Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 187

Wątek: Muzyka elektroniczna

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Muzyka elektroniczna

    Na wejściu zaznaczam, że mowa tu nie o vixie pokroju Kalwi i Remi, która obok prawdziwego techno nawet nie stała.
    Jest to więc temat jak każdy inny o muzyce, dotyczący takich gatunków jak dubstep czy ambient. Ciekawi mnie, ile osób z tego forum słucha tego, przynajmniej epizodycznie. Ja ostatnio sprawdziłem 2 albumy Boards of Canada, Geogaddi oraz Music has the right to children i ten pierwszy trochę lepszy. http://www.youtube.com/watch?v=F7bKe_Zgk4o
    Spodobał mi się również Flying Lotus - Cosmogramma, bardzo fajny klimat, szczególnie utwór Satelllliiiiiiiteee, którego nie mogę niestety znaleźć na youtubie. Nie mogę się zebrać do przesłuchania Carbon Based Lifeforms, przesłuchałem 1 kawałek i dosyć dobry, muszę w końcu się przemóc. Obecnie sprawdzam Hecq - Nightfalls i podoba mi się http://www.youtube.com/watch?v=_eBGipALCc8.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Hmm...TROCHĘ szeroki ten temat. Muzyka elektroniczna ma tak wiele podgatunków, że można to spokojnie uznać za temat rzekę wielkością dorównującym wszystkim innym gatunkom razem wziętym. Problem w tym, że dzisiaj podział na muzykę elektroniczną i nieelektroniczną jest bardzo płynny. W wielu rdzennych gatunkach jest bardzo dużo naleciałości z tego rodzaju muzyki i czasem ciężko powiedzieć do czego powinniśmy daną rzecz kwalifikować.

    Ja osobiście jestem wielkim fanem Industrialu. Generalnie słucham każdego typu muzyki, choć dopóki nie zetknąłem się z Industrialem większość stanowił heavy metal i rock, oraz zespoły typu Korn, Slipknot, Linkin Park, Papa Roach...no dużo tego. Kiedy jednak odkryłem Industrial i "wgrałem" się w niego, stwierdziłem że ma niesamowity potencjał. Wszystkim, którzy swoją przygodę z tego typu muzyką dopiero rozpoczynają, lub są po prostu ciekawi polecam przede wszystkim zespół Front Line Assembly(względnie Frontline Assembly). Różnorodność tworzonych przez ten już ponad 20-letni band kawałków jest doprawdy godna podziwu. Każda płyta to osobny klimat, tematyka(w obrębie Industrialowej of corz) i symfonia dźwięków wprowadzająca w specyficzny nastrój. Sam mam ich 5 płyt i polecam zacząć od "Civilization" bo jest dość "lekkostrawne" dla beginnerów. Można także spróbować konkretnych kawałków, gdzie jako takiego wokalu nie ma, natomiast sama muzyka potrafi oczarować-tutaj wiem, że prawdziwym wymiataczem jest "Silent Ceremony"-zaraziłem przez niego już z kilkanaście osób. Później można polecić zespoły typu Aesthetic Perfection, Hocico, Combichrist, Suicide Commando... Ale będąc szczerym przy Frontlin-ie to raczej nie jest niezbędne. Naprawdę polecam bo można pokochać tą muzykę-dla wprawionego ucha to prawdziwa uczta. Jeśli dodatkowo lubicie klimaty "postnuklearne", "zagłada" i "jaki ten Świat jest zły" to z pewnością wam podejdzie. Pozdrawiam i życzę miłego słuchania.

    Linki do kilku ciekawszych kwałków Frontline-a:
    http://www.youtube.com/watch?v=nK2QtTtYI2E "Civilization"
    http://www.youtube.com/watch?v=q5KWC...eature=related "Vanished"
    http://www.youtube.com/watch?v=3lAt-...eature=related "Beneath the Rubble"
    http://www.youtube.com/watch?v=6W_Nh...eature=related "Psychosomatic"
    http://www.youtube.com/watch?v=EEjxJ7pATU4 "Silent Ceremony"

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Jak muzyka elektroniczna to tylko jedna - Drum and bass (powszechnie skracane do: drum'n'bass, drum&bass, DnB, d'n'b, dnb lub d&b) to jeden z gatunków muzyki elektronicznej. Cechuje się szybkim tempem, zwykle w granicach 160-180 uderzeń na minutę, synkopowaną linią perkusyjną i głębokim basem.

    Obecnie produkowany drum and bass przeznaczony jest głównie do grania w klubach, chociaż istnieją nieliczne wydawnictwa wydające muzykę ukierunkowaną na domowych słuchaczy.

    8-)

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Hmm...TROCHĘ szeroki ten temat
    Owszem, ale nie spodziewam się na tym forum wielu fanów tego gatunku, więc 1 temat spokojnie wystarczy Mnogość twórców można zobaczyć choćby na last fm, jeden fan muzyki elektronicznej z którym kiedyś coś pisałem ma ponad 7000 wykonawców w bibliotece ;p

    Przyjrzę się potem temu industrialowi, bo na razie sprawdzałem w zasadzie tylko ambient. Puściłem Civilization i całkiem ciekawe.
    Bronti - zarzuć jakieś linkacze do ulubionych utworów :p

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Różniastych rzeczy z elektroniki słucham, bo od Stars of the Lid, przez The Prodigy po Venetian Snares i Noisię.
    Bardzo ciekawy gatunek, muszę poznać jeszcze wiele wykonawców, bo jak na razie jestem zielony w tym temacie : p

  6. #6
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    dubstep.
    ale to chyba moda już na to minęła...

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    The Prodigy i ich "Breathe" to chyba mój pierwszy kawałek elektroniczny, który bardzo lubiłem jeszcze jako chłopiec. Chociaż bardziej od samej muzyki wtedy interesował mnie aligator występujący w ich teledysku. Każdy gatunek ma coś w sobie i jest odpowiedni na inny dzień/nastrój. Dubstep kojarzy mi się z reggae ale mogę się mylić.

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Nie spodziewałem się, Maynard :p
    Z reggae? http://www.youtube.com/watch?v=6oUx6wGCekM - no nie wiem ;p

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Na slajdach z tego kawałka była trawka i tesserakt, czyli hipersześcian istniejący w przestrzeni 4-wymiarowej, więc....więc ten kawałek musi mieć coś z reggae.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Muzyka elektroniczna

    Rzeczywiście szeroki temat. Z klasyki elektroniki słucham Jarre'a i Jana Hammera.
    Oprócz tego electro podchodzące pod nutę psychodeliczną czyli Death in Vegas oraz lekkie przyjemne electro (powiem nawet electropop) Ladytron.

    Nie wiem czy Prodigy się zalicza do electro, ale chyba tak, więc tego również słucham

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Muzyka w SS i edycja
    By hummels in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 15:46
  2. Muzyka
    By TheKwintus1 in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 23:09
  3. Problem z muzyką.
    By Turnavine in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 09:41
  4. Muzyka
    By Regulus in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 21:13
  5. muzyka
    By el7michael in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •