Zobacz wyniki ankiety: Czy aborcja powinna funkcjonować w Polsce?

Głosujących
57. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Aborcja powinna być zakazana.

    27 47.37%
  • Aborcja powinna być dozwolona w skrajnych przypadkach.(np. zagrożenie życia matki lub ciąży z wyniku gwałtu.)

    12 21.05%
  • Aborcja powinna być dozwolona nie tylko w skrajnych przypadkach ale również gdy matka jest w kiepskiej sytuacji materialnej.

    3 5.26%
  • Aborcja powinna być dobrowolna. To że kobieta chce mieć dziecko czy nie jest jej decyzją.

    15 26.32%
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Aborcja

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    lepiej nie wiedzieć
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    (Na początek mała uwaga wstępna)
    Ło matko! Znowu o aborcji?! Czy ktoś ostatnio zmienił zdanie?
    Ludzie, wklejcie tu wątek ze starego forum, nowi użytkownicy niech coś dopiszą i zamknijcie ten temat. Znowu będą tu nabijane setki postów i dyskusja nie posunie się ani o krok (poza paroma nowymi epitetami, którymi będą się obrzucać).
    (koniec biadolenia)

    Ale skoro już piszę, to dorzucę swoje trzy grosze.

    Podobno Bóg nas stworzył na swoje podobieństwo.Czyli też lubi zabijać.
    Niech kolega sobie najpierw o tym poczyta, bo się kolega tylko ośmiesza takimi komentarzami.

    Niech wypowie się kobieta doświadczona, nie stado gołowąsów.Czerpiących swoją wiedzę z faktów TVN ,lub innego syfu.Pozdrawiam
    Po pierwsze, kto to jest kobieta doświadczona? Taka co już zamordowała swoje dziecko?
    I ma kolega gołowąs rację, trochę mniej TVN-u, a więcej książek.

    Kobieta powinna decydowac o swoim losie, to jej cialo. Choc ja sam raczej slanialbym sie do tego, ze do 3 miesiaca zycia (tworzenie ukladu nerwowego i jego funkcjonowanie) powinna byc dozwolona + w wypadku zagrozenia zycia i zdrowia matki do konca trwania ciazy 9decyzja dobrowolna).
    Kobieta powinna decydować o swoim losie - zgoda. Ale, czy kolega jest (lub kiedykolwiek był) wyrośniętą ślepą kiszką swojej mamy, bo ja nie. Los dziecka to nie los matki, a ciało dziecka to nie ciało matki.
    A dlaczego do rozwoju układu nerwowego, a nie oczu lub nóg, albo do nauczenia się tabliczki mnożenia? Bo takie kolegi widzimisię, czy są jeszcze ważniejsze powody?
    Możliwość zagrożenia zdrowia lub życia matki istnieje zawsze, bo nikt nie zna przyszłości.

    Czy masturbacja tez jest niemoralna?


    No ba! Toz to ludobojstwo
    Nadal czekam na dokladne omowienie kwestii masturbacji
    Historia uczy, że ten temat zejdzie do takiego poziomu, ale historia ma najgorszych uczniów.
    (jeszcze nie jest za późno, żeby zamknąć ten temat)

  2. #12
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Aborcja

    Kobieta powinna decydować o swoim losie - zgoda. Ale, czy kolega jest (lub kiedykolwiek był) wyrośniętą ślepą kiszką swojej mamy, bo ja nie. Los dziecka to nie los matki, a ciało dziecka to nie ciało matki.
    A dlaczego do rozwoju układu nerwowego, a nie oczu lub nóg, albo do nauczenia się tabliczki mnożenia? Bo takie kolegi widzimisię, czy są jeszcze ważniejsze powody?
    Możliwość zagrożenia zdrowia lub życia matki istnieje zawsze, bo nikt nie zna przyszłości.
    A kolega to jasnie oswiecony? Moze oswiec nas swoimi myslami bo narazie to nic nie dolozyles do dyskusji. Moze tak dorzuci cos z ksiazek, skoro tak sie o nie upomina. Od razu mowie ze ja nie mam telewizora wiec argument o telewizji szatana to nie do mnie, ha tu Cie mam.
    Ale wytlumacze Ci, ukad nerwowy - odbieranie bodzcow, takie moje widzimisie. i zawsze bedzie to widzimisie, bo kied plod mozna nazwac czlowiekiem?
    Dla mnie dziecko to czesc kobiety, przynamniej do czasu kiedy bedzie w stanie przezyc samo. W 3 miesiacu niejes w stanie.

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    Przeciez i tak wiadomo ze ta dyskusja skonczy sie fiaskiem. Why bother?

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    lepiej nie wiedzieć
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    A kolega to jasnie oswiecony? Moze oswiec nas swoimi myslami bo narazie to nic nie dolozyles do dyskusji. Moze tak dorzuci cos z ksiazek, skoro tak sie o nie upomina. Od razu mowie ze ja nie mam telewizora wiec argument o telewizji szatana to nie do mnie, ha tu Cie mam.
    No, fakt. Tu mnie kolega ma, bo nie wiem o co chodzi. Co ma wspólnego to co napisałem z komentarzem? O co te całe pretensje, skoro ja tylko zadałem parę pytań?

    Ale wytlumacze Ci, ukad nerwowy - odbieranie bodzcow, takie moje widzimisie. i zawsze bedzie to widzimisie, bo kied plod mozna nazwac czlowiekiem?
    Pomimo początkowych nieporozumień tu się jednak zgadzamy - to jest czyste widzimisię.
    Pytanie brzmi: dlaczego kolegi widzimisię ma być lepsze od mojego widzimisię?
    Kiedy płód można nazwać człowiekiem? No właśnie, może damy tu pole do popisu naukowcom i innym lekarzom, zamiast kierować się czyimś widzimisię.
    Póki jednak nie wiemy, to nie powinniśmy skazywać na śmierć "tego czegoś", co prawdopodobnie jest człowiekiem. Jak to mówią, w razie wątpliwości należy rozpatrywać sprawę na korzyść oskarżonego - że pozwolę sobie użyć przenośni. Nie ma sytuacji, że zabijamy kogoś na ulicy mówiąc "na mój gust, to on był terrorystą i zaraz by się pewnie wysadził w powietrze", a dopiero później sprawdzamy kim był ten człowiek - "ups, to była moja sąsiadka, ale trudno się mówi, miała pecha, nie trzeba było wychodzić z domu" (trochę zawiła ta przenośnia ).

    Dla mnie dziecko to czesc kobiety, przynamniej do czasu kiedy bedzie w stanie przezyc samo. W 3 miesiacu niejes w stanie.
    Kolega tak na prawdę uważa? Że dziecko jest częścią matki? Skąd czerpie kolega tą wiedzę?
    I tak z ciekawości, kiedy ta "część ciała" się usamodzielnia i staje się człowiekiem?

    Dziecko nie jest w stanie przeżyć samo mając 3 miesiące - zgoda. Tyko, że dziecko nie przeżyje samo ani 3 miesiące po poczęciu, ani 3 miesiące po narodzinach! Ani w wieku 2 lat! Ani 3 lat!
    Czy w takim razie te dzieci też można zabić i dlaczego nie? 8-)

    Przeciez i tak wiadomo ze ta dyskusja skonczy sie fiaskiem. Why bother?
    Bikoz of dla idei?
    mejbi dla sprawdzenia argumentów?
    or dżast dla hecy?
    aczkolwiek zali dla zwiększenia liczby tego co nosi tu nazwę "posty"?
    A łaj kolega, że zapytam?

  5. #15
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Aborcja

    Tak swoją drogą, to przy obecnym systemie emerytalnym można być przeciwko aborcji z bardzo pragmatycznego powodu - to zamordowane dziecko mogłoby zarabiać na moją emeryturę, więc lepiej dla mnie, żeby przeżyło. Pasuje tu również zasłyszany gdzieś cytat: 'Zauważyłem, że wszyscy, którzy wypowiadają się o prawie do aborcji, już się urodzili'

  6. #16
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Aborcja

    Pytanie brzmi: dlaczego kolegi widzimisię ma być lepsze od mojego widzimisię?
    A czy ja pisze ze moje jest lepsze? Pisze tylko co uwazam.

    Kiedy płód można nazwać człowiekiem? No właśnie, może damy tu pole do popisu naukowcom i innym lekarzom, zamiast kierować się czyimś widzimisię.
    Tylko ze tego nie okresli jednoznacznie ani lekarz, ani filozof, ani nikt inny. Po to zalezy od punktu widzenia. Ktos powie ze od poczecia, ktos ze od rozwoju ukladunerwowego, ktos powie ze od momentu narodzin itd...

    Kolega tak na prawdę uważa? Że dziecko jest częścią matki? Skąd czerpie kolega tą wiedzę?
    I tak z ciekawości, kiedy ta "część ciała" się usamodzielnia i staje się człowiekiem?

    Dziecko nie jest w stanie przeżyć samo mając 3 miesiące - zgoda. Tyko, że dziecko nie przeżyje samo ani 3 miesiące po poczęciu, ani 3 miesiące po narodzinach! Ani w wieku 2 lat! Ani 3 lat!
    Czy w takim razie te dzieci też można zabić i dlaczego nie?
    Tak uwazam, jest czescia matki, rozwija sie w niej, zywi sie od niej, odbiera bodzce a pomoca matki itd. jest jej czescia. Ja pisze mozliwosci przezycia poza organizmem matki, nie o opiece rodzicielskie. A widze o tym czerpie z ksiazek chociazby, z uczelni itd...

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    Obydwie strony wielokrotnie prezentowaly swoje argumenty. Ta dyskusja juz nie ma sensu.
    Apeluje do moderatora o zamkniecie tematu.

  8. #18
    Gość

    Re: Aborcja

    I przemówiło wyedukowane społeczeństwo->Amen :ugeek:

  9. #19
    Witia
    Gość

    Re: Aborcja

    Obydwie strony wielokrotnie prezentowaly swoje argumenty. Ta dyskusja juz nie ma sensu.
    Apeluje do moderatora o zamkniecie tematu.
    To co zrobiłeś/napisałeś nazywasz wymianą argumentów ?

    Tematu nie zamknę, co najwyżej rozważę opcję jego oczyszczenia.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Aborcja

    Jak dla mnie powinna być zakazana. Sprzeczne z moim światopoglądem ;]

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aborcja i szacunek do życia
    By Gaius Julius in forum Agora
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •