Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Wątek: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Tiberius Caesar Augustus wygłupiłeś się straaaaaaaasznie tym postem i lepiej żebyś go usunął. lol2
    Zapewniam Cie że wiem o modowaniu więcej niż Ty. ; ) Ale to nie o tym wątek, wiec spełnił małą prośbę i wypowiadaj się bardziej merytorycznie. Specjalnie podpisałem się starym nickiem, by takie osoby jak roman czy Rayoken mogły mnie skojarzyć. ; )

  2. #12
    Gość

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    Tiberius Caesar Augustus wygłupiłeś się straaaaaaaasznie tym postem i lepiej żebyś go usunął. lol2
    Zapewniam Cie że wiem o modowaniu więcej niż Ty. ; ) Ale to nie o tym wątek, wiec spełnił małą prośbę i wypowiadaj się bardziej merytorycznie. Specjalnie podpisałem się starym nickiem, by takie osoby jak roman czy Rayoken mogły mnie skojarzyć. ; )
    Więcej niż ja? No pewnie zapomniałem że połowa modyfikacji na twcenter jest twojej produkcji...ale szkoda że przynajmniej nawet tutaj o tobie nic nie słychać. Bo widzisz chodzi o to aby polska scena modyfikacji, nie odżyłą na twcenter, ale tutaj na totalwar.org.
    Co do metryczności to dobrze że byś znalazł w słowniku to słowo a szczególnie jego znaczenie, pisaniem w stylu "Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji i łączenia z innymi modami. "nie dojedzie tutaj ta debaty nigdy do sedna sprawy.

    To już nie będzie modyfikacja totalwar.org a tylko jakaś część we wspomnianych modyfikacjach który będzie kopiowany do innych "wielkich modów" a jedynie co z tego wszyscy będą mieć to wymienienie w creditsi, na prawdę tego nie widzisz?
    Jeśli cokolwiek doszło by do skutku bo nie wiele użytkowników chce tworzyć mody zagraniczne które jeszcze nie będą w języku polski to pewnie wycinane z tej naszej "przyswajalnej modyfikacji" było by tylko część naszej pracy i taki był by tego efekty bo to co my uważamy że tak powinno być, twórcy tamtych modyfikacji mogą uznać za błędne lub zbędne...

    Dyskusja szła dobrym torem, warto się zastanowić nad sub-modem dodającym realizmu Polskiej frakcji czy całą modyfikacje poświęconą głównie Polsce i to nie zostanie na pewno odzwierciedlone w innych modyfikacjach zagranicznych.

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    A może stworzenie uniwersalnej frakcji Polski dałoby jeszcze lepszy pożytek? Mielibyśmy połączenie Twoich dwóch propozycji. O co chodzi? Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji i łączenia z innymi modami. Dzięki temu takie ekipy jak SS czy DLV na pewno w kolejnych wersjach swych modyfikacji (o ile wyjda..) wdrążały by nasza frakcje do swych modyfikacji. (głownie chodzi mi tu o kompletny rooster, imiona, drzewko itp) Natomiast dla fanów tegoż państwa (czyli raczej wsyzstkich Polaków) byłaby możliwość zagrania w modyfikacje osobną, posiadającą własną mape, system gospodarczy itd.
    Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi ; ).
    Takie rozwiązaje daje nam dużo możliwości. Tworzenie od podstaw nowej gigantycznej modyfikacji pokroju SS czy DLV nie ma sensu kompletnie! Nam pozostaje poprawa Polski i terenów wschodnich. WWmwE jest świetną pracą, ale cięzko byłoby ją połączyć np. z SS, bo jest modem bardziej globalnym. Ale z WWmwE można wiele przydatnych rzeczy wyciągnąć...
    pzdr. Voodo. ; )
    Cytat Zamieszczone przez Tiberius Caesar Augustus
    Jeśli cokolwiek doszło by do skutku bo nie wiele użytkowników chce tworzyć mody zagraniczne które jeszcze nie będą w języku polski to pewnie wycinane z tej naszej "przyswajalnej modyfikacji" było by tylko część naszej pracy i taki był by tego efekty bo to co my uważamy że tak powinno być, twórcy tamtych modyfikacji mogą uznać za błędne lub zbędne...
    Całkowicie zgadzam się z Tiberiusem. I muszę [powiedzieć Ci Vodoo, że jesteś w swych założeniach straaasznie naiwny. Ale do rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    A może stworzenie uniwersalnej frakcji Polski dałoby jeszcze lepszy pożytek? Mielibyśmy połączenie Twoich dwóch propozycji. O co chodzi? Mod łatwo przyswajalny do modyfikacji i łączenia z innymi modami.
    Takie coś nie istnieje. Bo czymże by to coś było? Pakietem jednostek i imion, i chyba niczym więcej.

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    Dzięki temu takie ekipy jak SS czy DLV na pewno w kolejnych wersjach swych modyfikacji (o ile wyjda..) wdrążały by nasza frakcje do swych modyfikacji
    Nic bardziej błędnego. Po pierwsze to z naszej ewentualnej 'paczki jednostek' wybrali by sobie tylko to co im sie podoba i co są w stanie zmieścić (chyba oba rzeczone mody dobiły juz limitu 500), po czym owym jednostkom daliby swoją statystykę, zaś w efekcie mielibyśmy w końcu ładne jednostki z tymi samymi dziadoskimi walorami co zwykle. Suma sumarum nijak by to nie poprawiło grywalności Polską, bo ta zależy między innymi od pozycji na mapie oraz ogólnego balansu, a życie wiele razy już pokazało iż twórcy tych i innych modów mają w nosie nacechowane historycznością i logiką postulaty fanów takich jak my (przeważnie zbywa się je zarzutem nacjonalizmu).

    Cytat Zamieszczone przez daniel22
    Tworzenie od podstaw nowej gigantycznej modyfikacji pokroju SS czy DLV nie ma sensu kompletnie!
    Słuchaj, ta debata jest nie po to by rzucać słowa na wiatr. Jeśli to jest twoja opinia, to należaloby ją poprzeć jakąś sensowną argumentacją, w przeciwnym razie jest to zwykły trolling.

    Ja jestem zupełnie odmiennego zdania. Dopóki nie ma zapowiedzi medieval3, doputy zrobienie polskiego moda z prawdziwego zdarzenia ma jak największy sens. Argumentów są tony, wyłuskam tu dla Was najważniejsze:
    1. Z technicznego punktu widzenia platforma medieval2 jest dla modowania najlepsza, być może jest nieco słabiej modowalna od roma, ale od tegoż odróżnia się nieporównywalnie wyższym poziomem graficznym i wieloma unikalnymi cechami.
    2. O modowaniu medieval2 wiemy bardzo wiele, mnóstwo jest poradników na TWC.
    3. Wielu jest moderów medieval2, sklecenie odpowiedniej ekipy wymagaloby tylko odrobiny szczęścia.
    4. Zrobienie moda z prawdziwego zdarzenia nie było nigdy prostsze. Wiele modyfikacji ma obecnie status open source i można czerpać z nich garściami. Dodatkowo inne ekipy są dużo bardziej skłonne do użyczenia swojej pracy niż to bywało niegdyś. Już nie ma tego co dawniej, skrywania pracy dla siebie, jest dużo większa życzliwość między ekipami.
    5. Jest chyba tylko jeden sposób, aby zagwarantować sobie lepsze odwzorowanie Polski w medievalu3. Tylko dzięki zrobieniu wysoce grywalnej i popularnej modyfikacji medieval2, gdzie Polska będzie atrakcyjnie i historycznie ukazana, można dotrzeć do wyobraźni CA i zaszczepić im godny wizerunek Królestwa Polskiego. Przecież taki mod byłby dla nich doskonałym źródłem informacji inspirującym do zrobienia lepszej Polski niż ta, którą mamy w medievalu2. Taka jest moim zdaniem prawda - tak długo jak wszystkie mody będą powielać tę samą ahistoryczną, słabą i mało ciekawą Polskę, tak długo CA nie zainteresuje się aby zrobić z tą Polską coś interesującego.

    Wracając do meritum - stworzenie submoda czy moda własnego?

    Submod:
    Za:
    - mamy gotową podstawkę, niewiele rzeczy trzeba zmienić by osiągnąć jako tako zadawalający efekt
    Przeciw:
    - jesteśmy ograniczeni wizją twórców. Można nieco ją modyfikować, ale ogólnego charakteru moda zmienić nie sposób
    - czasem trudniej jest zmodyfikować czyjeś zaawansowane skrypty, niż zrobić własne od zera
    - trudno jest znaleźć moda, który byłby dla nas dobra podstawką (ot chociażby ze względu na geografię mapy)

    Mod własny:
    Za:
    - to my tworzymy wizję moda i mamy wpływ na wszystko. Jesteśmy skrepowani tylko mechaniką gry i wydolnością ekipy.
    - prestiż i honor, w końcu Polacy zrobiliby godnego naszej historii moda.
    Przeciw:
    - trzeba dobrej ekipy, sporo samozaparcia i wiele czasu (choć nie tak znowuż strasznie dużo, kwestia odpowiedniej ekipy i zaangażowanych w swą pracę moderów)

  4. #14
    Gość

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Wracając do meritum - stworzenie submoda czy moda własnego?

    Submod:
    Za:
    - mamy gotową podstawkę, niewiele rzeczy trzeba zmienić by osiągnąć jako tako zadawalający efekt
    Przeciw:
    - jesteśmy ograniczeni wizją twórców. Można nieco ją modyfikować, ale ogólnego charakteru moda zmienić nie sposób
    - czasem trudniej jest zmodyfikować czyjeś zaawansowane skrypty, niż zrobić własne od zera
    - trudno jest znaleźć moda, który byłby dla nas dobra podstawką (ot chociażby ze względu na geografię mapy)

    Mod własny:
    Za:
    - to my tworzymy wizję moda i mamy wpływ na wszystko. Jesteśmy skrepowani tylko mechaniką gry i wydolnością ekipy.
    - prestiż i honor, w końcu Polacy zrobiliby godnego naszej historii moda.
    Przeciw:
    - trzeba dobrej ekipy, sporo samozaparcia i wiele czasu (choć nie tak znowuż strasznie dużo, kwestia odpowiedniej ekipy i zaangażowanych w swą pracę moderów)
    Tak tu pojawiają się trudności z wyborem. Oczywiście druga propozycja wydaje sie lepsza bo byśmy zrobili to tak naprawdę co byśmy chcieli ukazać i wreszce pokazać że umiemy coś z lekcji historii. Wreszcie też to frakcja "Polska" byłą by wzorem dla innych modów jak należ za nią się zabierać.
    Jednak nie mam pewności co do tego wspólnego projektu więc proponował bym jakiegoś sub-moda totalwar.org tak można powiedzieć... na próbę. Wtedy też powstały by podstawy na przyszłość takie jak organizacja, materiały i sposoby ich zdobycia, jednostki, grafiki. Gdyby ten submod został ukończony z powodzeniem to przystąpili byśmy już dobrze dobrani i przygotowaniu, do wielkiej modyfikacji z Polską w roli głównej odwzorowaną jak nigdy wcześniej.

    Ale wracając do kwestii forum to totalwar.org i z ich strony pomoc była by nie zbędna do realizacji i ułatwiło by to prace nad tymi modyfikacjami.

  5. #15
    Salvo
    Gość

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Może zaczne od zagadnienia, które jest w pewnym stopniu oczywiste. Mianowicie tłumaczenia.
    Po Angielsku grać nie możecie?
    Bezsens i stata czasu moim zdaniem.
    Roman
    Cieszy mnie, że w końcu wychodzicie moderom naprzeciw, już samo konsultowanie decyzji z nami to jedna z form pomocy o jakie prosicie.
    Chciałbym się więcej powypowiadać, ale jako emerytowany moder i len nic więcej logicznego, poza pochwałą nie powiem

  6. #16
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Choć wśród Polaków jest wielu zdolnych moderów, pracują oni na dla zagranicznych modyfikacji. Czas to zmienić, schować dumę do kieszeni i podporządkować się jednemu ośrodkowi decyzyjnemu, który poprowadzi prace. Silesian_Noble stworzył fantastyczną mapę do Eastern Europe TW. Wiele ekip moderskich udzieliło zgody na wykorzystanie swoich jednostek w projekcie. Należy przenieść te jednostki, pożonglować trochę bronią i rekrutacją oraz dodać brakujące nacje: Polskę (którą tworzy Trashing_Mad) i Serbię. Jestem za tym, aby szybko założyć odpowiedni dział i rozpocząć aktywną rekrutację (zadanie dla administracji, aby szukać i zachęcać polskich moderów). Gdy zebrana zostanie ekipa złożona z mapera, modelarza, grafika, grafika jednostek, skryptera, skryptera mapy i pijara można ruszać i dokończyć mod. Udany projekt i na bieżąco podawane postępy zachęcą kolejnych ludzi do działania.

  7. #17
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Polscy moderzy pouciekali na TWC bo na org.pl to w najlepszym wypadku mogłeś spotkać dokuczliwego trola org.pl nie postawiło na mody toteż moder nie bardzo mógł się tu odnaleźć. Był pewien czas że jeszcze jako tako to funkcjonowało (za czasów początków wwmwe), gdzie były tłumaczenia poradników i w ogóle kilku osobom się chciało ogarnąć ten bajzel. Ale gdzieś tak w okolicy odejścia Fraqa i przejęcia sprawy sterów w ręce romana zabawy rozpoczęła się powolna agonia (aczkolwiek nie twierdze że oba wydarzenia są ze sobą jakoś ściśle powiązane, przytoczyłem je na potrzeby chronologii). W konsekwencji mamy dziś sytuację, gdzie Polacy: Wudang kieruje Broken Crescent, Gracul szefuje Stainless Steel, Taro_M robi submoda skin packa do Third Age, a pozostali polegli tu i ówdzie (w tym i ja i Trashing i Vondagar i paru innych również).

    Jakoś mam osobiste uprzedzenia do propozycji by to administracja org.pl kierowała polskim modem. No nie widzę tego by nie moder nie historyk kierował moderskim projektem historycznego moda. Choć bardzo by się przydała otwartość administracji i wsparcie nazwijmy to propagandowe nie tylko na łonie własnego podwórka, co także a może nawet przede wszystkim we współpracy z innymi agendami.

  8. #18
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Ja liczę, że to Ty jako właściciel EE pokierujesz pracami.

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Rapsod proszę, nie czas na personalia. Wpierw trzeba się zastanowić co i jak, a później dopiero zabrać się za dobór odpowiednich osób. Poza tym ze mną jest ten zasadniczy problem, że zobowiązałem się zrobić mapę dla BC3 i jeszcze sporo pracy mnie tam czeka.

  10. #20
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Przyszłość polskiego moddingu - DEBATA

    Spokojnie, nikt nie będzie przejmował władzy nad projektami. Nie chce się zbytnio wtrącać do waszej rozmowy, więc napiszę tylko tyle - zostałem "opiekunem" działów modowych, także jeżeli komuś nie odpowiada osoba Romana to może z propozycjami pisać do mnie ( oczywiście gdy zostanie już coś ustalone tutaj, zaczniecie działać i będziecie czegoś potrzebowali ), a najwyższą instancją jest zawsze ObiWan, który jest otwarty na propozycje Także najlepiej nie przypominać już starych dziejów, bo to tylko psuje atmosferę.

    Rapsod proszę, nie czas na personalia. Wpierw trzeba się zastanowić co i jak, a później dopiero zabrać się za dobór odpowiednich osób. Poza tym ze mną jest ten zasadniczy problem, że zobowiązałem się zrobić mapę dla BC3 i jeszcze sporo pracy mnie tam czeka.
    Z tego co mówił Rapsod, to EE:TW jest na etapie dodawania jednostek z innych modów? Szkoda byłoby marnować to i czekać. Może na czas twojej pracy w BC, niech Rapsod przejmie tymczasowo "szefostwo" i zorganizuje prace oraz ludzi ( sam tego chce, to nie mój pomysł ). Zawsze już coś się ruszy nim powrócisz do projektu. Co myślisz o Zbroźle? On zdaje się grzebał w Teutonicu, robił swoja nakładkę, myślę, ze nadał by się do skrypterki, można zawsze zagadać. Także zastanów się nad tym i broń Boże nie bierz tego za próby "rządzenia się", bo o technicznej stronie modowania nie wiem za dużo, to tylko luźna propozycja

    Na koniec mogę tylko życzyć wszystkim ekipom powodzenia i mieć nadzieje, że coś się ruszy na serwisie.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przyszłość sceny mulitplayer
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:16
  2. Reskin polskiego legionu
    By artilery detonator in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 19:20
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 11:48
  4. Przyszłość jest dla polaków piękna???
    By MiChAl I wspaniały in forum Agora
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •