Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 169

Wątek: Pytania początkujacych moderów

  1. #11
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Dysk instalacji\Program Files\Rome Total War\data\world\maps\campaign\imperial campaign\descr_mercenaries.


  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    A ścislej w tych linijkach które mówią same za siebie:

    unit mercs roman spearman, exp 2 cost 500 replenish 0.06 - 0.19 max 2 initial 2

    Max i initial wiadomo, w tym wypadku inicjujesz 2 i max dwie moga tam byc do zarekrutowania

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    REGIONY DLA FRAKCJI

    Co zrobić w plikach ( chyba descr_strat ) żeby frakcja miała na starcie pewien region, np. chciałbym żeby Ateny były na starcie dla Greków, o coś takiego mi chodzi.
    Jeśli był taki temet to sorry.

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: REGIONY DLA FRAKCJI

    Cytat Zamieszczone przez JacobHoplytes
    Co zrobić w plikach ( chyba descr_strat ) żeby frakcja miała na starcie pewien region, np. chciałbym żeby Ateny były na starcie dla Greków, o coś takiego mi chodzi.
    Jeśli był taki temet to sorry.
    W TYM temacie Vonihidilix wyjaśnił jak można zabrać region jednej frakcji i dać innej (na przykładzie rodów rzymskich)
    W praktycznie taki sam sposób możesz to zrobić Atenami. Musisz je wyszukać w tym pliku i przekopiować do danej frakcji. To samo bodajże trzeba zrobić z garnizonem, lub go po prostu usunąć.
    Tyle, że ten garnizon trzeba jeszcze znaleźć...
    Najlepiej jest sprawdzić w grze jakie jednostki obsadzają miasto i je sobie zapisać zaś potem sprawdzić w pliku. Polecam użyć opcji wyszukiwania(w pliku) i wpisać np. jednostkę hoplitów(o ile znajduje si taka w Atenach). Sprawdzić wszystkie armie które ją posiadają i w ten sposób znajdziemy garnizon miasta.

    A.K.A. Askorti

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Zgodnie z poradnikiem podanym wyżej dodałem Juliuszom tereny pozostałych rzymskich frakcji. Wszystko jest fajnie tylko nazwa mi przeszkadza. Co trzeba zrobić, żeby 'Ród Juliuszów' zmienić na 'Rzym'?


  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    w folderze text wystarczy to zmienić, znajdź plik w którym jest nazwa "Ród Juliuszów" i to zmień. Najlepiej zmieniać nazwy jedynie z poziomu wyswietlanego tekstu poza obsługą gry. Jak tam zmienisz to juz wszedzie bedziesz miał gdzie trzeba, mi trudniej teraz to znaleźc Ci konkretnie bo nie mam polskiej wersji. Ale jesli Ci wyswietla to "Ród Juliuszów" to z cała pewnoscią i bez cienia wątpliwosci tylko gdzieś z folderu text i jesli pozmieniasz nazwe "Ród Juliuszów" to nic tam nie popsujesz, co polskie tam to sie nadaje do wzglednie "bezkarnego" modyfikowania i zapewne mozesz sobie nawet dac nazwe "Ród Bulbozaurów277". Zerknij też do pliku expanded.txt. Angielskich nazw oczywiscie nie ruszasz, tylko te z prawej, polskie czy jakie tam masz. Na przykładzie imion w pliku tekstowym wygladałoby to tak:
    Jest tak:

    {Tertius} Tercio

    A może być nawet tak:

    {Tertius} Bulbozaur2777

    Co wiecej - bedzie to działało pewniej niz gdybyś sie uparł zeby zmienić też to pierwsze miedzy klamerkami, angazujac w to inne wazniejsze pliki i zmieniając wszedzie na Bulbozaur2777. Tak wiec zmiany nazw - najlepiej tylko w text, takze nazw jednostek, imion itd. Z tego poziomu trudno o bugi bo to tylko wyswietlenia nazwy - dobra zostawie, stac mnie na ten gest. Dla dobra polskich modyfikacji

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Jak dodać mapę kampanii z Rome Total Realism do innego moda

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Witam. Mam prośbę o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę zrobić switch-moda na wszystkie frakcje w BI, wykorzystującego już istniejącą nakładkę "BI Make All Factions Playable 1.6", tak żeby nie musieć nadpisywać plików vanilii. Jakie foldery i pliki z właściwego folderu BI powinienem przekopiować do mojego switch-moda, żeby to się chciało uruchamiać? Bo teraz, mimo zachowania odpowiedniej struktury folderów w modzie, nie chce działać. Pojawia się ekran startowy gry po czym wraca do pulpitu. Nie chcę z kolei brać jako podstawy do tak prostego moda całego folderu BI, kiedy sprawa może dotyczyć kilku plików. Kiedyś zrobiłem już takiego prostego switch-moda, dodającego kilka nowych prowincji i wtedy wszystko działało. Niestety, nie pamiętam już jakie foldery i pliki kopiowałem do moda. Zresztą tutaj mogą być potrzebne inne.

  9. #19
    Gość

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Cytat Zamieszczone przez norbertd600
    Jak dodać mapę kampanii z Rome Total Realism do innego moda
    To nie takie łatwe bo mody różnią się wieloma parametrami i jest z tym dużo zachodu.

    Cytat Zamieszczone przez konieczko
    Witam. Mam prośbę o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę zrobić switch-moda na wszystkie frakcje w BI, wykorzystującego już istniejącą nakładkę "BI Make All Factions Playable 1.6", tak żeby nie musieć nadpisywać plików vanilii. Jakie foldery i pliki z właściwego folderu BI powinienem przekopiować do mojego switch-moda, żeby to się chciało uruchamiać? Bo teraz, mimo zachowania odpowiedniej struktury folderów w modzie, nie chce działać. Pojawia się ekran startowy gry po czym wraca do pulpitu. Nie chcę z kolei brać jako podstawy do tak prostego moda całego folderu BI, kiedy sprawa może dotyczyć kilku plików. Kiedyś zrobiłem już takiego prostego switch-moda, dodającego kilka nowych prowincji i wtedy wszystko działało. Niestety, nie pamiętam już jakie foldery i pliki kopiowałem do moda. Zresztą tutaj mogą być potrzebne inne.
    może to pomoże
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=182140

    Cytat Zamieszczone przez Bulbozaur277
    Zgodnie z poradnikiem podanym wyżej dodałem Juliuszom tereny pozostałych rzymskich frakcji. Wszystko jest fajnie tylko nazwa mi przeszkadza. Co trzeba zrobić, żeby 'Ród Juliuszów' zmienić na 'Rzym'?
    plik
    expanded_bi.txt
    lub
    expanded.txt

  10. #20
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Tu nie było niczego konkretnego, do usuniecia jesli wolno prosic

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  5. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •