Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: zbroja luskowa, karacena

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    sklepow z tanim winem rozpoczeta
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    zbroja luskowa, karacena

    wiem ze na forum sa ludzie parajacy sie odtworstem historycznym moze arma czy cos i z bractw roznych rowniez wiec mam do takowych osob uprzejme pytanie- jak zrobic zbroje luskowa turdzuez karacene? orietuje sie ze trzeba przynitowywac luski do podkladu skorzanego tylko gdize takie cos zdobyc? slyszalem ze jakies zbroje rzeznicze czy spawalnicze ze swinskiej skory naddaja sie na podklad ale skad cos takiego wytrzasnac? i jesli juz cso takiego dostaniemy w jaki sposob nitowac luski ( czy tez inaczej je przymocowywac) tak by bylo to w miare trwale? chodzi tylko o napiersnik ew naplecznik, zbroja bizantyjska...

    z gory dziekuje
    "-bylem mlody i glupi
    -teraz jestem stary i glupi,
    tylko bardziej doswiadczony"

    pozdrawiam seban

  2. #2
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    Nigdy nie robilem taiego pancerza, wiem za to jak robic pancerz bez bawienia sie w sozane podklady. Wprawdzie jest to duzo bardziej pracochlonne, ale i sam efekt jest nieporownywalnie lepszy

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... lacing.gif
    http://skaldic.com/page_files/lamellar2.JPG
    http://www.pbm.com/~lindahl/cariadoc/armor_fig_6.gif

    abo poprostu jechac szpagatem (taki sznurek) od gory rzedami Ewentulanie jesli luski sa metalowe to bierzemy rzemien (mokry)

    A co do Towjego pomyslu to tak, skorznie mozna zrobic samemu, ze skory, a jak a jak nie to mozna kupic w lumpeksie jakis stary skozany plaszcz. No albo ewentualnie poszakc wlasnie tego co napsales, ale to ja juz nie wiem gdzie czegos takiego szukac.

    A jak co to polecam www.freha.pl tam jst wszystko

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    sklepow z tanim winem rozpoczeta
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    dziekuje bardoz za konkretna opowiedz=] wlasnie o cos takiego mi chodzilo.
    masz racje Volomirze - rzeczywiscie bez podkladu bedize o wiele latwiej i szybciej cos takiego zrobic.
    ile mniej wiecej potrzeba talich plytek do sklecena takiej zbroii> zalozmy ze beda dokladnie takiej wielkosci jak na planie. i dalej jakim sznurkiem je wiazac tak by bylo to trwale- mysle ze szansa przeicecia sznurka jest mala ale jako ze zbroja caly cczas pracuje latwo moze sie taki sznur przetrzec...
    "-bylem mlody i glupi
    -teraz jestem stary i glupi,
    tylko bardziej doswiadczony"

    pozdrawiam seban

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    To tak:

    ile lusek? Zalezy jak duze, jaki sposobem polaczone, jak dluga ma byc zbroja itd. ale generanie to sporo ja robie sobie pancerz ze skorzanych lusek - dosc malych, taka kamizelka z mala ochrona na barki to ok 600 lusek Wyglada to na razie tak (tylko ja robie troche innym motywem):



    Co do sznurka to tak, jak robisze ze skory to szpagat nie powinien Ci sie przetrzec. Aha, szpagat kupuje sie w skleie z akcesoriami rolniczymi Jak chcesz metalowa robic to tylko mocny skorzany rzemien, namoczony do tego. Bo jak wyschnie to Ci bardzo ladne i mocno zbroje naciagnie

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    sklepow z tanim winem rozpoczeta
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    prosze prosze=D Volomirze zaskakujesz mnie coraz bardziej=p
    bardzo mila ta kamizela, ciekawe ile swiniakow zaciupales zeby zdobyc tyle sory na luski=p
    600 lusek? duuzo... ja chcialem zrobic taka do polowy uda tylko bez rekawow- sam ze tak powiem kirys jesli mozna to tak nazwac, a na ramoona czepiec kolczy przyczepiony do jakiejs lebki tylko z otworami na oczy ( tak jak wygladaja katafrakci na zlotym pancerzu albo piechota bizanyujska na zlotej =p ) no to mysle ze tych lusek sporo bede musial uzyc...
    skorzany rzemien powiadasz... ciekawe gdzie os takekeigo zdobede,, chyba skoncze na tym szpagacie

    co do laczenia to sie robi tak ze przylacza sie luski horyzontalnie w paseczki a potem taki pasek do paska az po kut*ska hyhy ze mi sie tak zrymowalo=p tak?

    co do sposobu to spodobal mi sie ten 6 calkeim mily=p
    "-bylem mlody i glupi
    -teraz jestem stary i glupi,
    tylko bardziej doswiadczony"

    pozdrawiam seban

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    bardzo mila ta kamizela, ciekawe ile swiniakow zaciupales zeby zdobyc tyle sory na luski=p
    podejrzewam ze ze dwa

    skorzany rzemien powiadasz... ciekawe gdzie os takekeigo zdobede,, chyba skoncze na tym szpagacie
    na allegro mozna sprobowac, a jak nie to hmm http://www.walhalla.com.pl/sklep/produc ... cts_id=626 i pewnie w paru innych sklepach z asortymentem historycznym

    co do laczenia to sie robi tak ze przylacza sie luski horyzontalnie w paseczki a potem taki pasek do paska az po kut*ska hyhy ze mi sie tak zrymowalo=p tak?

    co do sposobu to spodobal mi sie ten 6 calkeim mily=p
    Robisz jeden pasek na dol ikolejne dorabiasz w gore, tak najlatwiej. Jesli chcesz robic paski odzielnie i laczac potem to moze to byc meczace i wku****

    co do laczenia to sie robi tak ze przylacza sie luski horyzontalnie w paseczki a potem taki pasek do paska az po kut*ska hyhy ze mi sie tak zrymowalo=p tak?

    co do sposobu to spodobal mi sie ten 6 calkeim mily=p
    Ja robie tak:

    http://img689.imageshack.us/i/beztytuufzf.jpg/

    chociaz jakbym mial robic kolena to zrobilbym wlasnie tym ostatnim wzorem No i jeszcze jak chcesz robic zbroje dlajazdy to luski w gore, jak dla piechoty to w dol

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    sklepow z tanim winem rozpoczeta
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena


    czyli trzeba od razu wsyzstko,, rozumiem... poszperam posprawdzam i zobaczymy co uda mi sie znalesc, co do luskowania to w dol- nie mam zamiaru pakowac sie na konski grzbiet i raczej nic mnie nie dziubnie szpila pod luske=p
    a co do sposobu laczenia to co jest takigo dobrego w tym ktory podales ze nim laczysz? w sumie wyglada podobnie tylok mniej plecenia chyba jet bo mniej dziurek o ile widzialem niz w tym 6 sposobie?
    "-bylem mlody i glupi
    -teraz jestem stary i glupi,
    tylko bardziej doswiadczony"

    pozdrawiam seban

  8. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: zbroja luskowa, karacena

    tym sposobem co ja robie jest znaczaco szybciej... I tylko tyle

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •