Strona 152 z 160 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 511 do 1 520 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1511
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Finałowa część Vikings,jak dla mnie,zaczyna się mniej więcej w połowie od powrotu bohaterów z Rusi,której armie wyglądają niczym Mongołowie lub Chińczycy...Pomijam już groteskowy pogrzeb Bjorna i odejście jego żony a także cudowny powrót króla Haralda.Jednak wydarzenia ukazane w Anglii oraz Nowym Świecie naprawdę są intrygujące oraz w pewnym sensie dynamiczne.
    Hvitserk wreszcie dostał swoje pięć minut i je wykorzystał.Obok,już wspomnianego,króla Haralda okazł się być najciekawszą postacią końcówki serialu.Trudno szukać logiki kiedy ktoś szuka złota na drugim końcu świata bez szans na powrót do Starego Świata lub osadę Ragnara na samym końcu przejmują lesbijki-niewolnice ale te kilka godzin warte jest poświęcenia dla chociażby samego Flokiego który jest cieniem tego czym był ten serial na samym początku...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #1512
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    La Revolution Nie zacząłem go oglądać, bo liczyłem na historyczny serial, wszak nazwany jest horrorem. Z początku trochę atmosfera jak z Braterstwa wilków jednak to faktycznie taki misz-masz lekkiego horroru z alternatywną historią w tle. Dobrze się ogląda z jednego, jakże ważnego powodu . Gdy Niemcy, trzeba przyznać, trafnie na kastingu złapali dziewczynę grającą Thusneldę https://www.tvovermind.com/wp-conten...da-1352948.jpg, Francuzi przebili ich. Hrabina - wiadomo https://i1.wp.com/www.dailyhindnews....78%2C381&ssl=1, ale i Katell czy nawet pokojówkę hrabiny miło było obserwować. Pojawia się także tarczowniczka Porunn z Wikingów https://img2.goodfon.com/wallpaper/n...xander-lud.jpg. , tutaj znana jako, nie wiedzieć czemu Marianne. Trochę oszpecili https://cdn.images.express.co.uk/img...=1602685934789, ale właściwie gra tą samą rolę. Tak więc mamy zombiaki z błękitną krwią (dobre i złe), voodoo, kanibalizm, nastolatkę-medium, głodny, taplający się w brudzie lud, trochę sieczki i niedokończoną historię, a więc drugi sezon przed nami. Ponieważ jestem na 99% pewien że hrabina dołączy w nim już jako błękitnokrwista (jak wiemy, pokazanie grobu tu nic nie wyjaśnia), a akcja przenosi się do Paryża, będzie jeszcze co oglądać. Ciągle mowa o zarazie, więc lekki serial na czasie .

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #1513
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    Finałowa część Vikings,jak dla mnie,zaczyna się mniej więcej w połowie od powrotu bohaterów z Rusi,której armie wyglądają niczym Mongołowie lub Chińczycy...Pomijam już groteskowy pogrzeb Bjorna i odejście jego żony a także cudowny powrót króla Haralda.Jednak wydarzenia ukazane w Anglii oraz Nowym Świecie naprawdę są intrygujące oraz w pewnym sensie dynamiczne.
    Hvitserk wreszcie dostał swoje pięć minut i je wykorzystał.Obok,już wspomnianego,króla Haralda okazł się być najciekawszą postacią końcówki serialu.Trudno szukać logiki kiedy ktoś szuka złota na drugim końcu świata bez szans na powrót do Starego Świata lub osadę Ragnara na samym końcu przejmują lesbijki-niewolnice ale te kilka godzin warte jest poświęcenia dla chociażby samego Flokiego który jest cieniem tego czym był ten serial na samym początku...
    Także dla mnie właśnie wyprawa na wyspy i do Nowego Świata ruszyła ten sezon. Wątek Rusi z "mongołami", luka w scenariuszu z Haraldem, Kattegat - ziewałem. Bjorna spreparowano wraz z koniem? Koniec Olega zupełnie z czapy - "to pułapka!" rzecze Ivar - tak samo chyba każdy z nas myślał - ale nie, postanowił być męczennikiem, zresztą po wdychaniu maku sam to sobie wywróżył. Kattegat - wiedźma panuje w związku nieformalnym z niewolnicą, która zasiada po jej lewicy w wielkiej sali. Brak ambitnych jarlów? Indianie - także matriarchat. Aż strach pomyśleć co zobaczymy tutaj -> https://www.filmweb.pl/news/Znamy+ob...owie%22-141051

    Powiem tak. Floki, Ragnar, Lagertha, Rollo, Bjorn, niech będzie nawet Ubbe, cokolwiek bzdurny scenariusz postawił im przed nimi, to chociaż te postacie lubiłem. Za to Ivar i Hvitserk od pierwszych scen mnie tylko i wyłącznie irytowali. Tak spaprać kasting to sztuka. Ivar miał być wariatem, lecz ja po prostu widziałem dresa spod zieleniaka. Drugi nieodmiennie w moim domu był nazywany chłystek i to tyle na temat tej postaci. Wątek Rusi - ok! Ale nie taki! Nie wykorzystany wątek Konstantynopola i Gwardii Wareskiej - mogli tu kogoś pchnąć jako najemnika, wobec kosztów nie musieli przecież ukazywać stolicy. Grenlandia - gościu pozostał sam ze żoną na tym płetwalu, ale reszta ucieka przed nim bez wody i żarcia na ocean. Po prostu dobrze że to koniec.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #1514
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 21 podziękowań w 15 postach
    https://www.netflix.com/pl/title/80237990
    Dokumentalny serial w stylu ,,Rozkwit imperiów:Osmanowie" nadzwyczaj dobrze zrobiony i godny polecenia. Po obejrzeniu zainstalowałem Shoguna 2

  5. #1515
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    A ja właśnie skończyłem Rozkwit imperiów:Osmanowie. Jak na powszechną krytykę Netflixa zaskakująco dobry.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  7. #1516
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Klasyka,klasyka po prostu klasyka

    https://www.youtube.com/watch?v=mbr_...kiegopotroszku


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  9. #1517
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    W jeden dzień obejrzałem ten mini-serial i zwyczajnie zbierałem szczękę z podłogi



    https://www.imdb.com/title/tt10048342/
    Bardzo mile spędzony czas na kanapie. Jeżeli jeszcze jest ktoś kto nie oglądał - gorąco polecam.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #1518
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    WandaVision. Z każdym odcinkiem spadało we mnie zainteresowanie serialem. Nic nie zarzucając (szczególnie urodzie) bliźniaczce jej bohaterka oraz Vision byli mi całkowicie obojętni już jako bohaterowie Avengersów. Pomysł na 30-minutowe odcinki jak w Mando doskonale się sprawdził, dłuższe by tylko męczyły.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #1519
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    For all mankind sezon drugi. No, dzieje się sporo. Znakomite żonglowanie faktami z historii plus ich alternatywa. Jeżeli w jakimś serialu o szachistach mogłem się spodziewać Dorocińskiego w roli rosyjskiego arcymistrza, to w serialu o astro i kosmonautach, Adamczyka w życiu! Gorąco polecam!



    Oczywiście rzuca się w oczy ogromna rola kobiet na miejscach decydentów (nawiązując do sceny końcowej można się domyślić kto będzie urzędował w Gabinecie owalnym AD 1995), lecz... księżycowa wersja Ride of the Valkyries mi to wynagrodziła!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  12. #1520
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Falcon and Winter Soldier. Czyli ponownie dałem się namówić na Marvella. 6 odcinków więc bólu nie było, lecz fatalny kasting zrobił swoje. Erin Kellyman jako główna antagonistka? Serio? Nawet gdy robiła zacięte minki, najbardziej przypominała nastolatkę, której mama idąca na nocną zmianę zabroniła wyjścia na imprezę.

    Spoiler: 


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 152 z 160 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •