Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Cytat Zamieszczone przez lukazus
    czarne kimona do dziś niepotwierdzone historycznie.
    Nie pamiętam już gdzie to wyczytałem, czy też w jakimś programie usłyszałem, że ninja w nocy ubierali się w stroje granatowe gdyż w nich nie widać konturów postaci. Nie mam pojęcia na ile to prawda że w nocy gorzej widać człowieka ubranego na granatowo niż na czarno ale takie coś mi się obiło o uszy.

    W wyżej zapostowanym artykule również jest informacja o granatowych strojach.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Faktycznie jest, nie zauważyłem.
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

  3. #23
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Cytat Zamieszczone przez lukazus
    czarne kimona do dziś niepotwierdzone historycznie.
    Nie pamiętam już gdzie to wyczytałem, czy też w jakimś programie usłyszałem, że ninja w nocy ubierali się w stroje granatowe gdyż w nich nie widać konturów postaci. Nie mam pojęcia na ile to prawda że w nocy gorzej widać człowieka ubranego na granatowo niż na czarno ale takie coś mi się obiło o uszy.
    Ja wiem że nosili brązowe, a na samym początku takie przypominające po prostu stroje rolników.
    Z czarnymi to jest tak że w teatrze przedstawiano ich jako ''niewidzialnych'', stąd czarny kolor, że niby ''ich nie widać''. Nie jest to w żaden sposób potwierdzone by realnie tak chodzili. Wiadomo że artyści tak ich wówczas przedsatwiali.
    Bez zbroi chodzili na kacje nocne, szpiegowskie. W czasie bitew walczyli w zbrojach jak samuraje, lecz nieco lżejszych. Jeśli CA w bitwach zrobi ich jako czarnych ''komandosów'' w stylu jakim chce być każdy dzieciak to uznam że cofnęli się do świń płonących.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Z czarnymi to jest tak że w teatrze przedstawiano ich jako ''niewidzialnych'', stąd czarny kolor, że niby ''ich nie widać''. Nie jest to w żaden sposób potwierdzone by realnie tak chodzili. Wiadomo że artyści tak ich wówczas przedsatwiali.
    Na dobrą sprawę, to ciężko nawet mówić, że tak ich przedstawiali "wówczas", jeśli pierwsze tego typu wizerunki pochodzą gdzieś z początków XIX w. W sumie najpopularniejszym chyba strojem ninja były różnego rodzaju przebrania, w których mogli spokojnie podróżować po cudzych prowincjach, bo w sumie to wywiad był ich głównym zadaniem, spektakularne morderstwa i akcje dywersyjne raczej aż tak często się nie trafiały...

    Bez zbroi chodzili na kacje nocne, szpiegowskie. W czasie bitew walczyli w zbrojach jak samuraje, lecz nieco lżejszych.
    Z tego, co kojarzę, to te specjalne, lekkie zbroje miały służyć właśnie do akcji specjalnych - być na tyle lekkie, by można było swobodnie schować je pod ubraniem i by nie krępowały zanadto ruchów. Wydaje mi się natomiast, że w regularnej bitwie mogli spokojnie nosić tradycyjne zbroje...

    Jeśli CA w bitwach zrobi ich jako czarnych ''komandosów'' w stylu jakim chce być każdy dzieciak to uznam że cofnęli się do świń płonących.
    I tak zapewne będzie, o aż taką poprawność historyczną raczej bym ich nie posądzał...

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY



    A ja myślę, że będą mieli takie zbroje.

  6. #26
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Fajnie by było jakby bohaterowie wyglądali tak jak na tym rysunku. Zawsze podobało mi się nakrycie głowy Takedy Shingen:

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #27
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Ten rysunek promuje grę samurai warriors 2, która z historią wiele wspólnego nie ma (Darth Oda rox), więc lepiej, żeby tak w Shogunie 2 nie wyglądali ; )

    A samo Samurai Warriors 2 ma beznadziejną grafikę, tragiczne animacje i dialogi, monotonną rozgrywkę, ale gram w nią odkąd wydali ją na PC

  8. #28
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Może z historią ma niewiele wspólnego gra, ale rysunek jest wykonany przyzwoicie - gdyby nie te armaty.
    Takeda Shingen wygląda lepiej niż na artworkach Shoguna 2.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Ja mam pytanie, które zadałem w innym temacie poniekąd. Tutaj je sprecyzuje. Czy Japonia była wtedy kiedy ma dziać się akcja gry, konfucjańska? Jeśli tak czy była dominującą religią czy tylko na niektórych obszarach dominowała?

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY

    Chyba konfucjanizm w Japonii nigdy nie był religią dominującą czy nawet o jakimkolwiek większym znaczeniu. Do czasu kiedy 'zaimportowano" buddyzm dominował shintoizm. Potem od bodajże VI wieku buddyzm zaczął się szerzyć jak zaraza i wyznawany był przez większość społeczeństwa, jednocześnie z shino.
    Generalnie Japończycy mają ciekawe podejście do religii. Większość wyznaje buddyzm i shinto jednocześnie co już jest ciekawe, a zdarzają się rodziny gdzie powiedzmy kobieta jest katoliczką, mężczyzna wyznaje buddyzm/shinto a dzieci to ateiści
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. sengoku jidai
    By Wuanden in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 20:39
  2. Najlepsza wg. Was jednostka Z Sengoku Jidai Unit Pack
    By Chaak in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 00:28
  3. DLC - Sengoku Jidai Unit Pack
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 21:59
  4. [Shogun 2] Sengoku Jidai Unit Pack
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •