Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 192

Wątek: Rise of the Nations - Prelude to War

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    łał! przwitanko przerosło moje najśmielsze oczekiwania. RS2 ma odrębne skiny a my mamy... odrębne modele i skiny teksturuje Hamsha (lub jak kto woli Marta). dzielnie zakończyła sesję egzaminacyjną i liczymy skromeni w teamie, ze w te wakacje zakończymy dzięki niej sprawę legionów. oto próbki tego, co mamy dotychczas (niestety nie mogę pokazać wiecej, choć bardzo bym chciał).

    próbka legionisty w hełmie typu coolus z owalnym, wczesnym scutum:

    próbka legionisty w zbroi folgowej:


    dzięki z apropozycję o ogłoszeniu Królu jeśli mogę, wyślę Ci to wszystko jutro, bo ledwie wróciłem z wesela i... no sam rozumiesz

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Ten pancerz drugiego legionisty moim zdaniem taki zbyt... Pakerny . Rozumiesz, żołnierz wygląda jak normalny człowiek noszący pancerz robiony dla Pudziana.

    Ale to jedynie moja skromna opinia.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    rozumiem nie trzeba mi mówć. pisałem przecież, ze to próbki. żołnierz w lorica segmentata nie ma jeszcze ustalonych skin-modifierów dla tego typu pancerza i jak pisałem, legiony są nie gotowe. to nie jest coś, co będziemy poprawiać, to raczej coś, co będziemy robić. spokojna głowa o proporcje, damy radę. jakbym sam miał zacząć wymieniać, co w tych modelach jeszcze nie gra, pewnie nie poszedł bym dziś spać
    ok. będę zatem pokazywał tylko skończone jednostki. jutro kartagina a pojutrze numidia.

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  4. #14
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR



    PRZEGLĄD FRAKCJI: KARTAGIŃSKIE IMPERIUM I SOJUSZNICY
    (ARMIA OKRESU WOJEN PUNICKICH)


    no to jedziemy

    kartagiński beotarcha (głównodowodzący i "mniejszy" generał)

    kartagiński oficer piechoty

    kartagiński święty zastęp baala i święty zastęp asztarte

    chorąży armii kartaginy (różne jednostki)

    punicka milicja obywatelska(hoplici/włócznicy)

    puniccy łucznicy

    piechur libijski

    piechur libijsko-punicki

    tzw. weterani hannibala

    libijski harcownik

    punicka piechota okrętowa

    kartagińska kawaleria obywatelska

    libijsko-punicka kawaleria

    libijska kawaleria

    numidyjscy sojusznicy
    (konni nobilowie, numidyjska lekka kawaleria, numidyjski łucznik, numidyjski procarz, numidyjski włócznik, numidyjski harcownik)

    afrykański słoń bojowy

    italsky sprzymierzeńcy
    (samnicki wojownik, bruttyjski wojownik)


    na razie tyle. musze wracać do pracy

    pozdrawiam wszystkich

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  5. #15
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: RISE OF THE NATIONS - PRELUDE TO WAR

    Brak słów chłopie. kawał bardzo dobrej roboty.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #16
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Świetne. Myślałem, że od EB nic lepszego się nie pojawi, a tu się zapowadia znakomity mod.

    Mam pytanko, jak będzie wyglądał "gameplay", tzn. ile tur na rok, jakie koszty jednostek, a w konsekwencji czy będziemy mieli doczynienia ze spamem AI?
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  7. #17
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Baal-Melkart

    będzie dość swobodnie. bazowo było 2 tury na rok, ale uznaliśmy, ze chcemy by armie przemieszcząły się trochę szybciej (niestety tu nie może być realizmu. musi być kompromis) i teraz mamy 4 tury na rok (łącznie testowanych i sprawnych 1100 tur). kampania będzie wiec długa, ale drobne skrypty i niuanse doryczące mijających w grze stuleci będą (mamy taką nadzieję) dostarczać sporo rozrywki.

    koszty jednostek są niewysokie (liczyliśmy zgodnie z posiadanymi informacjami ile kosztował np. ekwipunek, dany typ pancerza, wykucie broni czy hełmu, za jakie kwoty je sprowadzano etc.) w stosunku do kosztów utrzymania. te są mordercze i nawet AI to czuje. uchylę rąbka tajemnicy i powiem tylko, ze dodatkowo pozostawienie w grze senatu ze statusem frakcji która jest swoistym detonatorem wielu rzeczy nie tylko dla rzymian pozwala nam obserwować jak AI buduje armie na konkretne wyprawy a nie tylko po to, by nasi wojacy od czasu do czasu musieli spierać ich krew z własnych szat i tarcz. często też obserwowałem jak Magpie i Aulus (ACS) zmuszali AI do rozwiązywania większych oddziałów i rezygnowania z bardzo drogich jednostek, gdy rujnowali gospodarkę najechanego kraju. to rodzi nadzieję, ze w konsekwencji będzie można złamać wroga nie tylko wycinając jego armie i biorąc miasta. szukamy jeszcze odpowiednich przeliczników dla galów i tym podobnych "barbarzyńców", gdyż ich system rekrutacji i opłacania armii był odmienny od obywatelskiej armii milicyjnej czy zawodowej armii helenistycznej.

    powiem jeszcze, ze w RotN nie ma równowagi między jednostkami. niektóre frakcje mają zabójcze jednostki w stosunku do innych. ich słabości nie musza tkwić w ich armiach . wyzwaniem będzie grać np. Królestwem Massyliów (polecam. już testowałem jednostki i było cholernie cieżko, choć nie tak krwawo jak się spodziewałem).

    AI możńa oduczyć robienia głupot. można nawet używać rekrutacji w systemie zero-turowym i wcale nie oznacza to, ze po mapie pełgac będą setki armii. fakcje są ostrożniejsze i chętniej korzystają z duplomatów. nie najadą też terenów, których nie będą w stanie utrzymać a wojna na dwóch frontach to samoójstwo, wiec jej unikają. jeszcze sporo pracy przed nami w tej materii. przerabiamy teraz temat bitew na mostach, by zmarginalizować niedociagnięcia zwiazane z przeprawami, gdzie AI wykłada sie jak długie...

    ok. kolejny preview


    PRZEGLĄD FRAKCJI: KRÓLESTWO MASSYLIÓW
    (NUMIDYJCZYCY I BERBERYJSCY BRACIA)


    numidyjski król i numidyjski książę

    numidyjscy oficerowie i pomniejsi dowódcy

    chorąży

    numidyjska średnia kawaleria (nobilowie)

    numidyjska lekka kawaleria

    jeźdźcy wielbłądów

    słonie bojowe

    ucznik, procarz i oszczepnik)

    numidyjska piechota: (włócznik oraz piechurzy różnych okresów i wpływów)


    afrykańscy sojusznicy:
    libijski harcownik

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    96
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    jednostki są przepiękne wręcz doskonałe tylko moje pytanie jest zasadnicze, po wielu porażkach moderskich polskich moderów, czy zamierzacie skończyć tego moda i najważniejsze czy istnienie harmonogram wprowadzania kolejnych wersji...?, a szczególnie pierszej..

  9. #19
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Cytat Zamieszczone przez haeressiarch
    i teraz mamy 4 tury na rok
    to chciałem usłyszeć... przeczytać

    koszty jednostek są niewysokie (liczyliśmy zgodnie z posiadanymi informacjami ile kosztował np. ekwipunek, dany typ pancerza, wykucie broni czy hełmu, za jakie kwoty je sprowadzano etc.) w stosunku do kosztów utrzymania. te są mordercze i nawet AI to czuje.
    Brawo! Co z najemnikami? Jak sądzę ich koszt rekrutacji będzie wyższy? Kiedyś się tak zastanawiałem jak powinno wyglądać to w grze, by z takich najemników warto było korzystać i pomyślałem, że możnaby z góry dać im wysoki poziom doświadczenia. To taka mała dygresja i sugestia. A propos doświadczenia. Jak ono będzie rozwiązane? Jedna "belka" = 1 punkt ataku i zdolności obrony więcej?

    szukamy jeszcze odpowiednich przeliczników dla galów i tym podobnych "barbarzyńców", gdyż ich system rekrutacji i opłacania armii był odmienny od obywatelskiej armii milicyjnej czy zawodowej armii helenistycznej.
    Ja myślę, że dla Kart Hadaszt mieliście sporo problemów z ustaleniem kosztów. Co do armii hellenistycznych to zapewne dla Macedonii wygląda to nieco inaczej w związku z obywatelskim charakterem jej falangii. Ptolemeusze i Seleucydzi w zasadzie też utrzymywali żołnierzy falangi za pomocą nadań działek.

    wyzwaniem będzie grać np. Królestwem Massyliów (polecam. już testowałem jednostki i było cholernie cieżko, choć nie tak krwawo jak się spodziewałem).
    Czyli prace są zaawansowane . Osobiście jestem rozkochany w Kartaginie i to ona będzie moim pierwszym państwem które postaram się poprowadzić do zwycięstwa.


    ps. Można będzie poznać listę frakcji?
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #20
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    nawet cieszy mnie ten niepokój obiecałem, że skończę tego moda. mimo wielu trudnych chwil i spraw które nas dotknęły brniemy do przodu i nieustannie się rozwijamy. utrwalamy przyjaźnie i tworzymy RotN dla własnej satysfakcji ale i dla Was. chcemy, by ten mod był czymś ekstra, dlatego też mimo pośpiechu pracujemy solidnie i często wstrzymujemy zapowiedziane rzeczy, by dopiąć je na ostatni guzik. ale zawsze idziemy do przodu. ten mod musi ujrzeć światło dzienne. nie może inaczej być

    a co do harmonogramu, to postęp zależy nie tylko od nas. jeżli ktoś chce się dołączyć i pomóc tak, jak potrafi, jesteśmy otwarci. podczas prac przeprowadzana jest naturalna selekcja (ludzie się męczą, nie chce im się, albo życie prywatne koliduje z zabawą) i wyłania się rdzeń każdego małego zespołu, który tworzy całość. póki ten proces trwa, mod rozwija sie szybciej. kazdy wnosi jakiś pomysł i często staje sie on zaczynem zmian, które wprowadzamy.

    wydawnicze plany to :

    Rise of the Nations - Prelude to War
    podstawowa kampania, której przyświeca hasło "pokażmy CA że można było zrobić dobrą grę"
    Rise of the Nations - Punic Wars

    wojny punickie, ale nie w stylu RTR7. gracz nie będzie miał dużego wyboru. będzie mugł zagrać wielkimi potęgami tego konfliktu, opowiedzieć się po jednej ze stron lub zginąc próbując zachować neutralność w tej pierwszej wojnie o charakterze niemal światowym.
    Rise of the Nations - Ressurecting the Empire
    wojny diadochów aż do ich upadku i dominacji rzymskiej. magpie już zaciera ręce. wielkie armie hellenistyczne, falanga, kawaleria i tajemnicze ludy oscienne do których gracz poniesie oświecenie, zniszczenie i smierć w imię ideału stworzenia jednej oikumene
    Rise of the Nations - Ab Urbe Condita
    kto grał w Paeninsula Italica, moze się domyślać o czym zafascynowany ludami italii już teraz odtwarzam sylwetki tych dzikich wojowników, których prawa i obyczaje przerażały nawet celtów.
    Jeżeli nam się poszczęści ruszymy potem w kierunku dziejów znanych z Barbarian Invasion. już zrobiłem sobie paru słowian i hunów a jezli będą dobre ku temu powody, może zrobimy jeszcze jakiś "antuk"? kto wie? myśleliśmy o wojnie peleoponeskiej, ale jeden z byłch członków teamu troche nas do tematu swoim postępowaniem zniechęcił... póki co, tak zamierzamy się bawić.

    namawiam Króla Luise'a do wspólnej zabawy od jakiegoś czasu, ale chyba będę potrzebował odwiedzić IPN żeby ściągnąć go do nas z jego talentami o ile mają tam na niego teczkę

    póki co używamy jednostek Króla w beta-testach. zgadzamy się takze z kolorystyką, którą zwykł okraszać swoje własne modele na teksturach (bo antyk był szalenie kolorowy, tylko zwykły piechur miał jak zawsze przesrane i biednie). namawiamy jeszcze parę talentów z TWC (np. Hannibal Smith, Salvor Hardin, Florin 80, i inni), ale póki co są bardzo zajęci własnymi dziełami (polecam ich mody. kto zna FREE i widział FoR ten wie czemu). poza tym kończą sie sesje i zaczynają wakacje. kto nigdzie nie jedzie, niech sie czuje zaproszony

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV: Wealth of Nations
    By makskus in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 21:50
  2. Nations at War -Modern Combat [ETW]
    By Salvo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •