Strona 151 z 160 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1501
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    A za mną 4 sezon Last Kingdom.

    Spoiler: 
    Ciągle można spotkać kuriozalne decyzje bohaterów, bitwy to po prostu bijatyka chłopaków z GRH na bliższym tle bohaterów plus statystów na dalszym. O jakiejkolwiek taktyce zapomnijmy. Ale tak jak z Vikings. Na bezrybiu i rak rybą A że do ekipy dołączyła Stefanie Martini czekam na kolejny sezon
    Serial kręcony na podstawie cyklu "Wojny wikingów" Bernarda Cornwella. Pokazane najazdy wikingów i obrona Anglików w czasach Alfreda Wielkiego. Na razie przeczytałem 7 tomów. Nie wiem jak serial, bo nie oglądałem jeszcze. Cykl moim zdanie m dobry.


    Ta sama tematyka w 4 tomowym cyklu Harrisona "Młot i krzyż" Obie pozycje polecam.

  2. #1502
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Polecam ten serial,
    https://www.imdb.com/title/tt3502248/


    jeden z niewielu co wolę oglądać z napisami. Jeden z nielicznych, co czasem sięgam do wcześniejszych odcinków, bo niestety oglądam z doskoku, a poza tym, że jeden sezon, to są dwie sprawy, to jest główny scalający życiowy motyw, dotyczący głównego bohatera jak i pobocznych postaci.
    Nie czytać recenzji, na jedną trafiłem i za te spoilerowanie, co jest częstym udziałem tych pseudo-wypocin, to powinny być bany. Choć powiem szczerze, że nawet znając treść sezonu idzie oglądać, udało im się tak przenieść powieściowy cykl do naszych czasów, że czasem żal że takich seriali jest mało.
    Dodatkową rekomendacją, ze stoi za tym Amazon, co uratował mój The Expanse

    EDIT:

    Nie trailer mnie zachęcił, ale dobór aktorów i że jest na podstawie graficznej książki, komiksu o kobiecie detektyw. Czyli już dobry scenariusz i fabuła przypuszczałem i nie pomyliłem się.

    Fajnie i przyjemnie się ogląda, ważkie sprawy pokazuje w sposób łatwy i strawny bez psychologizmu i pseudo-filozofowania rodem z "Detektywa".
    Serial "Bosch" co jest w pierwszej części posta, to insza inność...
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 26-09-2020 o 19:51
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  4. #1503
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Polecam dwa wyborne seriale:





    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #1504
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Warto dodać, że uzbrojenie, ekwipunek, przedmioty dostarczył Legio XXI Rapax - polska grupa rekonstrukcyjna. Może w końcu od czasów Aleksandra Stone'a doczekam się produkcji o starożytności z historycznymi rekwizytami.

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #1505
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Serial The Purge. ​Ogląda się nieźle. Trzeba tylko pamiętać, że jest to zawoalowany paszkwil na Partię Republikańską USA i rządy prawicy z ich umiłowaniem dostępu do broni i kary śmierci Lewicowi reżyserzy lubią takie myki

    Serial polecam
    https://www.youtube.com/watch?v=avtGUh2oMZA
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. #1506
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Obejrzałem For all Mankind.

    Spoiler: 


    Serial wciągnął mnie od pierwszego odcinka. Ciekawie przedstawiona postać von Brauna, znakomicie zbalansowane wątki programu kosmicznego z życiem prywatnym bohaterów (Karen Baldwin chyba niezamierzenie przyćmiewa większość postaci). Oczywiście wielu może się nie podobać nieskrywana rola kobiet w tej alternatywie. Lecz póki całość jako taka trzyma się to w pewnych, umownych ryzach epoki (choćby ukazany problem związków homoseksualnych) jakoś mi to nie przeszkadza. Podoba mi się, że amerykański program kosmiczny właściwie toczy się od awarii do awarii i jakiejkolwiek dominacji USA trudno tam dostrzec, co jest raczej rzadkie w produkcjach znad Potomacu. Końcowa scena z Sea Dragon (po napisach!). Mam dwa spostrzeżenia. Pozwoli wytłumaczyć rozwój bazy na księżycu który widzimy w zwiastunie 2 sezonu

    Spoiler: 


    z drugiej sugeruje on przeskoczenie od razu do 1983, a szkoda byłoby

    Osobiście gorąco polecam.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1507
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Skończyłem przygodę z Blindspot s.5. Właściwie oglądałem ten zamykający sezon trochę na siłę, by mieć to już za sobą no i z sentymentu do aktorów. Bo ile razy można ratować świat? Ostatni odcinek strasznie sentymentalny a sama końcówka nawet zrobiła wrażenie. Każdy fan sam sobie może odpowiedzieć co było prawdą a co halucynacją.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #1508
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    W jeden dzień obejrzałem ten mini-serial i zwyczajnie zbierałem szczękę z podłogi



    https://www.imdb.com/title/tt10048342/


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #1509
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    The Boys wracają 4 września i dano nam do delektowania się jedną scenę.Nic się nie zmieniło

    W końcu obejrzałem. Przyznaję, ze z początku jakoś nie miałem takiej zabawy jak w sezonie premierowym, lecz im bliżej końca tym lepiej się bawiłem. Gorąco polecam!

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #1510
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Warto dodać, że uzbrojenie, ekwipunek, przedmioty dostarczył Legio XXI Rapax - polska grupa rekonstrukcyjna. Może w końcu od czasów Aleksandra Stone'a doczekam się produkcji o starożytności z historycznymi rekwizytami.

    Obejrzałem, choć jak widać po relacjach rodziny i znajomych nie bardzo się spieszyłem. Bardzo kameralna produkcja, walki i niesnaski pomiędzy plemionami nie mają poziomu nawet bitki dwóch zwaśnionych wsi na Podlasiu po meczu w rozgrywkach klasy Y. Trochę taka Stara baśń. Gdyby nie komputerowa reaplikacja obozu Rzymian i później podczas ich marszu po Germanii właściwie tak byłoby do końca. Historycznie było znośnie (np pojawił się węzeł swebski) choć Rzymianie (ponoć mocno tu działali nasi rodacy z Legio XXI Rapax) przedstawiali raczej standard późniejszy (kwadratowe tarcze, hełmy cesarsko-galijskie - ale przyznajmy - to mały pikuś bo i tak nie mieli szyszaków ala XVII wiek jak w Gladiatorze). Aktor grający Warusa przypominał mi animowanego... Julka z Asteriksa . Bitwa, tak jak słyszałem - po prostu słabo. Na pierwsze ruchy Germanów wszyscy legioniści porzucają pila. Nie wiem czemu twórcy uparli się, by Arminiusz do końca walczył w ekwipunku rzymskim, przecież byle wojownik by go zaciukał w ferworze walk - albo dosięgnąłby go jakiś zabłąkany oszczep w ramach friendly fire. Grającego go aktora widziałem w niezłym Cops (2018). Thusnelda - cóż, jak powiedział Berger w Hair - z łóżka bym nie wyrzucił Dialogi. Podobnie pod tym kątem odebrałem jak swego czasu serial - średniak Hernan. Robiło to klimat, znakomicie że nie w standardowym angielskim. Końcówka straszy kontynuacją, zobaczymy.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 151 z 160 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •