Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 217

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

  1. #111
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Z moich doświadczeń wynika, że dłuższy czas ładowania powoduje duża ilość ram-u. Głównie chodzi o ram na karcie graficznej ale jeśli masz więcej niż 2gb na płycie głównej to też może to sprawiać problem. Z ramem na grafice niewiele można zrobić ale ten na płycie można łatwo ograniczyć np.:
    w "Uruchom" wpisujesz msconfig > zakładka BOOT.INI > opcje zaawansowane > zaznaczasz /MAXMEM i wpisujesz najmniejszą wartość na jaką pozawala system (np. u mnie to 2048 przy zainstalowanych 4gb).

    Drugim trikiem jest wyłączenie akceleracji AGP w directX. Dajesz "Uruchom" i wpisujesz dxdiag > zakładka Ekran i tam wyłączasz "Przysp. teksturowania AGP". O ile pamiętam radki 3870 nie występowały już na szynie AGP więc ta opcja jest Ci zupełnie zbędna (dla pewności możesz sprawdzić czy masz PCI-E czy AGP).

    Trzecim sposobem jest zainstalowanie najstarszych możliwych sterowników do karty graficznej.

    Żaden z powyższych sposobów nie daje gwarancji, że coś się poprawi. U jednych działa u innych nie. Jedynym pewnym sposobem jest wymiana karty graficznej na "odpowiednio starą". Powodzenia!

    ---- EDIT ----
    W opcjach gry masz jeszcze suwak do ustawiania ilości ramu przeznaczonego na AGP. Spróbuj różnych (najlepiej skrajnych) wartości. Szansa na poprawę niewielka ale może...

  2. #112
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2011
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    dzięki za odp, ale nadal lipa:/

    próbowałem nawet na laptopie(nie lubię na tym grać-osłabiają mnie te 60Hz, ale dla Viking Invasion mogę się poświęcić):
    Core Duo, 2GB, GF 7600go 256MB i tu wczytuje się idealnie tyle, że jak na ekranie bitwy zaczną się jednostki poruszać to zaczyna się pokaz slajdów... na pauzie wszystko płynnie

    PS z ShogunemMI i Rome nie ma żadnych problemów na jednym i drugim kompie

  3. #113
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez nostra
    Core Duo, 2GB, GF 7600go 256MB i tu wczytuje się idealnie tyle, że jak na ekranie bitwy zaczną się jednostki poruszać to zaczyna się pokaz slajdów... na pauzie wszystko płynnie

    PS z ShogunemMI i Rome nie ma żadnych problemów na jednym i drugim kompie
    Dziwne bo przy tej grafice gra nie ma właściwie prawa źle działać. Jeśli stare wersje driver-ów nie pomogły to gdybym miał zgadywać powiedziałbym, że coś działającego w tle powoduje problemy. Nie wiem na ile się znasz na windowsie ale postaraj się powyłączać wszystkie zbędne programy i procesy (ctrl-alt-del > procesy i jedziesz). Medek jest też wrażliwy na niektóre kodeki.
    Jeśli nadal będą problemy to ja, na Twoim miejscu, wziąłbym jakiś stary dysk i zainstalował na nim "na świeżo" XP-ka. Do tego tylko niezbędne drivery i medka. Miałbyś wtedy jasność sytuacji. Jeśli nie masz od kogo pożyczyć takiego dysku to na jakimś 2-4gb pendrivie tez powinno dać rade zainstalować system.
    btw co masz w tym drugim kompie?

  4. #114
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2011
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    ogarnąłem tego GForcea

    pokazowi slajdów winny był 'dym' w 'opcjach wydajność'

    no to ruszam na podbój wysp brytyjskich

  5. #115
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    a ktoś ma ten problem, że wychodząc z gry w celu zapisania wywala Was do windowsa? gdzie bym nie instalował, na stacjonarnym czy na laptopie ten sam problem mam..może jest jakaś łatka która to naprawia bo to raczej problem gry a nie sprzętu...

    albo w plikach gdzieś pogrzebać?

  6. #116
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    stary problem.
    zwyczajnie pilnuj by mieć autozapis (chyba co 3 tury się robił).
    a jak się boisz to rób co turę, przed ważną bitwą sava, chyba, że za każdym razem tak masz...

  7. #117
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    1) sprawdź zachowanie antywirusa - czy przypadkiem z nadgorliwości nie blokuje zapisywania przez medieval.exe danych na dysku (moim zdaniem raczej to nie to, ale sprawdź)
    2) uwolnij pamięć RAM fizyczną i wirtualną - patrz moje posty na 2 i 3 stronie tego wątku, zwłaszcza oczyść pulpit
    3) uwolnij miejsce na dysku twardym (odinstaluj zbędne programy, fotki i nieużywane sejwy zgraj na krążek CD lub DVD albo na zewnętrzny dysk twardy
    4) A co z ustawieniami dostępu do dysku twardego (a właściwie do partycji) na którym zapisujesz sejwy? nie jest przypadkiem zabezpieczony hasłem?
    5) PEŁNY FIZYCZNY skan dysku twardego (chociaż z drugiej strony: żeby na 2 kompach naraz było fizyczne uszkodzenie :? , niby możliwe ale dziwne)
    6) ustaw STAŁY rozmiar dla rzeczy która ma ze 3 albo i więcej nazw: RAM wirtualny = plik/pliki wymiany = plik/pliki stronicowania [spoiler:126xgrxw]brzmi groźnie a to nic innego jak obszar dysku twardego używany jako pamięć RAM gdy tego "normalnego" RAM'u chwilowo jest za mało - czyli w KAŻDYM kompie tyle tylko że częściej lub rzadziej i mniej lub więcej[/spoiler:126xgrxw]
    - ustaw mniej więcej tyle żeby było 2,5 lub 5 razy więcej niż masz "normalnego" / "fizycznego" RAM - jak nic nie da to ustaw na 7,5 lub 10 krotność RAM fizycznego, a może właśnie obetnij do 0,5 objętości fizycznego RAM ((nie podam ci najlepszych ustawień bo musiałbym znać DOKŁADNE obciążenie RAM fizycznego i wirtualnego jakie masz w trakcie gry i w trakcie innych zadań na kompie. ))[spoiler:126xgrxw]te ułamki podałem jako podstawę do konkretnych obliczeń - w ustawieniach RAM wirtualnego musisz to podać w MB albo nawet w kB - jak na przykład masz 2 giga RAMU to wirualny ustaw na 2,5 *2 = 5 giga albo nawet na 5*2=10 giga[/spoiler:126xgrxw]
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  8. #118
    Gość

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez Skierosiek
    a ktoś ma ten problem, że wychodząc z gry w celu zapisania wywala Was do windowsa? gdzie bym nie instalował, na stacjonarnym czy na laptopie ten sam problem mam..może jest jakaś łatka która to naprawia bo to raczej problem gry a nie sprzętu...

    albo w plikach gdzieś pogrzebać?
    spróbuj tego, niektórym pomaga
    viewtopic.php?f=39&t=7418&start=0
    pierwszy post

  9. #119
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    dzieki - popróbuję

  10. #120
    Wojski Awatar Lord Dariusz
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    gród Radomsk dzierżawiony przez hetmana Stanisława Koniecpolskiego
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    nie wiem, może źle szukałem, ale nie dostrzegałem takiego problemu jaki ja mam.
    Otóż, jestem starym graczem, nie mam złotej edycji tylko jakąś starą anglojęzyczną z bodajże 2003 roku. Teraz jak gram na niej na moim lapku (windows 7) to po rozegraniu bitwy na mapie bitewnej i po powrocie na mapę kampanii gra wychodzi do windy wie ktoś może co zrobić z tym problemem ?

Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age Total War 3 - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 850
    Ostatni post / autor: 13-06-2020, 19:56
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 23:25
  3. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 22:07
  4. Problemy techniczne
    By Belfalast in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:20
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •