Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Zawsze interesowaly mnie swiątynie poszczegónych frakcji. Ich kaplani i wplyw na cechy generalow oraz jednostek i rozgrywke. Przejmujac miasta zawsze mialem problem czy zachowac wybudowaną juz tam swiatynie czy wybudowac nową (swoją). Rozne frakcje mają rozne świątynie, czasem przydatne w grze czasem nie. Bywalo i tak ze czekalem zanim miasto ulepszy światynie i dopiero je zdobywałem (np. Sparta). Co Wy sądzicie o poszczególnych z nich. Czekam na opinie!

  2. #2
    Maharbal
    Gość

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Na starym forum był taki user, Lunatyk. Pisał wybitnie interesujące posty na temat mechaniki gry. Między innymi, napisał również o działaniu świątyń. Opiszę to, co zapamiętałem.

    Świątynie u germanów mają wpływ na cechy generałów. Facet siedzący w osadzie ze świątynią Donara niemal na pewno dostanie przydomek ,,Krwaworęki" i cechy ,,Mistrz topora" lub ,,Gryzący tarzce". Świątynia Wodana powoduje z kolei przyrost cechy ,,krwawy" (jeśli mnie pamięć nie myli).
    Oczywiście do świt postaci mogą przybyć kapłani danych bóstw.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    I generalnie o to mi chodzi. Ja sam nie mam czasu wszystkiego sprawdzic. Niektorymi frakcjami wcale nie gralem a jesli gralem to z czasem wszystko sie miesza i zapomina. Wiadomo, niektore sa lepsze inne gorsze. Wiec gdzie je budujecie,w jakim czasie i kiedy, czy sa przydatne do rozgrywki i co daja poszczegolni kaplani. Wasza ocena!

  4. #4
    Maharbal
    Gość

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    W generalnym ujęciu, dobrze jest budować świątynie dające premie do doświadczenia jednostek, jakichś upgradów, albo zadowolenia mieszkańców. Nie polecam natomiast budowania świątyń dających bonusy do wzrostu populacji czy produkcji rolniczej. Powodują bowiem one przeludnienie, a w dłuższej perspektywie-częstsze bunty w danej prowincji.
    I tak np: grając Seleucydami, świątynie Hefajstosa (bonusy do upgradów) budowałem w miastach, gdzie trzymałem duże armie do kontrolowania zadowolenia, podległych danemu dystryktowi osad oraz niszczenia rebelsów. Świątynie Asklepiosa(premie do zdrowia publicznego) i Dionizosa (wysoki bonus do zadowolenia) były budowane w pozostałych osadach, zależnie od częstotliwości występowania. W niektórych miejscach zostawiałem stare, dobrze rozwinięte świątynie, z racji niedostępnych dla Monarchii Seleucydów bonusów (np: świątynia Nike, która stała chyba w Sparcie, i dawała +2 do doświadczenia).
    Grając Macedonią budowałem w większości miejsc świątynie Zeusa (bonusy do zadowolenia i prawa), a nie stawiałem w ogóle miejsc kultu Demeter (produkcja rolnicza albo wzrost populacji, ale chyba to pierwsze).
    Ciekawą opcją (jak i w pewnym stopniu bugiem) jest wykorzystanie galijskiej świątyni Epony w grze Kartaginą. Zdobywamy miasto z w/w, która daje bonusy do doświadczenia (barbarzyńcy mogą budować miasta do 3-go poziomu, więc maksymalny bonus do expa wynosi 3). Otóż Kartagina ma opcje zbudowania większych świątyń, aż do 5-go poziomu. Powstaje Wspaniała Świątynia Koni, która daje bazowe.....+5 do doświadczenia szkolonych w tejże osadzie wojsk. Mając tak niszczycielską siłę już na wstępie można nie bać się żadnego wroga 8-)

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Grając Armenią z kolei wszędzie stawiałem świątynie Vahagana, czyli bonus od prawa, +1(2-3) do exp, +1 armor, +1(a może i 2) light/heavy weapons. No i potem każdy gienek miał Priest of Vahagan- +1 command, +1 morale, 10% tańsza rekrutacja.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Uwazam ze najlepsze swiatynie posiada macedonie. Jest tam w zasadzie wszystko co w grze jest bardzo przydatne. Grajac ta frakcja tylko raz mimo wszystko, Od razu przenosilem stolice do Larissy i budowalem tam swiatynie Demeter. Poprostu rozwijalem to miasto na maksa zeby tam wlasnie budowac najlepsza kawalerie. W tesalonikach swiatynie Marsa oczywiscie a w Bylazorze i koryncie po swiatyni Artemidy. Swietny bonus do broni miotajacych a lucznikow jest tam sporo. Im dalejod stolicy tym wiecej swiatyn Zeusa. Z racji tego ze w Sparcie przejmowalem dobrze rozwinieta swiatynie Nike to mialem doskonale rozmieszczenie wszystkich swiatyn potrzebnych w grze.
    Natomiast nie zgadzam sie ze swiatynie dajace bonusy do wzrostu poplacji sa niepotrzebne. Wzrost populacji, bardzo szybki to podstawa tej gry. W ten sposob mam mozliwosc rekrutacji wiekszych armi i mam na to wiecej pieniedzy. Oczywiscie nie we wszystkich miastach sa one potrzebne, bo wspolczynniki wzrostu populacji sa tam dosc wysokie ale generalnie budowanie tych swiatyn to podstawa. Tak uwazam!

  7. #7
    Maharbal
    Gość

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Cytat Zamieszczone przez Takitamx
    Natomiast nie zgadzam sie ze swiatynie dajace bonusy do wzrostu poplacji sa niepotrzebne. Wzrost populacji, bardzo szybki to podstawa tej gry. W ten sposob mam mozliwosc rekrutacji wiekszych armi i mam na to wiecej pieniedzy. Oczywiscie nie we wszystkich miastach sa one potrzebne, bo wspolczynniki wzrostu populacji sa tam dosc wysokie ale generalnie budowanie tych swiatyn to podstawa. Tak uwazam!
    Bardzo dobrze, że masz własne zdanie. Chciałbym tylko zwrócić Ci uwagę, że budowanie tych świątyń na początku może i przyśpieszy ogólny rozwój państwa, i nieco szybciej da dostęp do najlepszy wojsk, ale w dłuższej perspektywie zaowocuje przeludnieniem miast, a w konsekwencji-częstymi buntami. Przykładowo, miasto Aleksandria, przy swoim normalnie wysokim współczynniku przyrostu ludności, a dodatkowo mając rozbudowane gospodarstwa i wspomnianą wyżej świątynię (lub jakąkolwiek inną dającą bonusy do wzrostu populacji) będzie najprawdopodobniej buntowała się często (powiedzmy raz na 20-25 tur).

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Miasto, w momencie wyjścia z początkowego, niskiego poziomu populacji, rozwija się wręcz zbyt szybko . Stąd preferuję ograniczać i kontrolować wzrost populacji na rozmaite sposoby. Świątynie do wzrostu populacji stawiam tylko w totalnych dziurach, malutkich miasteczkach jak np. Palma, żeby szybciej "dogoniły" większe miasta, a potem zawsze można świątynie wzrostu populacji wyburzyć kosztem czego innego.

    Pamiętam że najbardziej mnie wkurzała sytuacja u Scytów - jedna ze świątyń dawała możliwość rekrutowania Łowczyń i Łuczniczek na wyższych poziomach, co oczywiście było bardzo fajne - niestety, dawała też ona bonus do wzrostu populacji, więc musiałem przeboleć przeludnienie, jeśli chciałem mieć fajne jednostki.

    Do tego warto przyjrzeć się naturalnym uwarunkowaniom rolniczym danego regionu - niektóre prowincje mają tak dobre rolnictwo bazowe, że mają dobry wzrost populacji nawet bez ulepszeń rolniczych. Za to niektóre mają pod tym względem cienko, i w tych prowincjach można sobie pozwolić na premię do wzrostu populacji.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Wszystko ok. Nie mowie zeby swiatynie z dodatnim wzrostem populacji budowac wszedzie. Napewno nie w miastach takich jak kartagina czy aleksandria. Te miasta maja wystarczajaco wysoki pozom wzrostu populacji. Ale sa one potrzebne, zwlaszcza kiedy chcemy dosc szybko zagrac lepszymi jednostkami. Poza tym dajo niezle cechy generalom tam stacjonujacym przez kilka tur.
    Druga sprawa jest taka. Na przeludnione miasta tez jest sposob. Wystarczy je zbuntowac albo oddac innej frakcji i ponownie zaatakowac wyzynajac wszystkich. Podwojna korzysc bo jeszcze dosc spory zastrzyk gotowki sie szykuje.

  10. #10
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke

    Ja zawsze budowalem te co mialy wzrost zadowolenia +10%

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ocena gry(ankieta)
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2017, 16:43
  2. Jak dodac Senatowi swiatynie w RTW??
    By Acab in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 18:39
  3. Europa Universalis IV - Wrażenia i Ocena Graczy
    By Asuryan in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 07:49
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •