Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 195

Wątek: Lech Wałęsa - życie i twórczość

  1. #21
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    A tak dla poprawienie humoru z rana. 2000 spot wyborczy Lecha: http://www.youtube.com/watch?v=gTjb6INi3OU
    do centrum humoru z tym

    a sie uśmiałem, tekst Lenina jest świetny, i ten wzrok jak mówi, że Wałęsa sam z kilkoma robotnikami rozmontował imperium i ma cechy wielkiego stratega owszem, wielki stratego w grach politycznych, w wykańczaniu bliskich sobie ludzi, by pozostać sam, ma talent do skłócenia wszystkich

    Imperium nie padło dlatego, zę ekonomicznie już było trupem, militarnie także, bo nie było kasy na armię, politycznie się wypaliło, na dodatek USA i Regan dobijali to co było, nie to Wałęsa sam obalił Imperium

    Ktoś kiedys słusznie zauważył, ze Imperia walą sie od środka, i to prawda, żadne nie upadło u szczytu potęgi a dopiero wtedy jak w środku było już zgniłe i po prostu przylazł ktoś i dał z buta

    Co do Wałęsy, to myślałem, ze te mity, ze on sam wszystko zrobił już dawno zostały obalone, nie da sie z takim czymś polemizować

  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    W tej kampanii 2000 to wszyscy zamiast normalnych spotów sobie robili jaja? http://www.youtube.com/watch?v=PSbdTOvY ... annel_page - to też dobre, myślałem, że Korwin wymyślił to porównanie państwowego szpitalnictwa do prywatnej weterynarii na potrzeby jakiejś notki na bloga, a tu już kilka lat wcześniej oparł na nim kampanię wyborczą.

    Ja osobiście Lecha Wałęsę uznaję za marionetkę. Oczywiście chętnie posłucham argumentów na to, że nią nie jest - cóż takiego zrobił, czego nie dałby rady zrobić żaden inny elektryk na jego miejscu?
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    "Ryby i władza psują się od góry" - z wypowiedzi Lecha zawsze można czerpać złote myśli garściami Ja jednak wolę to:

    http://www.youtube.com/watch?v=2XDytixLo7U

    to też dobre, myślałem, że Korwin wymyślił to porównanie państwowego szpitalnictwa do prywatnej weterynarii na potrzeby jakiejś notki na bloga, a tu już kilka lat wcześniej oparł na nim kampanię wyborczą.
    Bądź co bądź mój pies na wizytę u specjalisty czy zabieg roku czekać nie musi
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  4. #24
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez Elrond
    "Ryby i władza psują się od góry" - z wypowiedzi Lecha zawsze można czerpać złote myśli garściami Ja jednak wolę to:

    http://www.youtube.com/watch?v=2XDytixLo7U
    Tym tekstem też pojechał . Cholerka nie mogę znaleźć jak o tej samej piosence wyraził się w tym stylu (śmiertelna powaga na twarzy Lecha): Kazik i jego wygłupy uniemożliwily mi właściwą prywatyzacjem tego kraju


    Lechu u Waldorffa (już nie tak dobre): http://www.youtube.com/watch?v=ERBDIguR ... -fresh+div
    Lechu i jego rozważania historiozoficzne: http://www.youtube.com/watch?v=za1Cc5uxUuc&NR=1

    I na koniec słynne "udupiłem w sprawach społecznych": http://www.youtube.com/watch?v=YxrGJAba ... re=related

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Zacytuję słowa pewnego redaktora "zadziwiające jak w dzisiejszych czasach Polacy potrafią zmieszać z błotem największe autorytety". Nie oczekujmy od nikogo heroizmu,że będzie bez skazy - nawet nasz papież taki nie był, a przecież może niedługo zostać obwołany świętym. Lech Wałęsa naprawdę przysłużył się Polsce - mimo iż działo się to prawie wyłącznie za czasów komunizmu. I wcale nie twierdzę,że obalił ZSRR - ale nie zgadzam się że dobił dawno upadłe państwo. Jego walka sięga kilkudziesięciu lat wstecz, z czego wiele przesiedział w więzieniu jako więzień polityczny. Był szykanowany przez SB, które nienawidziło go na tyle, że mimo upadku komuny zdołali jeszcze mu dokopać (słynny "Bolek" - i ludzie się na to nabierają). Mimo,że nie sprawdził się jako polityk,wciąż jest jedną z tych osób, dzięki którym żyjemy w demokratycznym kraju.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  6. #26
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Zacytuję słowa pewnego redaktora "zadziwiające jak w dzisiejszych czasach Polacy potrafią zmieszać z błotem największe autorytety".
    cechą krajów wolnych jest to, zę nie ma tam autorytetów nie do ruszenia, nie ma ludzi nieruszalnych, takie coś wystepuje w krajach autorytarnych, chorych, i niestety tak jest w Polsce, ktoś ogłasza kogoś autorytete i wtedy mu wszystko wolno

    taki przykład, pierwsi prezydenci USA, byli mieszani z błotem jak cholera, oskarżano ich w świński sposób, i co? tylko Polacy .... bla bla

    ale nie zgadzam się że dobił dawno upadłe państwo
    w latach 1988-89 ZSRR przegrał wojnę w Afganistanie, a budżet już nie istniał brakowało pieniędzy na 2 lata utrzymania rmii, wiec to państwo już nie upadało same?

    imperia zawsze sypia się od środka

    Jego walka sięga kilkudziesięciu lat wstecz, z czego wiele przesiedział w więzieniu jako więzień polityczny. Był szykanowany przez SB, które nienawidziło go na tyle, że mimo upadku komuny zdołali jeszcze mu dokopać (słynny "Bolek" - i ludzie się na to nabierają
    nie tylko jego walka, a kilku milionów ludzi, którzy gorsze rzeczy doświadczyli bo nie byli znani, on był znany wiec nikt go nie torturował nikt, inni byli torturowani i mordowani, co do "Bolka" sam się pogrążył, tym jak reagował na to, tym, ze wykradł nielegalnie teczkę i ją zniszczył, to o czymś świadczy, poza tym już w latach 80 w "S" gadało się o tym, ze Wałęsa był agentem i podobno sam to komuś wyznał


    Mimo,że nie sprawdził się jako polityk,wciąż jest jedną z tych osób, dzięki którym żyjemy w demokratycznym kraju.
    dla mnie to ktoś kto mi ukradł wolną Polskę, a stworzył z komuchami ten erzac wolności i demokracji, dzięki temu miliony z mojego pokolenia wyjeżdżają za pracą na zachód

    w Polsce nie ma demokracji a jest tyrania status qou

  7. #27
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Nie oczekujmy od nikogo heroizmu,że będzie bez skazy - nawet nasz papież taki nie był, a przecież może niedługo zostać obwołany świętym.
    Mamy całą galerię postaci, którym nic nie można zarzucić, Lechu wygląda przy nich blado. Tylko większość prawdziwych bohaterów można znaleźć nie w TV tylko w specjalistycznych książkach.

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Lech Wałęsa naprawdę przysłużył się Polsce - mimo iż działo się to prawie wyłącznie za czasów komunizmu. I wcale nie twierdzę,że obalił ZSRR - ale nie zgadzam się że dobił dawno upadłe państwo. Jego walka sięga kilkudziesięciu lat wstecz, z czego wiele przesiedział w więzieniu jako więzień polityczny. Był szykanowany przez SB, które nienawidziło go na tyle, że mimo upadku komuny zdołali jeszcze mu dokopać (słynny "Bolek" - i ludzie się na to nabierają). Mimo,że nie sprawdził się jako polityk,wciąż jest jedną z tych osób, dzięki którym żyjemy w demokratycznym kraju.
    Pewien wybitny historyk Edward Hallett Carr napisał kiedyś "Chęć przedstawiania indywidualnego geniuszu jako siły sprawczej historii jest charakterystyczna dla prymitywnej fazy rozwoju historycznej świadomości". Wałęsa i jego towarzystwo powinno zacząć czytać mądre książki, no ale przecież Lechu chwali się, że żadnej książki nie przeczytał do końca. Ot, autorytet dla młodzieży

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Jego walka sięga kilkudziesięciu lat wstecz, z czego wiele przesiedział w więzieniu jako więzień polityczny.
    "Jego walka", tylko w jakich to więzieniach siedział Lechu?

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    (słynny "Bolek" - i ludzie się na to nabierają)
    No a co z tym słynnym tekstem: "Aresztowano mnie wiele razy. Za pierwszym razem, w grudniu 1970 roku, podpisałem 3 albo 4 dokumenty. Podpisałbym prawdopodobnie wtedy wszystko, oprócz zgody na zdradę Boga i Ojczyzny, by wyjść i móc walczyć. Nigdy mnie nie złamano i nigdy nie zdradziłem ideałów ani kolegów". Link: http://www.rp.pl/artykul/16,141703_Lech ... wia__.html

    Czyli jak podpisał i był, czy nie podpisał i nie był, a może podpisał a nie był, albo nie podpisał a był . Może na komentarz tego wszystkiego rzućmy jeszcze jednym tekstem Lecha: Dobrze się stało, że źle się stało.

    Biniu zakładam, że jesteś młodym człowiekiem, który ma prawo wierzyć w te bajeczki. Poczytaj książkę Cenckiewicza, obejrzyj filmy na You Tube w których Lechu tłumaczy dlaczego obalił rząd Olszewskiego 1992, poczytaj książki Lecha. Pomyśl samodzielnie czemu wyszło jak wyszło i jaka w tym jest zasługa Lecha. Zobaczysz, że oczy otworzą się same, a nasz "Strateg z Popowa" to gminny człowiek, który znalazł się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie.

    Wszystkim podzielającym moją pasję byłym prezydentem polecam link do sławnych cytatów z Lecha: http://pl.wikiquote.org/wiki/Lech_Wa%C5%82%C4%99sa

    Podoba mi się ten tekst Lecha: Nawet ludzie z ubeckich rodzin są moimi wrogami.

  8. #28
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Biniu, a czemu porównujesz polskiego papieża, do Wielkiego Elektryka? I jakie tam widzisz skazy u byłego papieża, gdy zestawiasz go z Elektrykiem? Tak, jak szlachetny Wilhelm napisał, zerknij pod wskazane linki, spróbuj poczytać pozycje, o których wspomniał, a bardzo mocno się zdziwisz...Był moment w historii Polski, który ten człowiek zaprzepaścił...Było to możliwe, by poprzedników skazać, na niebyt pamięci -Václav Havel, tak uczynił, jednym podpisem ucinając istnienie komunistów...A Lechu? ....

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Zacytuję słowa pewnego redaktora "zadziwiające jak w dzisiejszych czasach Polacy potrafią zmieszać z błotem największe autorytety".
    Ciekawe, który to redaktor Pewnie któryś z tych, dla którego kalizm to podstawowy system etyczny...

    Nie oczekujmy od nikogo heroizmu,że będzie bez skazy - nawet nasz papież taki nie był, a przecież może niedługo zostać obwołany świętym.
    Ciekawe czy ci sami redaktorzy tępią tak "postępowców" wieszających psy na papieżu JP2

    I wcale nie twierdzę,że obalił ZSRR - ale nie zgadzam się że dobił dawno upadłe państwo. Jego walka sięga kilkudziesięciu lat wstecz, z czego wiele przesiedział w więzieniu jako więzień polityczny.
    Ktokolwiek wierzy w "mit założycielski" III RP i wersję, że to nasza "opozycja" przy "Okrągłym Stole" obaliła PRL, ten zasługuje co najwyżej na uśmiech politowania.

    Był szykanowany przez SB, które nienawidziło go na tyle, że mimo upadku komuny zdołali jeszcze mu dokopać (słynny "Bolek" - i ludzie się na to nabierają).
    Najdziwniejsze jest to, że najbardziej dają się na to "nabierać" projesjonalni historycy...

    Mimo,że nie sprawdził się jako polityk,wciąż jest jedną z tych osób, dzięki którym żyjemy w demokratycznym kraju.
    Jeśli Wałęsie zawdzięczamy dzisiejszą III RP, to ten typ zasługuje tylko na to, by na niego pluć...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  10. #30
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Biniu - bardzo Cię lubię, widać żeś ciekawy świata i masz poglądy... jednak:

    Mówię Panu święte słowa, a Pan moja krowa.

    by zacytować klasyka.

    Może wypada po prostu założyć że Wałęsa to polityk! Nie jakiś tam obalacz komuny, pomnik, postać ze spiżu i duma narodowa. Fakt, kiedy była na to koniunktura (podobnie jak była na Leppera i LPR czy SLD swego czasu) wygrał wybory prezydenckie. Co osiągnął później? Nie zbudował poważnej partii politycznej, nie wszedł do żadnego liczącego się ruchu. To co robi teraz to kompromitacja. Owszem na dzień dzisiejszy potrzebuje go Tusk. Co będzie jutro?

    Pytanie: jakie de facto poglady wyznaje Wałęsa? Chrześcijańska demokracja? Liberalizm? Osobiście nie wiem... może W. to po prostu pragmatyk, który najlepiej czuje się właśnie w PO? Może bardziej ideowe partie (typu Pis) do którego na chłopski rozum powinno mu być bliżej - są dla niego zbyt określone?

    aha - Wałęsa i jego "internowanie" - powiem tak - dajcie mi 2 tyg takich wywczasów.
    A agentem był - z książki wynika to jasno i dobitnie.

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lech Kaczynski
    By Banita in forum Agora
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •