Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Przyszła szkoła

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Przyszła szkoła

    No właśnie Gdzie się wybieracie po gimnazjum, gdzie się uczycie, co skończyliście, może mi doradzicie. Zastanawiam się czy nie złożyć papierów do tech. ekonomicznego i budowlanego oraz do LO wos-historia Opłaca się iść do tych szkół ?

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    Technikum ekonomiczne? Jak dobre i przygotują cię nieźle do matury pod kątem matematyki i języka obcego - to wbijaj. Warto być inżynierem. Gdziekolwiek na świecie.
    Budowlanka? No, jak się nie boisz ciężkiej harówy... . Zależy jak tam z matmy ci idzie, żebyś to ty dowodził budową, a nie na niej robił.
    Liceum wos-historia? Szczerze odradzam. Chyba, że chcesz zostać prawnikiem. Historia to piękna nauka, ale naprawdę, lepiej jest się utrzymywać z czego innego, a badanie przeszłości traktować jak hobby. Pamiętaj, że z czegoś rodzinę musisz utrzymać, a w dzisiejszych czasach dalej jeszcze bycie utrzymankiem żony jest żałosne.
    Młody jesteś. Masz jeszcze czas. Weź się w wakacje za naukę matmy i wiąż z nią przyszłość na ekonomii/cybernetyce/architekturze/gdziekolwiek. Nie będziesz żałował. Jak będziesz miał konkretny fach i wychwytywany przez pracodawców - możesz sobie odkuć miłość do historii.
    Na studia czy licea humanistyczne warto chodzić, ale w celu znalezienia żony. Niezłe laski tam się uczą, ale je bardziej pociągałby dyplom inżynierki niż z historii.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Przyszła szkoła

    Dzięki w końcu ktoś mi dobrze doradził Zwłaszcza te dwa ostatnie zdania

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    Jeśli chodzi o technikum, to zależy w jakim mieście mieszkasz - bo w małych mieścinach często są one do dupy, ale zdarzają się też takie, które naprawdę nieźle przyuczą Cię do studiów ;P

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    LO mat-fiz ...dobre LO. Jestem zadowolony. Chociaż mówią, że jeżeli chcesz konretnie w jednym kierunku iśc i jestes zdecydowany do chyba lepsze bedzie dobre technikum. Jeżeli nie to LO daje ci duzo wieksza elastycznosc. My np: dopiero w drugiej klasie, od drugiego polrocza wybieramy fakultety i juz nas nic innego nie interesuje. Bierzesz biologie i chemie na rozszerzenie? Przestajesz chodzic na fizyke, historie, geografie. Tylko przedmioty obowiazkowe plus fakultety na rozszerzenie. Podoba mi sie.

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    Ja chodzę do technikum ekonomicznego i polecam. Cztery lata nauki i masz niezły zawód, jak dobrze się bd uczyć.
    Tylko, że jest prawo i trzeba kuć, a ja tego nie lubię. Można powiedzieć, że masz takie przygotowanie na księgowego, prawnika, ekonomiste, przedsiebiorce...itp/

  7. #7
    Maharbal
    Gość

    Re: Przyszła szkoła

    Adamsky dobrze Ci radzi. Ja od siebie dodam, że różnica w przygotowaniu do studiów na kierunkach ścisłych między LO a Technikum jest taka, że w technikum przygotowanie jest bardziej fachowe; są przedmioty ściśle z tym powiązane, jak np: materiałoznawstwo czy jakieś podstawy konstrukcji maszyn etc. W LO dostaniesz wykształcenie ogólne (tak jak na to wskazuje sama nazwa szkoły), po którym na takich studiach z pewnością będzie Ci ciężej. Krótko ująwszy, będziesz miał trochę do nadrobienia po LO, a po Technikum będziesz miał więcej wiadomości w tej dziedzinie 8-)

  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Przyszła szkoła

    Dzięki wszystkim za rady teraz nie jestem już taki "zdezorientowany"
    A jeszcze jedno czy po technikum masz ograniczony wybór studiów ?

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    Raczej tak, dlatego gdy wybierasz kierunek to ciągle w nim jedziesz do przodu. Nie zmieniaj torów bo to się nie opłaca. Ja z humana musiałem przekwalfikować się na mat/gegra, żeby iść właśnie na ekonomiczne studia... Masa energii i czasu za przeproszeniem psu w dupe... Korzystaj z doświadczenia i błędów innych. Nie idź do humana, moja szczera rada!

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przyszła szkoła

    Studia od matury zależą. Zdaj dobrze maturę z rozszerzonej matmy i praktycznie świat stoi otworem. Oczywiście, na wszelki wypadek warto język obcy jakiś znać - bynajmniej nie chodzi mi tu o angielski, bo ten jako-tako winien znać każdy.
    Znajomość matematyki znacznie ułatwia wybór studiów. Tylko humaniści muszą się martwić, ile przedmiotów muszą zdawać (polski/wos/historia) by dostać się na kolejny, bezrobotny kierunek (oczywiście nie licząc prawdziwych pasjonatów - ci zawsze sobie poradzą).
    Naprawdę, dopiero gdy człowiek kończy technikum/LO i idzie na studia, zdaje sobie sprawę, co ze szkoły tak naprawdę było mu przydatne. Języki obce to w dzisiejszym świecie podstawa. Matematyka też, by mieć szanse na dobrą fuchę. A dobre zarobki=lepszy start i zaoczne studia z historii jeśli miałbyś kiedyś ochotę. Ale to ty decydujesz.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •