Strona 6 z 113 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1122

Wątek: Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE

  1. #51
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    i tak im jeszcze wszystkim szczęka opadnie i grzecznie pójdą do sklepu wydać ostatnie pieniądze


    trudno mi sie zdecydowac czy bardziej smieszy mnie pierwsza czesc tej wypowiedzi czy druga

    Sam już próbowałem w wątku na głównej walczyć z tym ignoranctwem, ale chyba daremnie, bo ciągle widzę jakieś bzdury o rozszerzeniu na Chiny, Mongolię, itd.
    To ze oczkujemy ciekawej, zroznicowanej gry nazywasz ignoranctwem? Ciekawe

    W logo Total War zawsze był samuraj na koniu i teraz powstaje flagowa produkcja całej serii.
    Flagowa? Nie wydaje mi sie. Poza tym w logo pan na koniu sie zmienial i nie byl to ciagle samuraj.

    P.S. Niech moderatorzy trochę postarają się okiełznać produkcję spamu adamskiego.
    Na razie to Adamsky podaje najabrdziej rzeczowe argumenty.

  2. #52
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Na miejscu niektórych wstrzymałbym konie i zaprzestał pyskówek na temat "dziecinności", czy "ignoranctwa" bo obawiam się, że do niektórych wiekiem Wam daleko, a i Wasze style wypowiadania się sugerują, że sami nie jesteście zbyt dojrzali.


    W pełni popieram. Za dużo tu dzieciaków. . . Shogun to klasyk. Tak naprawdę były w historii 4 okresy, które można nazwać Wojną Totalną. To jest druga wojna swiatowa, pierwsza wojna światowa, wojny napoleońskie i Sengoku Jidai
    Obawiam się, że naginasz fakty, zeby uzasadnić swoje tezy.

    Shogun był jest najlepszą częścią serii
    To tylko Twoja subiektywna opinia.

    Rome był bogaty, a obejmował tylko Europe.
    Rome obejmował Europę, kawałek Afryki i bliskiego wschodu. Porównaj to teraz do Japonii.

    W Empire dostaliśmy cały cywilizowany świat, Europe, Afryke Pólnocną, Bliski Wschód, Indie, Amerykę, rozległe morza i czy gra była bogatsza ? Nie. Była raczej biedna. . . Francja na 1 prowincje, armie klonów. . . potem dostaliśmy NTW. Tylko EUropa mapa mniejsza iż w Rome nawet. Mniej krajów niż w ETW, mniejsza mapa niż w ETW. I czy gra jest przez to biedniejsza ? NIe. Wprost przeciwnie. Jest bogatsza. Francja ma chyba z 8 razy więcej prowincji, każda głowna nacja ma własne unikalne unity i naprawdę - każdym gra się zupełnie inaczej. . . to tak jak z lupą. Wszystko jest kwestią tego jak bardzo chcemy uszczegółowić temat.Gdyby np. Japonia występowała w Empire Total War, mialaby pewnie od 1 do 3 prowincji. Gdyby zrobić gre obejmującą cały Daleki Wschód w okresie samurajów to Japonia miałaby pewnie z maks 10 prowów. Ale gdy zrobimy samą Japonie to prowincji będzie z 50. Podobnie z unitami.
    Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: jakie moga być w pełni historyczne róznice pomiędzy poszeczgólnym klanami i prowincjami? Zapewni to bogatość gry? Czy może liczysz na to, że CA puści wodze fantazji co niejednokrtonie im się zdarzało...
    Jak mówi przysłowie: "z g.... bata nie ukręcisz".


    Ktoś kto mówi, żeby dodać jeszcze troche Azji bo Japonia jest za mała niech się zastanowi. Japonia w tamtym okresie miała swój własny świat Była krajem zamkniętym na obce wpływy, bogatym, epickim, targanym wojnami domowymi, buntami roninów i asgiaru, krwawymi bataliami. . . niech to będzie gra o tym świecie, ale o niech go dobrze przedstawi.
    Jak wspomniałem - nie wątpię, ale wyniki sprzedaży wg mnie udowodnią jak mało to obchodzi tych, którzy do tej pory kupowali Total Wary(a w większości nie byli to tzw. hardcorowi fani serii wbrew temu co poniektórzy sobie wyobrażają).
    To nie Shogun przyniósł serii total War popularność, pamiętajcie. Był to Medieval, a stało się tak, bo osadozno go w okresie, z którego wywodzi się historia tych, którzy kupują najwięcej gier na PC.

  3. #53
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    168
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Desaix, dzięki za kolejną porcję tekstu dla dzieci czekających na Sparta "300": Total War. Widzę już kolejną wypowiedź "oczekującego na..." nie wiadomo co...

  4. #54
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    To ze oczkujemy ciekawej, zroznicowanej gry nazywasz ignoranctwem? Ciekawe
    Przecież on mówił o ignorancji czyli mówieniu ze Japonia to malutki bezbarwny kraik w którym nie można umiejscowić porządnej gry.

    Flagowa? Nie wydaje mi sie. Poza tym w logo pan na koniu sie zmienial i nie byl to ciagle samuraj.
    Daj logo w chwili gdy nie było na nim samuraja bo nie mogę skojarzyć.

    Japonia była zamkniętą wyspą. Tą grę tworzy się zapewne od jakiegoś punktu zaczepienia. Dlatego w Rome mamy państwa które miały wpływ na Rzym a w Napoleonie na kampanię Napoleońską więc w Japonii mamy te które miały wpływ na Japonię. Inaczej można iść ciągle dalej i dalej. Dając samą Japonię nie będzie głosów takich jak na przykład były przy Teutonic że powinni dać Czechy i Węgry bo one miały wpływa na Polskę. Tutaj będzie przedstawiony cały obszar działań (nie wiem jak to dobrze nazwać) a nie tak jak np. z Medievallem że Turki mają łatwiej bo nie ma Persji.

    ale wyniki sprzedaży
    Od kiedy zaczęliście patrzeć tak na wyniki sprzedaży? Chcecie żeby zrobili grę która się jak najlepiej sprzeda? Od kiedy to gracze interesują się głównie tym czy gra się sprzeda? Przy Empire było narzekanie że idą na kasę i dają specjalnie coś z Ameryką a teraz co na odwrót?

    Po kiego wy się obrażacie i wyzywacie od dzieci (oczywiście jest to skierowane to tych co obrażają)? Nazwanie kogoś dzieckiem nie sprawi iż on uzna twe argumenty a tylko go wkurzy i każe mu walczyć z kimś kto go obraża nawet jeżeli zdaje sobie już sprawę że się myli.

  5. #55
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Fajnie, zainwestuje w dniu premiery w piwo 8-) W Empire grałem tydzień, a wydałem 130 zł, więc browar za tą równowartość powinien dać mi więcej uciechy

    Po kiego wy się obrażacie i wyzywacie od dzieci (oczywiście jest to skierowane to tych co obrażają)? Nazwanie kogoś dzieckiem nie sprawi iż on uzna twe argumenty a tylko go wkurzy i każe mu walczyć z kimś kto go obraża nawet jeżeli zdaje sobie już sprawę że się myli.
    No to własnie zwolennicy Shoguna z braku argumentów nazywają adwersarzy dziećmi.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  6. #56
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 427
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Powiem szczerze, że jestem nieco zawiedziony. Liczyłem na legionistów, hoplitów, falangitów itp. Miałem też nadzieję na znacznie większy obszar działań. Niestety. Mówi się trudno. Mam nadzieję że jednak tego nie zepsują i gra będzie trzymała poziom RTW i NTW. Bardziej ze mnie hoplita i muszkieter z pasji, jednak kocham kulturę samurajów, ich uzbrojenie i te delikatne kobiety. Mam nadzieję że różnorodność w grze będzie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #57
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Kaer Morhen
    Postów
    292
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    W sumie wolałbym Rome 2, jednak nowy Shogun będzie miłą odmianą od Europy, Afryki i Ameryk. W jedynkę nie grałem, ale dwójkę na pewno kupię

  8. #58
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Zapowiedz i jej "rozbiórka" na częsci

    W drugiej odsłonie gry przeniesiemy się do szesnastowiecznej Japonii, w której toczy się wojna Onin. Gracz wcieli się w jednego z ośmiu lordów – każdy z nich rozpocznie z zupełnie innym zapleczem.

    Gra ma być bardziej przystępna i przemyślana, więc zamiast dziesiątek typów jednostek otrzymamy około 30-40 podstawowych oddziałów (przykładowym są włócznicy Ashigaru). Przeznaczenie każdego z nich odczytamy bez trudu, więc będzie można skupić się na taktyce. Urozmaiceniem tego prostszego systemu będzie możliwość ulepszania wojska.
    Ciekawie... myśle, że CA poradzi sobie z 30-40 jednsotkami i dobrze je wyważy.

    Bitwy w Shogun 2 będą mniejsze od tych znanych z Empire, czy Napoleon, ale w ramach rekompensaty autorzy wzbogacą warstwę fabularną produkcji. Dzięki temu poznamy większość przywódców klanów (Shingun, Motochika) i będziemy musieli angażować się w rodzinne spiski. Większe znaczenie będą mieli generałowie, na rozwój których będziemy wpływać.
    Też fajna sprawa

    Nowością mają być jednostki bohaterów, czyli wybitnych i potężnych wojowników, stworzonych na wzór mitologicznych postaci (przykładem jest wojowniczy mnich Benkei).
    Przesada...

    Ważnym elementem będzie obleganie zamków, które zostaną podzielone na kilka poziomów. Podczas bitew szczególną rolę odegrają: górzysta topografia Japonii i odpowiednie manewrowanie armią.
    Zobaczymy, choć te zamki... hmm wątpie w "moc AI".

    W drugim Shogunie zobaczymy również bitwy morskie, w których udział wezmą potężne łodzie obsadzone dziesiątkami łuczników. Manewrowanie nimi ma być prostsze, bo nie będziemy musieli brać pod uwagę wiatru.
    hmmm... zobaczymy.

    Autorzy podobno programują sztuczną inteligencję zgodnie ze Sztuką wojenną Sun Zi, więc przeciwnicy będą doskonale znali się na rzeczy.
    Jak zobacze to uwierze

    Ekipa ze studia Creative Assembly szykuje również lepszą oprawę wizualną i bardziej realistyczne zachowanie jednostek. Każda z nich będzie miała 52 kości (o 25% więcej niż w ostatniej odsłonie serii), co oczywiście pozwoliło stworzyć doskonale wyglądające animację. W sesjach nagraniowych wzięli udział prawdziwi wojownicy bushido z British Kendo Association.
    To już dla mnie bez wiekszego znaczenia...

    Firma Sega ogłosiła, że Shogun 2: Total War zostanie wydany na pecetach w 2011 roku.
    I szybko i nie... ale jest czas na zrobienie dobrej gry.

    Visca el Barca!!!

  9. #59
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    ...no to super sprawa !

    w serie TW gram od MEDKA 1 a Shoguna kupiłem o wiele za pozno aby w niego grac ...teraz jak nie spartola to bedzie fajna sprawa,lubie klimat dalekowschodni
    Empire mnie rozczarowało na maxa i mam nadzieje,ze firma zrobi w koncu dobra gre i bedziemy rznac w szoguna jak kiedys w medka jedynke ....
    Co do samego terenu walk ,to wystarczy sama Japonia .Jak bedzie dobrze rozplanowana rozgrywka i wprowadzone nowe elementy gry to bedzie ok.Pewnie dojda jeszcze wyspu Riukiu z Okinawa i Kuryle...
    A pewnie Chiny,Korea beda w dodatku ....no coz, biznes to biznes



    PS.nie wiem czy kolejne rome było by potrzebne i własciwe, ale na miejscu firmy wybrał bym temat gdy Empire Romanum było juz podzielone na dwa człony ....wschod [Bizancjum] i zachod [upadajace cesarstwo] ok trzysetnego roku .
    Mamy wtedy kilka wyjsc:
    - ratowac cesarstwo
    - rozwijac Bizancjum
    - podbic imperium...

  10. #60
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 427
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    W pełni popieram. Za dużo tu dzieciaków. . . Shogun to klasyk. Tak naprawdę były w historii 4 okresy, które można nazwać Wojną Totalną. To jest druga wojna swiatowa, pierwsza wojna światowa, wojny napoleońskie i Sengoku Jidai
    Zabawne... To właśnie powiedzą ''dzieciaki'' bo samuraj i ninja bardziej im się podoba niż hoplita lub falangita. Większe wojny prowadził Rzym, monarchie hellenistyczne - to dopiero była nawalanka w której do dziś się cieżko połapać, czy też Europa w XVI i XVII wieku. Pierwszą ''wojną światową'' eksperci nazywają wojnę trzydziestoletnią która bezkompromisowo była na większą skalę niż wojny w Japonii.
    jeśli masz się za znawcę używając słowa dzieciaki to wykaż się większą wiedzą i nie patrz na same liczby. Co z tego ze Japonia miała więcej ludności? Proporcjonalnie zginęło tam mniej ludzi niż w wojnach europejskich. Bierz pod uwagę proporcje a nie same liczby. Po drugie wojny japońskie nie miały tak dużego znaczenia na historię świata oraz wojskowosci jak wojny e Europie. jeśli się z tym nie zgodzisz to proszę nie wypowiadaj się w tej kwestii bo to znaczy że w dziedzinie historii wojen i wojskowości wiesz niewystarczająco na wysuwanie swoich tez.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 6 z 113 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 22:58
  2. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 16:51
  3. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:17
  4. Shogun z MI - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:48
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •