Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Galia - jak grać?

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Powiem tak Wojsko Galów jest raczej dla genialnych taktych i strategów
    Galowie atakują motłochem i wojsko jest jak motłoch
    "A cóż może zrobic żołnierz gdy braknie mu tchu ?"(czy coś takiego)

  2. #12
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Cytat Zamieszczone przez kowal357
    Powiem tak Wojsko Galów jest raczej dla genialnych taktych i strategów
    Galowie atakują motłochem i wojsko jest jak motłoch
    "A cóż może zrobic żołnierz gdy braknie mu tchu ?"(czy coś takiego)
    A to mój własny cytat "Nie sztuka jest wygrać mocnymi, sztuka jest zwyciężyć słabszymi"
    Nie wiem czy zauważyłeś ale jednostki barbarzyńskie maja zazwyczaj większa liczbę ludzi w oddziale, dlatego tez sie wydaje ze wala motłochem
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Walka Galami podobnie jak innym barbarzyńskimi nacjami sprowadza się właśnie do taktyki... Jak podzielić ten motłoch tzn. armię klonów tak aby zatrzymać najróżniejsze i wyspecjalizowane jednostki bardziej rozwiniętych technologicznie krajów? Gra Galami to też dobre zastosowanie kawalerii, aby to ona atakowała z flanki czy z tyłu choćby falangę i ratowała naszą piechotę przed dotkliwymi stratami. Piechotę stawiamy na polu walki odpowiednio rozwiniętą w dobrych i strategicznych miejscach, a potem tylko przeszkadzamy i manewrujemy kawalerią zatrzymując i zmieniając kurs maszerowania jednostek wroga lub je niszcząc po części i szybko się wycofując.
    Wojna to sztuka wprowadzania w błąd.
    Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki.
    Jeśli wróg będzie starał się dobrze przygotować całą linię obrony, wtedy na całej linii będzie osłabiony.

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    a Ja osobiście b lubiłem grać Galami ^^
    Wstępne założenia Juliusz i Germanie w piach od razu . Germanie bo męczą ich Brytowie ( swoją drogą kolejny target bo ich upierdliwość nie zna granic ) i na dodatek mają tak słabe wojsko na starcie że aż żal nie podbić mimo małych korzyści finansowych .
    I oczywiście Julków bo Rzym jak urośnie w siłę to robi się niezręcznie . Po zaoraniu German Brytów osłona południowego wschodu ( Espaniole i Kartagina ) też mogą irytować . Rozejm z Kartaginą i Grecją pomaga w późniejszym etapie . Dalej uderzenie ROME , Bruti i Scipi . Chwila odsapnięcia .. z Capu-y i Rzymu podciągnąć kolejne wojsko i marsz na Macedonię . Grecy mnie wsparli w walce z Macedonią , gdyż siły galów nie są na tyle mocne żeby rozbić falangę macedońską od tak .

    A co do "motłochu" to taki to motłoch co umie nakopać !! Moment rekrutowania opancerzonych łuczników , zbrojnych mieczników i mojej wspaniałej Galijskiej ciężkiej jazdy to moment zwycięstwa . Już przy podbijaniu Brutusów miałem 3 generałów w tym wódz .
    Dwaj na złotym mieczu srebrnej tarczy i dwóch blachach złotych , a wódz tak samo tyle że siwy łeb i trzy złote blachy + wsparcie 4 oddziałów ciężkiej konnej na na srebrach + dwóch blachach srebra . Do tego 2 oddziały kozackich łuczników i piechota mieszana miecze + warbandy .Później nabór jednostek najemnych , i krok po kroczku podbicie Macedonii i Hiszpanów . A potem już jakoś szło analogicznie do startu .

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Ostatnio przekonuję się do Galów, podbiłem całą Hiszpanię, część Numidii, a teraz podbijam Sycylię.
    Straty: jedynie 2 prowincje w północnej Italii, na rzecz Rzymu
    Teraz jednak Rzym nie potrafi powstrzymać moich opancerzonych mieczników, w każdej bitwie dostają baty, już prawie podbiłem Sycylię, później zdesantuję się w Italii i podbiję resztę Rzymu.
    Na polu bitwy Rzymianie z mężnych wojowników zmieniają się w cioty, jedna szarża mojej ciężkiej kawalerii i ich gacie zmieniają kolor na brązowy, a flagi na biały.
    Tutaj macie screena :
    http://zapodaj.net/2370fd0787e1c.jpg.html
    Podbiłem całą zachodnią Europę, moim jedynym zmartwieniem są teraz Juliusze, którzy twardo cisną na zachód
    Plan: zająć Sycylię i zrobić desant w Italii
    Później może Germanię zniszczę, ale teraz skupiam się wyłącznie na Rzymie i upartej Numidii.
    Jak dla mnie frakcja świetna

  6. #16
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Z tą szarżą kawalerii to różnie bywa bo od kohorty legiony doborowi jeźdźcy mogą się odbić. Jak od frontu atakują rzecz jasna bo z flanki czy od tyłu to łatwo pokonać. Galijska kawaleria jest całkiem całkiem. Prawdziwa siła to doborowi woje jak słusznie zauważyłeś.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    Moja szarża polega właśnie na flankowaniu, od czoła atakuję doborowymi, a z flanek kawaleria.
    Co do kohorty to jeszcze nie było reform, nawalają mnie co najwyżej Principes.
    Więc podbój Italii idzie gładko.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Galia - jak grać?

    No tu jest ciężko Brytowie atakują Germanów więc na razie z nimi jest spokój za to Rzym szybko atakuje i Hiszpania .

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Numidia ,jak grać?
    By MajkelloKróllo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 16:24
  2. Jak grac Husarią?
    By Vornar in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 15:47
  3. [ROZWIĄZANE] Jak grać grać hiszpanią
    By pawelk198604 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 13:58
  4. jak grać
    By joonathan in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •