Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Poradnik

  1. #51
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    może nie regularnie ale się gra a co

    z reguły do momentu pojawienia się kuszników to jak mam to wolę strzelców na koniach bo w potyczce ustawieni mogą nękać dużo wcześniej przeciwnika nie czekając aż podejdzie...potem już kusznicy wymiatają i nawet po wejściu prochu to trzymam kuszników bo zdecydowanie lepszy zasięg mają niż Ci ze strzelbami...armaty oczywiste jak są to..są 8-)

    u mnie to się przekłada tak-wódz; 3 odziały strzelców, trzy oddziały wojska "uderzająco miażdżacych"(jak wspomniani wyżej Ghazi,sierżanci milicji), 4 oddziały piechoty obronnej (np. włócznicy, halabardnicy, pikinierzy) 3x jazda ciężka(feudalni, kawalerzyści itp) i jak się da to 3x jazda lżejsza (np. polscy wasale) i ile wlezie rycerzy (np. zbrojni) różnej maści


    oczywiście wszystko zalezy od nacji bo Bizancjum to dla mnie głównie piechota bizantyjska i albo katarafakci plus allagion pronaj (chyba tak się pisze) i łucznicy trapezuntcy a po odpowiednim szkoleniu strażnicy warescy (jedna z najlepszych jednostek do ataku[tak jak huskarlowie u Duńczyków]-bardzo dobry atak , tak samo obrona , bonus do ataku na opancerzonych i wspaniałe morale: przy wysokim często poziomie generała idą jak dżuma przez Europę :shock: jedyny minus to 2 lata szkolenia )

  2. #52
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    ja nigdy nie mogłem się przemóc do tych wszystkich arbalecistów itp. zawsze już jeździłem konnymi kusznikami zwłaszcza, że mieli już doświadczenie.
    A straż wareska to w końcu Waregowie, więc Wikingowie, zatem atak się zgadza.

  3. #53
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    no faktycznie , w końcu jakiś król wikingów tam służył

  4. #54
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez c.s.n.r.d.i.
    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    jak już miałem dobrze rozbudowane państwo to zaczynałem budować zabójców jak mi się ich tak z 30
    po co 30? wystarczy 5 i podrasować im umiejętności tępiąc co bardziej tępych/nielojalnych dowódców we własnych prowincjach czekając, że nowi dostaną min 4 ekonomii/bożności/lojalności lub po prostu wyszkolić kilka j. chłopów i mordować ich po nocach

    gdy chcesz ubić konkretnego gada to możesz dać mu zająć (=oblegać twój zamek) prowincję, w której sprzedasz wieżyczki, całkiem skutecznie tępię w ten sposób wodzów nowogrodzkich
    jak bijesz swoich zabójcami to wkońcu go i tak twoi zgarną lepiej inwestowac w karczmy i inne budynki podnoszące ich umiejętności. a króla wroga trudno zabic. żeby załatwic jakąś frakcje najlepiej zacząc od książąt a jak wszystkich się wybije to króla ale trzeba pamiętac że im potężniejszy kraj tym trudniej go zniszczyc zabójcami.

    Cytat Zamieszczone przez BOGINS
    Z cyklu: Urzekła mnie twoja historiaGram Turcją (rozkwit śr.) wykminiłem sobie że zaatakuje szybko Bizancjum, dopadnę Konstantynopol, a następnie Gruzję oraz Egipt by mieć kontakt z państwami chrześcijańskimi tylko przez wąskie gardła - na których z resztą skoncentruję duże i silne armie.
    gruzja nowe państwo w nowym dodatku xl czy tylko prowincaj ja gram na xl 3.0 i nie ma tam gruzji.

  5. #55
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    jak bijesz swoich zabójcami to wkońcu go i tak twoi zgarną lepiej inwestowac w karczmy i inne budynki podnoszące ich umiejętności. a króla wroga trudno zabic. żeby załatwic jakąś frakcje najlepiej zacząc od książąt a jak wszystkich się wybije to króla ale trzeba pamiętac że im potężniejszy kraj tym trudniej go zniszczyc zabójcami.
    Gadanie, grając w kampanie wikingów jedna prowincja mi się opierała niczym pewna wioska w Galii Rzymowi. Zająłem Danie, ale prowincji z Norwegii nie mogłem, bo Wikingowie ciągle produkowali wojo. Więc zacząłem nasyłać morderców, w końcu po kilkudziesięciu próbach udało się wybić książąt w ramach treningu i zabrać za króla. Po paru próbach i króla ubiłem by się okazało, że władze w nacji przejął jakiś generał. Wybiłem znów książąt, generałów i króla... Kolejna dynastia. Po 5 ubiciu piątego króla miałem dość ... nie tylko w sensie, że dość tego odnawiania, ale dość wojska by rozwałkować wikingów.
    Ta historia uczy jednego: są kraje w M1, które zabójcami nie załatwisz. ;]



  6. #56
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    gruzja nowe państwo w nowym dodatku xl czy tylko prowincaj ja gram na xl 3.0 i nie ma tam gruzji.[/quote]

    prowincja ale o kluczowym znaczeniu bo odzielającą prowincję Chazarii a co za tym idzie całą wschodnią Europę od półwyspu Azji Mniejszej

  7. #57
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradnik

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Gadanie, grając w kampanie wikingów jedna prowincja mi się opierała niczym pewna wioska w Galii Rzymowi. Zająłem Danie, ale prowincji z Norwegii nie mogłem, bo Wikingowie ciągle produkowali wojo. Więc zacząłem nasyłać morderców, w końcu po kilkudziesięciu próbach udało się wybić książąt w ramach treningu i zabrać za króla. Po paru próbach i króla ubiłem by się okazało, że władze w nacji przejął jakiś generał. Wybiłem znów książąt, generałów i króla... Kolejna dynastia. Po 5 ubiciu piątego króla miałem dość ... nie tylko w sensie, że dość tego odnawiania, ale dość wojska by rozwałkować wikingów.
    Ta historia uczy jednego: są kraje w M1, które zabójcami nie załatwisz. ;]
    tym sposobem nie pozbedziesz się także papieża, jedynie ekskomuniki mozna się pozbyc. ja tym sposobem chyba z 5 razy państwa rozwalałem ale w podstawce a w vikingu i w xl nie próbowałem jeszcze.

    Cytat Zamieszczone przez Skierosiek
    prowincja ale o kluczowym znaczeniu bo odzielającą prowincję Chazarii a co za tym idzie całą wschodnią Europę od półwyspu Azji Mniejszej
    grając turcją to są trzy takie kluczowe prowincje egipt konstyntanopol i gruzja no chyba ze masz xl to nie bawisz się w egipt i zajmujesz całą afrykę.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Poradnik 3ds max by KLA
    By KLAssurbanipal in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 14:03
  2. Wszystko o Balistyce - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 07:29
  3. Poradnik moddera
    By Marat in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 20:42
  4. poradnik
    By wawrzyniec in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •