Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 192

Wątek: Rise of the Nations - Prelude to War

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Baal-Melkart

    oj kartagina nadal daje nam w kośc. to nietypowa frakcja. masa najemników, małe możliwości rekrutacyjne i piekielnie ograniczony RoR (taki AoR z RTR ale fajniejszy, bo się "przenika" i wymienia tekstury jednostkom ). za to unikalne traitsy i własciwości budynków oraz "wynalazków". kartagińczycy będą chętniej niż inne frakcje "pożyczać" jednostki, więc nie zdziwcie sie proszę, gdy doszedszy poza italię, zorientujecie się że wasi weterani to już w zasadzie wyłącznie italikowie i grec i tylko korpus oficerski jest punicki...

    4 tury to trudny wybór. kampania jest długaśna i jeszcze ma sie nie nudzić... ale w RotN kilka bitew (5-6) moze złamać silną frakcję, choć zająć jej terytoria będzie dużo większym wyzwaniem. zarządzanie będzie w RotN bardzo ważne.

    najemnicy grają tochę inną role niż w podstawce. ci wyspecjalizowani kosztują słono (np inżynierzy lub oddzialy o dużej dyscyplinie) ale są tez i takie "zbóje" które na wojnę chodz dla łupów, łatwych zwycięstw i pobitewnego "afterparty" w plądrowanych miastach. ci są tańsi ale czasem mogą narobić szkód. dobre użycie najemników to gwarancja sukcesu. popatrz na ligurów (rzym) których Ci mogą nająć albo werbować jako lokalne siły. w zasadzie ich charakter sprawia, ze werbujesz 2 różne jednostki (multiunits). jeśli ich zarekrutujesz w prowincji są bardziej zdyscyplinowani, jeżli ich "kupisz" jako najemników, licz sie z konsekwencjami, ale pamiętaj, ze zrobią większą rozwałkę niż ci, których wyszkoliłeś na milicję ale też chętniej czmychną z pola walki, gdy poczują, ze nie opłaca sie dzis umierać

    j długo by opowiadać długo.

    ah no i frakcje:

    CARTHAGINIAN EMPIRE
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    REPUBLIC OF ROME - GENS JULIA
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    REPUBLIC OF ROME - GENS CORNELIA
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    REPUBLIC OF ROME - GENS CLAUDIA
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    REPUBLIC OF ROME - SENATUS POPULUSQUE ROMANI
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    FEDERATION OF GALLIC TRIBES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    GERMANIC TRIBES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    CELTO-IBERIAN TRIBES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF MASSYLII
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    PTOLEMAIC KINGDOM OF EGYPT
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    ACHAEAN LEAGUE
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF MACEDON
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    DACO-GETIC TRIBES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF PERGAMON
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF PONTUS
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    SELEUCID EMPIRE
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF ARMENIA
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    KINGDOM OF PARTHIA
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    SARMATIANS
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    INDEPENDENT TRIBES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████
    INDEPENDENT STATES
    ████████████████ ████████████████ ████████████████ ███████

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    193
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    kiedy mniej wiecej ma wyjsc mod?
    bedzie po polsku? staracie cie robic gre historycznie?

  3. #23
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ ottoman

    cześć mod wyjdzie mniej więcej zaraz po jego ukończeniu szczerze to sami nie wiemy. dużo pracy jeszcze przed nami. jakoś niebawem
    staramy się być historycznie poprawni ale nie mozemy być historyczni. z drugiej strony gracze chcący odtwarzać historię nie napotkają przeszkód by tak właśnie zrobić. w RotN nic nie dzieje sie na przymus w skryptach. heśli chcesz np. powstanie spartakusa, musisz doprowadzić w rzymie do podobnej sytuacji jak w czasie jego trwania i najlepiej zrobić to w odpowiednim przedziale czasu. AI trochę pomoże ale nie za bardzo.
    mod definitywnie będzie miał polską premierkę i dodatki będa po polsku. póki co team jest międzynarodowy (nawet bardzo międzykontynentalny)więc urzędowym w drużynie jest angielski. jak zostanie ukończony będzie też tłumaczony.

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Witam i chylę czoła przed świetną robotą. Chciałbym podsunąć pewną myśl. Uważam że warto było by uwzględnić przy tworzeniu jednostek partyjskich greckich najemników, ma to umocowanie w źródłach bo u Justyna (albo jak kto woli Justyniusza) pojawia się wzmianka o przyjęciu na służbę partyjską jeńców z pokonanej armii Antiocha VII Sidetesa. Justyn określa wyraźnie że byli to Grecy. a teraz przypisik (Justyn XLII 1). Dlatego przyszło mi do głowy że warto było by takowych uwzględnić w partyjskim drzewku jednostek. Tak samo jak najemników wywodzących się z pośród Saków, którzy w armii Partów pojawiali się częściej. Haeressiarch jeżeli potrzebujesz mogę podesłać trochę ciekawej literatury i źródeł w pdfach głównie odnośnie Partów.

  5. #25
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Hear, skupiacie się na rejonie Kartagina - Iberia - Numidia - Rzym. W tym rejonie doszliście już do perfekcji. Mam nadzieję że już ulepszać nie będziecie? Czekam na świat hellenistyczny. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę Twoje jednostki Macedonii, Seleucydów, Pontu, Ptolemeuszy... falangitów, hypaspistów, hetajrów i katafraktów. Mój ukochany rejon w starożytnym świecie.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Hern86

    świetny pomysł. lubimy zamieszczać takie właśnie "niuanse" część jednostek w RotN pojawi się wyłącznie w konkretnych okolicznościach (skrypty) lub wcale (jeśli warunki będa niesprzyjające, np. zabraknie "hisoryczności" w grze gracza. to może być jeden z takich oddziałów, ale nie będę przesądzał. moja wiedzan an temat tego regionu jest raczej skromna.

    zachęcam do współtworzenia moda chętnie wszelkie materiały i wszelką pomoc przyjmę

    przy okazji, jeżli ktoś jest zainteresowany wstąpieniem w nasze szeregi zapraszamy, ale zaznaczam, że trzeba coś wnieść do moda i trochę się mu poświęcić

    @ King Louise Assurbanipal

    skupiliśmy się z przyczyn czysto technicznych - to pierwsze rejony gdzie łatwo było nam przeprowadzić testy, a pozatym RoR tych miejsc był póki co najbardziej skomplikowany ( i nie jest jeszcze kompletny), ale teraz dacja i hiszpania oraz trochę galii.
    z hellenami czekam trochę, może taki jeden modder o wspaniałych umiejętnościach i do tego rodak da się przekonać do współpracy mnie brakuje wiedzy i czasu by brać się za bary z tak złożonym tematem jak hellenowie, tym bardziej, ze nowe 'ciałka" pozwalają zamieszczać masę detali, a hellenowie to nie to co rzymski hastati
    kto wie, może miłośc tego modera ożywiła by nas bardziej ?

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  7. #27
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Mam nadzieję że po skinpacku i skończeniu EW1 coś razem zdziałamy.

    Ja dodaję mało detali na modelach, głównie skupiam się na teksturach. Ty wagę przywiązujesz do modelowania. Można to połączyć.
    Ja modelowałem na zasadzie - nowe ciało plus wymodelowany hełm i miecz. Inne elemnty takie jak tuniki, pancerze, buty, tarcze brałem z podsatwki RTW, zmieniając im jedynie tekstury np. mój pancerz linotrax jest rysowany - zwisające frędzle to tylko rysunek, a nie jak u ciebie każdy wymodelowany osobno, tak samo tarcza - nie ma modelowanego umba. Z kolei hełmy modelowałem jako te bardziej rzucające się w oczy np. trackie, z maską, gladiatorów, barbarzyńców.
    Fajnie że zrezygnowałeś całkowicie z twarzy CA. Też to zrobiłem. Górny rząd CA< dolny moje:

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. #28
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    właśnie takiej odwagi i nowatorstwa trzeba nam w modach, by tworczyć coś naprawdę oryginalnego i pokusić się o stwierdzenie że będzie dobre. ja właśnie do Ciebie w sprawie modelowania Królu. zainspirowany tym, ze rodak potrafi zmontować takiej klasy model z tego co ma pod ręką (modele CA) i dodać od siebie tyle, by wyglądały jak całkowicie nowe podziałało na mnie mocno i wreszcie odważyłem się zrobić nowe ciałka. aktualnie modelowanie w RotN to dorabianie cuchów, pancerzy i hełmów oraz śmiganie od podstaw broni, tarcz (wszystkie sa w RotN "grube") etc.

    liczę że nie zapomnisz o nas a zresztą będę ci się przypominał
    jednostki które pokazałeś dotychczas w skinpacku mnie rozwaliły. lekkość i fantazja ! inne, świeże, nowe, więcej detalu. po prostu nowy KLA mam wielką nadzieję, ze uda mi się Ciebie pozyskać do tego trudnego projektu. dodatkowo podoba mi się jak wielkie kontrowersje wzbudzają twoje prace na TWC

    ludzie wyraźnie boją się albo nie potrafią przejść ponad to co wymodelowali panowie z CA. nawet wychwalana pod niebiosa Roma Surrectum 2 dodała tylko dłonie i zmieniła mapowanie, twierdząc, ze to nowe modele. dopiero pożyczenie "golasów" z Aristea Total War (którzy mają płasko otwarte dłonie, jakby chcieli zabijać wrogów lejąc ich "z liścia") rusza trochę temat odejścia od lekkich i prostych modeli CA, nie sprawiających problemów przy mapowaniu i animowaniu. cieszę się, że wyłamałeś się z tego obłędu tworząc swoje własne "pakerne" ciała. gratuluję. jesteś pierwszym polakiem który to zrobił o ile się dobrze orientuję. nie wiem nawet, czy nie pierwszym moderem wogóle.

    w RotN stosujemy łączone techniki teksturowania (projekt zwykle bardzo wstępny odwalam ja albo hamsha, potem jedno z nas dużo ręcznie na nim rysuje a potem robimy swoisty collage) i efektem są tekstury jak zaprezentowane poniżej:


    w modelowaniu poupraszczałem pewne rzeczy by dać szanę teksturom i kanałowi alpha formatu DDS. pojedyncze "pióra" pterygesów były bardzo dużym obciążeniem dla ram'u.

    a skoro już mówimy o teksturach, to próbka umiejętności pani Hamsh'y. robi u nas legiony. mam nadzieję, zę tarcze się wam wszystkim spodobają. napracowała się dziewczyna

    a na koniec...


    no to czekam z grekami na Ciebie KLA

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  9. #29
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Jestem trochę rozczarowany faktem, że zachowaliście podział Rzymu na cztery frakcje . Można było dodać w zamian trzy inne. Jest Pergamon, dobrzeby było gdyby znalazła się i Bitynia. Jest Związwek Achajski, ale nie ma Etolskiego. Królestwo Bosporańskie? Syrakuzy? Epir?

    Galowie potraktowani "hurtem", można jakoś przeżyć.

    Wybacz krytykę, ale podział Rzymu zawsze mnie irytował.

    oj kartagina nadal daje nam w kośc. to nietypowa frakcja. masa najemników, małe możliwości rekrutacyjne
    Z tą masą najemników nie przesadzajmy. Libijczyków i zaciąg iberyjski Barkidów należy traktować jako przymusowych sprzymierzeńców.


    Co do liczby tur na rok to wybór 4 uważam za najlepszy. Oczywiście wszystko zależy od "targetu" do jakiego mierzycie tym modem. Jeśli do ludzi, którzy chcą w trzy dni przejść moda to faktycznie liczba tur za duża. Licze jednak, że mod ma trafić w ręce domorosłych strategów
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Baal-Melkart

    a mnie i wielu innych cieszy pozostawiony podział. wielu ludzi nie docenia tego faktu, że senat to w zasadzie "mózg" AI w grze Rome-Total War i jego usuwanie pozbawia wielu możliwości wpływania na zachowanie nie tylko rzymian. wystarczy tylko wiedzieć jak (tu ukłony w stronę Magpie'a, za ciężką pracę jaką włożył w poznanie kodu). wybór 3 grywalnych frakcji rzymskich nie jest przypadkowy. niemal wszystkie mody ignorują płynące z tego korzyści. np. można wykorzystywać sam ten fakt jako słabośc i siłę rzymian zarazem. gdy grasz inną frakcją też możesz wykorzystywać ten fakt i dzięki sprytnej dyplomacji (a w RotN sie bez niej nie obejdzie i wręcz trudno będzie przezyć) można wykrwawiać nadtybrzańców podsycając ich wzajemne nienawiści i dążność do przejęcia kontroli nad republiką. zreszta każdy ma wyobraźnie i sam może rozsądzić za i przeciw. nasym celem nie jest usatysfakcjonować wszystkich (się nie da)

    dodanie epiru jako solowej frakcji przeczył by trochę faktowi dodawania lig, bo przecież sam był częścią jednej z nich . poza tym, odebrało by nam to przyjemność stworzenia "prologu" tak jak w podstawce

    wybraliśmy frakcje, które miały z politycznego, militarnego, historycznego oraz kulturowego punktu widzenia największą szansę przetrwać jak najdłużej, lub chociaz przekazać swe dziedzictwo kulturowe i cywilizacyjne innym. dla tego część odpadła. galowie nie potraktowani hurtem i nie zmuszeni na początku jednoczyć krnąbrnych sąsiadów (współplemieńców i innych celtów) to fikcja. bojowie, senonowie, arvernowie... to dobre dla RS2 czy EB. u nas by się nie sprawdzilo, bo my nie zdecydowaliśmy się także na luzytanów czy brytów. galowie byli celtami którzy stali u progu stworzenia jednolitego narodu. ich kultura zaczęła płynnie się przenikać na obszarze galii. a mod traktuje o powstawaniu narodow właśnie nie plemion. tendencje te chcieliśmy odzwierciedlić w grze. rozdrabnianie celtów na plemiona to fikcja, gdy zakłada się, ze będą oni walczyć o dominacje swojej kultury, rasy, języka, sztuki i ogólnie narodu. będą umacniać się i unifikować, by zachować jedność i siłę nie rozdrabniać. jakos nie czuliśmy "imperium arvernów" czy "wielkiej hegemonii bojów" ani "republiki syrakruz" czy "wielkiego królestwa epirockiego". skazani na rychłą zagładę zepchnięci zostali u nas także do roli epizodycznej, dla tego też AI grać będzie wymienione przez Ciebie frakcje jako "Niezależne Plemiona" i "Niezależne Państwa". po prostu wybraliśmy to, co uznaliśmy za słuszniejsze niż robienie wszystkim miło poprzez dodawanie na siłę frakcji, które w mgnieniu oka inne frakcje wykończą i tyle z nich będzie pożytku co z ciekawostki historycznej. oczywiście nie neguję, ze moze to dać kupę dobrej zabawy, ale w tym modzie zdecydowaliśmy, że historia sama podpowiada nam, kto powinien być ważnym graczem na arenie a kto nie. poza tym skryptowanie 1100 tur bez senatu... niewykonalne (w sensie nie możliwe, by gra chodziła stabilnie, bez kierunkowania poczynań AI skryptami, które są zupełnie niepotrzebne).

    niemal kazda prowincja w RotN ma jakieś swoje własne cuda wianki. RoR pozwala w wielu z nich rekrutować unikalne jednostki, zdobywać unikalne surowce etc.

    wiem że jest moda na dzielenie galów i wciskanie ludziom, że tak jest bardziej "historycznie" czy "realistycznie". chętnie przyjmuję polemikę na ten temat, ale nie dam sie przekonać, bo to decyzja drużyny - sztabu ludzi oblatanych w temacie, którzy poświęcają co dziennie masę czasu na rozstrząsanie takich kwestii. ale szanuję twoją opinię. Roma Surrectum powinna Cię usatysfakcjonować i może przychylniej popatrzysz na naszą kampanię z podbojem galii i wojną domową, gdzie nadal mamy podzielonych rzymian (ale za to mamy mariusza, sullę, pompejusza, cezara ) ale i podzielonych galów .

    nie wybaczę Ci krytyki bo mnie nie gniewa wszyscy mamy prawo do odmiennego zdania i jego wyrażania ważne, ze zachowujemy przy tym godnoiść i kulturę i szanujemy godność innych dzięki za uszanowanie mojej

    kłaniam się wiec

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV: Wealth of Nations
    By makskus in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 21:50
  2. Nations at War -Modern Combat [ETW]
    By Salvo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •