Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Poradnik

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    moja strategia na grę polakami czyli podbijać kolejno:
    -pomorze (budować tam kolejno fort zamek port szkutnik a potem gildie handlowa i statki jakieś 30 lat na to zejdzie)
    -Mołdawię (budować to samo co w pomorzu)
    -Wołyń
    -Kijów (budować jakieś budynki do wojska i gildie handlową i port)
    -Chazarie (gildia handlowa port i stajnia do jazdy stepowej)
    -Krym (gildia handlowa i port)
    -Litwe (gildia handlowa i port)
    a potem zająć się reszta wschodu

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Poradnik

    -Chazarie (gildia handlowa port i stajnia do jazdy stepowej)
    -Krym (gildia handlowa i port)


    Te dwie prowincje na 99% będą zajęte przez Bizancjum. Chyba, że sytuacja na mapie potoczy się inaczej w co szczerze śmiem wątpić

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    no będą zajęte o ile nie wyśle posła do chazarii i nie przekupie tam armii a w krymie nie ma wojska więc łatwo go przejąc

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    -Chazarie (gildia handlowa port i stajnia do jazdy stepowej)
    -Krym (gildia handlowa i port)


    Te dwie prowincje na 99% będą zajęte przez Bizancjum. Chyba, że sytuacja na mapie potoczy się inaczej w co szczerze śmiem wątpić

    jak odpowiednio szybko się weźmiesz za robienie wojska i podboje to zdążysz przed nimi.

    mój sposób.
    -zajęcie pomorza i mołdawi co odcina węgrów i bizancjum od dalszych wędrówek i otoczenia nas (tek jak ktoś już pisał) i nastawienie tch prowincji na handel morski.
    -kijów, chazaria i krym. co by bizancjum nie parło na stepy od południa. wskazany sojusz z tym krajem i możliwie najdłuższe utrzymywanie go.
    - rozbudowa rolnicza prowincji które przynoszą z tego tytułu największe zyski.
    -w regionach górniczych najpierw kopalnie późnej wojsko. Jedna prowincja pod stolicę(można więcej. wystarczy jednocześnie budować odpowiednie budynki w kilku regionach ale po co?)
    -wojska są najskuteczniejsze gdy złożone są z dobrego generała i 3 typów jednostek: piechota walcząca w zwarciu(Men at arms albo lepiej pikinierzy czy włócznicy), łucznicy i konnica. dlatego proponuje wybierać po 3 sąsiadujące prowincje i robić z nich "okręgi" robiące wojsko. każda prowincja z "okręgu" robi jeden typ jednostki.
    -Szybki podbój stepów
    -na koniec zebranie na tyle silnej armii aby jak najszybciej rozbić nowogród. w tej sytuacji zamki i forty polecam zdobywać szturmem a nie przez wygłodzenie. w przypadku innych krajów wedle uznania.

    powodzenia i pozdrawiam.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez smutny_maciek
    -wojska są najskuteczniejsze gdy złożone są z dobrego generała i 3 typów jednostek: piechota walcząca w zwarciu(Men at arms albo lepiej pikinierzy czy włócznicy), łucznicy i konnica. dlatego proponuje wybierać po 3 sąsiadujące prowincje i robić z nich "okręgi" robiące wojsko. każda prowincja z "okręgu" robi jeden typ jednostki.
    -Szybki podbój stepów
    -na koniec zebranie na tyle silnej armii aby jak najszybciej rozbić nowogród. w tej sytuacji zamki i forty polecam zdobywać szturmem a nie przez wygłodzenie. w przypadku innych krajów wedle uznania.

    ja zawsze robię po 4 sąsiadujące prowincje do wojska tzn. w kolejnych z prowincjach:
    -piechota
    -konnica
    -łucznicy
    -artyleria
    i z 3 takie okręgi i produkcje woja miałem dobrą. a w późniejszych etapach gry jak gdzieś w innych prowincjach zaczynałem rozbudowę wojska to tylko jednego rodzaju np. tylko miecznika albo milicje

    a resztę prowincji podzielić na takie gdzie się statki buduje albo agentów(jak się umie to można agentami zniszczyć jakieś państwo i jest to sposób na wygranie gry bez wojen). i oczywiście w wszystkich nadmorskich handel na maxa i wszędzie rolnictwo

    a jeśli chodzi o oblężenia to jeśli padną po 2 latach to nie brałem nigdy szturmem a jak dłużej to się tam stać nie opłaca tylko szturm odrazy albo przekupienie garnizonu

  6. #16
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    albo agentów(jak się umie to można agentami zniszczyć jakieś państwo i jest to sposób na wygranie gry bez wojen). i oczywiście w wszystkich nadmorskich handel na maxa i wszędzie rolnictwo
    może podziel się wiedzą na temat tych agentów, bo jakoś nie udało mi się jeszcze zniszczyć państwa ani dywersją ani zabójstwami - zniszczone budynki natychmiast remontują a z zabójstwami to ciężko.

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    jak już miałem dobrze rozbudowane państwo to zaczynałem budować zabójców jak mi się ich tak z 30 uzbierało to na głowę jakiegoś państwa i dodatkowo co rok dochodziło mi tak z 5 nowych zabójców to ich tez wysyłałem jak zabili jednego to wysyłałem na jego następce itd. aż zabrakło następców i państwo się rozlatywało (dodatkowo przy niektórych zabitych królach w państwie wybucha wojna domowa). Oczywiście jest to bardzo długie i może potrwać kilkadziesiąt lat. na królach katolickich można także spróbować inkwizytorami (na starym forum były screeny jak inkwizytorami gracze załatwili papieża oczywiście frakcji papieskiej w ten sposób ani zabójcami się nie załatwi można jedynie pozbyć się ekskomuniki). Poza tym nie pamiętam dokładnie bym musiał sprawdzić szpiedzy lub zabójcy obniżają lojalność w prowincjach wroga albo podnoszą lojalność w twoich prowincjach w zależności gdzie stoją więc wystarczy tylko wysłać odpowiednią ich ilość do prowincji przeciwnika (ilość szpiegów lub zabójców zależy od lojalności w prowincji im jest większa tym więcej) a gdy lojalność w prowincji przeciwnika spadnie poniżej 100% zaczną wybuchać bunty.

  8. #18
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    ok, dzięki, spróbuje tak przy pierwszej okazji. Jakby nie było nie robiłem tak, że 30 zabójców jeden po drugim próbował zabić króla...

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    30 zabójców też nie gwarantuje ci zabicia króla jeśli w prowincji jest strażnica to pozamiata ci z 10 zabójców zanim reszta do króla się dobierze. pojedynczymi zabójcami to na generałów możesz. to po ilu latach sprzątniesz króla zależy od szczęścia mi zazwyczaj zajmowało to od 5 do 15 lat. a zazwyczaj z 3 albo więcej musiałem zabić żeby się pozbyć frakcji zresztą to też zależy ilu zabójców na niego poślesz im więcej i im bardziej doświadczeni tym lepiej. Jeśli chcesz ćwiczyć zabójców to weź sobie jakąś swoją prowincje wybuduj jednostkę chłopów i nasyłaj na niego zabójce ale w tej prowincji nie może być strażnic ale według mnie to jest mało efektywne i bardzo rzadko to stosuję. A w modzie XL masz dodatkowe budynki które podnoszą rangę agentów

  10. #20
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    30 zabójców też nie gwarantuje ci zabicia króla jeśli w prowincji jest strażnica to pozamiata ci z 10 zabójców zanim reszta do króla się dobierze.
    w jednej turze robisz atak 30 zabójcami, czy po kolei, po jednym?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poradnik 3ds max by KLA
    By KLAssurbanipal in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 14:03
  2. Wszystko o Balistyce - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 07:29
  3. Poradnik moddera
    By Marat in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 20:42
  4. poradnik
    By wawrzyniec in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •