Strona 155 z 160 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1541
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kotołak Zobacz posta
    Już lepiej serial Halo obejrzeć robiony na podstawie gier, ale tam nawet mając w nosie gry i ich nie znając wszystko jest na dobrym poziomie i można spokojnie obejrzeć
    Akurat gdy to pisałeś, oglądałem ów serial. I tak jak z Resident evil - w grę nie grałem, lecz serial jako taki spokojnie polecam. Choć pierwszy i ostatni odcinek (największe chyba sceny walk) to przymrużenie oka dla fanów gierek, to jako całość oceniam pozytywnie. Aktorsko także zaskakująco dobrze. Nie przedłużając wpisu - miałem mierne oczekiwania, a serial zaskoczył na plus (mimo kałaszy w XXVI wieku ).

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1542
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    I tak jak z Resident evil - w grę nie grałem
    Serial Resident Evil (ten nowy na Netflixie) jest fatalny - ale i tak lepszy niż większość filmów z Milą J. ;-)
    Generalnie jest to film typu "young adult" (czyli przeżywamy, że koleżanka w szkole nas nie lubi) z trochę zombie, dobrnąłem do 3 odcinka i odpadłem.
    W grę w sumie też nigdy nie grałem.

  3. #1543
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Janek Zobacz posta
    Serial Resident Evil (ten nowy na Netflixie) jest fatalny - ale i tak lepszy niż większość filmów z Milą J. ;-)
    Generalnie jest to film typu "young adult" (czyli przeżywamy, że koleżanka w szkole nas nie lubi) z trochę zombie, dobrnąłem do 3 odcinka i odpadłem.
    W grę w sumie też nigdy nie grałem.
    Ja pisałem o serialu Halo

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #1544
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Ja pisałem o serialu Halo
    Wiem, ale przy okazji postanowiłem kogoś uratować (z tych 3 użytkowników którzy tu jeszcze zaglądają) przed marnowaniem czasu na RE

  5. Użytkownicy którzy uznali post Janek za przydatny:


  6. #1545
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Szybko obejrzany Moon Knight. Scenografia i klimat przypominały trochę Mumie z Rachel Weisz (uroda aktorki grającej Laylę także miała na to wpływ). Isaac na plus, Hawke chyba jednak poniżej oczekiwań. Format 6 odcinków bardzo dobry, bo fabuła nie wciągnęłaby mnie na pełny, 10 odcinkowy sezon. Według mnie taki średniak na 5/10.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #1546
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Janek Zobacz posta
    Wiem, ale przy okazji postanowiłem kogoś uratować (z tych 3 użytkowników którzy tu jeszcze zaglądają) przed marnowaniem czasu na RE
    Zagląda więcej , ale z udzielaniem się całkiem rodzajowi ludzkiemu przeszło . Oczywiście są wyjątki .
    Spoiler: 
    Po moim wieloletnim pobycie w necie, a jestem w nim od początku, jak wszedł pod strzechy, (bo według opinii ludzi młodych, Internet nie jest od dziś), a już poleciało w latach nieźle, to media społecznościowe, portale itp. bardzo szybko powszednieją. Skoro człowiek, zamiast googlować i męczyć się czytaniem, wchodzi na YT i wpisuje daną frazę i ma wynik i obejrzy sobie filmik i wie, że np. ta jednostka jest OP, a ta nie... Albo szuka info z historii, to jest podobnie i poogląda sobie jakiś debilny operujący bredniami-mitami filmik o np. Bizancjum, a potem na np. takim discordzie nie idzie porozmawiać, bo YTuber tak powiedział i 'wuj'^^...

    Co do serialu, ja go obejrzałem od razu, bo znam to/te uniwersum i lubię i oceny serialu są adekwatne. Opinie są i tak tolerancyjne w swojej wymowie. Filmy z Milla Jovovich działy się w świecie Umbrelli, korzystały z zasobów gry, ale nie starały się wmawiać ludziom, że są adaptacją wierną itp.
    Tutaj polityka Netflixa odnośnie Social justice warrior nie wyszła im, a szkoda wykonawców ról, bo aktor główny grał swego czasu w genialnym jak dla mnie serialu i w takim chłamie mimo, że robił, co mógł, to nie uratował. Co do reszty wolę nie komentować, każdy kto zna gry i filmy animowane bazujące na grach, animacja jedna dosyć dobra też jest na Netflixie i jest to swoista ideową schizofrenią - buhahaha, tam nie pozamieniali, Japończycy nie pozwolą sobie, jacy by nie byli na niszczenie serii, co ma sporo lat i dziesiątek milionów wydań

    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Akurat gdy to pisałeś, oglądałem ów serial. I tak jak z Resident evil - w grę nie grałem, lecz serial jako taki spokojnie polecam. Choć pierwszy i ostatni odcinek (największe chyba sceny walk) to przymrużenie oka dla fanów gierek, to jako całość oceniam pozytywnie. Aktorsko także zaskakująco dobrze. Nie przedłużając wpisu - miałem mierne oczekiwania, a serial zaskoczył na plus (mimo kałaszy w XXVI wieku ).

    Spoiler: 
    Spoiler: 
    Kałasznikow jest najlepszy Ostatnio jak byłem w rezerwie, jak zobaczyłem ten chłam nowy, to aż mnie zamurowało, zresztą nie tylko mnie

    Gra Halo, ma takich wyznawców, że jakby zrobili choćby jak Netflix -Wiedźmina z takim castingiem i brakiem budżetu, to by ich zlinczowano.
    Powoli widać, że obsadzanie braci^^ afro na miejsce białych aktorów, azjatyckich i latynoskich, zamiana płci i orientacji łóżkowych, to przynosi powoli efekty coraz dalsze od zamierzeń reklamy 300 płci itp. jestem fanem DC Comic i naprawdę w świecie komiksów każda nacja ma swoich, bardzo fajnych bohaterów, zresztą Marvel też tak ma. Choćby film Czarna pantera, jak dla mnie dobry i nie trzeba kombinować.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 23-07-2022 o 13:03
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  10. #1547
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Z filmami wyszło mi średnio, więc wróciłem się do pewniaka

    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    To już w przyszłym miesiącu

    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    No i powoli zbliża się pierwszy piątek bez The Boys więc czas na krótkie podsumowanie trzeciego sezonu.
    Bez wątpienia najlepszy w dotychczasowej serii: szalony,śmieszny,zakręcony i pełny twisterów. Homelander,Soldier Boy postawili widza przed trudnym zadaniem wyboru tego właściwego czarnego charakteru ale to Butcher skradł każdy odcinek, w którym się pojawiał.Fajne są te animozje w jego ekipie oraz rozterki poszczególnych członków agencji do zwalczania "supków". Może finał nie miał aż tylu fajerwerków co wcześniejszy epizod ale daje radę i mimo wszystko zadowala swoim przebiegiem oraz pozostawia furtkę dla kilku charakterów na rozwój swego szaleństwa oraz (oby) epicki come back
    Reasumując jedna ekipa się rozsypała a druga,pomimo kryzysu, zebrała się do kupy.

    Czy czekam na kolejny sezon? Odpowiem lakonicznie: Scorched earth
    Co mogę dodać? Soldier Boy znakomicie włączył się do gry. Bohaterogazm (biedny Serge ). Ludziska rozczarowani że nie było GoT w ostatnim odcinku, jednak jak dla mnie to ciągle co najmniej 8/10.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  12. #1548
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Spoiler: 


    Co mogę dodać? Soldier Boy znakomicie włączył się do gry. Bohaterogazm (biedny Serge ).
    Soldier Boy wymiata. Oby pociągnęli dalej jego postać. Sam finał nie przypadł mi do gustu. Soldier Boy dotrzymał umowy, honorowo się zachował a Rzeźnik nagle razem z Ojczyznosławem uderza w SB. Przecież przyszli właśnie, żeby go pokonać a nie jednoczyć się. Przecież SB nie zabiłby dzieciaka lecz zabrał mu i ojcu moc, a o to Rzeźnikowi chodziło.

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  13. #1549
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Stranger things sezon 4

    Patrząc na tematykę trudno mówić o naiwności wątku rosyjskiego. Chyba ogólnie zbyt dużo wątków (jak i postaci). Ciągle spoko, ale to nie był najlepszy sezon.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  14. #1550
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jako fan DC Comics nie przegapiłbym Sandmana wg Neil Gaiman
    Tutaj pierwowzór.
    Początki mitu – Neil Gaiman – „Sandman. Tom 1. Preludia i nokturny” - Głos Kultury (gloskultury.pl)


    Mimo pewnych zmian, (social justice warrior) jest jak trucizna, to czuć pierwowzór i mimo różnic, nie odrzuca jak np. przy Preacherze, Constantinie, czy pseudokomedii Lucyferze.
    Bierze się stąd, że po 30 lat namawiania, sam autor dostał pozwolenie na wpływ produkcji i nie ma takich rażących baboli, jak w pseudoWiedźminie. Oczywiście, że wymienione wcześniej seriale są robione poza Wiedźminem na bazie komiksów napisanych i narysowanych, gdy parytety były nie do pomyślenia w pewnych sprawach, ale jestem pozytywnie zadowolony, no i jedna uwaga Sandman nie jest dla wszystkich odbiorców,
    zacytuję ciekawy komentarz, dla tych, co się wahają z oglądaniem, podpisuję się pod tym.
    Serial robiło Warner Bros. Television Studios, Netflix ma tylko prawa do dystrybucji... To pewnie dlatego wszystko jest ładne i spójne, a Sandman nie jest lesbijką...

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    I zacząłem Westworld , na razie moje przypuszczenia bazujące na poczynaniach Hopkinsa się potwierdzają, to dobrze^^, ale za mało obejrzałem, dopiero 2 odcinki.


    Od wielu lat jestem fanem kinematografii koreańskiej, i ciut chińskiej, ale nie daję tytułów filmów, czy seriali, na to by trzeba założyć oddzielny temat, bo to co potrafią koreański reżyserzy i scenarzyści, to czasem jest czymś nieprawdopodobnym, ożenić azjatyckość z zachodnim postrzeganiem, zachowując swój niepowtarzalny klimat. Dam taki przykład, myślę że w Polsce taki serial miałby pewne problemy u pewnej części społeczeństwa.

    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 07-08-2022 o 11:16
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  15. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


Strona 155 z 160 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •