Zobacz wyniki ankiety: Co wg Ciebie było przyczyną katastrofy?

Głosujących
213. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Awaria techniczna

    11 5.16%
  • Błąd pilotów

    36 16.90%
  • Wymuszenie na pilocie lądowania

    55 25.82%
  • Zamach

    92 43.19%
  • Inna przyczyna

    19 8.92%
Strona 183 z 183 PierwszyPierwszy ... 83133173181182183
Pokaż wyniki od 1 821 do 1 827 z 1827

Wątek: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

  1. #1821
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bronti Zobacz posta
    Serio pytasz czy kpisz sobie ze mnie i z logiki?

    Przekopanie ziemi metr w głąb, chaos przy identyfikacji zwłok i wiele innych przykładów na nieudolność, mataczenie oraz zwyczajne kłamstwa.


    Informacja z dziś - http://www.tvp.info/26958420/rosjani...fy-smolenskiej

    I tak od 6 lat... Ciągle jakieś półprawdy, mity, przypuszczenia, założenia.. zero dowodów

    Ależ na Kremlu muszą mieć ubaw jak widzą co u nas się dzieje w tej sprawie
    Najwidoczniej kpię skoro pytasz.

    A, czego oczekujesz przy identyfikacji zwłok skoro ciała ofiar były rozczłonkowane? Skoro zaczęło się naleganie, aby sprowadzić ciała do Polski to chaos był nie do uniknięcia.
    Mity, jakie masz? Bo takie coś to znajduję jedynie u PiS-u.
    Przypuszczenia - dziwisz się? Najważniejszy dowód ciągle jest w Rosji, a PiS-owi jakby nie patrzeć jest to na rękę. Bo nie słyszę ze strony ministra MSZ, aby rozdzierał szaty i żądał jego zwrotu.
    Zero dowodów? Czarne skrzynki to nie dowód?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #1822
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Tak sobie czytam tą Waszą dyskusję i nachodzi mnie kilka refleksji.
    Po pierwsze co do ciał już pisałem, błędy i całe zamieszanie spowodowane były częściowo przez naciski ówczesnej opozycji w tym rodzin prominentnych działaczy, którzy zginęli w Spoleńsku.
    Współpraca ze stroną rosyjska szła dobrze przez pierwszy miesiąc co było wielokrotnie zaznaczane przez członków komisji badającej wypadek , później nastąpił zwrot co było podyktowane tym, iż strona rosyjska zdała sobie sprawę iz również ponosi sporą odpowiedzialność za to co sie wydarzyło, oraz tym co zaczęło się dziać w Polsce, a mianowicie wykorzystywania katastrofy do celów politycznych przez PIS.
    Efektem tego był raport Anodiny , który ukazał się specjalnie zbyt szybko by odciągnąć odpowiedzialność od strony rosyjskiej. Co się dzieje w Polsce ? Ano następuje jazgot PIS-u i mediów prawicowych, że jak to Rosjanie już maja raport a Polacy jeszcze nie! Następstwem tego jest raport Milera który został przyparty do muru i jest zmuszany wydać spiesznie swa opinie. Szanowni państwo sami jesteśmy winni tego piekiełka które mamy do dnia dzisiejszego.
    Wypadków lotniczych nigdy nie należny badać pospiesznie pod presja opinii publicznej. Takie spraw często ciągną sie latami. To tak pod kilku osób z tego forum.
    Dla mnie ten raport jest spójny wyjaśnia sporo kwestii ,choć nie ukrywam, iz popełniono przy nim bardzo wiele błędów. Na pewno jest bardziej wiarygodny od pseudo komisji Macierewicza bo jak mam ufać ludziom ,którzy mówią o zamachu i wybuchach nie mając na to żadnych dowodów ani kwalifikacji a od początku próbują udowodnić na siłę jedynie słuszna tezę. Teraz najśmieszniejsze na ostatniej konferencji ci ludzie mówią iz nie zakładają żadnej tezy ,a słowa zamach unikają jak ognia. Powinno to dawać co niektórym do myślenia, mam przynajmniej cień takiej nadziei.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. Następujących 3 użytkowników podziękowało marko1805 za ten post:


  4. #1823
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Napoleon7 w temacie poświęconym Prawu i Sprawiedliwości narzekasz, że nikt nie używa w dyskusji z Tobą merytorycznych argumentów.

    Możecie coś takiego poprawi Ci humor?

    Doświadczenie nie ma najmniejszego sensu bo wbrew temu co bredzą Maciorowe Bajędy raport GKBWL dr. Laska stwierdza, ze to nie brzoza urwała tutce skrzydło, tylko siły aerodynamiczne.
    Otóż po walnięciu w ową brzozę nastąpiło urwanie slotu i uszkodzenie konstrukcji siłowej skrzydła - konkretnie przedniego dźwigara który ugiął się do środka, prawdopodobnie ze strzałką
    ugięcia około 30 cm (skrzydło Tu-154M ma konstrukcję dwudzwigarową, z kesonem pomiędzy nimi (zbiornik paliwa) i pracującym pokryciem - kolejna rzecz której rozmaite maciorkowe Bajędy nie wiedzą i symulują to skrzydło jako jeden blok metalu). Rzecz sama w sobie groźna, ale jeszcze nie tragiczna
    - lądowały już samoloty którym ptaki przypalantowały w krawędź natarcia i wybijały większe dziury. Tutaj miała konsekwencje tragiczne bo piloci zorientowali się że coś nie gra i że są za nisko i otworzyli przepustnicę. Samolot (ciężki, pełen paliwa którego zabrał na lot w obie strony) który dotąd opadał z przeciążeniem około -0.5 g nagle został poderwany do góry, osiągając przeciążenie ponad 2,7 g. To spowodowało jeszcze większe ugięcie uszkodzonego dźwigara już osłabionego tym uszkodzeniem ( normalne obciążenie powierzchni nośnej Tu-154M przy normalnej masie startowej to ponad 460 kg/m2, tu było mniejsze, około 350 kg/m2 ale przy przeciążeniu 2,7g jak się łatwo domyślić zrobiło się prawie 3 razy tyle). W rezultacie dźwigar odkształcił się jeszcze bardziej i prawdopodobnie wyłamał co najmniej dwa lub trzy żebra. Skrzydło wygięło się ku dołowi,
    utraciło profil aerodynamiczny i złamało. To spowodowało gwałtowną nierównowagę siły nośnej (strata prawie 1/3 skrzydła) i samolot rozpoczął beczkę, czyli obrót w kierunku właśnie złamanego płata. Jasnym jest wiec, że doświadczenie statyczne nie ma sensu. Nie występują siły aerodynamiczne i przeciążenia. Ci ludzie od Maciarewicza to wyjątkowi dyletanci. I do tego groźni.

  5. #1824
    Wojski Awatar EvilDoom
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    25
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Dyskusja tutaj nie ma sensu Jak komuś nie przeszkadza pomylenie zwłok i próbuje jeszcze to tłumaczyć to ręce opadają. Nie ma możliwości pomylenia zwłok jak się robi wszystkie badania odpowiednio. Naciski, szybkość ani to to gdzie wypadek by ł( mógłby być i w Kambodży). Już widzę jaka chryja byłaby w innym państwie gdyby się coś takiego zdarzyło. Napoleon Dokładnie Przecież to koleś z twojej ukochanej partii nazwał ten kraj (Ch..,D... i kamieni kupa). A na całej katastrofie wyszli Rosjanie, którzy rozgrywają Polaków, że aż miło

  6. #1825
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Co do uwagi Brontiego…
    Jest ona jak najbardziej merytoryczna, tylko że nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Pisałem bowiem o moich adwersarzach. Tymczasem to co napisał Bronti jest zgodne z tym co pisałem. Prosiłbym zauważyć, że na temat brzozy w szczególe się nie wypowiadałem a uszkodzenia o których wspominał Bronti powstały po uderzeniu w owo fatalne drzewo, co w uproszczeniu można ująć jako „uszkodzenie/urwanie fragmentu skrzydła przez brzozę”. Tak więc nie do końca rozumiem istotę wspomnianej wypowiedzi.
    Natomiast co do samych przyczyn katastrofy to chciałbym przypomnieć moje stanowisko, że owo zderzenie z brzozą były skutkiem tego iż samolot zszedł zbyt nisko co miało katastrofalne skutki przy tej pogodzie która była i temu ukształtowaniu terenu (teren wznoszący się przed lotniskiem). I tu tkwią zasadnicze przyczyny katastrofy – zderzenie z brzozą było tylko tego następstwem.

    @ Jak komuś nie przeszkadza pomylenie zwłok i próbuje jeszcze to tłumaczyć to ręce opadają. @

    1. Zamiana zwłok zawsze przeszkadza. Szczególnie rodzinom (bo powiedzmy sobie szczerze, dla nas jest to pod względem emocjonalnym sprawa prawie obojętna).
    2. Czy się to komuś podoba czy nie, błędy w tej kwestii były spowodowane pośpiechem. A ten naciskami by ofiary zostały zidentyfikowane jak najszybciej. Tak po prostu było. A w tej atmosferze trudno było naciskom nie ulec. To nie jest żadne „tłumaczenie” tylko stwierdzenie faktu. W obliczu którego zarzucanie ludziom badającym te zwłoki (w warunkach w których to się działo) nierzetelności, niekompetencji itd. jest po prostu nieprzyzwoite.
    3. Temat dotyczy przyczyn katastrofy. Fakt pomyłek w identyfikacji zwłok ma się do niego nijak. I nie należy go łączyć z pracami oficjalnej komisji czy prowadzeniem śledztwa.


    @ Nie ma możliwości pomylenia zwłok jak się robi wszystkie badania odpowiednio. @
    Nieprawda. Pomylić można się zawsze, nawet gdy przy tego typu badaniach ma się więcej czasu i nie ma presji. Ludzie zawsze mogą się pomylić.

    @ Już widzę jaka chryja byłaby w innym państwie gdyby się coś takiego zdarzyło. @
    A u nas „chryi” nie ma? Przecież jest – nieustanna od 6 lat. Teraz trochę większa, bo ci którzy ją robią mają, jako rządzący, więcej możliwości. Czy byłaby w innym kraju taka sama? A czemu nie? Wszędzie są szaleńcy i głupcy tudzież ludzie naiwni albo mający inklinacje do spiskowej teorii dziejów. Polska nie ma na nich monopolu.

    @ Przecież to koleś z twojej ukochanej partii nazwał ten kraj (Ch..,D... i kamieni kupa). @

    1. Nie osądzaj innych według siebie. W tym przypadku nie uważaj, że inni do polityki podchodzą tak emocjonalnie jak Ty. PO jest dla mnie na obecne czasy partią optymalną (ze zrozumieniem tego słowa niektórzy mieli już problemy, więc proszę je zrozumieć jak należy, ewentualnie sprawdzić w słowniku), ale nie mam nic przeciw Nowoczesnej a nawet SLD (bo jakaś lewica też musi być a SLD wydaje się mimo wszystko rozsądniejsze niż Razem). Po prostu mam kryteria według których oceniam takie czy inne ugrupowanie i moja ocena bierze się nie z emocjonalnego podejścia tylko trzeźwej oceny rzeczywistości.
    2. Nie przeinaczaj faktów. Sienkiewicz powiedział tak o programie inwestycyjnym stworzonym zresztą dość pośpiesznie chyba bardziej na użytek mediów, który nie miał prawa działać dobrze (paradoksalnie, nieco podobną postać ma plan Morawieckiego, jest tylko zakrojony na większą skalę). Uwaga ta nie dotyczyła państwa tylko rządowego programu.


    @ A na całej katastrofie wyszli Rosjanie, którzy rozgrywają Polaków, że aż miło @
    Znów błąd w rozumowaniu. Nie Rosjanie nas rozgrywają tylko my dajemy się rozgrywać. Dodajmy, z pełną premedytacją PiS. Które w celu zdobycia popularności i umocnienia swego elektoratu na to się godzi (w przeciwnym razie należałoby uznać, że PiS rządzą kompletnie nieodpowiedzialni idioci). Druga strona nie ma tu nic do gadania – to tak jak w sytuacji, gdy idzie na ciebie osiłek z bejsbolem. Próba dyskusji jest tu raczej niezbyt szczęśliwym pomysłem a najlepszym argumentem staje się własny kij bejsbolowy. Tyle, że wtedy mamy już nawalankę. Winę za nią ponosi jednak tylko jedna strona.
    PiS zawsze politykę zagraniczną (na którą zresztą nie ma żadnego pomysłu) podporządkowywał polityce wewnętrznej sprowadzającej się do zdobycia jak najwięcej władzy. A że szkodzi to interesom kraju?! I co z tego? Daje korzyści polityczne PiS, co ma dla tej partii znacznie większe znaczenie.

    PS. Mała uwaga nie na temat – forum zaczyna się permanentnie zawieszać. Coś niedobrego się dzieje, niekiedy trudno napisać post.

  7. #1826
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Znalazłem na historykach. Polecam : http://kuprawdzie.pl/prawda-o-katastrofie-smolenskiej/

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1827
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez EvilDoom Zobacz posta
    Dyskusja tutaj nie ma sensu Jak komuś nie przeszkadza pomylenie zwłok i próbuje jeszcze to tłumaczyć to ręce opadają. Nie ma możliwości pomylenia zwłok jak się robi wszystkie badania odpowiednio.
    Wiesz jak wyglądają zwłoki po takiej katastrofie? Ręka, noga mózg na ścianie. Musiałbyś każdy strzęp skóry czy jelita przebadać aby mieć 100% pewności, że w trumnie leży tylko i wyłącznie ten człowiek.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Archeoziele za przydatny:


Strona 183 z 183 PierwszyPierwszy ... 83133173181182183

Podobne wątki

  1. Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami.
    By Herod in forum Agora
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •