Strona 3 z 74 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 739

Wątek: Wojsko Polskie - sprzęt, rozwój, perspektywy

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Zastanawiam się, czy nie lepiej było zaczekać na skończenie testów na nową bronią, niż topić fure kasy w przestarzałej technologi... Ale co ja tam wiem, sztab wie lepiej, ot taka Polska mentalność....

  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Hmm... Nawet jak nowa broń zostanie wprowadzona, to nie da rady od razu wyposażyć w nią całej armii. Lepiej mieć w zapasie sporo Beryli, niż starszych tworów kałacho-podobnych.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  3. #23
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Lepiej jest wywalić kasę na beryle i za n-lat je wymienić, czy eksploatować dalej kałachy z których i tak strzelamy kilkanaście razy w roku i za bardzo nie mamy ich gdzie używać oraz zainwestować w rozwój nowej, zaawansowanej technologicznie broni, która zastąpi zarówno AK jak i ... AK+. Proszę zauważyć, że wlanie waluty w obecnie produkowaną broń, jest równoznaczne z mniejszą ilością funduszy na tą co dopiero powstanie. Pragnę jeszcze raz podkreślić, że na nową wojnę się raczej NIE wybieramy, więc i wojsku stacjonującemu w kraju obecna broń powinna wystarczyć.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Jaasne, lepiej przygladac sie projektowi MSBS i nie zakupywac broni strzeleckiej bo "moze z projektu cos wyniknie", "moze bedzie lepszy od Beryla" itd. Jak zwykle jakiemus ignorantowi sie zdaje ze zna sie na broni palnej lepiej niz MON.

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    MON ostatnio z uporem maniaka udowadnia, że nie zna się na niczym. Przykłady można by mnożyć, ale przypomnę jak minister Klich cieszył się z przejęcia całej strefy w Afganie - wystarczy poczytać artykuły z ostatnich kilku dni, wypowiedzi generałów Kozieja czy Skrzypczaka, opinie w prasie fachowej. Kto tu jest Lancerze ignorantem? :roll:

    Beryl nie jest skokiem jakościowym - tej broni kupować się nie opłaca. Dodajmy, że jest przestarzała.
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Nie mozna zostawic armii nie modernizowanej bo mossinowi sie wydaje ze MSBS bedzie lepszy od Beryla i ze zostanie przyjety na sluzbe. O tym zdecyduja inni ludzie, a na razie armie trzeba modernizowac bo nie wiadomo czy MSBS zostanie przyjety czy nie.

    Co do obecnego MONu - powiedz mi w czym on jest gorszy od MONu z 2005-2007. Faktem jest ze zakupuje znacznie wiecej sprzetu.

  7. #27
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Nie mozna zostawic armii nie modernizowanej bo mossinowi sie wydaje ze MSBS bedzie lepszy od Beryla i ze zostanie przyjety na sluzbe. O tym zdecyduja inni ludzie, a na razie armie trzeba modernizowac bo nie wiadomo czy MSBS zostanie przyjety czy nie.
    Piękne ogólniki. W powyższej wypowiedzi nie powiedziałeś konkretnie nic.

    Dla wiadomości Beryl nie jest żadną modernizacją, to przestarzała konstrukcja bez perspektyw. Kupowanie tego jest bez sensu. Kupuje się to bo aż żal posyłać żołnierzy z kałachami na misje. Przy wymianie broni strzeleckiej, i pewnie maszynowej, WP lepiej poczekać na MSBSa i ogłosić, jak ta konstrukcja już powstanie, przetarg. Wygra dobrze, przegra też dobrze bo wygra lepsza broń dla żołnierza.

    Co do obecnego MONu - powiedz mi w czym on jest gorszy od MONu z 2005-2007. Faktem jest ze zakupuje znacznie wiecej sprzetu.
    Najpierw mi powiedz czemu mam bronić MONu z lat 2005-2007 kiedy na jego temat się nie wypowiedziałem?
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Wytłumacz mi, jak broń nowej generacji, która pomyślnie przeszła testy poligonowe, zbiera pochwały od ekspertów i wzbuda zainteresowanie na targach broni, może być gorsza od czegoś co od kilku, jak nie kilkunastu lat jest przestarzałe Wszystkie kraje inwestują w rozwijanie nowej własnej broni. Nawet Francuzi chcą wycofać starego Famasa, stany myślą o zastąpieniu zasłużonej serii M, ale nie My. My wolimy pakować furę kasy w beryle, które są zwykłą modernizacją kałacha i niczym więcej. Nawet Ruskie pracują nad nową bronią, która w ogóle nie jest oparta na serii AK, chociaż przypuszczam że też prędko nie wyposażą w nią jednostek bo są tak samo w d... finansowo jak i my.
    Polityka MONu jest BEZ sensu. Ładują ciężki miliony w Gawrony, chociaż za bardzo nie wiedzą czy je skończą, a załogę zmieniali już kilkakrotnie, bo poprzednie zdążyły odejść na emeryturę, chociaż za tę samą kasę mogli kupić kilka takich samych okrętów za granicą, lepiej złomują wysłużone jednostki własne tak, że marynarka powoli traci zdolność operacyjną. Szkolimy nowych oficerów marynarki, a nie mają gdzie służyć. Obecny rocznik w większości zdołał się upchnąć na jakichś stanowiskach, ale kolejny może mieć już z tym problem. Z drugiej strony ładują kasę w produkcję starej broni strzeleckiej, która może i jest lepsza od tego co mamy, ale wykorzystana zostanie tylko na misjach i do szkolenia. Przy obecnym programie ćwiczeń poligonowych broń służy bardziej do czyszczenia i zwiększania obciążenia podczas biegu, niż do strzelania, bo te ograniczono ze względu na oszczędności na.... amunicji... Tak więc zostają tylko misje. Kupujemy samoloty bez możliwości serwisowania, no bo przecież i tak będziemy mało latać bo kasy na paliwo nie ma... Piloci obecnie latają o kilkadziesiąt godzin mniej niż kilka lat temu... Kupujemy, czy też dostajemy samochody bez opancerzenia od naszych sojuszników, na dobrą sprawę również przestarzałe, bo sami ich użytkownicy myślą o zastąpieniu ich czymś nowym, chociaż rodzimi producenci proponują nam lepsze rozwiązania. Dalej pojawiło się kilka projektów rodzimych APC, ale woleliśmy kupić licencję, niż rozwijać własne projekty. A jak! Dajmy zarobić innym. Dożynajmy swoją gospodarkę. BUMAR leży na łopatkach, poza wieżami do Rosomaków i kilkunastoma pojazdami opartymi na podwoziu czołgowym nie produkuje prawie nic. Byłem, zwiedzałem, widziałem halę kilka lat temu i rok temu ... pustą... No nie sorry, były egzemplarze reprezentacyjne...
    Należy zadać sonie jedno pytanie. W którą stronę idziemy? Czy nie warto przyoszczędzić, poczekać kilka lat i zainwestować w coś nowego, czy ładować kasę we wszystko po trochu i w sumie mieć wszystkiego po trochę, ale niczego w takiej ilości żeby "wystarczyło"

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Zmodernizowany Beryl tez zbiera pochwaly od ekspertow za niezawodnosc i ergonomie. Jesli chodzi o MSBS to sa dopiero jego prototypy, wiec za wiele jeszcze nie wiadomo.

    Polska jest biednym(w porownaniu do np. Francji) krajem i nie starczy kasy na wiele rzeczy. Nie mozna za to obwiniac MON.

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 5000 nowych Beryli dla WP

    Zmodernizowany Beryl tez zbiera pochwaly od ekspertow za niezawodnosc i ergonomie. Jesli chodzi o MSBS to sa dopiero jego prototypy, wiec za wiele jeszcze nie wiadomo.
    Ja wiem, ale więcej pieniążków wpompowanych w projekt = lepsze i szybsze efekty.

    Polska jest biednym
    Napisałem już o kupowaniu zagranicznego sprzętu i inwestycji w Gawrony?

Strona 3 z 74 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mroczne Wieki - Armia/Wojsko
    By michal9o90 in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 17:28
  2. Perspektywy pracy-studia vs zawód
    By Regulus in forum Agora
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 14:43
  3. Third Age - rozwój frakcji
    By Aramil11 in forum Third Age
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 16:46
  4. Hunowie - dlaczego znika mi wojsko ?
    By grattz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 20:46
  5. kilka pytań o rozwój
    By McGregor in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 10:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •