Zobacz wyniki ankiety: Polska jest atakowana, co robisz?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zaciągam się do Wojska Polskiego

    36 48.65%
  • Zapisuje się do organizacji konspiracyjnej

    3 4.05%
  • Emigruje z kraju i wstępuje do Armii Wojsk Sprzymierzonych

    5 6.76%
  • Emigruje z kraju po to aby żyć w spokoju

    14 18.92%
  • Współpracuje z okupantem

    2 2.70%
  • Rozsyłam łańcuszki typu: STOP WOJNIE

    3 4.05%
  • Staram się żyć tak jak dotąd

    6 8.11%
  • Inne. Napisz co to.

    5 6.76%
Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 144

Wątek: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Rozsyłam łańcuszki typu: STOP WOJNIE. Zdecydowanie.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Nie wyobrażam sobie żebym mógł zabić innego człowieka, nawet w obronie kraju. Trzymałbym oczywiście stronę naszych, może pomógł organizować coś w rodzaju Małego Sabotażu czy pomagał w przygotowaniach (noszenie worków z piaskiem itd), ale nie dla mnie walka z bronią w ręku. Poza tym starałbym się żyć normalnie.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    jestem nieco rozdarty...z jednej strony zrobiłbym to co zrobili nasi przodkowie NIEKTÓRZY podczas II WŚ walczyłbym, ale też dla bezpieczeństwa własnej rodziny wziąłbym ją pod pachę i sru jak najdalej od wojny...a poza tym jestem człowiekiem pokojowo nastawionym do życia i bliźnich. Tak poza tym nie wiem czy wiecie, ale wojna konwencjonalna powoli wychodzi z mody...bardziej opłacalne jest wysłanie danemu mocarstwu rakiety, która celnie wystrzelona potrafi za jednym zamachem pozbawić życia miliony ludzi niż miliony żołnierzy, którzy mogą de facto zostać pokonani...w każdym razie nie ja jestem od walki i nie ja raczej będę walczył
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius
    jestem nieco rozdarty...z jednej strony zrobiłbym to co zrobili nasi przodkowie NIEKTÓRZY podczas II WŚ walczyłbym, ale też dla bezpieczeństwa własnej rodziny wziąłbym ją pod pachę i sru jak najdalej od wojny...a poza tym jestem człowiekiem pokojowo nastawionym do życia i bliźnich. Tak poza tym nie wiem czy wiecie, ale wojna konwencjonalna powoli wychodzi z mody...bardziej opłacalne jest wysłanie danemu mocarstwu rakiety, która celnie wystrzelona potrafi za jednym zamachem pozbawić życia miliony ludzi niż miliony żołnierzy, którzy mogą de facto zostać pokonani...w każdym razie nie ja jestem od walki i nie ja raczej będę walczył
    A te mocarstwa to niby nie wiedzą, że wystrzelenie pierwszej rakiety spowodowałoby odwet wroga i że po paru godzinach na świecie nie byłoby ani jednego żywego człowieka? Co by im wtedy zostało z ich mocarstwowości?
    Wielu analityków przewiduje raczej powrót do idei wojny konwencjonalnej i atakowania tylko celów wojskowych.
    Wybrałem opcję pierwszą, chociaż jak dla mnie te trzy pierwsze powinny być połączone w jedno np. "zbrojny opór", bo forma tego oporu zależałaby od doraźnych okoliczności.

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  5. #15
    Witia
    Gość

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    A te mocarstwa to niby nie wiedzą, że wystrzelenie pierwszej rakiety spowodowałoby odwet wroga i że po paru godzinach na świecie nie byłoby ani jednego żywego człowieka
    Mniej filmów, więcej lektury.

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Może dokładniej? Sugerujesz, że dowódcy wojskowi państw posiadających arsenał nuklearny nie zdają sobie sprawy jakie byłyby efekty wojny atomowej?

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    ja starałbym się żyć tak, jak do tej pory. wojna wojną, ale po niej jakoś żyć trzeba - a także odbudowywać ze zgliszczy to, co po Wolnej i Niepodległej zostało.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Trudno mi powiedzieć, co bym zrobił, gdyby doszło do walki, ale póki żyłoby się w miarę normalnie, to pewnie uwiesiłbym się neta i śledził wszystko co się da, znając moje upodobanie do wykresów i statystyk, pewnie analizowałbym też wszystkie koszty i straty związane z wojną.

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    W sumie wszystkie te decyzje i dylematy co by się zrobiło są nieco zabawne, biorąc pod uwagę, że gdyby wybuchła prawdziwa wojna Światowa ze wszystkim co mają pochowane w rękawach wielkie mocarstwa to najprawdopodobniej nie zdążylibyśmy skoczyć po chleb do sklepu nie mówiąc o grupach konspiracyjnych... Żyjąc w Polsce mamy dodatkowo ten fart, że ze znanych ogólnie dokumentacji kraje typu USA i Rosja mają skłonności do robienia sobie na naszym terenie "zapory atomowej" przed wrogiem. Czyli jednym słowem mówiąc zapewne dostalibyśmy na tyle porządnie, że przyżywalność pierwszej godziny wojny oscylowałaby w ułamkach procentów... Dlatego polecam wziąć dziewczynę do kina i przestać myśleć o 3 wojnie bo jak przyjdzie to niewiele będzie do roboty.

  10. #20
    Gość

    Re: 3 Wojna Światowa. Co zrobilibyście jeśli by kiedyś wybuchła?

    Pewnie za 20min i tak bym umarł... A Vas i tak, by walił konia.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 2 wojna swiatowa - obchody
    By adi in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 18:56
  2. II wojna światowa na Pacyfiku - prośba o bibliografię
    By Czulu in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •