Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Kolczuga

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    135
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kolczuga

    Witam. pewnie nie ktorzy forumowicze robili, robia kolczugi.. i mam pytanie odnosnie wycinania kolek.. a dokladniej chodzi mi o wycinanie maszynowe o najmniejszej stracie materialu

    Rzucajcie wszystkie sposoby robienia kolczugi komus moze sie przydac kiedys

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    Wiesz, szkoda zachodu z cięciem kółek. Lepiej kup na allegro cięte maszynowo u gościa www.drizzt.pl
    Jak chcesz mieć lekką i ładną kolczugę to polecam drut 10/1,6mm. Sam mam z 10/2mm i jest ciężka dosyć, 15kg
    Samo zaplatanie jest proste. Kiedy robisz kolczugę, najpierw polecam ci robić "łańcuszki" a potem łączyć je, niż robić partiami i łączyć duże kawałki. Próbowałem oboma sposobami i "łańcuszki" są wg mnie szybsze.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    135
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    dzieki za rade ale juz robie kolczuge i sie zastanawiam wlasnie jak tamten koles te kolka wycina a robienie lancuszkow i ich laczenie to chyba jeszcze wiecej czasu zajmuje. ja sobie robie lancuszek na dlugosc z 7 cm (jak kto woli) i go po prostu poszerzam na poczatku troche mozolnie idzie ale jak juz sie zrobi dluzszy kawalek to owiele szybciej idzie a laczysz tylko jedno kolo z dwona a nie przeplatasz jedno z czterema jak to jest z tym laczeniem lancuszkow

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi Przecież łańcuszki musisz i tak połączyć, żeby jakaś całość ci wyszła. Dlatego musisz przeplatać tak czy siak jedno kółko z czterema przy ich łączeniu A z jakiego drutu robisz i jaką kolczugę?
    Ja zabierał się będę niedługo do nitowanej chyba wiesz Zamówiłem narazie 2kg kółek z nitami u wojmira.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    135
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    nawijam na pret 8/1,6 to bd na wiek XIII (templarzy) kumpel ma taka sama tylko ze wieksze rozmary i wazy oko 12 kg wiec norma. A nitowki to marzenie ;d

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Kolczuga

    Robienie lancuszkiem? Masakra... Nie ma chyba wolniejszego sposobu Czego vas nie rozumiesz? Jak lecisz po kolei to laczysz tylko dwa kolka, a jak dolaczasz jaks kawalek to musisz upychac jedno kolko w 4 inne. Ja robie normalnie i jesli to nie sa kolka 8 i drut 2 mm to idzie jak petarda a w sumie nawet na takim drucie i wielkosci mozna robic szybko
    Kolka ciete maszynowo? Nie dziekuje, jak robisz samemu to ok, chcesz szybciej rozmiem. Tylko ze takie kolka generalnie sa kiepskie, malo wytrzymale, zle sie ukladaja i w ogle sa do bani

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    Już chyba kumam. Dokładacie i zaciskacie po jednym kółku cały czas ? Bo i innego sposobu nie widzę, ale to jakaś masakra jest. Ja tak robie np rękawice I NIE MA WOLNIEJSZEGO SPOSOBU

    ps. Kolego templar, mam dwa habity do sprzedania. Czarny i biały. Historyczne full, krój, materiał wszystko, epickie są i w ogóle. Jeden jest z naszytym krzyżackim krzyżem, ale można go odpruć i dać czerwony na piersi bo krój jest identyczny Sam odtwarzałem Templariusza z XIII wieku Teraz Krzyżaka

    Biały za 200zł sprzedam, bo bez podszewki jest a czarny z podszewką lnianą za 250zł, ostateczne ceny Sama wełna drogo kosztowała Materiały wszystkie 100% naturalne oczywiście. Szycie maszynowe ale nie widać szwów.

  8. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Kolczuga

    Już chyba kumam. Dokładacie i zaciskacie po jednym kółku cały czas ? Bo i innego sposobu nie widzę, ale to jakaś masakra jest.
    Dlaczego? Najszybciej i naprosciej. Bez filozfii i kombinacji jak tu wcisnac obcegi miedzy 4 kolka Robilem roznymi sposobami i taki jes najszbszy poprostu. czasem tylko dla urozmaicenia ciagne pare rzadkow nizej i potem dorabiam do nich, zeby widziec jakies postepy

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    A nie lepiej zrobić 30 łańcuszków na tors, a potem szybko je połączyć ? Wplatasz, zaciskasz, widac efekty. Ja wolę tak

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    135
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    nie probowalem tak ale predzej czy pozniej niewazne jakim sposobem efekty bedzie widac.

    odnosnie habitow moglbym kupic ale narazie nie mam kasy. zlozylo mi sie pare wydatkow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •