Zobacz wyniki ankiety: Czy aborcja powinna funkcjonować w Polsce?

Głosujących
57. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Aborcja powinna być zakazana.

    27 47.37%
  • Aborcja powinna być dozwolona w skrajnych przypadkach.(np. zagrożenie życia matki lub ciąży z wyniku gwałtu.)

    12 21.05%
  • Aborcja powinna być dozwolona nie tylko w skrajnych przypadkach ale również gdy matka jest w kiepskiej sytuacji materialnej.

    3 5.26%
  • Aborcja powinna być dobrowolna. To że kobieta chce mieć dziecko czy nie jest jej decyzją.

    15 26.32%
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Aborcja

  1. #51
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Aborcja

    Argument jest jak najbardziej trafny, bo obdukcja nie zawsze wykaże uszkodzenia ciała- co z osobami zgwałconymi w stanie upojenia alkoholowego lub innej niemocy albo zastraszone psychicznie/szantażowane? One nie będą miały ran. Po prostu wierzy się na słowo i ew. świadków a to jak wiadomo nie daje 100% pewności. W praktyce wystarczy wynik badania, że stosunek z tym osobnikiem miał miejsce oraz twierdzenie ofiary "mówiłam mu że nie chcę". Przykro mi, takie są realia.
    Ps: co do świadków- znam cwaniarę która dostała rozwód z wyłącznej winy męża- jedną z przyczyn wyroku była zoofilia- typiara znalazła sobie świadków- matkę i sąsiadkę, a te zaświadczyły, że widziały gościa jak uprawiał seks z owcą. Moc wyobraźni i świadków LOL
    Tak swoją drogą od dawna wiadomo, że w sądach rodzinnych przewagę mają kobiety, czy to w sprawach o dzieci czy rozwód.

  2. #52
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    A ja jeszcze bardziej popieram aborcje jak czytam takie bzdurne wypowiedzi.
    A dlaczego by nie,życie urodzonego za życie jeszcze nieurodzonego.Przy okazji zmniejszenie bezrobocia,albo zwolnienie 1 miejsca pracy lub o jednego zjadacza chleba mniej.Same korzyści,nie wspominając o np.miejscach parkingowych
    Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.A człowiek to też drapieżnik ale i tchórz wybiera najsłabszą ofiarę,która nie może się bronić.Zresztą co tu ku.wa tłumaczyć
    NADEPNIJ NA CHODNIKU LEKKO ROBAKA A BĘDZIE UCIEKAŁ BO KAŻDY CHCE ŻYĆ. A dziecko,płód czy bez znaczenia jak je nazwiesz w macicy nie może uciec.
    E: Widzę że Zakapior-san do siebie sam pisze i mój post jest ostatni a nie glacy jak na głównej widać,czyli dobrze że ktoś czyści ten temat z red zarazy.Pamiętajcie "Całe zło przychodzi ze wschodu" -Atylla,dżuma,stosy głów Czyngis chana,hordy Tamerlana,komunizm,Stalin ,krasnaja armija i świetlana przyszłość. Nawet Sauron z Mordorem na wschodzie leżeli
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  3. #53
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Aborcja

    bo nie ma nóżek?

  4. #54
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Aborcja

    Cytat Zamieszczone przez Elrond
    Kiedy mamy do czynienia jeszcze z "płodem", a kiedy już z "człowiekiem" :?:
    Z ustaleniem granicy są problemy. Każda definicja posiada jekieś słabe punkty.

    Choć pewnie w większości opierają się na etyce chrześcijańskiej właśnie(w naszej strefie kulturowej), nawet sobie z tego nie zdając sprawy
    No właśnie chyba nie do końca skoro znajduą się zwolennicy aborcji, eutanazji, in vitro czy innego diabelskiego nasienia . Po drugie w wątku o karze śmierci znaleźli się tacy, którzy dowodzili, że Krk i chrześcijaństwo dopuszcza zabijenie.

    To nie jest argument, by je wyskrobywać, "bo to obciążenie". Ciąża powstała w wyniku gwałtu, to donosić, urodzić i oddać do adopcji - znajdzie się wielu kochających rodziców dla takiego dziecka, jak matka go nie chce.
    Jest jaknajbardziej. Kobieta nie powinna (jeśli sama tego nie chce) ponosić dalszych konsekwencji gwałtu.

    Nikt nam "czarnych" słuchać nie każe, ale trzeba sobie zdać sprawę, że etyka, moralność, a więc oparte na nich prawodawstwo, są oparte na chrześcijaństwie(którego zasad "czarni" mają rzekomo i powinni bronić). Stąd ich zainteresowanie tą kwestią. Zresztą nie słyszałem która religia by aborcję popierała, no może poza religią zwaną lewactwem, gdzie aborcja pełni rolę swego rodzaju sakramentu
    Znowu te "lewactwo". Nie aborcja pełni rolę skramentu a możliwość wyboru. Taki zagożały liberał i oczekuje "regulacji państwowych"? No tak, zapomniałem. Zderegulowany ma być tylko rynek. W innych dziedzinach ludzie mają być podpożądkowani władzuchnie.

    Herę, plastik czy płatnych "cyngli" też trzeba szukać nielegalnie(co gorsza zachodzi tutaj klasyczna dyskryminacja i nie każdy ma "równy dostęp"). Co z tego :?:
    O ile wymienione przez Ciebie "środki" są nielegalne w przeważającej liczbie krajów (w Europie we wszystkich chyba) to z aborcją już tak nie jest. Idąc dalej tym tropem zacznijmy w końcu ścigać prostytucję. Powołajmy do tego urząd i służby, ewentualnie rozbudujmy te już istniejące i wówczas będzie wszystko "moralnie".
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  5. #55
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Aborcja

    Baal-Melkart:

    O ile można się zgodzić w kwestii gwałtu, choć ja by optował za oddaniem dziecka, na aborcję, o tyle stwierdzenia w stylu:

    Znowu te "lewactwo". Nie aborcja pełni rolę skramentu a możliwość wyboru. Taki zagożały liberał i oczekuje "regulacji państwowych"? No tak, zapomniałem. Zderegulowany ma być tylko rynek. W innych dziedzinach ludzie mają być podpożądkowani władzuchnie.
    Są nieuprawnione. Podstawowa zasada liberalizmu mówi, że moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Człowiek ma prawo do życia i w moim odczuciu od zagnieżdżenia się zarodka taka ochrona powinna mu przysługiwać(nie wiemy kiedy zaczyna się człowiek więc jak możemy ryzykować?!). Dzieci nie biorą się z nieznanego procesu, a dostępność środków antykoncepcyjnych jest powszechna. Przy czym wpadka i brak dostępu do środków antykoncepcyjnych nie jest powodem do aborcji. Ludzie powinni ponosić konsekwencje własnych czynów i kontrolować własne działania. Nie widzę powodu by przyznawać tutaj "prawo" wyboru, a mówiąc brutalniej prawo do zabijania. Sex jak wódka i piwo, jest dla mądrych ludzi, a nie dla baranów, barany piją zsiadłe mleko lub wodę z koryta.

    O ile wymienione przez Ciebie "środki" są nielegalne w przeważającej liczbie krajów (w Europie we wszystkich chyba) to z aborcją już tak nie jest. Idąc dalej tym tropem zacznijmy w końcu ścigać prostytucję. Powołajmy do tego urząd i służby, ewentualnie rozbudujmy te już istniejące i wówczas będzie wszystko "moralnie".
    Bez przesady. Lepiej opodatkować
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  6. #56
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Aborcja

    Z ustaleniem granicy są problemy. Każda definicja posiada jekieś słabe punkty.
    Czyli być może ryzykujemy życiem ludzkim. Jak to pogodzić z lewicowym "życie ludzkie jest najwyższą wartością" :?:

    No właśnie chyba nie do końca skoro znajduą się zwolennicy aborcji, eutanazji, in vitro czy innego diabelskiego nasienia .

    Po drugie w wątku o karze śmierci znaleźli się tacy, którzy dowodzili, że Krk i chrześcijaństwo dopuszcza zabijenie.
    Bo zarówno jedno, jak i drugie dopuszcza.

    Jest jaknajbardziej. Kobieta nie powinna (jeśli sama tego nie chce) ponosić dalszych konsekwencji gwałtu.
    Tutaj dopuszczam dyskusję, ale jestem raczej przekonany, że powinna się "przemęczyć", bo być może to dziecko będzie jedyną dobrą rzeczą, jaka z tej całej tragedii wyniknie(nawet jak kobieta nie chce go wychowywać i chce oddać do adopcji).

    Znowu te "lewactwo". Nie aborcja pełni rolę skramentu a możliwość wyboru. Taki zagożały liberał i oczekuje "regulacji państwowych"? No tak, zapomniałem. Zderegulowany ma być tylko rynek. W innych dziedzinach ludzie mają być podpożądkowani władzuchnie.
    Liberalizm nie zakłada "możliwości wyboru" w kwestii cudzego życia(i nigdy nie zakładał). A już szczególnie, jak wszyscy odpowiedzialni za to nowe życie nie są pytani o zdanie(samej istoty najbardziej zainteresowanej zapytać nie można, ale na tym etapie jest ona zdecydowanie chętna, by żyć).
    A sekta lewactwa z aborcji zrobiła taki fetysz, że aż można go przyrównać do sakramentu(złośliwe prawicowe oszołomy, a dokładniej jedna oszołomka w USA całkiem celnie to porównała)

    O ile wymienione przez Ciebie "środki" są nielegalne w przeważającej liczbie krajów (w Europie we wszystkich chyba) to z aborcją już tak nie jest.
    A jakby były, to już by cokolwiek zmieniało :?: Co to za argument :?:

    Idąc dalej tym tropem zacznijmy w końcu ścigać prostytucję. Powołajmy do tego urząd i służby, ewentualnie rozbudujmy te już istniejące i wówczas będzie wszystko "moralnie".
    Urzędnicy o niczym innym nie marzą, jak o istnieniu takiego urzędu, szczególnie jak pomyślą o potencjalnych łapówkach Nie powinniśmy im aż tak robić dobrze Kwestię prostytucji powinniśmy pozostawić w takim stanie, jak jest obecnie - ewentualnie zalegalizować i opodatkować, choć to też bym raczej pozostawił w gestii władz lokalnych i nie regulował tego centralnie.

    E: Widzę że Zakapior-san do siebie sam pisze i mój post jest ostatni a nie glacy jak na głównej widać,czyli dobrze że ktoś czyści ten temat z red zarazy.Pamiętajcie "Całe zło przychodzi ze wschodu" -Atylla,dżuma,stosy głów Czyngis chana,hordy Tamerlana,komunizm,Stalin ,krasnaja armija i świetlana przyszłość. Nawet Sauron z Mordorem na wschodzie leżeli
    Akurat komunizm to wynalazek Francuzów i Niemców
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  7. #57
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Aborcja

    Widzę że Zakapior-san do siebie sam pisze i mój post jest ostatni a nie glacy jak na głównej widać,czyli dobrze że ktoś czyści ten temat z red zarazy.
    :?: :?: :?: :shock:

  8. #58
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Aborcja i szacunek do życia
    By Gaius Julius in forum Agora
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •