Strona 150 z 160 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 491 do 1 500 z 1597

Wątek: Seriale

  1. #1491
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Gorgo także mnie do tego serialu namawia. Czyli warto (z odpowiednim filtrem) obejrzeć te 6 odcinków?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1492
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Moim zdaniem nie. Choć czasem warto znać jak się przeinacza historię Bizancjum w mediach filmowych. Ja obejrzałem pierwszy odcinek, i dałem sobie na wstrzymanie, za to obejrzałem 7 odcinków serialu, którego Autorem jest człek od Ex Machina i Anihilacja. I w sumie jak komuś te rzeczy się podobały, to dla niego serial, inni mogą się zdenerwować, ja np. mam mieszane odczucia, nigdy nie byłem fanem tego pana, szczególnie po Anihilacji, com obejrzał wyłącznie jak się okazało dla Portman
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #1493
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Połączenie starych klimatów Strefy Mroku z Black Mirror lecz nie spodziewajcie się fajerwerków chociaż pomimo ich braku serial ma to "coś"



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #1494
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    "The Valhalla Murders"- recenzja. Czy warto poświęcić czas na ten serial?

    Na recenzje "The Valhalla Murders" nie trzeba było długo czekać. Jedni są zachwyceni, inni oceniają produkcję jako przeciętną. To serial dla tych, którzy cenią wciągającą skądinąd fabułę, nagłe zwroty akcji i mroźny, surowy, bardzo ponury klimat Reykjaviku. Widzów, którzy preferują inny typ kina niż skandynawskie, produkcja Thordura Palssona może nie zachwycić.
    Postaci głównych bohaterów nie są jednowymiarowe. Towarzyszy im nieufność, zmęczenie codziennością, rozterki wewnętrzne i kłopot z życiem prywatnym, które widzimy w tle ich zmagań o rozwikłanie kryminalnej zagadki. Również obraz samej stolicy Islandii nie jest typowy dla stołecznego miasta - więcej w nim prowincjonalności i brudnych interesów na szczytach lokalnej władzy, niż można początkowo oczekiwać.
    "
    Co warto jednak jeszcze raz zaznaczyć, nie jest to serial dla każdego, raczej dla fanów gatunku. Jeśli więc lubicie skandynawskie mroczne klimaty - "Valhalla Murders" może wam się spodobać. Może nie zachwyci i nie zostanie w waszych głowach na długo, ale czas poświęcony na jego oglądanie na pewno nie będzie stracony.
    edit:
    Podobny oglądałem jakiś czas temu. nawiązują do podobnej tematyki, też mocny serial
    Walijski, taki rodzynek. Plenery, klimaty otwartych przestrzeni
    Hinterland

    Tutaj są różne sprawy co odcinek i jeden motyw scalający całość, w tym co powyżej jest jeden z elementów fabuły rozłożony, tutaj jest to na zasadzie klocków lego...Polecam...

    Gęsty klimat kryminału noir Klimatem i tonem "Hinterland" przypomina raczej "Wallandera" i skandynawskie kryminały, niż brytyjskie produkcje, które oglądamy na co dzień. Gęsta atmosfera, mroczne sprawy kryminalne - w walijskiej wersji tytuł serialu brzmi "Y Gwyll", czyli "mrok", "zmierzch" - i detektyw, w którego oczach widać zmęczenie życiem, to, obok Walijczyków, ich zwyczajów i tradycji, główne wyznaczniki tego, czym jest "Hinterland".
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 26-04-2020 o 22:49
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #1495
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Kolejny serial na podstawie polskiego pisarza!!! Jacka Dukaja
    Zaczynam ten serial.
    Mam nadzieję, że będzie lepszy niż pseudoWiedźmin.

    "Kierunek: Noc"
    z polskim aktorem grający jedną z głównych ról.....
    Casting sugeruje, że aktorsko na pewno poziom wyżej

    "Kierunek: Noc" to serial, który jest inspirowany książką "Starość Aksolotla" autorstwa Jacka Dukaja. Autor jest producentem wykonawczym serialu, wspiera go Tomasz Bagiński. O czym opowiada serial?

    Historia rozpoczyna się od katastrofy spowodowanej zjawiskiem słonecznym, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko, co spotka na swojej drodze. Akcja rozgrywa się w samolocie i przedstawia pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli. Samolot obiera kurs na zachód, by szukać schronienia w mroku. Na pokładzie znajdują się przedstawiciele różnych środowisk, często mówiący różnymi językami. Każdy z nich chce przetrwać.

    W serialu zobaczymy międzynarodową obsadę, aktorów z Polski, Belgii, Francji, Włoch, Rosji czy Turcji. W produkcji "Kierunek: Noc" występują: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.
    Więcej: https://www.radiozet.pl/Seriale/Kier...wery-Szlenkier


    EDIT:

    3 odcinek


    Powieści nie znam, na pewno sięgnę po nią.
    Dobry i solidnie zrobiony póki co serial. Ciekawa teza postawiona, aktualna, bo to co pokazane w serialu miało miejsce kiedyś, ale na dużo mniejszą skalę. Jak to mówią, do refleksji. Bo to sytuacja nie wydumana, swego czasu przestrzegano przed tym i dalej jest to badane, ale dzięki świrowirusowi zeszło na dalszy plan.
    No i autentyczny polski aktor, grający w międzynarodowej produkcji jedną z głównych ról, czego chcieć więcej?
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 03-05-2020 o 11:33
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  7. #1496
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Dla fanów horroru i skandynawskiego czarnego humoru. Każdy odcinek stanowi odrębną całość.

    https://www.youtube.com/watch?v=Kc4dbxQ-mEM
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  8. #1497
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bronti Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=cKitLlBgE0k

    http://www.filmweb.pl/serial/Wersal....i-2015-724861#

    Ktoś ogląda?

    Jestem po 3 odcinkach i muszę przyznać, że dałem się wciągnąć
    Ja trochę dalej, mam teraz dużo wolnego to nadrabiam, choć chciałbym zwrócić uwagę, że serial ma 3 sezony

    Bardzo pozytywne odczucia, intrygi pałacowe itp, tutaj to pokazane jak można manipulować ludźmi, jak buduje się swój image, kultu Króla Słońce...
    Trzeba sobie uzmysłowić, że miał na początku podobnie jak było w RONie, arystokracja robiła co chciała, chciała sobie marionetkę zrobić z niego, ale trafiła moim zdaniem na geniusza, gdyż wiele rzeczy pokazanych w serialu miało faktycznie miejsce w historii Francji...

    Aż się prosi o polską odpowiedź, czy Jagiellonów, bądź RON za elekcyjnych...To moja taka jak z ekranizacją cyklu powieściowego Diuna- idée fixe ^^...
    Byleby nie ta Korona Królów, bo szkoda, że tak pojechali, mają pieniądze, ehhhh....

    edit:

    Who's who in Versailles S1-3? A guide to the French court

    https://rts.org.uk/article/whos-who-...e-french-court
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 22-05-2020 o 10:30
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #1498
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    A za mną 4 sezon Last Kingdom.

    Spoiler: 
    Ciągle można spotkać kuriozalne decyzje bohaterów, bitwy to po prostu bijatyka chłopaków z GRH na bliższym tle bohaterów plus statystów na dalszym. O jakiejkolwiek taktyce zapomnijmy. Ale tak jak z Vikings. Na bezrybiu i rak rybą A że do ekipy dołączyła Stefanie Martini czekam na kolejny sezon

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #1499
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    The Boys wracają 4 września i dano nam do delektowania się jedną scenę.Nic się nie zmieniło



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. #1500
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Westworld 3 Nikt, nic . Mimo wielu utyskiwań jakoś nie mam chęci tępić ten sezon. Może za prosty (1 timeline), sporo wpadek zachowania bohaterów. Ale dało się obejrzeć !.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 150 z 160 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 13:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •