Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 79

Wątek: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

  1. #61
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    89
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    O MATKO. Przeszedłem całą gre na "Vertical Screen" by przez przypadek odkryć jak naprawić panoramę we wszystkich starych grach !

    Wystarczyło tylko zmienić ustawienie w opcjach grafiki:


    Uploaded with ImageShack.us

    I wszystko działa idealnie . Pozdrawiam :]
    Rome Total War : Antologia

  2. #62
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    mam win xp. Chodzi o to, że jak gram to zawsze dojdę do momentu, w którym się gra zawiesza i nie rusza. Gram normalnie nic się nie dzieje i zawsze jest taki moment, że po około 20-25 turach gra, gdy dam koniec tury się wiesza. Nic się nie dzieje. Dodam, że dotyczy to tylko win XP - wiem, że jakiś pacz to może rozwiązać, ale pytanie jaki? Dodam, że jak tę samą grę wrzucę na drugi system - win 98 na tym samym kompie - to tam gdzie się wieszała na XP na win 98 jest zwyczajny koniec tury i gram dalej. Zresztą na win98 zawsze działała bez zarzutu. Mam złotą edycję z MI.

  3. #63
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Przede wszystkim zwiększ wirtualny RAM

    Zwiększ RAM wirtualny
    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    metoda_2: start>>ustawienia>>panel sterowania>>system>>zaawansowane>>wydajność : ustawienia>>zaawansowane>>pamięć wirtualna: zmień>> otwiera sie okienko

    (...)
    w tym okienku możesz także ustawić RAM wirtualny.
    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    6) ustaw STAŁY rozmiar dla rzeczy która ma ze 3 albo i więcej nazw: RAM wirtualny = plik/pliki wymiany = plik/pliki stronicowania
    Spoiler:
    brzmi groźnie a to nic innego jak obszar dysku twardego używany jako pamięć RAM gdy tego "normalnego" RAM'u chwilowo jest za mało - czyli w KAŻDYM kompie tyle tylko że częściej lub rzadziej i mniej lub więcej

    - ustaw mniej więcej tyle żeby było 2,5 lub 5 razy więcej niż masz "normalnego" / "fizycznego" RAM - jak nic nie da to ustaw na 7,5 lub 10 krotność RAM fizycznego, a może właśnie obetnij do 0,5 objętości fizycznego RAM ((nie podam ci najlepszych ustawień bo musiałbym znać DOKŁADNE obciążenie RAM fizycznego i wirtualnego jakie masz w trakcie gry i w trakcie innych zadań na kompie. ))
    Spoiler:
    te ułamki podałem jako podstawę do konkretnych obliczeń - w ustawieniach RAM wirtualnego musisz to podać w MB albo nawet w kB - jak na przykład masz 2 giga RAMU to wirualny ustaw na 2,5 *2 = 5 giga albo nawet na 5*2=10 giga

    Zwiększanie RAM wirtualnego odbywa się się to kosztem wolnego miejsca na dysku twardym więc
    - opróżnij kosz,
    - odinstaluj zbędne programy i zgraj na krążki fotki i inne pliki których nie używasz na co dzień, gdy sprawdzisz że się dobrze zgrały dopiero wtedy wywal ich kopie z twardziela)



    :idea: Uwolnij zasoby systemowe - patrz linki poniżej:



    uwalnianie RAM

    i

    uwalnianie zasobów szczegóły

    Zobacz też: wyjaśnienie

    ...................
    Nie sądzę żeby to chodziło o limit RAM-u dla 1 aplikacji, ale na wszelki wypadek możesz zwiększyć

    limit Ram dla aplikacji
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  4. #64
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    dało mi to tyle, że gram prawie bez bugów. To już coś. Nie mogę jednak zlikwidować klanu wroga. Kiedy chcę skończyć jakimś wrogim klanem - likwidując dajmio i prowincje - to wywala mnie na pulpit. Wydaje mi się, że tutaj już jakaś łatka na grę byłaby przydatna. ... no chyba, źe inne pomysły

    ps. podkreślam, że win 98 - ten sam komp - gra działa bez zarzutu (tylko, że teraz nie chce mi się instalować specjalnie tego systemu dla jednej gry ...)

  5. #65
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    MEMTESTA odpalałeś ?- Jak nie, to sprawdź nim RAM pod kątem błędów/uszkodzeń
    Sprawdź dysk TWARDY pod kątem błędów fizycznych - PEŁNE, GRUNTOWNE FIZYCZNE skanowanie dysku twardego koniecznie z opcją autonaprawy
    ...
    spróbuj przed ostatecznym rozwaleniem klanu zapisać grę potem zmień ustawienia - w części działanie usuń parafkę przy filmikach wysokiej jakości

    Jak to nie pomoże zmniejsz rozdzielczości albo
    ... w ogóle przejdź na tryb programowy
    gra użyje RAM-u i procesora głównego zamiast karty graficznej - więc tym bardziej wywal zbędne składniki Windowsa i obetnij rozdzielczości a ZWŁASZCZA częstotliwość odświeżania)

    -----------------
    Tak myślę ... :roll: że dobrze by było wybadać co robi zwiechę? Poderżniecie gardła daimio - zamach ninja lub gejszą? Podbicie wszystkich ziem? Zabicie daimio w bitwie (wybij jego oddział do nogi)?

    Coś czuję że problem stanowi filmik który towarzyszy bezpotomnej śmierci dajmio lub śmierci samobójczej po klęsce. Hekhmmm .... Choć nie jestem pewny czy ten filmik pojawia się gdy z twych rąk zginie wrogi daimio czy tylko gdy TWÓJ daimo umrze?

    :idea: :?: Jak masz zainstalowany shogun?: Czy filmiki odtwarza ci z krążka czy masz zainstalowane na twardziela?
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #66
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    MEMTESTA odpalałeś
    tak, wcześniej
    spróbuj przed ostatecznym rozwaleniem klanu zapisać grę potem zmień ustawienia - w części działanie usuń parafkę przy filmikach wysokiej jakości
    filmiki też w ogóle wyłączyłem i to samo.
    Tak myślę ... że dobrze by było wybadać co robi zwiechę? Poderżniecie gardła daimio - zamach ninja lub gejszą? Podbicie wszystkich ziem? Zabicie daimio w bitwie (wybij jego oddział do nogi?
    wygrałem bitwę i uciekł - obojętnie czy do zamku (jak hojo), czy w nicość jak takeda. Bitwy potem powtórzyłem z automatem i to samo. Wygląda to tak, że rozegram bitwę (auto czy ręcznie), tura leci dalej (czyli pokazuje co wybudowałem, ruchy itd) i jak ma być koniec to wywala do windowsa.
    Jak masz zainstalowany shogun?: Czy filmiki odtwarza ci z krążka czy masz zainstalowane na twardziela?
    mam złotą edycję (chyba tak się zwie) i w niej jest też MI. Gra po polsku. Zainstalowana na drugiej partycji; twardziel. Z płyty nie korzystam.
    ps. mnie też się wydaje, że chodzi o filmik, ale wcześniej tego nie miałem. Ostatnio jak grywałem (czyli kilka ładnych lat wstecz, to miałem zawiechę po jakimś czasie, a tak wsio było ok. Komp ten sam. Na lapku z win7 nie chiał w ogóle działać.
    Tu też niby odpalam w zgodności z win98 i nic, to samo.

  7. #67
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Kodeki do filmików! cofnij do starszych wersji windows media player i inne odtwarzacze!
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  8. #68
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    chyba się z tym uporałem. Polecam wszystkim walnięcie pacza warlord. Potem pojawi się problem, ponieważ gra zawoła o płytę (nie wiem dlaczego). Robimy reinstalację, ale przerzucamy pliki sami zostawiając oryginalnego exe-ka. Grałem jak do tej pory w sumie może z 12 godzin (wprawdzie też w pracy na innym kompie), ale bez problemów przechodzę dalej i nie mam zaiwech w grze (oczywiście spokojnie przeszedłem dalej jak na win98 i rozwaliłem klany wroga). Jedyny minus jaki pozostał, to fakt, że po zakończeniu gry mi się wiesza, gdy klikam by wyszedł z gry. Obchodzę to tabem i jest luzik. poleam, bo u mnie śmiga na razie spoko.

  9. #69
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Tak jest: Alt+tab, potem Alt+CTRL+delete - z menadżera wybrać Shogun .exe lub Wshogun.exe - zależnie od wersji gry i kazać systemowi zakończyć aplikację. potem zamknąć menadżera. Nie wpływa to na jakiekolwiek zapisane sejwy.

    Spróbuj też:

    http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...?f=368&t=12080

    Dobre nie tylko na szoguna. 8-) 8-) 8-)
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  10. #70
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Cześć!

    Mam następujący problem:

    Od dwóch dni walczę z tym, aby odpalić Shoguna na Windows 7. Korzystałem z wymienionych w tym wątku rad, jednak mój problem wygląda na nietypowy. Mój sprzęt:

    ASUS K57JB (laptop)
    Widnows 7 (64-bit)
    Intel i3 2,4 Ghz
    ATI molbility radeon hd 5145
    RAM 4 GB

    A tak wygląda mój problem:
    Wszystko ładnie hula (filmiki, muzyka), ale gra zawiesza się gdy otwieram okienko rekrutowania jednostek i budowania. Zwiesza się tak, że kompa trzeba restartować. Czy ktoś umie mi pomóc?

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age Total War 3 - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 850
    Ostatni post / autor: 13-06-2020, 18:56
  2. MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By paulo2003 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 10:36
  3. Third Age - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 288
    Ostatni post / autor: 20-04-2017, 19:49
  4. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:25
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •