Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pytanie o modowanie

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytanie o modowanie

    Mam pytanie o edytowanie statystyk jednostek. Otóż używam Pack File Menagera i nie wiem gdzie edytuje się zasięg strzału jednostki. Poza tym zauważyłem, że Strzelcy z Fergusonami (może ich werbować Wielka Brytania) nie przeładowują broni od przodu. Znalazłem linijkę w pliku patch gdzie jest napisana ta broń. Czy wie ktoś może jak bym napisał tą broń u innej jednostki to czy ona by przeładowywała tak jak oni czy od przodu

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytanie o modowanie

    Fergusoniki są odtylcowe Masz fajny artykulik
    Karabin Fergusona (Wielka Brytania)
    Jedną z pierwszych broni stosujących powyższe rozwiązanie jest karabin wykonany w Anglii przez francuskiego protestanta La Chaumette’a w I połowie XVIII wieku. Broń ta nie zyskała jednak większego rozgłosu i popularności, do czasu aż jej ulepszoną wersję zaproponował w 1774 r. kpt. Ferguson. Karabin Fergusona charakteryzował się tym, że gwinty sworznia miały wycięte pionowe rowki, co powodowało, że przy nieuniknionym w czasie strzelania zabrudzeniu, cały mechanizm nie zacinał się. Karabin został wkrótce oceniony na tyle dobrze, że wyposażono weń jedną z komapnii piechoty, którą następnie wysłano, pod dowództwem samego Fergusona do Ameryki. Tam wzięła ona udział w ataku na Brandywine Hill (11.XI.1777). Podczas ataku twórca karabinu został ranny, wkrótce też, jak się zdaje w związku z tym właśnie faktem, kompanię rozwiązano. Po powrocie do zdrowia Ferguson otrzymał dowództwo batalionu Loyalist Militia, oddziału sformowanego z wiernych Koronie Brytyjskiej osadników, na czele których zginął 7 października pod King’s Mountain w Południowej Karolinie.

    Jeśli chodzi o cechy karabinów Fergusona, to na podstawie współcześnie przeprowadzonych testów stwierdzono, że bardzo łatwo ulegały one zafolowaniu, wskutek osadzającego się wewnątrz lufy, szczególnie na gwincie i sworzniu, naggaru. Zwykle ledwo udawało się oddać kilka strzałów pod rząd, a już broń trzeba było rozbierać i czyścić. To też stanowiło jej główną wadę. Karabiny Fergusona były jedyną ładowaną odtylcowo bronią, którą początkowo na szerszą skalę wykorzystywano do celów wojskowych. Warto jeszcze wspomnieć, że w 1784 r. londyński producent karabinów Fergusona Durs Egg, stworzył broń odtylcową własnego pomysłu, opierającą się między innymi na dodaniu do lufy ruchomej komory zamkowej zamontowanej z tyło na osi, co umożliwiało jej podniesienie do ładowania. Karabinek Egga nie sprawdził się jednak, ponieważ podczas strzelania spora część gazów uchodziła z lufy, co znacznie zmniejszało siłę i efektywność strzału.

    znalezione na jakimś forum - tekst autorstwa niejakiego Raleen


    edycja zasięgu to chyba unit_stat_land

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o modowanie

    Cytat Zamieszczone przez germinal
    edycja zasięgu to chyba unit_stat_land

    Mógłbyś dokładnie sprecyzować nazwę tego pliku co jest w tym unit_stat_land bo nie mogę znaleźć. Znalazłem w tym atak wręcz, celność obrona, naboje itp. ale tego nie mogę .

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 08:25
  2. Modowanie Dyplomacji - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 14:25
  3. Modowanie
    By kowcioo in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 19:48
  4. Patch 1.5 i modowanie
    By Secret_Matrix in forum Empire
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 14:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •