Strona 147 z 160 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 461 do 1 470 z 1597

Wątek: Seriale

  1. #1461
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Czytałem "Cholula 1519" i mogę stwierdzić że to pozycja dla nastoletnich badaczy z podstawowym zakresem wiedzy o Mezoameryce.
    Książka Tomickiego "Tenochtitlan 1521" zdecydowanie jest o wiele bardziej konkretna.
    Polecam również pracę Ingi Clendinnen "Aztekowie".


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #1462
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    No wiesz, to jedna pozycja. Akurat Choluli nie czytałem, ale Cuzco i Vilcabamba mi przypadły do gustu. Jak będziesz miał chwilę spróbuj przeczytać i dać znać jak oceniasz.
    Warszewski wydaje się być zapaleńcem historii Ameryki Łacińskiej i Mezoameryki.

    Skrzydlaci ludzie z Nazca (Tower Press 1999)
    Marcahuasi – Kuźnia Bogów (Bellona 1999)
    Tajna misja – El Dorado (Tower Press 2005)
    Ukryta twarz. Wywiad z Carlosem Castanedą (KOS 2005)
    Skrzydła diabła, rogi anioła – mówi Mario Vargas Llosa (KOS 2007)
    Q’ero długowieczność na zamówienie (Fitoherb 2009)
    Machu Picchu. Sto lat po godzinie zero (Fitoherb 2010)
    Vilcabamba 1572 (Bellona 2011)
    Cuzco. Rzym Nowego Świata (Fitoherb 2012)
    Boliwia 1966-1967 (Bellona 2012)
    Wyprawa Vilcabamba (2013)
    Cuzco 1536-1537 (2013)
    Kuba 1958-1959 (2016)
    Zielone Pompeje. Drogami Inków do Machu Picchu i jeszcze dalej (Fitoherb 2013) ​
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #1463
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach

    Marat miałeś rację

    Jeszcze okaże się, że nasz serial ten z Żebrowskim , to wierna adaptacja






    Dubbing?
    https://www.youtube.com/watch?v=s47N...T0UlIrYHOEEc14

    edit:

    Może być tak, że serial jako serial fantasy będzie udany, ale znający Sapkowskiego dostaną wściku @#$%^& i pamiętający wersję grową...
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 10-12-2019 o 20:25

  4. #1464
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Nie oszukujmy się, nie ma seriali ściśle historycznych, co by wiernie oddawały epokę o której opowiadają.
    Choć tutaj może za bardzo uogólniam, bo serial np. ten, daje niezły obraz epoki Ludwika XIV.
    Marzy mi się o podobnym budżecie serial o Jagiellonach
    Masz już. Korona Królów obecnie jest już za Jagiellonów.

    Szkoda, że Wersal został zakończony na 3. sezonie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #1465
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Masz już. Korona Królów obecnie jest już za Jagiellonów.

    Szkoda, że Wersal został zakończony na 3. sezonie.
    Obejrzałem odcinek, trafiłem jak kombinowali z przyszłym Jagiełłą i Jadwigą.
    Jeżeli to miało nawiązywać do Wspaniałego stulecia, to mimo mojej ogromnej niechęci do wyznawców itd...to jest porażka, do samych aktorów nic nie mam, grają to co im się każe, mają swoje kwestie itp...
    Troszkę widziałem odcinków Wspaniałego stulecia, tam czuć było, że to akcja dzieje się w XVI wieku w największym wtedy imperium Europy, gra aktorów czasem jechali po bandzie i człowiek łykał jak pelikan ryby, że ....

    Korona Królów, cóż TVP stać finansowo, żeby to inaczej zrobić.

    Co do Wersalu, no cóż, ten serial powinni zobaczyć twórcy Korony Królów^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #1466
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    To nie było na serio z mojej strony porównanie Wersalu do KK.
    TVP po prostu powinno zrobić np. 24 odcinki na sezon i wyszłoby ok. Oni dają sezon przez cały rok poza wakacjami, weekendami i świętami, czyli podejrzewam jakieś 250 odcinków na sezon. Przy takim budżecie da się zrobić 10x mniej odcinków, ale na wyższym poziomie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #1467
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    To nie było na serio z mojej strony porównanie Wersalu do KK.
    TVP po prostu powinno zrobić np. 24 odcinki na sezon i wyszłoby ok. Oni dają sezon przez cały rok poza wakacjami, weekendami i świętami, czyli podejrzewam jakieś 250 odcinków na sezon. Przy takim budżecie da się zrobić 10x mniej odcinków, ale na wyższym poziomie.
    Domyślam się, że żarcikowałeś z tym porównaniem, ale mogliby by wzorem dawnych z tego "złego" PRL zrobić serial, seriale z naszej historii.
    Ciekawi mnie jak ten serial o socjaliście Piłsudskim wyszedł...
    Osobiście nigdy jego fanem nie byłem, wolałbym o innej postaci z tamtego czasu, ale to marzenia ściętej głowy, jak mówią starzy kanibale^^

    edit:

    Mroczne materie


    Niesamowitych czasów dożyłem, że wiele rzeczy z fantastyki, co kiedyś czytałem, są przenoszone na mały lub duży ekran - nie wierzyłem że akurat ten serial w takich dziwnych czasach zrobią Jednak zrobiono i jestem pod ogromnym wrażeniem, że można mieć odwagę artystyczną i nie bać się podejmowania pewnych ważnych zagadnień, a że z bardzo dobrymi aktorami, akcją i efektami specjalnymi jak to w HBO, to daję po pierwszym odcinku 9/10.






    https://hbogo.pl/seriale/mroczne-materie




    Nie wiem, czy kojarzycie^^


    No i ta Pani, kto pamięta serial Luther?^^


    Dziś w nocy robię nasiadówę i oglądam, nie ma co czekać

    btw
    Powieści na podstawie której serial powstał polecam, ale na wikipedii należy uważać, bo spoilery jak mało kiedy^^; choć na tyle frapujące są pewne rzeczy, że nie powinno przeszkadzać w czytaniu.
    Kontrowersje:
    Spoiler: 
    Kontrowersje

    Autor zaprzecza, by Mroczne materie miały być antytezą do Opowieści z Narnii, siedmiotomowej powieści napisanej przez C.S. Lewisa. Pullman oskarża Lewisa o zawieranie treści „rażąco rasistowskich” i „niezwykle lekceważących wobec kobiet” w powieściach przez niego napisanych[4].

    Instytucje religijne są krytykowane przez postaci występujące w powieści. Jako przykład podać możemy Rutę Skandi, wiedźmę i przyjaciółkę głównej bohaterki Lyry. Nawołuje ona do walki przeciw Magistraturze (Magisterium), głównej instytucji religijnej świata Lyry.

    Ostatecznie Autorytet, istota czczona w świecie Lyry jako Bóg, okazuje się być nie stwórcą świata, a jedynie pierwszym i najwyższym aniołem. Zgodnie z trylogią, wszystko, co istnieje, włącznie z samym Autorytetem, powstało z Pyłu.

    Członkowie Kościoła ukazywani są zazwyczaj jako fanatycy.
    W wizji Pullmana Niebo w chrześcijańskim jego rozumieniu nie istnieje. W trzecim tomie cyklu miejsce, do którego trafiają dusze (ludzkie i nie tylko) po śmierci, ukazane zostało jako ponura pusta równina, na której po wsze czasy cierpią dręczone przez Harpie. Zmienia się to jednak po tym, jak Lyra wraz z Willem, przy pomocy magicznego noża otwierają przejście prowadzące z zaświatów ku innemu wymiarowi. Tym samym uwalniają dusze zmarłych, by mogły się rozproszyć w powietrzu i stać się jednością ze wszechświatem.

    Jednak powieść pomimo kontrowersji większości grup chrześcijańskich[potrzebny przypis] doczekała się poparcia między innymi Arcybiskupa Canterbury, Rowana Williamsa, który argumentuje, iż Pullman w swym dziele nie występuje przeciwko samemu Kościołowi[5], lecz niebezpieczeństwom związanym z dogmatyzmem i wykorzystywaniem religii jako narzędzia ucisku.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 29-12-2019 o 15:03
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #1468
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Co do kontrowersyjnej duchowości w tej powieści, to wygląda ona na mieszankę lucyferianizmu z New Age
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  9. #1469
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Co do kontrowersyjnej duchowości w tej powieści, to wygląda ona na mieszankę lucyferianizmu z New Age
    Wikipedyści jak potrafili, to w wersji skondensowanej podali pewne tezy, co przewijają się jakoby w całym cyklu powieściowym, czy też można sądzić w serialu.
    Jednak chodzi o coś innego, nie chcę spoilerować, nie lubię jak mi ktoś podaje fabułę, mam na razie satysfakcję bo tak mniej więcej jak swego czasu czytałem, to steampunkowo- wiktoriański świat widziałem^^...
    Plus główna zasada jaka w nim obowiązuje, a lektor mówi na samym początku odcinka pierwszego - plus napisy^^...

    Mnie się podoba, porównując adaptację z literatury na mały ekran, to żałuję że Wiedźmina HBO nie robiło

    edit:

    dwa pierwsze odcinki powinny być razem jako pilot .
    To by było coś, bo wtedy człowiek jest wprowadzony w uniwersum i wie czy dalej będzie oglądać, czy też nie. Moim zdaniem mądrze zrobili adaptację literacką, czasami żałuje, że tyle czytałem swego czasu, nie idzie się uwolnić od porównań Znalazłem fajne przedstawienie świata, pomocne by lepiej się oglądało. Sam poczytałem
    /////////////////////////////////////////////////////
    7 faktów, które musicie znać przed obejrzeniem serialu „Mroczne materie


    https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/11/04/mroczne-materie-co-to-serial-hbo/

    ///////////////////////////////////////////////////////

    Wizja alternatywnych światów i podróży między nimi, różnic w ich rozwoju, konsekwencji tego, reakcji głównych włodarzy świata bohaterki, ehhh...Bagiński...już kończę marudzenie o Netflixie

    Ocena dotychczas obejrzanych mocne 8/10

    edycja:

    Po obejrzeniu wszystkich dałbym 9/10, ale z różnych powodów dam mniej, ale to temat na inną tematykę^^ ...

    Za główną rolę, jak grała 14 letnia aktorka, to nagroda Emmy? jak i dla tej, co odtwarzała rolę jej matki.
    W sumie casting trafiony, że nawet nie znając pierwowzoru - czuć co autor miał na myśli.

    Daję bardzo mocne 8/10

    btw
    Jak zobaczyłem, co wychodzi z seriali i filmów, to za głowę się złapałem - toż ja to czytałem^^ rymło się
    Będzie się oglądało
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  11. #1470
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Niedawno, trochę przypadkiem, trafiłem na serial San Guo (Three Kingdoms), jestem po siedmiu odcinkach, i zapowiada się całkiem przyzwoicie, więc pewnie pociągnę już do końca. Bazuje on na "Romansie o Trzech Królestwach", czyli na tym samym źródle, co najnowszy Total War, także warto obejrzeć, chociażby, żeby lepiej zrozumieć o co w grze się rozchodzi i grać bardziej świadomie
    https://www.filmweb.pl/serial/San+Guo-2010-550311
    https://www.imdb.com/title/tt1514753/

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 147 z 160 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149157 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 13:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •