Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Wątek: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

  1. #1
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Zapraszam wszystkich szefów projektów modyfikacyjnych, modderów oraz osoby interesujące się mocno modyfikacjami do wzięcia udziału w dyskusji. Jej celem jest ustalenie w jaki sposób serwis mógłby wesprzeć projekty modderskie. Przypominam że w związku ze zmianą właściciela serwisu pojawiła się możliwość większego wpływania na kształt totalwar.org.pl przez użytkowników. Prosimy o wyważone głosy, analizy, postulaty i propozycje.

    Jednocześnie prosimy osoby postronne o niezaśmiecanie tematu wątkami pobocznymi, gdyż będą one usuwane.

    Jeszcze raz gorąco zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Może zaczne od zagadnienia, które jest w pewnym stopniu oczywiste. Mianowicie tłumaczenia.
    Od jakiegoś czasu intensywnie obserwuje działy modów i widze, że wszyscy jak jeden mąż barykają sie z problemem tłumaczenia Angielski-Polski i na odwrót.
    Osoby które prowadzą Mody nawet jak znają angielski to raczej nie są w stanie bawić sie w tłumacza i modera jednocześnie.
    Jest to dość trudne zagadnienie bo oczywiście właściciel forum nie będzie teraz płacił za kolejne strony tłumaczeń ba tłumaczeń specjalistycznych dotyczących konkretnych epok i wymagających konkretnej wiedzy.
    Może jednak same osoby zainteresowane czyli moderzy znają środowiska takich tłumaczy, którzy poprostu za free nie mają czasu np. Portale internetowe o konkretnej tematyce. Może władze forum są w stanie pójść na jakiś barter z takimi specjalistami np. reklama na forum za jakąś ilość tłumaczeń albo suportu przy tłumaczeniach w zamian za nagłaśniania wydarzeń na forach partnerskich.
    Myśle, że można znależć też inne rozwiązania jak np. praktyki dla osób bez doświadcznia po albo w trakcie filologii angielskiej, której władzy forum po określonej robocie wystawią referencję po odbytej praktyce.

    Teraz słowo za samymi zainteresowanymi spolszczeniem modyfikacji i przełożenia własnych modyfikacji na język angielski.

  3. #3
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Hmmm kiedy była rekrutacja na redaktorów, zgłosiło się dwóch ludzi do tłumaczeń, z tym, że chodziło raczej o tłumaczenie artykułów i newsów(jeden za free, drugi za "symboliczną kaskę", o ile dobrze pamiętam)... nie wiem czy zgodziliby się tłumaczyć takie coś, ale spróbować można, ogólnie myślę, że władzę serwisu mogłyby zredagować takiego newsa, że szuka się tłumaczy...

    Visca el Barca!!!

  4. #4
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Dyskusja o spolszczeniach umknęła, ale chyba mamy główne założenia w pamięci 8-)

    W takim ujęciu, Gajushu, właściwie serwis zatrudnia tłumaczy, a modderzy stają się tylko, brakuje mi dobrego słowa, powiedzmy że kontrolerami prac.
    Dobrze to zrozumiałem?

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Właściwie masz rację. Bo jeśli rzeczywiście władze forum miałyby wspomagać ten aspekt to muszą to kontrolować w 100% inaczej będzie rozpierdziel i nic na dłuższą metę z tego nie wyjdzie.
    Moderatorzy zgłaszają swoje potrzeby zgodnie z określonymi wytycznymi, władze/komisja rozpatrują wniosek na bazie określonych z góry wytycznych, władze forum zlecają to do tłumaczenie za ... , a Moderator (ludzie z ekipy) pilnuje, aby tłumaczenia były zrobione dobrze i wtedy składa na koniec prac tłumacza swoją opinie. np. praca dobra, wykonana w 100% albo tłumacz dał ciała i nie chce nic robić.

    Uważam, że jeśli rzeczywiście miałoby dojść do tego to sposób motywacji tłumaczy nie powinien być omawiany publicznie. To jest tak jak z umową o prace. Jeden zarabia tyle a drugi tyle i jeden tłumacz wcale nie musi wiedzieć jak jest motywowany jego kolega. Tak jest w większości firm gdzie zarobki są sprawą poufną i pracodawca (władza forum) nie chce ich rozpowszechniania, bo odrazu powstają niezadowolone głosy, bo ktoś ma więcej ode mnie.

    Ponieważ 2 posty zostały skasowane powtórzę, że nadal mi brakuje opinii samych moderów w tej debacie.

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Ciężko mi zabrać głos w dyskusji o modach, gdzie ton nadaje roman_zabawa, bo dał mi się zapamiętać jako ten, co akuratnie moderom rzuca kłody pod nogi (vel dawny szantaż odnośnie dalszego hostowania subforum wwmwe na org.pl). Dla dobra sprawy postaram się jednak osobiste animozje odłożyć na bok.

    Po pierwsze sprawa projektów polonizacyjnych ma dla mnie osobiście znaczenie marginalne i nie rozumiem czemu ta akuratnie kwestia jest tu tak rozdmuchiwana. Z mojego punktu widzenia to nawet dobrze że projekty są w języku angielskim, ot zawsze to dodatkowa motywacja żeby się z 'angola' podszkolić i jest to piękny przykład jak przez zabawę można się edukować. Tym bardziej dziwię się tym, którzy chcą za przeproszeniem leniom zrobić na skróty i podjąć wysiłek tłumaczenia tego czy owego.

    Sprawa zasadnicza, brakuje mi tutaj precyzyjnego sformułowania pomocy forum dla moderów. Tzn czy chodzi tutaj o odpowiednia ekspozycję i strukturę tej części forum, która tyczy się modów, czy może chodzi tu o działanie bardziej ambitne w postaci aktywnego wsparcia projektów moderskich?

    Kwestia ekspozycji sekcji modów na forum. To właściwie jest cząstka ogólnego tematu restrukturyzacji strony. Wiele było głosów o niskiej funkcjonalności obecnych front page i mglistej czytelność samego forum. Jeśli mógłbym coś zaproponować, to przede wszystkim reformę front page. Podzielić stronę główną na 4 równe sekcje (kolejność przypadkowa): 1. modów, 2. multiplayer, 3. poradników TW i ogólnej dyskusji o TW, 4. historii i rozmów luźnych. Po kliknięciu w 1 lub 2 lub 3 pojawiła by się kolejna strona wyboru: 1. shogun+medieval, 2. rome, 3. medieval2, 4. empire, 5 napoleon. I wówczas już na front page było by widoczne co strona oferuje odwiedzającym, a kolejna podstrona byłaby intuicyjna dla gości. Każda z 4 sekcji front page składać by się mogła z większej subsekcji o newsach/artukułach i mniejszej subsekcji zawierającej tematy dajmy na to ostatnio dodane i/lub tematy najpopularniejsze. Myślę że taka struktura forum dobrze i sprawiedliwie eksponowałaby każdą składową forum, w tym omawianych tu modów.

    Co się tyczy aktywnego wsparcia moderów w ich projektach, tutaj potencjalnych działań ze strony adminów jest sporo, choć... nie wiem czy org.pl ma jeszcze dość 'pary'. Wiemy że forum po traumatycznych wydarzeniach awarii serwera i dalszych powikłaniach własnościowych jest w dołku i pewnie nie ma już takiego autorytetu i możliwości co kiedyś. Mimo to odważę się zasugerować kilka opcji, przy czym będę wypowiadał się z perspektywy platformy m2/k z którą dość jestem obeznany i która na chwilę obecną daje chyba najlepsze możliwości modowania.

    1. Po pierwsze można przeprowadzić zasadnicza debatę o tym jak mógłby wyglądać polski mod z prawdziwego zdarzenia. Polskie średniowiecze to długa i barwna epoka, zrobienie moda o całości nie pozwoli oddać wiele szczegółów konkretnych wieków średniowiecza, zdecydowanie lepiej jest skoncentrować się na wybranym aspekcie dziejowym. Można by się więc zastanowić jaki polski mod byłby dla polskich graczy 'najwdzięczniejszy', tzn czy o budowaniu potęgi pierwszej monarchii, czy o walkach książąt Polski dzielnicowej, czy o odrodzeniu Królestwa czasów Kazimierza Wielkiego itp.
    Dalej możnaby spróbować zbudować ekipę do takiego zadania, po pierwsze przeprowadzić rekrutacje na własnym podwórku, po drugie zainicjować promocję na innych forach (nie pomijając for M&B).
    Na pewno brakowałoby grafików (to bolączka każdego projektu), można więc spróbować poszukać grafików na forach graficznych.

    2. Można pójść w zupełnie innym kierunku i trochę tak na skróty. Mianowicie przeprowadzić debatę i wybrać najciekawszy mod z punktu widzenia polskich graczy. Nastepnie spróbować powołać ekipę, która stworzyłaby polski 'sub mod' do niego, który by uczynił grę Polską bardziej historyczną i przyjemniejszą (co nie znaczy łatwiejszą).

    Org.pl jako nazwijmy to instytucja publiczna ma większą siłę przebicia niż 'osoba fizyczna'. Dlatego siła głosu org.pl jest większa. Nie wiem czy org.pl jest w stanie w jakikolwiek sposób wspierać finansowo takie poczynania, ale obawiam się że to nie wchodzi w rachubę. I bez tego można by całkiem sporo. Na pewno stronka org.pl może być partnerem dla innych form mediów (pisemka branżowe, programy TV, sam dystrybutor gier) i w ten sposób propagować prace nad ewentualnym polskim modem. Można nawiązać współpracę z bractwami rycerskimi, które dysponują spora wiedzą z zakresu bronioznastwa, a nawet z samymi historykami. Ja przykładowo działając w ekipie Broken Crescent nawiązałem współprace z wybitnym polskim profesorem archeologii i znawcą tematu wojskowości wielkiego stepu w średniowieczu, z którym konsultuje swoje pomysły.

    Tak na marginesie propo zrobienia polskiego projektu. Trashing_Mad nawrócił się na średniowiecze i zaczął dłubać przy nowym polskim rosterze, przy którym staram się z nim dzielić dobrą radą. Więc gdyby tworzyć nowy projekt polskiego moda pod egidą org.pl to solidnego unit makera już macie

    Z innej beczki. Oczywiście bardzo by było pożądane 'zatrudnić' kogoś, kto uświadomiłby polskich graczy co się dzieje w temacie modów na świecie. A wciąż dzieje się wiele. Powinien się na front page pojawić przynajmniej jeden artykuł na tydzień o nowościach modowych z TWC.

    Tyle z moich propozycji tudzież uwag. Zastrzegam sobie prawo do bycia omylnym w niektórych, a w szczególnym przypadku we wszystkich zgłoszonych powyżej wnioskach

  7. #7
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Po pierwsze sprawa projektów polonizacyjnych ma dla mnie osobiście znaczenie marginalne i nie rozumiem czemu ta akuratnie kwestia jest tu tak rozdmuchiwana. Z mojego punktu widzenia to nawet dobrze że projekty są w języku angielskim, ot zawsze to dodatkowa motywacja żeby się z 'angola' podszkolić i jest to piękny przykład jak przez zabawę można się edukować. Tym bardziej dziwię się tym, którzy chcą za przeproszeniem leniom zrobić na skróty i podjąć wysiłek tłumaczenia tego czy owego.
    1. Właśnie dlatego cały czas podkreślałem, że najbardziej brakowało opinij samych moderatorów. Sprawa nie jest rozdmuchiwana tylko to był jedyny wątek jaki zostal podjęty od założenie debaty.
    Uważam jednak, że tłumaczenia mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę. Powstaja kolejne polonizacje zagranicznych modów wiec zapotrzebowanie na tłumaczenie jest. Jest MOD Limesa w j. angielskim i myśle, że taka rodzimma produkcja też powinna być w j.polskim.
    Osobiście nie znam na tyle angielskiego by poczuć klimat gry która jest w j. angielskim i myśle, że nie jestem jedyny. Ponieważ jestem osobą pracującą to gram glownie w weekendy i to raczej po nocach, a siedzenie po nocach ze slownikiem zamiast z piwkiem przy grze troche rozbiega się z celem. Tyle o tłumaczeniach.
    2. Ciekawy pomysł na stworzenie ekipy która by opracowała sub Moda pod flagą org-a, ale mam wątpliwości co do ogarnięcia tego tematu na tym etapie. Stawiamy pierwsze kroczki narazie w debacie, czy to nie byłyby za wysokie progi? Ale pomysł jak najbardziej rozwojowy i jestem ciekaw co na to administracja?

  8. #8
    Gość

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Witam wszystkim, i proszę wybaczyć moją początkową nie obecność w tym temacie jakże ważnym dla nas.

    Cytat Zamieszczone przez Gajush
    Właściwie masz rację. Bo jeśli rzeczywiście władze forum miałyby wspomagać ten aspekt to muszą to kontrolować w 100% inaczej będzie rozpierdziel i nic na dłuższą metę z tego nie wyjdzie.
    Moderatorzy zgłaszają swoje potrzeby zgodnie z określonymi wytycznymi, władze/komisja rozpatrują wniosek na bazie określonych z góry wytycznych, władze forum zlecają to do tłumaczenie za ... , a Moderator (ludzie z ekipy) pilnuje, aby tłumaczenia były zrobione dobrze i wtedy składa na koniec prac tłumacza swoją opinie. np. praca dobra, wykonana w 100% albo tłumacz dał ciała i nie chce nic robić.
    Też tak uważam, prace tłumaczy powinna kontrolować jedna osoba i ze własnego doświadczenia wiem że to dobre rozwiązanie i przynosi wiele dobrego. A prace są z kolei lepiej koordynowane co jest ważne aby nie tracić czasu na nie potrzebne dyskusje co do rozdzielenia materiału.

    Cytat Zamieszczone przez Gajush
    Uważam, że jeśli rzeczywiście miałoby dojść do tego to sposób motywacji tłumaczy nie powinien być omawiany publicznie. To jest tak jak z umową o prace. Jeden zarabia tyle a drugi tyle i jeden tłumacz wcale nie musi wiedzieć jak jest motywowany jego kolega. Tak jest w większości firm gdzie zarobki są sprawą poufną i pracodawca (władza forum) nie chce ich rozpowszechniania, bo odrazu powstają niezadowolone głosy, bo ktoś ma więcej ode mnie.
    Tutaj również się z tobą zgodzę bo jeśli "wynagrodzenie" miało by być przyznawane, nie potrzebne jest upublicznianie tej kwestii aby uniknąć zarzutów co do konkretnych osób o to co robią i w zamian za co.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Ciężko mi zabrać głos w dyskusji o modach, gdzie ton nadaje roman_zabawa, bo dał mi się zapamiętać jako ten, co akuratnie moderom rzuca kłody pod nogi (vel dawny szantaż odnośnie dalszego hostowania subforum wwmwe na org.pl). Dla dobra sprawy postaram się jednak osobiste animozje odłożyć na bok.
    Ja także odłożyłem dawne spory na bok bo trzeba patrzeć w przyszłość dawniej nie było tu tak łatwo nawet o jakąkolwiek pomocną rękę ale teraz jest szansa aby w końcu coś zmienić na lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Po pierwsze sprawa projektów polonizacyjnych ma dla mnie osobiście znaczenie marginalne i nie rozumiem czemu ta akuratnie kwestia jest tu tak rozdmuchiwana. Z mojego punktu widzenia to nawet dobrze że projekty są w języku angielskim, ot zawsze to dodatkowa motywacja żeby się z 'angola' podszkolić i jest to piękny przykład jak przez zabawę można się edukować. Tym bardziej dziwię się tym, którzy chcą za przeproszeniem leniom zrobić na skróty i podjąć wysiłek tłumaczenia tego czy owego.
    Przyznał by ci racje jednak prawda jest taka że to jest największa przeszkoda dla większości użytkowników forum aby zacząć grać w jakąkolwiek modyfikacje, bo w końcu ilu jest użytkowników na forum nie licząc gości którzy dłużej grają w zagraniczne modyfikacje? Można zobaczyć w wątkach że przewija się tam 10 -20 osób nie więcej.
    Sam widzę po ściągnięciach spolszczeń że jest to potrzebne i to jest atutem każdej modyfikacji że można pograć w niego mając pewność że zrozumie się nie tylko napisy w głównym menu ale i pozna się to co twórcy chcieli odzwierciedlić w nim.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Sprawa zasadnicza, brakuje mi tutaj precyzyjnego sformułowania pomocy forum dla moderów. Tzn czy chodzi tutaj o odpowiednia ekspozycję i strukturę tej części forum, która tyczy się modów, czy może chodzi tu o działanie bardziej ambitne w postaci aktywnego wsparcia projektów moderskich?
    Według mnie chodzi o te obydwie sprawy, jednak coś za coś w zamian za lepszą ekspozycje polskiej sceny i wsparcie cały polscy modelerzy nie powinni tego wykorzystywać i wędrować na twcenter aby olać tutejsze forum, po zebraniu ekipy i nabyciu podstawowych umiejętności.
    Ktoś może odnieść wrażenie że staram się pisać tylko o sobie i moich spostrzeżeniach ale to zmieni forum na lepsze na dłuższą metę.
    Osobiście chodzi mi przede wszystkim o to aby wynagrodzić czas spędzony pracą nad modyfikacją bardziej zasłużonym twórcom, o co już zabiegałem i starałem się za komunikować, jestem pewien że podniosło by to jakość co wybitniejszym projektom i zachowało im ciągłość wspierania, kontynuacji a także pomoc użytkownikom w ich problemach związanych ze danym projektem.
    Na pewno jest możliwość zebrania na to odpowiednich środków bo strona ma swoją renomę i pomimo awarii nadal cieszy się największym zaufaniem wśród graczy serii total war, dobrze było by tym umiejętnie pokierować.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Kwestia ekspozycji sekcji modów na forum. To właściwie jest cząstka ogólnego tematu restrukturyzacji strony. Wiele było głosów o niskiej funkcjonalności obecnych front page i mglistej czytelność samego forum. Jeśli mógłbym coś zaproponować, to przede wszystkim reformę front page. Podzielić stronę główną na 4 równe sekcje (kolejność przypadkowa): 1. modów, 2. multiplayer, 3. poradników TW i ogólnej dyskusji o TW, 4. historii i rozmów luźnych. Po kliknięciu w 1 lub 2 lub 3 pojawiła by się kolejna strona wyboru: 1. shogun+medieval, 2. rome, 3. medieval2, 4. empire, 5 napoleon. I wówczas już na front page było by widoczne co strona oferuje odwiedzającym, a kolejna podstrona byłaby intuicyjna dla gości. Każda z 4 sekcji front page składać by się mogła z większej subsekcji o newsach/artukułach i mniejszej subsekcji zawierającej tematy dajmy na to ostatnio dodane i/lub tematy najpopularniejsze. Myślę że taka struktura forum dobrze i sprawiedliwie eksponowałaby każdą składową forum, w tym omawianych tu modów.
    Jestem za tym każdy narzeka na wykonanie strony głównej i ograniczeń w poruszaniu się po nim to powinno być wzięte również pod uwagę. Aby coraz bardziej stało się przyjazne ale i czytelne.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Co się tyczy aktywnego wsparcia moderów w ich projektach, tutaj potencjalnych działań ze strony adminów jest sporo, choć... nie wiem czy org.pl ma jeszcze dość 'pary'. Wiemy że forum po traumatycznych wydarzeniach awarii serwera i dalszych powikłaniach własnościowych jest w dołku i pewnie nie ma już takiego autorytetu i możliwości co kiedyś. Mimo to odważę się zasugerować kilka opcji, przy czym będę wypowiadał się z perspektywy platformy m2/k z którą dość jestem obeznany i która na chwilę obecną daje chyba najlepsze możliwości modowania.
    Czy rzeczywiście sił wystarczy też nie jestem do tego do końca przekonany ale co szkodzi spróbować. Masz racje MT2 ma obecnie najlepsze możliwości modowania ale nie zapominajmy o nieśmiertelnym RTW

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    1. Po pierwsze można przeprowadzić zasadnicza debatę o tym jak mógłby wyglądać polski mod z prawdziwego zdarzenia. Polskie średniowiecze to długa i barwna epoka, zrobienie moda o całości nie pozwoli oddać wiele szczegółów konkretnych wieków średniowiecza, zdecydowanie lepiej jest skoncentrować się na wybranym aspekcie dziejowym. Można by się więc zastanowić jaki polski mod byłby dla polskich graczy 'najwdzięczniejszy', tzn czy o budowaniu potęgi pierwszej monarchii, czy o walkach książąt Polski dzielnicowej, czy o odrodzeniu Królestwa czasów Kazimierza Wielkiego itp.
    Dalej możnaby spróbować zbudować ekipę do takiego zadania, po pierwsze przeprowadzić rekrutacje na własnym podwórku, po drugie zainicjować promocję na innych forach (nie pomijając for M&B).
    Na pewno brakowałoby grafików (to bolączka każdego projektu), można więc spróbować poszukać grafików na forach graficznych.
    To dobry pomysł zdecydowanie jest to odwiecznie marzenie każdego twórcy modyfikacji, ale myślę aby nie tylko skupiać się tylko na jednym okresie w historii zwolenników innych epok również mamy wielu a oni też potrzebują się wykazać
    Wiem jedno że jeśli już byśmy zaczęli jakiś wielki wspólny projekt to powinniśmy iść szerokim frontem jednak nie przeceniając swoich sił i nie obiecując za wiele.

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    2. Można pójść w zupełnie innym kierunku i trochę tak na skróty. Mianowicie przeprowadzić debatę i wybrać najciekawszy mod z punktu widzenia polskich graczy. Nastepnie spróbować powołać ekipę, która stworzyłaby polski 'sub mod' do niego, który by uczynił grę Polską bardziej historyczną i przyjemniejszą (co nie znaczy łatwiejszą).
    Tak to krótsza droga i zdecydowanie szybciej przyniosła by pożądane efekty więc dobry pomysł aby wystartować z tym na początek. Myślę że to było by warte rozpatrzenia jeśli tylko powstała by chęć zebrania się w tym celu.


    Silesian_Noble uważam że poruszyłeś najważniejsze wątki w tej dyskusji więc się do nich odnosiłem i wyrażałem swoją opinię, nie miej tego za złe.

    Dodam też że dobrze się stało aby ten temat powstał, w końcu roman wyszedł z tą propozycją rozwoju tego działu strony, a nie jego pozostawianiu sobie samemu. Wiem że administracja forum jest tym także zainteresowania i proszę was nie zawiedźcie naszego zaufania do waszych działań.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    2. Można pójść w zupełnie innym kierunku i trochę tak na skróty. Mianowicie przeprowadzić debatę i wybrać najciekawszy mod z punktu widzenia polskich graczy. Nastepnie spróbować powołać ekipę, która stworzyłaby polski 'sub mod' do niego, który by uczynił grę Polską bardziej historyczną i przyjemniejszą (co nie znaczy łatwiejszą).
    A może stworzenie uniwersalnej frakcji Polski dałoby jeszcze lepszy pożytek? Mielibyśmy połączenie Twoich dwóch propozycji. O co chodzi? Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji i łączenia z innymi modami. Dzięki temu takie ekipy jak SS czy DLV na pewno w kolejnych wersjach swych modyfikacji (o ile wyjda..) wdrążały by nasza frakcje do swych modyfikacji. (głownie chodzi mi tu o kompletny rooster, imiona, drzewko itp) Natomiast dla fanów tegoż państwa (czyli raczej wsyzstkich Polaków) byłaby możliwość zagrania w modyfikacje osobną, posiadającą własną mape, system gospodarczy itd.
    Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi ; ).
    Takie rozwiązaje daje nam dużo możliwości. Tworzenie od podstaw nowej gigantycznej modyfikacji pokroju SS czy DLV nie ma sensu kompletnie! Nam pozostaje poprawa Polski i terenów wschodnich. WWmwE jest świetną pracą, ale cięzko byłoby ją połączyć np. z SS, bo jest modem bardziej globalnym. Ale z WWmwE można wiele przydatnych rzeczy wyciągnąć...

    pzdr. Voodo. ; )

  10. #10
    Gość

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    2. Można pójść w zupełnie innym kierunku i trochę tak na skróty. Mianowicie przeprowadzić debatę i wybrać najciekawszy mod z punktu widzenia polskich graczy. Nastepnie spróbować powołać ekipę, która stworzyłaby polski 'sub mod' do niego, który by uczynił grę Polską bardziej historyczną i przyjemniejszą (co nie znaczy łatwiejszą).
    A może stworzenie uniwersalnej frakcji Polski dałoby jeszcze lepszy pożytek? Mielibyśmy połączenie Twoich dwóch propozycji. O co chodzi? Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji i łączenia z innymi modami. Dzięki temu takie ekipy jak SS czy DLV na pewno w kolejnych wersjach swych modyfikacji (o ile wyjda..) wdrążały by nasza frakcje do swych modyfikacji. (głownie chodzi mi tu o kompletny rooster, imiona, drzewko itp) Natomiast dla fanów tegoż państwa (czyli raczej wsyzstkich Polaków) byłaby możliwość zagrania w modyfikacje osobną, posiadającą własną mape, system gospodarczy itd.
    Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi ; ).
    Takie rozwiązaje daje nam dużo możliwości. Tworzenie od podstaw nowej gigantycznej modyfikacji pokroju SS czy DLV nie ma sensu kompletnie! Nam pozostaje poprawa Polski i terenów wschodnich. WWmwE jest świetną pracą, ale cięzko byłoby ją połączyć np. z SS, bo jest modem bardziej globalnym. Ale z WWmwE można wiele przydatnych rzeczy wyciągnąć...

    pzdr. Voodo. ; )
    Czy w tej dyskusji nie powinny zabierać głosu osoby nie związane ze tworzeniem modyfikacji?
    To zamknięty temat i jeśli chcemy aby dyskusja przebiegała na temat i na poziomie posty innych użytkowników powinny być usuwane!
    a wypowiedzi w stylu "A może", "uniwersalnej frakcji Polski", Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji "
    piszą osoby które to nie mają o działaniu modyfikacja żadnego pojęcia.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przyszłość sceny mulitplayer
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:16
  2. Reskin polskiego legionu
    By artilery detonator in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 19:20
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 11:48
  4. Przyszłość jest dla polaków piękna???
    By MiChAl I wspaniały in forum Agora
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •