Strona 1 z 114 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1597

Wątek: Seriale

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Seriale

    Czy ogląda ktoś z forum ten serial?

    Jest to nowa produkcja, odcinki są świetne. Najbardziej zachwycają efekty specjalne w filmie.
    Na razie jest dostępnych 7 pierwszych odcinków z polskimi napisami.

    Tutaj zamieszczam screeny z serialu:





  2. #2
    Podczaszy Awatar Dyktator
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    506
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Dzisiaj 3 odcinek 4 sezonu Gry o Tron ^^ Jak ktoś nie oglądał ostatniego odcinka, to nie będę spoilerował, ale teraz dopiero zacznie się prawdziwa gra o tron, więc warto obejrzeć.

  3. #3
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Prawdziwa gra o tron jest ciągle w umyśle George'a R. R. Martina...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #4
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Jak wcześniej pisałem, że do GoT podchodzę chłodno tak ten sezon wybitnie mi się podoba i ciężko mi wyczekać cały tydzień na nowy odcinek. Książek nie czytałem i chyba już teraz nie mam zamiaru przeczytać ale serial wkręcił mi się ostro.

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Spoiler: 
    Podoba mi się, że twórcy się nie cykają i nie przeciągają jakiś zdarzeń w nieskończoność! Mówię tu oczywiście o weselu i śmierci miłościwie panującego w ogóle jestem bardzo zadowolony, pokazano prawie wszystko, wprawdzie troszkę inaczej wyobrażałem sobie samo wesele ale wiadomo jak to jest jak się czyta książkę No i dość ładnie pokazano samą śmierć, bardzo dobra charakteryzacja. Co do reszty to trochę dziwię się wprowadzeniu motywu treningów z Bronnem. Nie bardzo wiem, czemu to ma służyć, skoro Bronn zejdzie teraz na dalszy plan, a i Jaimie nie będzie mieć już właściwie okazji do pokazania umiejętności walki. Aczkolwiek lubię Bronna, i w sumie blondasa także więc nie będzie to jakoś przeszkadzać. Wątek Brana, również króciutko i w sumie dobrze, bo to dość dziwny wątek. No i oczywiście wkurzający Stannis :p Czyli po staremu. No na chwilę obecną serial trzyma się bardzo mocno i czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki!
    Jeżeli oni teraz skracają wątki to ciekawe jak będą zekranizowane kolejne tomy . Z tego co kojarzę dużo w nich było nudnych części z Branem i Brienne.

    Treningi towarzyszyły Jaimiemu głównie chyba w czasie tych jego wycieczek po Dorzeczu, może po prostu chcą wątek zachować ale nie wprowadzać nowych postaci. W sumie może to być też zwykły zapychacz skoro kolejne sezony będą raczej mniej ciekawe i "zwolnią".


    Nieco przeraża mnie myśl że zrobią z Shae tą wielką miłość karła. Patrząc na to jak skracane są wątki wydaje się być to logiczne. Zmuszą ją do zeznań, Tyrion uzna ją za ****ę, Jaime go uwolni i powie że źle ją ocenił, Tywin powie że odesłał ją tam gdzie odsyła się ****y... Koniec końców wyjdzie więc w sumie na to samo, mimo to takie zmienienie wątku Shae i jej charakteru niezbyt mi się podoba. No i rozdźwięk między odesłaniem kogoś "miesiąc temu" a "20 lat temu" to też nie byle co, misja karła "odnaleźć utraconą miłość" stałaby się dużo bardziej sensowna i możliwa do wykonania.

    Osobiście najbardziej martwi mnie jednak ewentualny wpływ serialu na sagę. Mam nadzieję że fakt iż Martin ponoć całkiem dużo robi w kwestii serialu nie wpłynie na samą książkę. Być może jest to strach irracjonalny ale jednak obawiam się że nagle się okaże że saga i serial zleją się w jedno. Z drugiej strony Martin chyba sam przyznał że ma problem z ilością otwartych wątków więc saga może i tak nieco się stoczyć.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Czy tylko ja zauważyłem w ostatnim odcinku Wikingów hełmy moriony używane w XVI wieku?

    Można je było zauważyć na głowach jeźdźców Wessexu w czasie bitwy. Na filmwebie jedna osoba też to zauważyła

  7. #7
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bronti Zobacz posta
    Czy tylko ja zauważyłem w ostatnim odcinku Wikingów hełmy moriony używane w XVI wieku?

    Można je było zauważyć na głowach jeźdźców Wessexu w czasie bitwy. Na filmwebie jedna osoba też to zauważyła

    Chciałem przed chwilą o tym napisać. Też byłem w szoku oglądając ten odcinek.

    Mieli dokładnie takie hełmy:

    mC60gc1gmLKYVTLo93Xx55Q.jpg

    Ja rozumiem, że może nie mieli budżetu i pożyczyli je od jakiejś grupy renesansowej rekonstrukcyjnej lub innego serialu. Jednak są pewne granice. Mogli po prostu dać część jeźdźców bez hełmów lub pożyczyć jakieś chociaż z XI-XII wieku czy V-VI. Jest sporo grup z okresu wikińskiego. Zresztą nie wiem czy chodził o budżet bo w sali króla Egberta gwardziści także je mieli, a przecież starczyło tych wcześniejszych hełmów na głowy gwardzistów. Tak jakby chcieli pokazać, że nowa gwardia je ma.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  9. #8
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Tak jak szyszaki renesansowe u legionistów w bitwie otwierającej Gladiatora... (Wiem że to nie serial, sorki, tak mi się przypomniało...)
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 27-04-2014 o 11:48

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  11. #9
    marengo
    Gość
    Autorem Wikingów jest Michael Hirst, który ma też na swoim koncie m.in. Tudorów i Rodzinę Borgiów, to i nic dziwnego że realizując kolejny serial wykorzystali elementy kostiumów z wcześniejszych produkcji osadzonych tematycznie w XVI wieku. Nawiasem mówiąc, dałem drugą szansę Wikingom i zacząłem oglądać kolejny sezon. Jestem pod wrażeniem opowiadanej historii, choć jedna rzecz zaskoczyła mnie negatywnie. Jest do przewidzenia, że odtrącony ambitny sojusznik będzie...

  12. #10
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    A jak dla mnie to bardzo dziwne, że ktoś kto już ma doświadczenie w tworzeniu seriali "historycznych" albo lepiej, nawiązujących do historii wplata takie katastrofalne błędy! Jak pierwszy raz zobaczyłem ten "nowy" hełm to myślałem, że to ulepszona wersja hełmu gwardzistów z dodanym daszkiem
    Generalnie ten sezon Vikingów jest dużo lepszy od na prawdę słabiutkiego pierwszego. Wprawdzie nadal mamy masę błedów (ale powiedzmy, że to nie jest dokument więc luzuję), przewidywalną akcję i masę niedociągnięć w scenariuszu ale da się to nawet przyjemnie obejrzeć Mam tylko nadzieje, że ubiją Flokiego, bo przez tego przerysowanego osła serial traci dość sporo (inna sprawa, że nie ma go aż tak wiele). No i jeszcze Ragnara mogliby ukatrupić, albo niech chociaż zmienią w 3 sezonie scenarzystę bo udało im się stworzyć najbardziej pipkowatą i nietrzymającą się kupy postać w serialu.
    No i gdzie są cycki? :<

    Edytuje bo obejrzałem nowy odcinek GoT i czyzbyśmy mieli nowe informacje? Chodzi mi o "wite walkers". W książce nie wiadomo nic poza tym co pojawiło się do tej pory, a tutaj taka niespodzianka! Albo to wątek z nowej książki, albo panowie wykorzystują wiedzę przekazaną im przez Martina Bo nie jest tajemnicą, że Martin, na wypadek swojej śmierci, zdradził twórcom jak się kończy gra o tron.
    Ostatnio edytowane przez Volomir ; 28-04-2014 o 13:08

Strona 1 z 114 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 13:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •