Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 192

Wątek: Rise of the Nations - Prelude to War

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Rise of the Nations - Prelude to War



    RISE OF THE NATIONS: PRELUDE TO WAR
    __M O D _ D L A _ R O M E _ - _ T O T A L _ W A R _ ( A L E X A N D E R _ 1 . 9 )__

    witam wszystkich serdecznie
    po bardzo długiej przerwie na polskim total war.org postanowiliśmy w teamie, ze warto byłoby tutaj wrócić. sporo opinii i sugestii z zeszłego roku zostało zaimplementowanych do tego moda, dzięki aktywności użytkowników tego forum.
    co nowego? w zasadzie wszystko. mapa, jednostki, scenerie, modele, tekstury, frakcje... długo by wymieniac, ale postaram się nadrobić czas, przez który nie byliśmy tu obecni. wiem, że nie wszyscy rodacy smigają po angielsku ( i wcale się im nie dziwię, bo choć przydatny, język ten do najbogatszych nie należy ). ale chwała tym, co nie gardzą i umieją.
    nowinką na początek niech będzie to, że RotN będzie z wszelkim prawdopodobieństwem modem, który zostanie wydany również w języku polskim (także hiszpańskim i jeżli członkom z zespołu starczy sił i zapału - serbskim, włoskim i niemieckim).

    długo obserwowaliśmy co dzieje sie w totalwar-owym światku i cieszy nas bardzo postęp jaki dokonał się nie tylko w grafice ale i w sposobach myślenia omodach pod RTW. nie muszą to być zwykłe "polepszacze" podstawki. to mogą być samodzielne historie. w tym kierunku staramy się zmierzać z RotN. ale po kolei


    @ WARSZTAT: MAPA KAMPANII
    "THEATRUM ORBIS TERRARUM"


    Theatrum Orbis Terrarum to nazwa projektu stworzonego wewnątrz RotN. obejmuje on stworzenie map dla kampanii głównej (zoptymalizowanej zasięgiem czasowym moda) i map kampanii dodatkowych (wojny punickie, podboje aleksandra, wojny diadochów, podbój galii [wielkie dzięki dla Salvor'a Hardin'a z FREE Team] i wojna domowa i kilka innych kampanii, gdzie jednostki będą znacznie różnić się od tych z podstawowej kampanii o nazwie "Prelude to War" (Preludium Wojny).
    mapa zosała powiększona, obrócona i niektóre regiony zyskały dodatkowe prowincje (paleta 256 )

    co ja się tu będę rozgadywał. kampania jest teraz skryptowana przez Magpie'a (człowiek który pierwszy zaimplementował rzeczy z M2TW do RTW) i Aulusa Caecinę Severusa (ACS - autor moda heroes Singing). panowie pracują ostro nad balansowaniem jednostek, statystykami, planują przebieg rozgrywki (lekkie skrypty, które wyłącznie przy zaistnieniu historycznie zgodnych okoliczności odpalą historyczne wydarzenia i postacie, co ma dac graczowi wybór: gram historycznie, więc historia jest odtwarzana, lub gram jak lubię i historie pisze ja).

    trochę screenów z warsztatu:



    mocno skupiliśmy się na ukształtowaniu terenu. naszym głównym celem jest realizm ale i miodna rozgrywka, w której teren może odgrywać rolę większą niż zazwyczaj. chcemy by gracz wiedział na co może liczyć w danym środowisku, co daje mu przewagę a co nie, i gdzie najlepiej przyjąć lub wydać bitwę. znajomość i przejrzysty wygląd terenu mapy będzie od tej pory w tym bardzo pomagał. nie chodzi przecież tylko o nazwy prowincji i miast



    screeny mapy z akcji załączę później, gdy prace zaczną dotyczyć tekstur (pomimo możliwości użycia tekstur z M2TW chcemy stworzyć własne).


    @ WARSZTAT: JEDNOSTKI
    "MULTIJEDNOSTKI"


    nadal rozwijamy pomysł multijednostek. modele których używaliśmy dotychczas okaząły się niewystarczające, więc zdecydowaliśmy się na stworzenie nowych. zajęło mi to parę dni, ale efekt jest satysfakcjonujący i... nawet słabsze komputery nie mają z nimi większych problemów, choć sa bardzo ciężkie (powyżej 100 kb). nadal odzwiuerciedlają różne wpływy zależne od rekrutujących ich frakcji nie tylko teksturami, ale też wyglądem modeli (chełmy, ekwipunek, zbroje, broń, tarcze). więcej można zobaczyć w podglądach jednostek, które zamieszczam w następnym poście (frakcje).

    screeny z warsztatu:



    nowe ciała pozwalają na bardziej realistyczne odtwarzanie jednostek poprzez modele i tekstury, które można teraz mapować znacznie wygodniej i z większyć ilośc detali.
    jednostki różnią się od siebie znacząco. stare zastępuje nowe a dla porównania screeny z rzymskim łucznikiem przed (lewo) i po (prawo):


    multijednostki rozwijają się tak, jak planowaliśmy jeszcze przed zmianą bazy modeli. dla przykładu massylski hoplita - multijednostka która ma różny wygląd dla każdej rekrutującej go frakcji (dzięki temu na polu walki nie będzie nudno i wizualnie zawsze gra będzie mogła czymś zaskoczyć lub zmylić), samnita i liguryjski wojownik.:





    ruszyliśmy także temat zwierząt bojowych:




    @ WARSZTAT: PORTRETY

    postanowiliśmy zrobić coś jeszcze. zupełnie nowa rzecz, którą chcieliśmy wprowadzić już dawno. nowe portrety postaci i postacie historyczne z własnymi, unikalnymi portretami. dzięki DogFart'owi, idziemy z tematem do przodu

    screeny z warsztatu:



    mamy też kilka innych niespodzianek, ale o tym w następnym poście. jeśli macie jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem.

    pozdrawiam wszystkich optymistycznym obrazkiem, dającym odpowiedź na często poruszane pytanie, którego sam nie ośmielam się zadać gratuluję spostrzegawczym, a reszta może pytać o co chodzi



    aha... i w grze wygląda to póki co następująco:

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  2. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Witam. Swietnie że sie zadomowiłeś i tu.
    Ja wiem ocb z obrazkiem.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    No, podjarałem się

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

    Kurde. Jaram się. Na starym forum sporo czasu temu był temat o tym modzie, było sporo info, dyskusje na temat koncepcji, previewy jednostek... Śledziłem na bieżąco, wypowiadałem się, a potem miałem krótki rozbrat z TW i forum padło. Po powrocie na forum sporo czasu zastanawiałem się, co to był za mod i czy został po nim jakiś ślad . Już straciłem nadzieję, a tu taki suprajs!
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    dzięki za miłe przywitanie bałem się, że po tak długim czasie nie będziemy tu zbyt chętnie odwiedzani. dzięki wielkie



    PRZEGLĄD FRAKCJI: RZYMSKA REPUBLIKA I SOJUSZNICY
    (ARMIA PO REFORMACH KAMILIAŃSKICH)


    to pierwszy przegląd jednostek frakcji na tym forum, więc trochę się rozpiszę. Rzymska Republika w RotN to 4 frakcje (gentes+senat) ród juliuszów, klaudiuszów i korneliuszów oraz senat. dodatkowo wolne ludy italskie i italscy sojusznicy (socii tworzący ale, czyli skrzydła rzymskiej armii, kórej centrum stanowią zwykle 2 legiony). zaleca się historyczne używanie formacji. naprawdę czuć wtedy potęge legionów.

    ok. do rzeczy:

    rzymski konsul (generał)

    rzymski trybun wojskowy

    rzymski centurion

    rzymski dekurion

    rzymski chorąży z "orłem"
    (wczesnorepublikańskie legiony używały różnych symboli, nie tylko orłów)

    rzymski chorąży z signum

    rzymski trębacz

    rzymski łucznik i procarz

    rzymscy extranumerarii (accensi, rorarii)

    rzymscy legioniści: hastati

    rzymscy legioniści: principes

    rzymscy legioniści: triarii

    elitarni piechurzy: pedites extraordinarii

    rzymscy harcownicy: welici

    rzymska kawaleria: ekwici rzymscy

    kawaleria sprzymierzonych: ekwici italscy

    rzymska kawaleria: ekwici ochraniający konsula

    italscy sprzymierzeńcy:


    ciąg dalszy wieczorem

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  6. #6
    Salvo
    Gość

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Wszystko pikne jak zwykle 8-)
    PS: Rzadko na twc (tu zresztą też) zaglądam, ale ciągle Wam kibicuję.

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Ekhm cóż mogę powiedzieć, jestem pod wielkim wrażeniem i czekam na resztę. Wielkie uznanie panowie.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    To będzie hit, matko nie mogę się doczekać!

  9. #9
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    To żeś pojechał
    Tak rozbudowanych jednostek republiki jeszcze nie widziałem
    Teraz tylko przebijcie Roma Surrectum z jednostkami cesarskimi, dali tam osobno skin każdemu legionowi. To dla Ciebie i zespołu pewnie tylko kwestia czasu.
    Napisz mi jakie informacje podać w newsie bo widzę że się sporo zmieniło i wszystko jest nowsze niż ostatnio.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Zaprawdę zacne to.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV: Wealth of Nations
    By makskus in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 20:50
  2. Nations at War -Modern Combat [ETW]
    By Salvo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •