Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 195

Wątek: Lech Wałęsa - życie i twórczość

  1. #11
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Bo "eliektryk" to człowiek honoru - tu rozmowa z Lechem o zajebistym tytule: Wałęsa opętany przez szatana?: http://www.youtube.com/watch?v=gBLc7rbgDtQ


  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Lech Wałęsa może nie ma wyższego wykształcenia. Może nie jest ekspertem od nowinek technicznych. Może nie jest najmądrzejszym człowiekiem na ziemi. Ale jedno trzeba przyznać- zrobił dla tego kraju więcej niż ktokolwiek z polaków i to trzeba docenić. Latami cierpiał prześladowania,wygłaszał jawnie swoje poglądy,był za demokracją,pokazał że można zmienić świat na lepsze bez używania przemocy. I powinniśmy być mu za to wdzięczni - gdyby nie on w ogóle nie moglibyśmy o tym rozmawiać na forum,bo wszędzie byłaby cenzura. Krajem rządziła komuna i socjalizm, wszędzie słychać byłoby propagandę o "naszym wspaniałym robotniczym kraju", a jako największe autorytety uważano by Stalina,Lenina,Gorbaczewa,Marksa. Wałęsa ma jedną cechę,której naszym politykom brakuje - jest uczciwy. Zależy mu,żeby ten kraj się poprawił a własne korzyści spycha na dalszy plan. Umie podejść do polityki w humorystyczny sposób,łamiąc wszelkie zasady ustawione przez biurokratów rządzących obecnie. PO i PIS - dwie największe partie zamiast dojść do porozumienia i ostatecznie pozbyć się wszystkich pozostałości "Świetlanej Ery Komunizmu",której katastrofalne skutki możemy oglądać do dziś,mimo iż minęło 20 lat od jej upadku. Ludzie zmuszeni są w wyborach głosować na mniejsze zło - żadna z obecnych partii dobrze w Polsce nie ma szans na dobre rządzenie. Również prezydent budzi moje zastrzeżenia i najchętniej widziałbym na jego miejscu Wałęsę. Czemu? Człowiek ogólnie rozpoznawalny na całym świecie,umie dogadać się z ludźmi,jest szczery,sympatyczny i wbrew pozorom wcale nie za stary na pełnienie tej funkcji.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Przeczytałem tego posta wyżej, a raczej tę hagiograficzną notkę biograficzną i w zasadzie nie wiem co napisać, zatkało mnie Mam tylko jedno pytanie: Biniu, skoro widzisz Lecha Wałęsę na stanowisku prezydenta Polski, to chciałbym się dowiedzieć co pamiętasz/wiesz o jego prezydenturze w I połowie lat 90-tych ubiegłego wieku?
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Akurat wiem dużo. Od razu wyszło na jaw,że za bardzo się na polityce nie zna i z większości spraw robi sobie jaja. Niestety, w dzisiejszej Polsce rzadko kiedy mamy do wyboru dobre i złe rozwiązania - trzeba wybierać pomiędzy "złymi" a "bardziej złymi". I uważam,że i tak sprawdzi się lepiej od Kaczyńskiego. Bo powiedzcie sami - kto w takim razie,jak nie on? Wyobrażam sobie tylko Komorowskiego (całkiem spoko facet jest),może Ziobro (ale i tak jest za młody i za mało doświadczony. Czyli nie ma szans)
    i ... to tyle. Zbyt wielkiego wyboru nie ma,chyba że masz orzecha zamiast mózgu i bierzesz pod uwagę kandydatów typu Oleksy,Górski i cała reszta tej "doborowej" paczki.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  5. #15
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Od razu wyszło na jaw,że za bardzo się na polityce nie zna i z większości spraw robi sobie jaja
    Jaj to on sobie nie robił, do sprawy walki z rządem Mazowieckiego czy przygarnięcia służb specjalnych zabrał się całkiem sprawnie i nie po jajcarsku.

    I uważam,że i tak sprawdzi się lepiej od Kaczyńskiego. Bo powiedzcie sami - kto w takim razie,jak nie on?
    Sprawdzi się lepiej bo? Bo nie ma innego? Ehh słabe argumenty.

    słyszałeś kiedyś o Stanie?
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #16
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Ale jedno trzeba przyznać- zrobił dla tego kraju więcej niż ktokolwiek z polaków i to trzeba docenić.
    Rozumiem, że słowo kluczowe to ci enigmatyczni "polacy". A jeśli chodzi o Polaków to poczytaj trochę o bohaterach czy to z II w. ś. (Pilecki, "Nil"), czy to z czasów "S" (Morawiecki) i porównaj ich życiorysy i naszego "mędrca" . Bo na razie chyba Ci o to chodzi, że nad Lecha nie ma lepszego w Naszej Historii

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Latami cierpiał prześladowania,wygłaszał jawnie swoje poglądy,był za demokracją,pokazał że można zmienić świat na lepsze bez używania przemocy.
    Powiedz mi jakie to katusze przeszedł Lech I Niezłomny?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    I powinniśmy być mu za to wdzięczni - gdyby nie on w ogóle nie moglibyśmy o tym rozmawiać na forum,bo wszędzie byłaby cenzura.
    Zawsze mówię: Gdyby nie Lechu nie byłoby forum total.war

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Wałęsa ma jedną cechę,której naszym politykom brakuje - jest uczciwy. Zależy mu,żeby ten kraj się poprawił a własne korzyści spycha na dalszy plan.
    A w 1992 to uczciwość kazała mu obalić rząd Jana Olszewskiego?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Umie podejść do polityki w humorystyczny sposób,łamiąc wszelkie zasady ustawione przez biurokratów rządzących obecnie. PO i PIS - dwie największe partie zamiast dojść do porozumienia i ostatecznie pozbyć się wszystkich pozostałości "Świetlanej Ery Komunizmu",której katastrofalne skutki możemy oglądać do dziś,mimo iż minęło 20 lat od jej upadku. Ludzie zmuszeni są w wyborach głosować na mniejsze zło - żadna z obecnych partii dobrze w Polsce nie ma szans na dobre rządzenie.
    Tak walcząc o fotel prezydencki z Mazowieckim oskarżał go o żydowskie pochodzenie, które jakoby to miało dyskwalifikować go jako kandydata. Rozumiem, że to też przejaw poczucia humoru?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Również prezydent budzi moje zastrzeżenia i najchętniej widziałbym na jego miejscu Wałęsę. Czemu? Człowiek ogólnie rozpoznawalny na całym świecie,umie dogadać się z ludźmi,jest szczery,sympatyczny i wbrew pozorom wcale nie za stary na pełnienie tej funkcji.
    Słowa kluczowe:
    1) Umie się dogadać z ludźmi. Rzuć okiem na dowód tej niezwykłej umiejętności Lecha: http://www.youtube.com/watch?v=UhqTdgMWt6g - Fantastyczna umiejętność dialogu
    2) Szczerość. Rzuć okiem na tłumaczenie jego działań z roku 1992: http://www.youtube.com/watch?v=4ZrajhdS ... re=channel
    3) Sympatyczność: Wałęsa chce użycia siły przeciw związkowcom: http://www.youtube.com/watch?v=eYkADAIL ... re=related

    A tak dla poprawienie humoru z rana. 2000 spot wyborczy Lecha: http://www.youtube.com/watch?v=gTjb6INi3OU

    Cenią go Słowacki, Mickiewicz i... Lenin

  7. #17
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Biniu - wziąłeś na siebie niewdzięczną rolę adwokata diabła. Oczywiście - powtarzasz pewien stereotyp bardzo ukorzeniony w świadomości społecznej. Niestety - z zachowania podmiotu naszej rozmowy uwidacznia się zgnilizna, która od środka trawi pomnik. I to nie mam na myśli tylko wpadek, braku kompetencji czy małostkowości. Wałęsa niestety jest częścią układu starych z nowymi. I to nie podlega wątpliwości. niestety.

    Sam za młodu byłem zwolennikiem W. Niestety dorosłem.

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Ale jedno trzeba przyznać- zrobił dla tego kraju więcej niż ktokolwiek z polaków i to trzeba docenić.
    To ja zadam tzw. "głupie pytanie". Co takiego Lechu zrobił :?: Zagrał w przedstawieniu pt. "powstanie III RP" :roll: :?:

    I powinniśmy być mu za to wdzięczni - gdyby nie on w ogóle nie moglibyśmy o tym rozmawiać na forum,bo wszędzie byłaby cenzura.
    Tzn. Lechu "obalił komunizm" :?: Litości

    Wałęsa ma jedną cechę,której naszym politykom brakuje - jest uczciwy.
    To jak się miesza w kwestii swych powiązań z bezpieką, jak co chwila zmienia zdanie i produkuje nowe brednie, jest tego najlepszym przykładem.

    Ludzie zmuszeni są w wyborach głosować na mniejsze zło - żadna z obecnych partii dobrze w Polsce nie ma szans na dobre rządzenie.
    Żadna z tych sejmowych w ogóle w normalnej Polsce nie miałaby szans na nic, ale żyjemy przecież w III RP, którą cudny Lechu współtworzył.

    Niestety, w dzisiejszej Polsce rzadko kiedy mamy do wyboru dobre i złe rozwiązania - trzeba wybierać pomiędzy "złymi" a "bardziej złymi".
    Zło jest złem. A "wybór" w III RP mamy niewiele większy, jak w PRL. Możemy co najwyżej "głosować", ale z wyborem to ma niekoniecznie coś wspólnego.

    Bo powiedzcie sami - kto w takim razie,jak nie on? Wyobrażam sobie tylko Komorowskiego (całkiem spoko facet jest)
    Jak ten bufon Bronek "nie o take Polskę walczyłem", zostanie w naszym pięknym kraju preziem albo premierem, to już będzie na serio sygnał, że pora stąd uciekać.

    może Ziobro
    Czyli prawnik rozumujący w ten sposób:

    http://www.youtube.com/watch?v=hrs-MPsH ... re=related
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Tzn. Lechu "obalił komunizm" :?: Litości
    A obalił, obalił!


  10. #20
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Ten kto wpadł na ten pomysł z tym winem jest genialny

    To mój ulubiony kawałek - pt. Wałęsa lepszy niż Breżniew: http://www.youtube.com/watch?v=_dPo0nsjwKk

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lech Kaczynski
    By Banita in forum Agora
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •