Strona 158 z 160 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 571 do 1 580 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1571
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Bardzo dobrze zapowiadający się serial bazujący na prozie Jacka Komudy i prawdziwej historii RON, pozytywne zaskoczenie, wciąga nosem pierwszy odcinek - niejedną pełno budżetową polską produkcję tego typu.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #1572
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    She-Hulk

    Aktorka sympatyczna, fabuła 2/10. Więcej nie da się już nic napisać

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #1573
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    She-Hulk

    Aktorka sympatyczna, fabuła 2/10. Więcej nie da się już nic napisać

    Spoiler: 
    przecież, to feministyczny badziew^^, obejrzałeś całość, masz jakieś ćwiczenia z psychologii?^^ Ja po pierwszym odcinku dałem sobie na wstrzymanie. Mam dla ciebie dobrą wiadomość, możliwe że dla innych też.
    ************************************************** *****************
    W końcu multikulti dostaje za swoje. Ileż można kłamać i naginać historię. Czyli nie odwaliło całkiem amerykanom, i nie tylko. Uffff
    https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/news/mia%C5%82-by%C4%87-oscar-ale-go-nie-ma-kr%C3%B3low%C4%85-wojownik-oskar%C5%BCono-o-naginanie-fakt%C3%B3w-w-historii-afrykan%C3%B3w/ar-AA17WwcG?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=25786b3bdea84c aa8dbbef39ff979459&ei=11&fbclid=IwAR2rOjFVvPALjox2 e0AIbtedOU7HCTbCXWw-8D9kI23laPONXLCzV_UH6ww
    Zacytuję część, jestem zadowolony, że moje przewidywania się sprawdzają, co można znaleźć w jakiś tam postach na tym forum i nie tylko.

    • "Królowa wojownik" ("The Woman King") w reżyserii Giny Prince-Bythewood z laureatką Oscara, Violą Davis, w roli głównej to film oparty na faktach. Fabuła skupia się na losach afrykańskiego królestwa Dahomej i jego wojowniczkach, Agojie.
    • Agojie stały się inspiracją dla postaci z Wakandy w "Czarnej Panterze" MCU.
    • Krytycy hollywoodzkiej produkcji zarzucają jej, że nie jest zgodna z prawdą i wybiela historię niewolnictwa. Najwięcej negatywnych emocji u internautów wywołał sposób, w jaki przedstawiono króla Gezo.


    "Królowa wojownik" nie jest jedynym dziełem filmowym, które oskarżono o historyczne nieścisłości. Kino ma to do siebie, że często nagina rzeczywistość, by jak najlepiej wpisać się w obowiązujący w danym czasie dyskurs społeczny i przy okazji sprostać oczekiwaniom publiczności.
    Według części widzów i krytyków filmowych historię Agojie (Amazonek z Dahomeju) ukazano w zbyt jasnym świetle. Zdaniem niektórych środowisk krytykujących reżyserkę Ginę Prince-Bythewood, gdyby w jakimś filmie białe postaci historyczne pokazano w taki sam sposób, jak w "The Woman King" przedstawiono czarnych bohaterów, w internecie rozpętałoby się prawdziwe piekło.



    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #1574
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    5 i ostatni sezon The last kingdom. I tak - męcząca mnie ogromnie postać Bridy zniechęcała mnie przez pierwsze odcinki, ostatnie 2-3 odcinki wyraźnie w górę. Jako że to pożegnalny sezon, sentymentalnie ocenię cały projekt na 6/10.
    Spoiler: 
    Zamieszczam w temacie seriali, choć dotyczy to filmu. Jednak dograno zakończenie jednym epizodem. Widocznie ocenili, że trzeba jakąś lepszą klamrą to zamknąć (choć może tak planowali już wcześniej, nie śledzę filmowych portali). Właściwie mamy tutaj wszystko co lubiłem i co trzymało mnie przy serialu więc oceny nie zmienię.

    Seven kings must die.


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  7. #1575
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    W poszukiwaniach dawnego ducha Disney, czy Warner Bros., czy Pixar itd. nie ustaję^^. Ci, co są odpowiedzialni za opisy powinni iść do mojej roboty, to by się przełożyli, ale ja sprawdzam w opisach, czy to własny scenariusz, czy bazuje jak tutaj na czymś wcześniejszym

    EDIT:
    Oglądam 5 odcinek i szok, niedowierzanie, zwątpienie. Nie spotkałem homo, trans etc. Ciekawie prowadzone wątki, to raczej serial od lat 15, bo bohaterowie są póki, co, by nie zapeszyć ludzcy^^ i ci źli i dobrzy....Serial jak dla mnie inspirowany cyklem s-f - Żołnierze kosmosu :wink:
    EDIT:
    8 odcinek ....i na razie trzymają poziom i bez poprawności wszelakich, no pomysł niezły na coś w rodzaju Pacyfic Rim, swoją drogą animacja kapitalna, polecam
    edit2:
    Polska i moim zdaniem skompromitowany w ocenach od wielu lat filmweb normalne jaja^^ tam chyba chyba same boty hulają^^ https://www.filmweb.pl/serial/Robokadeci-2023-10039377 /// ,
    a tutaj chociażby, reszta świata, czekam na kontynuację ewentualną albo serial aktorski? czemu nie? Pacyfic Rim dało radę :wink: a np. Voltron jawi się trochę ehkmmm dziecinnie przy serialu Robokadeci^^ i jak tu wierzyć opisom^^ https://www.imdb.com/title/tt14690802/ jak na mało znaną markę i netflix niezłe oceny, to świeżynka w sumie serialowa.
    Skończyłem, teraz tylko czekać na kontynuację.

    Zapowiedź 2 sezonu, jaram się jak za dawnych czasów i komentarze są podobne, bo na Zachodzie znana jest franczyza tego komiksu.
    Spoiler: 
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #1576
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Poszukuję tytułu dość starego serialu. Główny bohater to specjalista od załatwiania bogaczom przeróżnych spraw, za wysoką odpłatą. Ma rudą żonę,
    Spoiler: 
    która zachorowała na raka.
    Jego brat
    Spoiler: 
    odebrał odszkodowanie od Kościoła za zgwałcenie go przez księdza
    prowadzi własny klub bokserski.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  9. #1577
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez asuryan Zobacz posta
    poszukuję tytułu dość starego serialu. Główny bohater to specjalista od załatwiania bogaczom przeróżnych spraw, za wysoką odpłatą. Ma rudą żonę,
    Spoiler: 
    która zachorowała na raka.
    jego brat
    Spoiler: 
    odebrał odszkodowanie od kościoła za zgwałcenie go przez księdza
    prowadzi własny klub bokserski.
    Ray Donovan, super serial, ale czas mi nie pozwolił całości obejrzeć
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  11. #1578
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Tak, dokładnie o ten serial mi chodziło, muszę sprawdzić, może znajdę go na jakiejś platformie (Netfllix, HBO, Amazon Prime czy Disney). Dzięki wielkie Kotołaku.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  12. #1579
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Asuryan
    Tak, dokładnie o ten serial mi chodziło, muszę sprawdzić, może znajdę go na jakiejś platformie (Netfllix, HBO, Amazon Prime czy Disney). Dzięki wielkie Kotołaku.
    Priv na discordzie, proszę zerknąć
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. #1580
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Obejrzałem pierwszy sezon The Bear. Kilku znajomych polecało, więc mimo że klimaty kulinarne raczej średnio mnie interesują na ekranie, dałem szansę. Hmmm... Kiedyś zapewne podejdę do kolejnego sezonu, może jakoś lepiej go przyjmę, bo póki co zrobię sobie przerwę czując się... zmęczony . Postacie mają potencjał, jednak specyficzna dynamika kuchni jadłodajni, jaka jest nam prezentowana, tylko potwierdziła moje podejście do pracy w takim miejscu.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 158 z 160 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •