Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 195

Wątek: Lech Wałęsa - życie i twórczość

  1. #31
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Edit: - Nie no, żarty se pan robi? Co to, nie ma praw obywatelskich ten człowiek?! Ma! No to dlaczego z nim nie rozmawiać?! -

    Tak oto Lech I Niezwyciężony, którego mogli tylko "zabić, ale nie pokonać" komentuje kontakty Zbigniewa Chlebowskiego ze skazanym za korupcję biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem. Zdaniem Wałęsy "rozmawiać można z każdym, a zwłaszcza z wrogiem". - Powinno się rozmawiać i zarabiać dla Polski, a nie uciekać na drugą stronę ulicy. Sama rozmowa, że się ktoś chciał dowiedzieć, jakie tamten chciał robić może przekręty, nie jest niczym złym. Gorzej, jakby z tego wyniknęły jakieś straty dla państwa - tłumaczył były prezydent.

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Václav Havel, tak uczynił, jednym podpisem ucinając istnienie komunistów...A Lechu? ....
    No cóż zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, żeby nam się trafił taki Havel. My dostaliśmy Lecha i Miecia

    Cytat Zamieszczone przez tomsn
    aha - Wałęsa i jego "internowanie" - powiem tak - dajcie mi 2 tyg takich wywczasów.
    Tomsn jak ja dojdę do władzy (nie chcem, ale muszem, bo nie o take Polskie żesmy walczyly) to masz u mnie 100 takich tygodni wywczasów

    P. S. Tomsn i Elrond gratuluję rang

  2. #32
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Swoich poglądów raczej nie zmienię - jest to jedna z tych rzeczy,których byłem uczony od maleńkości. Pisząc,że Jan Paweł II też nie był taki idealny chodziło mi o to,że był także normalnym człowiekiem,któremu zdarzało się popełniać błędy,człowiekiem który wybił się ponad wszystko i moim zdaniem osiągnął świętość. Ale był człowiekiem, a nie Bogiem czy aniołem (jak sądzi np. spora część Imperium Rydzyka). Wasze argumenty dały mi sporo do myślenia... muszę się z tym przespać
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Co do Wałęsy, to myślałem, ze te mity, ze on sam wszystko zrobił już dawno zostały obalone, nie da sie z takim czymś polemizować
    To jest jeszcze nic - sa ludzie ktorzy wierza w pojawienie sie matki boskiej podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 - to jest dopiero dramat. Tak samo jak to ze JP2 obalil komunizm - nie powinno sie takich bzdur nawet komentowac.

    Ten temat jest niezly
    http://www.historycy.org/index.php?showtopic=58928

  4. #34
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    IPN na podstawie poszlak stwierdza, że sławny "choć może nie często kryształowy" ksiądz H. Jankowski to KO Delegat: http://www.sfora.pl/IPN-Delegat-to-ksia ... ski-a12630

    Ale Lechu będzie teraz japę otwierał, już nie mogę się doczekać

  5. #35
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Broda, już dawno była o tym mowa 8-)
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  6. #36
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    To jest jeszcze nic - sa ludzie ktorzy wierza w pojawienie sie matki boskiej podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 - to jest dopiero dramat.
    A może serio widzieli :?:
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  7. #37
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Raczej rosyjcy żołnierze po wypiciu dziennego przydziału wódki
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  8. #38
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Jeśli komuś zadziałała wyobraźnia,coś tam zobaczył i tłuk dzięki temu lewackie robactwo z większą zawziętością to ja nie mam nic przeciwko temu.

    Gorsza sprawa z elektoratem PO.Jeśli zagłosowali na partie,która obiecała cuda to wreszcie zaczynam rozumieć o kim ciągle ględzą "postępowcy" mówiąc,że Polska to ciemnogród.

  9. #39
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    http://film.interia.pl/wiadomosci/film/ ... zy,1384635

    Lechu powinien powiedzieć, że dzięki niemu prawdziwi mocodawcy tego typu zbrodni dziś sobie siedzą w ciepełku, na wielkich emeryturkach

    Mówiąc o wciąż niewyjaśnionych do końca okolicznościach śmierci legendarnego kapelana Solidarności, wyraził opinię, że "trudno stwierdzić, co naprawdę się stało; czy został zabity, by nastraszyć naród, czy z nadgorliwości oprawców".
    W krótkim przemówieniu przed seansem Wałęsa powiedział, że osobiście był przeciwny jego realizacji, gdyż - jak stwierdził - Polacy nie przyswoili sobie tego, czego nauczał ksiądz Popiełuszko.
    przeciwny, ciekawe czemu, no i oczywiscie, nie wiadomo co się stało, może popełnił samobójstwo, a w UB byli sami harcerze, wogóle PRL był fajny

  10. #40
    Gość

    Re: Lech Wałęsa - życie i twórczość

    Lechu będzie przewracał domino: http://wiadomosci.onet.pl/2064347,12,ni ... ,item.html

    Ale fajnie

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lech Kaczynski
    By Banita in forum Agora
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •