Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 195

Wątek: Lech Wałęsa - życie i twórczość

  1. #121
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Każda, po co skupiać się na gniewnie nad czymś co nam de facto nie szkodzi. Jest masa rzeczy, które mnie wkurzają, mimo tego że bronię tego i owego to też bym poczuł zażenowanie na widok całującej się pary homoseksualnej, czy Grodzkiej, jednak nigdy nic takiego mnie nie spotkało, więc się tym nie przejmuje.

    Polecam skupić się na tym co raczej da nam radość i szczęście w dniu codziennym, niż pogrążać się w jednym wielkim weltschmerzu, bo można to ostatnio u wielu osób coraz częściej zauważyć.

    Jestem zwolennikiem tego, że do póki ktoś komuś czegoś nie odbiera, nie krzywdzi fizycznie to niech sobie spokojnie egzystuje. Czy wkurzają mnie zniewieściali kolesie? Mega! Ale nie bronię im takiego stylu życia, bo de facto mi to lata koło nosa.


    Ludzie, wiosna jest, znowu kuse kiecki wrócą, słońce będzie grzało do wieczora i będzie można wypić piwko na dworze Na tym się skupcie, a nie na tym co kto z kim robi, bo to was nie dotyczy, ani nawet nie sprawa tak naprawdę żadnych strat.

  2. #122
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez K A M 2150
    podczas gdy w latach 2000-2010 aż 70% małżeństw zawartych w Polsce zakończyło się rozwodem.
    Do malzenstwa trzeba dorosnac a nie w nie "wpasc"-to raz.Ile procent z tych osob ponownie wzielo slub-to dwa.Ile zwiazkow homo przypieczetowalo podobny los tego juz nie podano Najwazniejsze ze 30% malzenstw sie udalo
    Dobra ani slowa wiecej w tej materii


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #123
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    otwórzcie po prostu powtórnie temat o związkach homo, bo jak widać seksualność bliźnich nie daje niektórym spać...


    Kończymy offtop - K A M 2150

  4. #124
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    otwórzcie po prostu powtórnie temat o związkach homo, bo jak widać seksualność bliźnich nie daje niektórym spać...
    "O wartości posła i senatora nie powinna świadczyć jego seksualność, a teoretyczne i praktyczne przygotowanie do tworzenia prawa" - nawet Bolkowi w gonitwie myśli czasem zdarzy się powiedzieć jedno sensowne zdanie I tego się powinniśmy trzymać - sypialnia to sprawa prywatna. Tylko jak się tego będziemy trzymać, to część ludzi w naszej polityce(szczególnie w trzódce biłgorajskiego filozofa) straci nagle kwalifikacje do posłowania

    To była jedyna możliwa droga, potem mu podziękowali - zrobił co miał zrobić.
    Jak pokazuje historia to już nawet Tymiński, co to rzekomo bił żonę i był agentem Kadafiego, byłby lepszy, gdyby wtedy wygrał
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  5. #125
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Tylko jak się tego będziemy trzymać, to część ludzi w naszej polityce(szczególnie w trzódce biłgorajskiego filozofa) straci nagle kwalifikacje do posłowania
    większość posłów by straciła, bo kwalifikacje to ostatnia rzecz jaka zapewniła im mandat. Najczęściej są to po prostu pieniądze, kontakty czy sława zdobyta jako sportowiec/celebryta telewizyjny. Kwestie seksualne też, bo liczba dzieci często jest szczególnie na prawicy mocno eksponowana- ''Mam dwanaścioro dzieci znaczy nie używam antykoncepcji i jestem tr00 katolikiem.''

    poza tym nie ma co się zatrzymywać dłużej nad tą wypowiedzią, bo wasz ulubieniec nie przestaje dzielić się ze światem swoimi mądrościami:
    "Ludzie żyją po to, żeby się rozmnażać i płacić podatki".
    http://www.rp.pl/artykul/107684,987483- ... nazac.html
    czyli wrogość wobec gejów wynika stąd, że nie pomnażają liczby podatników
    i cały tekst o tym, że gada głupoty, ale swojego zdania nie zmieni, bo nie. Typowy polski wąs.
    ''Naród mnie popiera. Mówię głosem większości Polaków.''

  6. #126
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    To czemu zwalczał on system skoro był w mniejszości?
    Solidarnosc byla mniejszoscia za czasow Walesy :shock: :?:
    Jego słowa można odnieść do wszystkiego, nie tylko do jego poglądów na pewne rzeczy.
    Zapytaj się ludzi starszych, którzy wychowali się za czasów komunizmu, kiedy żyło im się lepiej teraz czy w tamtych czasach. Odpowiedz trochę zaskakuje.
    A teraz wracając do meritum tego: odpowiedz mi na pytanie czy od razu powstała Solidarność, od razu wszyscy nagle zażądali wolności słowa? Chyba nie? Najpierw zebrała się niewielka grupka ludzi niezadowolonych, pragnących zmian i zaczęła działać. To zgodnie z logiką byłego prezydenta - nie powinni się oni w ogóle pojawić bo i po co, przecież "mniejszość nie może wchodzić na głowę większości". To hasło równie dobrze może stać się sztandarem dla tyranii - nikt nie ma prawa wychylać się ponad szereg. Po co wzniecać powstania, strajki skoro większości jest obojętne jaki ma się ustój lub kto rządzi. Takie przykłady można mnożyć i mnożyć. Pan Wałęsa zapomniał chyba jak sam strajkował, bo przecież to odnosi się również do górników, pielęgniarek czy każdego innego zawodu są przecież mniejszością.
    A co do reszty odpiszę Ci na pw by nie drażnić KAMA
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #127
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Jego słowa można odnieść do wszystkiego, nie tylko do jego poglądów na pewne rzeczy.
    To jest wlasnie nadinterpretacja

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Zapytaj się ludzi starszych, którzy wychowali się za czasów komunizmu, kiedy żyło im się lepiej teraz czy w tamtych czasach. Odpowiedz trochę zaskakuje.
    Dorastalem w tej epoce i pamietam zerowa wartosc pieniadza spowodowana hiperinflacja.Dobrze i milo sie wspomina rzeczy przyjemne("darmowe" kolonie,wczasy,przejazdy,etc) zas gorzej z negatywnymi

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    odpowiedz mi na pytanie czy od razu powstała Solidarność, od razu wszyscy nagle zażądali wolności słowa? Chyba nie?
    Na wolnosc slowa wowczas bylo za wczesnie lecz na prawo do wolnego zrzeszania sie tak

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    To zgodnie z logiką byłego prezydenta - nie powinni się oni w ogóle pojawić bo i po co, przecież "mniejszość nie może wchodzić na głowę większości". To hasło równie dobrze może stać się sztandarem dla tyranii - nikt nie ma prawa wychylać się ponad szereg.
    Problem w tym ze Solidarnosc z miejsca miala ogolnonarodowy charakter oraz poparcie.Liczebnie przerastala PZPR,PSL oraz OPZZ razem wziete.Jest roznica pomiedzy ruchem majacym masowe poparcie spoleczenstwa a organizacja posiadajaca zdawkowe poparcie.W tym przypadku wiekszosc weszla na glowe mniejszosci

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Po co wzniecać powstania, strajki skoro większości jest obojętne jaki ma się ustój lub kto rządzi.
    To sie raczej odnosi do chwili obecnej w przeszlosci rzeczy wygladaly zupelnie inaczej:Radom,Poznan,Zolnierze Wykleci,stocznie oraz kopalnie,strajki,Pomaranczowa Alternatywa,kabarety,walka z cenzura,Solidarnosc,Stan Wojenny...Narod polski nie byl bezczynny w walce z Komuna :!:

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Pan Wałęsa zapomniał chyba jak sam strajkował, bo przecież to odnosi się również do górników, pielęgniarek czy każdego innego zawodu są przecież mniejszością.
    Gornicy,pielegniarki,taksowkarze,kolejarze i czort tam wie kto jeszcze ani razu nie wyskakiwali z postulatami odnosnie(......wiemy kogo.....) a tylko i wylacznie w swoim interesie.Nie mieszaj pojec pracowniczych ze spolecznymi :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #128
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Jego słowa można odnieść do wszystkiego, nie tylko do jego poglądów na pewne rzeczy.
    To jest wlasnie nadinterpretacja
    Zapewne tak, ale skąd wiemy, że nikt nie użyje jego słów w ten a nie inny sposób. Jako osoba publiczna, a także były prezydent naszego kraju L. Wałęsa powinien ważyć swoje wypowiedzi. Nikt mu niczego nie może zabronić, ale znany jest nie tylko w Polsce ale również na świecie, więc tym bardziej powinien zważać na słowa by Polska nie zagościła na językach gazet z innych krajów jako kraj pełen nienawiści i nietolerancji.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Zapytaj się ludzi starszych, którzy wychowali się za czasów komunizmu, kiedy żyło im się lepiej teraz czy w tamtych czasach. Odpowiedz trochę zaskakuje.
    Dorastalem w tej epoce i pamietam zerowa wartosc pieniadza spowodowana hiperinflacja.Dobrze i milo sie wspomina rzeczy przyjemne("darmowe" kolonie,wczasy,przejazdy,etc) zas gorzej z negatywnymi
    Zapewne podobnie będzie z nami.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    odpowiedz mi na pytanie czy od razu powstała Solidarność, od razu wszyscy nagle zażądali wolności słowa? Chyba nie?
    Na wolnosc slowa wowczas bylo za wczesnie lecz na prawo do wolnego zrzeszania sie tak
    Podobnie jak prawo do życia według własnych zasad, przekonań itd...

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    To zgodnie z logiką byłego prezydenta - nie powinni się oni w ogóle pojawić bo i po co, przecież "mniejszość nie może wchodzić na głowę większości". To hasło równie dobrze może stać się sztandarem dla tyranii - nikt nie ma prawa wychylać się ponad szereg.
    Problem w tym ze Solidarnosc z miejsca miala ogolnonarodowy charakter oraz poparcie.Liczebnie przerastala PZPR,PSL oraz OPZZ razem wziete.Jest roznica pomiedzy ruchem majacym masowe poparcie spoleczenstwa a organizacja posiadajaca zdawkowe poparcie.W tym przypadku wiekszosc weszla na glowe mniejszosci
    Ale na początku byli w mniejszości, potrzebowali czasu by urosnąć w liczący się związek.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Po co wzniecać powstania, strajki skoro większości jest obojętne jaki ma się ustój lub kto rządzi.
    To sie raczej odnosi do chwili obecnej w przeszlosci rzeczy wygladaly zupelnie inaczej:Radom,Poznan,Zolnierze Wykleci,stocznie oraz kopalnie,strajki,Pomaranczowa Alternatywa,kabarety,walka z cenzura,Solidarnosc,Stan Wojenny...Narod polski nie byl bezczynny w walce z Komuna :!:
    Odnosisz się tylko do historii Polski, ale czy dajmy na to lekarz walczący o prawa człowieka np. Wietnamie nie jest w mniejszości? Każdy ma prawo do walki o własną godność czy poszanowanie.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Pan Wałęsa zapomniał chyba jak sam strajkował, bo przecież to odnosi się również do górników, pielęgniarek czy każdego innego zawodu są przecież mniejszością.
    Gornicy,pielegniarki,taksowkarze,kolejarze i czort tam wie kto jeszcze ani razu nie wyskakiwali z postulatami odnosnie(......wiemy kogo.....) a tylko i wylacznie w swoim interesie.Nie mieszaj pojec pracowniczych ze spolecznymi :!:
    Ale wiemy kto nie wyskakuje też z nie wiadomo jakimi postulatami, Ci ludzie chcą żyć godnie i w spokoju, nie robią nie wiadomo jakiego zła. Na tym polega chyba demokracja o która walczył L. Wałęsa - by każdy miał prawo do takiego życia jakie wybrał.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #129
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    323
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Dorastalem w tej epoce i pamietam zerowa wartosc pieniadza spowodowana hiperinflacja.
    Mamy geniusza na forum. Jako dziecko znał wartość pieniądza. Tylko ciekawi mnie jedno - jakimi kwotami wtedy operowałeś? Mogłeś kupić sobie Małego Modelarza za 30000 zł.
    W przeliczeniu na dzisiejsze wychodziłoby miesięcznie tyle samo. Jeszcze w latach 90-tych mamy miesięcznie, przy jakichś pierwszych firemkach, 600-800 zł dla szeregowca.
    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=3381

  10. #130
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez krwawa_rozprawa
    Dorastalem w tej epoce i pamietam zerowa wartosc pieniadza spowodowana hiperinflacja.
    Mamy geniusza na forum. Jako dziecko znał wartość pieniądza. Tylko ciekawi mnie jedno - jakimi kwotami wtedy operowałeś? Mogłeś kupić sobie Małego Modelarza za 30000 zł.
    W przeliczeniu na dzisiejsze wychodziłoby miesięcznie tyle samo. Jeszcze w latach 90-tych mamy miesięcznie, przy jakichś pierwszych firemkach, 600-800 zł dla szeregowca.
    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=3381
    Nie trzeba byc geniuszem zeby pamietac jak owczesna zlotowka leciala na leb i szyje.Widac zes byl pieszczony przez tatusia z "czerwona ksiazeczka"


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lech Kaczynski
    By Banita in forum Agora
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •