Strona 156 z 160 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 551 do 1 560 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1551
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    I z racji, że wujowo chodzi forum i nie idzie dać więcej filmów, kolejny, wielki przebój, koreańskiej produkcji, pokazane jest niby rzecz nieprawdopodobna, ale okazuje się, że wcale Koreańczycy nie wymyślają za dużo.

    Tutaj serial, co wcale nie jest fantastyką, Człowiek jest wstanie wiele zrobić, by przeżyć.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #1552
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Tutaj wytłumaczenie, jakby ktoś narzekał, czemu w ekranizacjach, adaptacjach czy serialach, bądź filmach, czasem są zmiany. Boleje nad tym, że moje Vertigo na tym cierpi, ale jakiś dziwnym, debilnym zrządzeniem losu, prawa autorskie do nawet poszczególnych postaci na przestrzeni ostatnich 30 lat, tak rozparcelowano, że ciężko jest zrobić jakiś serial oddający wiernie treść powieści, czy komiksu. Chyba ostatnim wg wymienionego autora w artykule, to był mój jeden z ulubionych filmów "Gwiezdny pył" i "Amerykańscy bogowie"...Nawet specjalnie obecnych odstępstw nie można zwalić na wszelaką poprawność społeczna i polityczna, choć Sandman trochę przedobrzył z Afroamerykaninami i tęczowymi, ale na tyle , to inteligentnie zrobił, że wpisuje się w pewien zamysł naszego świata. Trzeba pamiętać, że komiksy niektóre maja przeszło 30 lat i niektóre są nie adaptacja, a jak w przypadku Sandmana i innych - na motywach danej rzeczy...ufff....Btw...dobrze, że mam oryginały komiksy^^...
    Sandman - czemu serial nie nawiązuje do świata DC? Neil Gaiman tłumaczy (serialowa.pl)
    Sandman na pewno jest lepszy od Preacherza - Kaznodziei z tej samej komiksowej "stajni", tam bojąc się wszelkich religijnych zjebów, i wcale nie mam na myśli muzułmanów, spłaszczyli wiele, nie mówiąc o castingu, ale ktoś nie zna oryginału, to polecam, bo coś z klimatu dawnego obrazoburczego komiksu zachowano, fakt, że procentowo, jest mało, ale znam takich, co czuli się urażeni w swoich wydumanych uczuciach religijnych. Podziwiam takich, wiedza co bóg, czy bogowie myślą, szacun^^

    Tutaj takie tan kuksańce
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  5. #1553
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Obejrzałem sobie The Terminal List i po pierwszych dwóch odcinkach serial leci na łeb i szyję aż do finałowego epizodu, w którym ostatecznie się roztrzaskuje w oparach absurdu jakie narosły w trakcie całego sezonu. Zaczyna się od wysokiego "C" gdzieś w trakcie tajnej akcji na Bliskim Wschodzie i jest to składnie ukazane z nawet dreszczykiem emocji ale to co później się dzieje to (bez spoilerowania) szczęka opada. Gdyż w kolejnych odsłonach nasz główny bohater ,grany przez Chris Pratt, powoli przeobraża się w mieszankę (pierwszego) Rambo,Bourney'a a nawet i samego McGavera.
    Do kotleta się nada ale, mam nadzieję, iż projekt się skończy na pierwszym i ostatnim sezonie.
    P.S.Tyle służb w akcji a żadna nie wpadła na pomysł żeby trzymać braciszka na oku .



    Drugim serialem będzie natomiast Outer Range z Josh Brolin w roli głównej. Projekt opowiadający o losach zwyczajnej rodziny w stanie Wyoming borykającej się z problemami zarówno finansowymi jak i emocjonalnymi a w tle mamy powoli odsłaniane Nieznane, które jest ściśle związane z głównymi bohaterami. Dobrze zagrane, może nieco naiwna "przyziemna" intryga okraszona dość powolnym tempem ale warto poświęcić te kilka godzin. Polecam



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  7. #1554
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Tak wiem, ale przyznaję się do obejrzenia Ms Marvel Cóż, mam nadzieję, że Thor mi to jakoś wynagrodzi jeżeli chodzi o tą stajnię. Gorgo sama zauważyła że niebawem zaskoczą nas bohaterem w przedszkolu. Oby nie, chociaż kto ich tam wie. Może jakiś komiksowy materiał już czeka...

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1555
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    For all mankind sezon 3

    I tak, feminizacja serialu doszła do sufitu (mając na uwadze kolejny sezon - pierwszego?), kwestia praw homoseksualistów nawet dla mnie zaczyna przesłaniać clue serialu. Jednak ciągle jestem za . Wątek północnokoreański potraktowany dość żartobliwie (przyznaję, uśmiałem się do łez przy scenie z puszkami). Coś mi się wydaje, że Chiny będą głównym rywalem w 4-ce bo coś nieoczekiwanie nieobecne. Czekałem z wypiekami na post-credit scene, a tu figa. Szkoda.

    Spoiler: 


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #1556
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2022
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Spartacus bardzo dobry serial, też polecam.

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Bajlanos za ten post:


  11. #1557
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    For all mankind sezon 3

    I tak, feminizacja serialu doszła do sufitu (mając na uwadze kolejny sezon - pierwszego?), kwestia praw homoseksualistów nawet dla mnie zaczyna przesłaniać clue serialu. Jednak ciągle jestem za . Wątek północnokoreański potraktowany dość żartobliwie (przyznaję, uśmiałem się do łez przy scenie z puszkami). Coś mi się wydaje, że Chiny będą głównym rywalem w 4-ce bo coś nieoczekiwanie nieobecne. Czekałem z wypiekami na post-credit scene, a tu figa. Szkoda.

    Spoiler: 
    Toż to od początku pseudo fantastyka, tak jak lubię alternatywne histerię i SF i fantasy^^. Podziwiam, bez ironii, że tyle obejrzałeś, ja poddałem się po drugim odcinku...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #1558
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Toż to od początku pseudo fantastyka, tak jak lubię alternatywne histerię i SF i fantasy^^. Podziwiam, bez ironii, że tyle obejrzałeś, ja poddałem się po drugim odcinku...
    Daję radę oglądać najnowsze komedie z Willisem (o tym niebawem w innym temacie), więc goszczenie na ścianie For all Mankind to przy nich czysta przyjemność .

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  13. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  14. #1559
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Daję radę oglądać najnowsze komedie z Willisem (o tym niebawem w innym temacie), więc goszczenie na ścianie For all Mankind to przy nich czysta przyjemność .
    Faktycznie. masz rację
    Mi szkoda, że tak Willisa wykorzystali, jest jakaś mała afera, że grał w rosyjskolubnej reklamie, no szkoda go, ja staram się pamiętać jego z filmów tzw. już teraz kultowych i grał kiedyś w bardzo fajnym serialu detektywistycznym, czasy gdy facet uśmiechający się do kobiety i prawiący jej komplementy nie był pozywany za mobbing i molestowanie psychiczne, o którym ktoś obecnie przypomina sobie po 40 latach^^...
    Na wariackich papierach (TV Series 1985–1989) - IMDb


    Ciekawy jestem, czy dzisiaj serial, by się obronił, bo np. "Brudny Harry" z powodzeniem jak dla mnie, ale to inny temat
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 01-10-2022 o 17:38
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  15. #1560
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bajlanos Zobacz posta
    Spartacus bardzo dobry serial, też polecam.
    Chodzi ci z pierwszym, czy drugim odtwórcą Traka? Serial ciekawy, taki dla mnie komiksowy, bo mam mieszane odczucia, co do pokazanych realiów, ale nie jestem jakimś znawcą tamtych czasów, a swoją drogą, to chyba nie miał być serial historyczny?

    Polecam, przypominam o bardzo dobrej produkcji z czasów Imperium rzymskiego i ich prób anihilacji Germanów
    Kapitalnie pokazano pewne rzeczy^^,. nie żebym się znał

    I drugi sezon
    Nawet znając historię, ciekawie się oglądało 1 sezon, a drugi może być lepszy

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  16. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


Strona 156 z 160 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •