Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 192

Wątek: Rise of the Nations - Prelude to War

  1. #91
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Może po prostu mod RotN jest za mało rozreklamowane dlatego mało chętnych do pracy? Pamiętam z jakim zacięciem promowane były EB oraz RSII A powiedz nam czy poza Tobą jeszcze ktoś z ekipy pracuje? Bo widać tylko Twoją działalność nie tylko w publikowaniu osiągnięć ale także (rozumiem, że np programiście ciężko jest coś pokazać) w udzielaniu się na forum (mam na myśli TWC oczywiście).

    Co do "papirusowej" wersji mapy kampanii - chętnie bym to widział ale tylko jako tą miniaturkę w lewym dolnym rogu (o to też zapewne Ci chodziło) Ale można by wtedy pójść krok dalej i zrobić mapkę troszkę tak jak mapa Śródziemia w lepszych wydaniach Tolkiena - narysować nazwy krain geograficznych itd

    Co z tymi kohortami, które miały być wieczorem ?

  2. #92
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Dzięki haeressiarch za odpowiedź, rzeczywiście to może się udać . A jak zamierzacie przedstawić siłę łuczników i kawalerii? Czy będą tak bardzo osłabione jak w innych modach, gdzie dochodziło do absurdalnej sytuacji (chociażby EB), kiedy to gwardia generalska nie mogła sobie poradzić z oddziałem chłopskich łuczników czy może bardziej skłaniacie się ku silnym szarżom? Wiadomo, że w tamtym czasie rządziła polami bitew rządziła przede wszystkim piechota, ale zdarzały się potężne oddziały jazdy np. katafraci czy święty zastęp. Również łucznicy zazwyczaj zadają zbyt małe straty i dziwnie to wygląda jak po 4 salwach w nieopancerzony oddział pada zaledwie 7-8 przeciwników. Jak to będzie wyglądać u was?

    PS wszyscy czekamy na preview legionistów Mariusza
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #93
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ jokerzbawca

    słaby jestem z reklamy pracuja ludzie zacięcie. teraz wiadomo- sesja, prace magisterskie, ale jakoś to idzie. grafika to jednak aktualnie wyłącznie ja... w poszukiwaniu źródeł pomagają Visarion, Vardan, Hern86, Kuhndog. Agrippa pracuje nad wstępnym teksturowaniem (oszczędza mi to masę czasu), ACS skryptuje a Magpie jest na rehabilitacji po operacji kolana. nie jest lekko ale nikt nie mówił ze będzie

    chodziło mi o całą mapę ale wiem, że ludzie oczekują raczej ładnej i "realistycznej" mapy

    kohorty (opóźnione, bo miałem gości i pracowałem do późna nad zleceniem do firmy)



    @ Biniu

    w RotN dzięki stosunkowi masy jednostek problem ten nie istnieje. dobrze walcząca lekka piechota może zatrzymać kawalerię w walce, jeśli ta zatrzyma się by się z nimi "użerać" ale szarża pozwoli im przejechać przez formację przeciwnika tej klasy z łatwością. po krótce rzecz ujmując, zmiatanie peltastów z pola walki jest znów możliwe. próbuję jeszcze zrobic coś, by ofiary szarży nie latały jak lalki w powietrze po "oberwaniu" szarzą.

    atakowanie nieopancerzonych łucznikami to w RotN dobra taktyka, szybko dziesiatkujaca wroga (nawet do 7-10 ludzi na salwę) opancerzeni zniosą to lepiej (zależnie od formacji).

    legioniści mariusza zaraz po powrocie Hamshy (sa tarcze, są modele, brak paru detali i opisów, więc powinno pójść szybko gdy tylko pani magister się obroni).

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  4. #94
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Dzięki haeressiarch za odpowiedź, rzeczywiście to może się udać . A jak zamierzacie przedstawić siłę łuczników i kawalerii? Czy będą tak bardzo osłabione jak w innych modach, gdzie dochodziło do absurdalnej sytuacji (chociażby EB), kiedy to gwardia generalska nie mogła sobie poradzić z oddziałem chłopskich łuczników czy może bardziej skłaniacie się ku silnym szarżom? Wiadomo, że w tamtym czasie rządziła polami bitew rządziła przede wszystkim piechota, ale zdarzały się potężne oddziały jazdy np. katafraci czy święty zastęp. Również łucznicy zazwyczaj zadają zbyt małe straty i dziwnie to wygląda jak po 4 salwach w nieopancerzony oddział pada zaledwie 7-8 przeciwników. Jak to będzie wyglądać u was?

    PS wszyscy czekamy na preview legionistów Mariusza
    To nie ustawiaj sobie poziomu,trudności na bitwach na VH lub H.Bo komp dostaje,dodatkowe koksy(nie zmienia AI).Nie atakuj też,kawalerią piechoty nawet tej lekkiej.W lasach,lub pod górkę(stosuj taktykę,uderz-odskocz,szarżuj jedynie dostosowanymi w tym celu jednostkami).Nie przemęczaj też jednostek,ciągłymi raszami po mapie,bo powodujesz zmęczenie, a za tym,obniżenie sprawności bojowej, w EB to jest świetnie przedstawione,w RSII zresztą też o ile pamiętam.Co w podstawce,nie miało praktycznie znaczenia.W szanujących sie modyfikacjach,już tak.Bo po to sie moduje,aby poprawić realia.Pamiętaj też,że starożytna era to nie średniowiecze.Tu kawaleria odgrywała,nie tak znaczącą rolę.
    Przepraszam,ale trochę nobowsko podchodzisz do tematu .
    Edit: Haeressiarch,bardzo ładny model legionisty.Dla mnie wręcz idealny .Pozdrawiam

  5. #95
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Legioniści świetni bez przesady i hollowódzkiej interpretacji, po prostu miodzio . Blackwood - Może i trochę noobowsko, po prostu staram się doradzać w sprawie moda tak słaby w EB nie jestem, nie rushuje po mapie i wiem, że to nie jest epoka kawalerii. Mimo to taka chociażby Partia miała armie złożoną głównie z konnicy i Rzym trząsł przed nią portkami nie chodzi mi o przesadzanie, bardziej o odwzorcowanie realiów. A masakrowanie elitarnej kawalerii przez oddział peltastów wygląda co najmniej dziwnie. EB dobrze odwzorcowuje bitwy piechoty, ale moim zdaniem jednak zaniedbali nieco inne typy jednostek. Nie oczekuję dużo, ale po takiej szarży Hetajrów powinno być chociaż się 20-30 zabitych, a nie nagłe zatrzymanie szarży i wybicie oddziału.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  6. #96
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Legioniści świetni bez przesady i hollowódzkiej interpretacji, po prostu miodzio . Blackwood - Może i trochę noobowsko, po prostu staram się doradzać w sprawie moda tak słaby w EB nie jestem, nie rushuje po mapie i wiem, że to nie jest epoka kawalerii. Mimo to taka chociażby Partia miała armie złożoną głównie z konnicy i Rzym trząsł przed nią portkami nie chodzi mi o przesadzanie, bardziej o odwzorcowanie realiów. A masakrowanie elitarnej kawalerii przez oddział peltastów wygląda co najmniej dziwnie. EB dobrze odwzorcowuje bitwy piechoty, ale moim zdaniem jednak zaniedbali nieco inne typy jednostek. Nie oczekuję dużo, ale po takiej szarży Hetajrówpowinno być chociaż się 20-30 zabitych, a nie nagłe zatrzymanie szarży i wybicie oddziału.
    Przepraszam ze off top.Jednak sie z tobą nie do końca zgodzę:
    1.Jeśli chcesz,aby w każdym modzie wszystko grało jak trzeba,ustawiaj poziom trudności bitwy na medium!!!
    2.Kawaleria w EB jak i innych modach(mam nadzieję że i w tym),traktujących poważnie temat.Nie powinna masakrować jak w podstawce.Bo było by wszystko za proste i bez sensu.Cyk,pyk od tyłu i pozamiatane.Żal,coś ci to przypomina :?:
    3.Uderzaj jazdą,zawsze z rozpędu.Od tyłu,bądz boku formacji.Po uderzeniu i zatrzymaniu pędu.Wmieszaniu sie w walkę.Wycofuj się,na bezpieczny dystans(zwierzęta,nie roboty odczuwają lęk i strach).Po krótkim odpoczynku(z czasem coraz dłużej trzeba przystopować),ponawiaj szarżę.Taki element trzeba stosować,bo to nie podstawka :!: :!: Nie chodzi tu o duze straty jakie zadasz,ale o chaos jaki przeprowadzasz.Co zmusza przeciwnika do ucieczki.Przykład z historii.Bitwa pod Alezją.
    4.Silnik Rtw,jest już stary i pewnych rzeczy,nie da sie na 100% przedstawić,wiec użyj troszeczkę wyobrazni.Tak jak używają twórcy modów,aby nam fanom serii,dać więcej zabawy i urealnić rozgrywkę,na tyle ile się da.Pozdrawiam

  7. #97
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Tak myślałem nad kolorem tarczy i na początku wydawało mi się że lepsze wrażenie byłoby gdyby były troszkę bardziej wyblakłe jednak potem pomyślałem że te wyglądają bardzo fajnie takie jakby świeżo mazniete "farba" natomiastmam mieszane uczuci aodnośnie pioropuszy

  8. #98
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ jokerzbawca

    pióra w hełmie się aż same pchały. większość chełmów (głównie frygijskich) które brałem na warsztat miała mocowania dla piór. mogły to być też kity. pomyślałem, że skoro wojownicy tak dbali o wizualny aspekt swej postury to i ja zadbam


    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  9. #99
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    taki mały update

    pozdrawiam

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  10. #100
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Te hełmy to chyba najlepsze hełmy jakie zrobiłeś! Natomiast jakoś nie mogę się do tych legionistów przekonać (

Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV: Wealth of Nations
    By makskus in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 20:50
  2. Nations at War -Modern Combat [ETW]
    By Salvo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •