Strona 157 z 160 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 1592

Wątek: Seriale

  1. #1561
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 827
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Westworld sezon 4. Sentyment pozostał, choć tradycyjnie (jak w 3) końcówka rozczarowała

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  3. #1562
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Obejrzane, jaka ulga po Wikingach i Ostatnich Królestwach, jak ktoś lubi taką tematykę, mam na myśli high fantasy może być zawiedziony, rzymianie mówią po swojemu, nie znają angielskiego, są tacy dziwni^^ i ci barbarzyńcy nie chcą się z nimi miziać i niezbyt rozumieją tego, że agresor to fajny światły przedstawiciel wyższej kultury i w ogóle
    Barbarzyńcy (TV Series 2020– ) - IMDb

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  5. #1563
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Ale mam zaległości, 2 sezon Barbarzyńców i 4 Westworld do nadrobienia, a jeszcze trzeba ten prequel Gry o Tron skończyć.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  6. #1564
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2022
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Ale mam zaległości, 2 sezon Barbarzyńców i 4 Westworld do nadrobienia, a jeszcze trzeba ten prequel Gry o Tron skończyć.
    Oo, dobrze że mi przypomniałeś o Westworldzie, bo zupełnie zapomniałem o nim i muszę wrócić do oglądania

  7. #1565
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 827
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Nie musicie się z Westworld spieszyć, kolejnego sezonu nie będzie. No a ja na spokojnie obejrzałem HotD. Mówcie co chcecie, ale dobrze ponownie było odwiedzić Westeros. Mimo tych krzyków o kolor skóry Velaryonów, krótkich chwil głupoty (np. nieśmiertelność Rhaenys na grzbiecie przebijającego posadzkę Septu smoka) itd itd - znakomita rozrywka. Gdy przyzwyczaiłem się do pyskatej buźki młodej Renaty nie wierzyłem że i starszą jej wersję polubię (mam gdzieś jej prywatne życie, jako aktorka daje radę). Szkoda że czekali z nagrywaniem tak długo, jakby drżeli o odbiór 1 sezonu po wtopie z ostatnimi odsłonami GoT. Za dwa lata może nie stać mnie na masło do bułki...

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  9. #1566
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    EDIT:

    Spoiler: 
    Gajusz Mariusz
    (...) Ale nie wnikam^^, sam mam złe przeczucia, bo za bardzo mi obecne czasy przypomina dziki kapitalizm pierwszej połowy lat 90tych. Myślałem, że swoje odcierpiałem, ale widzę że syfiarze u koryta chcą repety dla Ludu^^

    Co do serialu Westworld, sezon jak napisałeś szału nie było, na przyspieszeniu go obejrzałem Zamysł Hopkinsa z 1 sezonu dziwnie wybrzmiewa, chyba tradycyjnie nikt nie oglądał 2 pierwszych sezonów robiąc kolejne, taką zauważyłem dziwną przypadłość, szczególnie produkcji z udziałem usmenów.(
    HotD, podpisuję się czteroma kończynami, mimo poprawności politycznych, Martin dał radę.

    Ja ze swojej strony proponuję serial animowany zrobiony niby na bazie gry, a spokojnie broniący się nawet dla tych, co nie widzieli. Serial był jakiś czas temu, więc myślę, że może już była tutaj, o nim mowa. Bajka dla dzieci to nie jest, obejrzałem całość praktycznie wykorzystując każdą wolną chwilę i to jednym ciurkiem. Nie jest dla wszystkich, ja stosuję zasadę 2 odcinków, jak podoba mi się, to drążę dalej.
    https://www.imdb.com/title/tt11126994/


    Sugeruję z napisami oglądać, te głosy genialne, muza, ehhh...

    Chociaż polski dubbing jest bardzo dobry.
    Oceny są adekwatne wg moich odczuć, trzeba pamiętać, że tzw. Widz, nie jest taki hojny, by dawać filmom, czy serialom zainspirowanych grami dobre oceny, nawet jak dane rzeczy są niezłe. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko, o czym przekonał się bardzo dobry film fantasy na bazie gier: Warcraft: Początek.

    Golibroda

    11 miesięcy temu

    Po 6 odcinkach muszę powiedzieć że serial jest genialny. Lepszy od samej gry. Jakość wykonania, głębia bohaterów, historia, wszystko na bardzo wysokim poziomie. Do tego jeszcze sceny trzymające w napięciu, po prostu super. Nie trzeba nawet znać samej gry żeby się zachwycić.
    Ja przy okazji polecam, pewnie już było, może nawet ja? Ale warto, bo dziś ten film by nie wyszedł w ogóle moim zdaniem


    Czekałem na kontynuację, bo Czarna Pantera, pierwsza część zrobiona wg oryginalnego komiksu wyszła miodnie jak dla mnie, teraz szykuję się do kina, a nawiązując
    Spoiler: 
    @Gajuszu Mariuszu do twojej egzystencjalnej wypowiedzi, mam tak samo coraz bardziej, złe przeczucia, zastanawiam się nawet nad zmianą mieszkania na mniejsze. Póki mnie stać na remonty itp. i jeszcze wiek zaczyna dawać się we znaki, i tutaj gwóźdź programu jest, stąd takie kino jak superhero z ich problemami, to zajefajna odskocznia od tej pisowskiej, siermiężnej i s 'kat'olicyzowanej Polski. Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry! Wakanda!!!




    edit:

    Wednesday (TV Series 2022– ) - IMDb
    mam na drugą zmianę, więc czasu na nadrabianie w wuj. Teraz serial którego docelową grupa są nastolatkowie^^ i tradycyjnie serial, dla młodszych bije na głowę na Netflixe niejedną tzw. dorosłą produkcję.

    Spoiler: 
    Oceny serialu na imdb i nie tylko, jak dla mnie miarodajne, na temat FILMWEBu wolę się nie wypowiadać, do czasu zmiany pewnej, to było fajne forum, teraz to rządzą jak się mówiło w czasach starożytnych - dzieci Neostrady. Sugerują zawsze, by nie zaglądać tam przed oglądaniem jakiekolwiek produkcji, bo można wtedy stwierdzić, że wszyscy są idiotami, poza polskimi widzami i recenzentami i oceny są wyssane z palce, a wbrew pozorom, Rodzina Adamsów, jest dużo bardziej popularna niż u nas ii jakoś dla mnie tamtejsze anglosaskie oceny są bardziej miarodajne.

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  11. #1567
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Wednesday (TV Series 2022– ) - IMDb
    mam na drugą zmianę, więc czasu na nadrabianie w wuj. Teraz serial którego docelową grupa są nastolatkowie^^ i tradycyjnie serial, dla młodszych bije na głowę na Netflixe niejedną tzw. dorosłą produkcję.
    Obejrzane, czekam na drugi sezon.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  12. #1568
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Obejrzane, czekam na drugi sezon.
    Takie klimaty są fajną odskocznią od obecnej rzeczywistości, ktoś nawet zrobił swoiste podsumowanie
    Chilling Adventures of Sabrina (2018-2020)

    "Chilling Adventures of Sabrina" to zakończony w 2020 roku po czterech sezonach serial o słynnej młodej czarownicy Sabrinie Spellman. Produkcja z Kiernan Shipką różni się jednak od familijnego sitcomu z lat 90. "Sabrina, nastoletnia czarownica" – to mroczny, nadprzyrodzony horror, który niejednego widza może solidnie przerazić (a nawet... obrzydzić).
    Serial Netfliksa łączy z "Wednesday" nie tylko opowieść o dojrzewaniu z perspektywy nastoletniej dziewczyny, ale również miejsce akcji (szkoła dla nietypowej młodzieży) oraz klimat grozy. "Chilling Adventures of Sabrina" jest jednak znacznie mroczniejsze od produkcji Tima Burtona, zważywszy na fakt, że jednym z bohaterów jest... szatan.

    Riverdale (2017-2023)

    "Riverdale" łączy ze wspomnianymi wyżej "Chilling Adventures of Sabrina" jedno uniwersum (oba seriale są wydane przez Archie Comic), a Sabrina Spellman pojawiła się nawet w tej hitowej produkcji od stacji The CW. To mroczny serial dla młodzieży z elementami kryminału i horroru, który ma również wątki detektywistyczne i nadprzyrodzone (co zdziwiło fanów niewinnie zaczynającego się, a dziś... szalonego "Riverdale").
    Co łączy "Riverdale" z "Wednesday"? Nastoletni bohaterowie, wątek morderstwa, szkolne dramy, a także nadprzyrodzone postaci i mroczny klimat. Oba tytuły są dostępne na Netfliksie, a przed nami ostatni, siódmy sezon "Riverdale", który będzie miał premierę w 2023 roku.

    Pamiętniki wampirów (2009-2017)

    Fanom nadprzyrodzonych opowieści pewnie nie trzeba przedstawiać "Pamiętników wampirów" ("The Vampire Diaries"), ale nie mogło ich zabraknąć wśród seriali podobnych do "Wednesday". Mroczny serial, w którym nie brakuje motywów horroru, morderstw, tajemnic i nastoletnich dram, opowiada o dwóch skrajnie różnych braciach, Damonie i Stefanie Salvatore, którzy od wieków są wampirami. Gdy poznają nastolatkę Elenę, ich relacja stanie się jeszcze bardziej skomplikowana.
    "Pamiętniki wampirów" i "Wednesday" łączą nie tylko nastoletni bohaterowie i ich problemy, ale również wątki nadprzyrodzone, morderstwa oraz małe miasteczko, które aż kipi od tajemnic i jest zamieszkane przez nadnaturalne postaci. Serial The CW (dostępny na HBO Max) doczekał się aż 8 sezonów oraz dwóch spin-offów: "The Originals" i "Wampiry: Dziedzictwo".

    The Umbrella Academy (2019-)

    Uwielbiamy dysfunkcyjne rodziny, skomplikowane rodzinne relacje i nadnaturalne motywy. Nie dziwi więc sukces "The Umbrella Academy" (Netflix), pokręconej, pełni akcji i humoru opowieści o losach rodzeństwa Hargreeves. Obdarzona supermocami grupa ledwo ze sobą wytrzymuje i boryka się z rodzinnymi traumami, ale potrafi się zjednoczyć, aby (i to kilka razy) ratować świat. Poszukiwanie własnej tożsamości i stawienie czoła przeszłości swojej rodziny oraz jej tajemnicy łączą serial z Elliotem Pagem z "Wednesday".

    Yellowjackets (2021-)

    Dostępny na CANAL+ serial "Yellowjackets" również może spodobać się fanom "Wednesday", ale w tym przypadku głównie za sprawą nastoletnich, złożonych bohaterek i żeńskiej perspektywy. Nie jest to serial nadnaturalny, ale survivalowy i psychologiczny z elementami horroru i thrillera, dlatego klimat również jest (bardzo) mroczny. W "Yellojackets" gra również Christina Ricci, oryginalna Wednesday Addams, która występuje też w serialu Tima Burtona.
    O czym opowiada serial? Tytułowe Yellowjackets to żeńska drużyna piłki nożnej z liceum, która leci na mistrzostwa do Kanady. Na miejsce jednak nigdy nie docierają – prywatny samolot rozbija się w samym środku leśnej głuszy w Ontario. Aby przetrwać dziewczyny niekiedy dopuszczają się okrutnych i niemoralnych czynów. W serialu z Juliette Binoche nie brakuje i tajemnic, i dram.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  14. #1569
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Drugi sezon barbarzyńców to jakaś porażka. Na plus stroje, rekwizyty i plenery. Na minus cała reszta. Fabuła jest fatalna. Decyzje bohaterów całkowicie bez sensowne a ich realizacje jeszcze gorsze (gość skrada się przez las w pełnej zbroi, Thusnelda obraża się na Ariego, że ją okłamał sama mając dziecko z innym, o czarnej lasce z Kartaginy (!) bawet nie chcę pamiętać). BTW myślicie, że fabułę tego sezonu luźno oparto na tych wydarzeniach https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/obrona-aliso/ (w ch... luźno).

  15. Użytkownicy którzy uznali post królu za przydatny:


  16. #1570
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 386
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez królu Zobacz posta
    Drugi sezon barbarzyńców to jakaś porażka. Na plus stroje, rekwizyty i plenery. Na minus cała reszta. Fabuła jest fatalna. Decyzje bohaterów całkowicie bez sensowne a ich realizacje jeszcze gorsze (gość skrada się przez las w pełnej zbroi, Thusnelda obraża się na Ariego, że ją okłamał sama mając dziecko z innym, o czarnej lasce z Kartaginy (!) bawet nie chcę pamiętać). BTW myślicie, że fabułę tego sezonu luźno oparto na tych wydarzeniach https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/obrona-aliso/ (w ch... luźno).
    Ale przy Wikingach Walhalla i tak lepiej wypada^^...Co ciekawe, te wciskania multikulti i LGBT etc, wcale dobrze nie wychodzi na oglądalności seriali, czy filmów . Zamiany ras, płci czy orientacji do pierwowzorów powoduje u ludzi zauważyłem tzw. Zachodu, chyba lekki zniesmaczenie, bo wyniki oglądalności pewnych rzeczy są przeciętne^^..
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 157 z 160 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •