Strona 149 z 160 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 481 do 1 490 z 1597

Wątek: Seriale

  1. #1481
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Po obejrzeniu Hernana napiszę tak: nie żałuję. Oczywiście słabiutko ze statystami i wyszły znowu ustawki autokar vs autokar. Cholula to zupełnie żenada. I na dobrą sprawę ten 8-odcinkowy serial zaczyna się od wymarszu Cortesa na Narvaeza do La Noche Triste a więc z grubsza czerwiec 1520. Przez to jakaś połowa serialu to retrospekcje i przerzucanie się w czasoprzestrzeni. Jeżeli ukazywanie bohaterów czy to w Hiszpanii, czy to na Kubie jest zrozumiała, to całą reszta powinna być moim zdaniem linearna. Od lądowania do tragicznej (smutnej?) nocy. No strasznie się męczyłem przez te: kilka miesięcy wcześniej, kilka miesięcy później. Końcówka wybitnie mi nie leżała, na siłę akcentując love story rodem z telenoweli. To co mi się z kolei spodobało to ukazanie wojowniczości Tlaxcalan i ich nienawiść do Mexików. Także język hiszpański i mowa autochtonów (co by to było faktycznie i tak wyszło dla uszu znakomicie) to ogromny plus, po angielsku wyszłoby zupełnie bez klimatu. I tak na dobrą sprawę właściwie jest droga otwarta dla nakręcenia kontynuacji.

    PS Malintzin. Dziewczyna ma taką "niepokojącą" urodę, rzecz gustu. Ale jakoś trudno mi było się przyzwyczaić do tej postaci.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1482
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Nie pamiętam dokładnie w którym odcinku to było lecz kiedy zobaczyłem jak dwóch azteckich wojowników rozwala dwóch konkwistadorów podrywających meksykańskie kobiety zwyczajne się poddałem z tym serialem...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #1483
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Czyli klasyka dennego kina, dzikus zawsze lepszy w walce od "cywilizowanego" żołnierza? W takim razie też rezygnuję z podejścia do serialu, nie mogę na takie coś patrzeć

    Niech żyje Gwardia!

  4. #1484
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Outsider wg Stephana Kinga.

    Mam mieszane odczucia, co nie oznacza że uważam serial za zły, powieści nie znam.
    Na uwagę zasługuje bardzo fajna gra aktorów, moim zdaniem...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #1485
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    A czy ktoś pamięta serial "Jak zdobywano dziki Zachód" (How the West Was Won)? Ok. 30-40 lat temu pokazywano go w telewizji. Nigdzie nie mogę go odnaleźć.

  6. #1486
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Pamiętam starego poczciwego Zeba:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  8. #1487
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Sezon Vikings 6 part 1 obejrzany. Rusowie ala Mongołowie odgrywający D-Day w Skandynawii, łódź Olega jako przerośnięty rower wodny i parę innych numerów które właściwie były oczekiwane. Patrząc na pierwszy odcinek można przypuszczać że Ivar do tego Kijowa trafił chyba przez Afganistan . Pożegnanie Lagerthy ciut przydługie, ginęła na raty. Mogła zginąć w walce, ale twórcy przypomnieli sobie że przecież miał ją jeden z synów Ragnara odesłać do Walhalli. No więc wyszło jak wyszło, choć pogrzeb to był mój ulubiony fragment tego sezonu. Ciekawi mnie czy "załatwią" Olega wedle jednego z przekazów:

    Według Powieści lat minionych pogański czarownik obwieścił mu, że zginie z powodu swojego ukochanego konia. Oleg trzymał się od niego daleko, a kiedy dowiedział się, że koń już dawno padł, zapragnął zobaczyć jego szczątki. Gdy Oleg nastąpił na czaszkę konia, wyśmiał wróżbitę, a wówczas wypełzł z czaszki wąż, który śmiertelnie ukąsił Olega

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  10. #1488
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Polecam fajny serial o seryjnych mordercach, których ściga syn seryjnego mordercy...
    Brzmi znajomo?
    Fajnie?^^
    Ten serial ma (jak zawsze dobry dla mnie) jeden sezon. Oceny niezłe. Jeszcze trochę odcinków zostało.
    Wybrałem ten trailer
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #1489
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Polecam fajny serial o seryjnych mordercach, których ściga syn seryjnego mordercy...
    Brzmi znajomo?
    Fajnie?^^
    Ten serial ma (jak zawsze dobry dla mnie) jeden sezon. Oceny niezłe. Jeszcze trochę odcinków zostało.
    Wybrałem ten trailer
    11 odcinek i jestem pod wrażeniem. Nie czytajcie, że to niedoszły Mindhunter, Zabójcze umysły itp...
    Bardziej mnie przekonuje w genialnej roli do opcji profilera seryjnych morderców - aktor tutaj grający, niż w poprzednich wymienionych tytułach, znam je jak i inne tej tematyki.

    Oczywiście że są lepsze i gorsze seriale, tutaj jeszcze co jest dla mnie plusem czuć Hannibalem Lecterem...może zrobią 2 sezon?

    edit:



    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    A czy oglądał ktoś nowy serial HBO? Westworld? O ile tematyka westernów mnie odrzuca, tak tutaj może się wiele dziać! W skrócie - korporacja stwarza coś na zasadzie bardziej realnego RPG/Larpa w klimacie Westernu. Mamy więc motyw ludzi korzystających z parku - tajemniczy facet w czerni. Mamy też "hosty" czyli sztuczne "cyborgi", które nie mogą skrzywdzić gości ( ). Mamy stwórcę/programistę. Mamy pracowników korporacji. Mam też jakąś wielką zagadkę gdzieś w tle. Serial daje duuuużo możliwości i czekam z przyjemnością na kolejne odcinki.
    Ja dopiero teraz się zabrałem za to, 2 sezony do nadrobienia, znam powieść, film kinowy i daję radę, fajnie zrobione jak dla mnie. Wiem, lepiej późno niż wcale

    edit:
    Westworld sezon 1
    Philip K. Dick etc itp Za prowadzenie narracji, gdy człowiek jest zmuszany, by myśleć a chce sobie odpocząć- oglądając -mają u mnie minus,

    Westworld sezon 2



    podobnie jest w 2 sezonie, póki co jadą po bandzie, no i fajnie...

    edit:

    3 sezon i tutaj swoisty soft reboot, mile jestem zaskoczony, nie ma takie pokręconego chronologicznie przedstawiania akcji. Co jest zabiegiem stosowanym od jakiegoś czasu w serialach i moim zdaniem obniża wartość danej fabuły, bardzo mnie się to nie podoba.

    Klimat z mojego Blade Runner, wersja reżyserska^^- tak, tak... momentami więcej tutaj tego, niż w tej pseudo kontynuacji Blade Runner 2049...

    Mam swoje zdanie, jak się historia skończy, choć podejrzewam, że jak się ludziom spodoba to i będzie 4 sezon

    edit editów

    3 odcinek, to moim zdaniem momentami podsumowanie tego, co już mamy na świecie, a nie s-f.

    Choć są tacy w realnym świecie pozaserialowym, co uważają że zmienne IP załatwia anonimowość^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  13. #1490
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Obejrzałem pierwsze odcinki Rozkwit imperiów: Osmanowie.
    Jest, to niezły dokument fabularyzowany. Drażni jednak tendencyjność w przedstawieniu Bizantyjczyków i Halila Paszy. Psy się na nich wiesza
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  14. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


Strona 149 z 160 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 13:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •