakensangu trzeba przez 5 minut wraca przez puste lochy, co niezmiernie irytuje,
    Da sie zyc

    - strasznie oklepana fabula - de facto juz po 5 mintuach mozna sie domyslic cos sie bedzie dzialo dalej,
    No Planescape to nie jest, ale w tej grze raczej nie o fabule chodzi, a takie osbie przyjemne bycie bohaterem bez rozterek moralnych czy innych glupot. Mi sie to nawet podobalo bo troch emoglem odpoczac od nadetych-bufioniastych RPGow

    - bardzo mala uzytecznosc magii (w D&D czarodziej na wysokim poziomie byl chyba najpotezniejszym czlonkiem druzyny, tutaj czarodziej to taki chlopiec do bicia, ktory moze innych leczyc),
    Nie zgadzam sie! Gralem magiem i generalnie kosilem moich wrogow, ze strach! Wprawdzie bez czarow leczacych nie da sie zyc, ale ofensywa tez daje rade.

    - grafika cos jak NWN1+.
    Bzdura! Nie jest to cudo, ale jak dla mnie grafika byla mila dla oka, nie odrzucala, zbroje i postacie prezentowaly sie bardzo dobrze! I moge sie zalozyc, ze nie zestarzeje sie tak szybko jak w innych super hiper efektownych produkcjach. Poprostu am swoj urok, ale rzeczywiscie zauwazylem, ze zdania pod tym wzgledem sa wyjatkowo mocno podzielone.

    - najwiekszy minus to jednak zdecydowanie - zle zbilansowanie gry - niektore zadania poboczne mozemy dostac w momencie gdy nie mamy prawie zadnej szansy ich wykonac, bo jestesmy na to za slabi, co jednak okazuje sie gdy przejdzie sie juz jakies ogromne lochy i dojdzie do koncowego bossa ktory robi nam kuku w 3 sekundy.
    No i to prawda niestety... Bossowie sa najgorsi. I to nie kwestia kiepskiej druzyny, tylko ich przepakowania. No bo jak wybilem wszystkoc o sie dalo, wykonale wszystkei zadania i tu przylazi taka szczurzyca, czy inne drzewo ktore zmiata cala moja druzen w pare chwil? I malpa sie regeneruje? Ze szczurzyca to sie chyba ze 2h meczylem. Takze lepiej nauczcie sie z buga korzystac
    Jeszcze mnei wkurzalo, ze gralem magiem, a tu kompletuje sprzet dla woja (zwiazany z fabula), dzieki ktoremu bym wymiatal... No ale nie jestem wojem:/

    Ale mimo wszystko gra jest bardzo dobra! Gralem w nia jak sie ukazala i na prawde nie uwazam teog czasu za stracony! Sa lepsze RPGi, ale Drakensang poprostu jest lekki, latwy(no moze nie zawsze) i gra dawala mi sporo radochy! Kupa zadan, kupa sprzetu, kupa lochow, ciekay system rozwoju i craftingu, fajne NPC. Kuleje fabula i balans i no czasem te lochy sa troche za duze i przepchane. Mimo wszystko 8/10 sie nalezy ode mnie. No ale tez trzeba sobie powiedziec, ze nie dla kazdego jest to gra. Z drugiej storny za 40 zl to mysle, ze warto!

  2. #12
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang


  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12876 Wychodzi druga część. Ja widziałem tylko parę minut u kolegi, ale miał coś nie tak ze sterownikami chyba i głupie błędy wyskakiwały. Widziałem tylko zakładkę ze skillami i faktycznie bardzo rozbudowana ;p

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    49
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    wiecie może gdzie tam (w jakim folderze) się save'y zapisują?
    Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę!

  5. #15
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang

    O ile pamietam to w jakims podfolderze MyDocuments.

  6. #16
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    Gra w to ktoś jeszcze? Bo chciałbym zagrać i mam parę pytań:
    -Drużynę zbiera się jak w innych rpg, spotykasz, gadasz i dołączasz? Można ich rozwijać jak swojego bohatera?
    -Czary się kupuje, czy zdobywa wraz z jakimiś umiejętnościami?
    -Fabuła jest liniowa? Mam tu na myśli główny wątek, jak i również misje poboczne, czym można je robić na kilka sposobów?

  7. #17
    Gość

    Re: Drakensang

    W Drakensang: The Dark Eye jest tak :
    -spotykasz ludzi, możesz z nimi rozmawiać , niektórzy mogą do ciebie dołączyć... musisz ich tylko znaleźć
    -bohaterów , których spotkasz i dołączą do ciebie możesz rozwijać i nawet nimi kierować
    -czary się chyba jakieś kupowało , a któreś odblokowało w umiejętnościach
    -fabuła liniowa? hmm... w niektórych misjach mogłem dołączyć się do obozu A lub do obozu B , mogłem daną osobę zostawić duchowi , lub za nią poręczyć/ zapłacić

    Strasznie dużo jest misji pobocznych i są dość długie. Pamiętam jak badałem jakieś katakumby czy coś w tym stylu przez ponad 2-5h
    To nie zmienia faktu, że w tej grze jest najgorsza walka . Turowe atakowanie, nasi towarzysze się często gubią , prawie nigdy nie atakują przeciwnika tylko stoją i się przyglądają ...
    Strasznie ta gra jest długa. Mam już z 20h przegranych i strasznie mnie to nudzi. Z trudem w fabułę się wgryźć potem .

  8. #18
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Drakensang

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz1
    prawie nigdy nie atakują przeciwnika tylko stoją i się przyglądają ..
    Jak masz ustawione zachowanie defensywne to stoją. Na podobiznach postaci z Twojej drużyny są ikonki tarczy, kliknij na nie (tarcza zmieni się w miecz), a Twoi bohaterowie będą atakować nieprzyjaciół do ostatniej kropli krwi.

    Ogólnie cała seria trzyma poziom. Polecam. Dwójka była trochę krótka jak dla mnie, niemniej jednak usprawniono w niej kilka rzeczy w porównaniu z jedynką.

    Cytat Zamieszczone przez Dragonit
    -Fabuła jest liniowa? Mam tu na myśli główny wątek, jak i również misje poboczne, czym można je robić na kilka sposobów?
    Tak, kilka misji można wykonać na parę sposobów.

    Cytat Zamieszczone przez Dragonit
    -Czary się kupuje, czy zdobywa wraz z jakimiś umiejętnościami?
    Nie każda postać może czarować. Czary kupuje się jako umiejętność u odpowiednich postaci.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz1
    Strasznie ta gra jest długa. Mam już z 20h przegranych i strasznie mnie to nudzi. Z trudem w fabułę się wgryźć potem .
    A widzisz, a mi nawet jedynka wydawała się nie za długa
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    Strasznie ta gra jest długa. Mam już z 20h przegranych i strasznie mnie to nudzi. Z trudem w fabułę się wgryźć potem .
    Większość osób narzeka, że teraz gry są zbyt krótkie, a tu takie coś Ja tam po 20h to się ledwo rozkręcam, w Skyrimie po ok. 40 - 50h gry przeszedłem z 30% gry

    Dzięki Wam za pomoc Fajnie, że w CDA są obie części i dodatek.

  10. #20
    Gość

    Re: Drakensang

    Jak masz ustawione zachowanie defensywne to stoją. Na podobiznach postaci z Twojej drużyny są ikonki tarczy, kliknij na nie (tarcza zmieni się w miecz), a Twoi bohaterowie będą atakować nieprzyjaciół do ostatniej kropli krwi.
    Wiem o tym , ale to nic nie zmienia.
    Tylko , że przez 20h gry jeszcze gra się trzyma fabuły , a potem to jest mozolne wykonywanie misji i brak jakiejkolwiek fabuły.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •